Luçiano Boçi: Do hyjmë në grevë urie, nëse nuk na japin logon e PD-së dhe të na njohin ne si drejtues

27 Shtator 2022, 21:50Politika TEMA

Luçiano Boçi: Do hyjmë në grevë urie, nëse nuk

Nënkryetari demokrat, Luçiano Boçi, tha se nëse gjykata nuk merr vendim për drejtimin e partisë, ata do të regjistrojnë logon e re të PD në KQZ për zgjedhjet lokale 2023. I gatshëm për t’u futur në grevë kundër qeverisë, Boçi shtoi se primaret do të organizohen bashkë me partinë e Ilir Metës.

Procesi i primareve në opozitën shqiptarë do të bëhet bashkarisht nga partitë për zgjedhjet lokale të 2023. Lajmin e konfirmoi në Klan News, nënkryetari I PD-së, Luçiano Boçi.

Luçiano Boçi: Parimisht nga Zoti Meta është rënë dakord që të ketë një procesh primarësh, i  cili si front mund të jetë edhe i përbashkët me Partinë e Lirisë sikundër me partitë e tjera, ku secili prej anëtarëve të jetë i lirë të votoj ëpër kandidatin  e preferuar.

Nëse ngërçi ligjor për drejtimin e partisë vazhdon, Sali Berisha dhe mbështetësit e tij në kuvend, e kanë gati një zgjidhje…

Luçiano Boçi: Thashë në rast se ka një precedentë atëherë është një logo dhe këtu debati bie  poshtë. Nuk ka dy logo. KQZ do regjistrojë Partinë Demokratike me logon e re. Pra ka ka Parti Demokratike m elogon e vjetër dhe do regjistrojë Partinë Demokratike me logon e re. KQZ-ja e ka detyrim ligjor ta bëjë diçka të tillë, përderisa ka vepruar në një  formë të tillë në një rast analog.

Berisha nuk e përjashtoi grevën si mundësi. A është gati Boçi ta ndërmarrë një veprim të tillë?

Luçiano Boçi: Në  grevë si qytetar, po, po patjetër, si qytetar, jo di deputet për të bërë atë shfaqjen e  bojkotit. Pjesën e mbështetjes së qytetarëve, si qytetar kur ata ta vendosin se  do jenë në grevë për të drejtat e tyre, për kthimin e shpresës dh besimin, normale që e kemi për detyrë të jemi bashkë me shqiptarët

Nënkryetari i Partisë Demokratike është në të njëjtën linjë me kolegët e tij për lobimin rus në 2017-n , duke deklaruar se nuk kanë qenë në dijeni dhe se e gjitha ka qenë në dorë të ish-kryetarit. Por sipas tij, auditi do t’i zbulojë të gjitha.

25 Komente

 1. K
  KASEM

  KUJDES ME GREVEN SE MOS NA VDISNI BASHKE ME HEROIN TUAJ SALI BERISHEN DHE NA MBETET SHQIPERIA PA UDHEHEQESIN TUAJ LEGJENDAR.

  1. k
   k

   Me këta fshatarë injorantë do vini në pushtet ?

   1. L
    L

    O injorant kozmik,nëse gjykata nuk ju jep logon,ti shko dhe merre duke u rrahur me grushta siç di të bash ti dhe merrja me forcë.Kafshë rrugaçe,maskara mizerabël.

   2. B
    Bardha

    Futu sa ma pare se me zi te presim te ngordhesh more ndytesire

    1. o
     o sa gallate

     hyni - hyni porne wc -vetem aty do ju japin te tere sa te ngopeni

     1. Z
      Zylyfi

      Na plasi trapi luciano se do hysh ne greve urije per foltoren nevojtoren.yf yf era zylyf.

      1. A
       Aman Luçi, mos e bëni !

       Mos haroni të merni për te ngrenë , sidomos frutat tuaja te preferuara , PRESHTË E LUSHNJËS ! Sa për lobimin me para ruse, më 2017 thatë ështe shpifje , tashti thoni që s’kemi dijeni , e doni t’ja futni kukullës Luli që ju e kishit kryetar !

