Bamir Topi: Do të shkoj në Hagë të takoj disa miq që janë të izoluar, vizitë sa njerëzore aq edhe për mbështetje politike

28 Shtator 2022, 11:16Politika TEMA

Bamir Topi: Do të shkoj në Hagë të takoj disa miq që

Ish-presidenti Bamir Topi u shpreh se do të niset në Hagë për të takuar atje politikanët e Kosovës, që ndodhen në burg.

Ai tha se ky është një gjest sa human, por