       1. n
        nga nje qytetarjo i angazhuar ne politike

        Nga nongrada mund te presesh c'do gje jane gati te sakrifikohen vetem e vetem te kene baben ne krye pretendojne se jane parti e madhe dhe ne krye mbaj e ne krye nje 80 vjecar dhe nongrada se c'fare mund te presesh nga nje plak i rrjedhur dhe nongrada vetem vetem keta e kuptojne

        1. K
         Kufoma PD grev Urieeeeee ? Ku .Ne Arkivol

         Uahahahhaahha bythqimi elbisanit do baj grev urie lafaraku luci hahahahaha Po Kufoma o kufom mer te placin trut hahahahah kta jante gjith kaqola rrugesh

         1. B
          Bardhi

          RRINI CA DITE PA USHQIM, SE U BENE 30 VJET QE PO I RIPNI SHQIPTARET QE KANE MBETUR NE BALLKAN

          1. B
           Berti

           Futu ne pidh te sateme ti o pederast muti. O spurdhjak teveqel qe mesa duket do ti shkosh pas ne burg babait tend enverist Sali Ram Sheqere Berisha.

           1. D
            Dani USA

            Te rrish ne greve deri sa te shkosh ne pidh te satem kush po behet merak se do te vdesesh ti do shpetoim nga llumi i soit tende.

            1. T
             Taulant

             Po cpret o trim, akoma nuk ke hyre? Kemi kohe pa pasur deshmore. Hajt do zoti ke kemben e mbare!

             1. B
              Bashkimi

              Filloje menjëherë greven dushman por mos harro merrë postakijnë me veti se do të qëndrosh atje deri në amshim.

              1. L
               Llazi usa

               Po hyre ne greve urije, dhe te vdisni te shkoni mu pithe te nenave tuaja bashke me kriminelin Sali, ndyresira.

               1. N
                Nje mik qe ju do te miren

                Prisni kur te vijne 30 ditet e Ramazanit se tani u shtrenjtu dhe korenti dhe do paguani lesht e bythes per ngrohesat qe do perdorni,apo ka Armina leke se ju mblodhen 2 meleon euro kur u martu me ate homon Shkelzenin

                1. S
                 Shqiptar

                 Ne pidh te sëmave të shkoni,si plas trapi kujt pêr ju Plehra

                 1. F
                  Fatosi-kosove

                  Me ne fund nje ide e mire nga boça i sali berishes, vetem mbyllja ne nje qenef ju shpeton me "ftyre" dhe ate ta respektoni pra siq behet vertet greva e urise e jo siq e keni zakon ju Ku grevat i bani me mish e raki e prostituta prandaj boç une te mbeshtes deri ne fund qe Kur te futeni ne grève vendosni te vdisni aty, keshtu te pakten shpetoni femijet tuaj nga helmi prej krimineli qe ju rendon.

                  1. S
                   Sula

                   Pse Luciano Boci qenka populli per re cilin ka 2 jave qe flet Berisha ?

                   1. K
                    Kosta

                    Mbaeni fjale legen dhe mos genje!Shkofshi ne te semes te gjithe ju dallkauket qe mendoni se Shqiperia eshte prone e Juaj. Mos harro te futeni te gjithe se ju pret,Ali Spahija,Bashkim Gazidede,Safet Zhuli,Hajdari Azem,Pjetri.

                    1. T
                     Tritani , po jo i preshit.

                     Të atjeshmit , në atë botë , presin që tu shkojë kumandari sali bashkë me taborë . Prandaj aferim o luço , fillojeni sa më parë , po këtë radhë brenda në kuvënd që të jeni nën kontroll për drogë e pije se shumica e tyre , nuk rrojnë dot pa to.

                    2. K
                     Këshilltari Presidentit BEGAJ

                     Greva uris bëhet vetëm në ambientet e burgut, ndryshe do kesh fatin e Rudinës.

                     1. s
                      syçeluri

                      Aaaa pse kaq keq ka vajt puna profesor?Po kush ju del perpara Ju uragani rithemelues?Aman profesor jo me greve se ju prishen linjat e pastaj ku tju gjejne fakirat qe presin te behen drejtore e oborrtare.Mos ja beni kete vetes profesoooor!

                      1. F
                       Falje per fjalorin

                       Sa mire do ishte. Keshtu SHQPERIA NE RREZIK do shpetonte nga LLUMI. Por nuk besoj se vdisni per SHQIPERINE...sidomos soji yt.

                       1. G
                        Gole

                        Sa keq u katandis krijesa e Sigurimit të Shtetit, PD ja! Edhe për t'i tallur tani kemi bezdi... Kujt i plasi kari për ju o Luçiano!!!???

                        Lini një Përgjigje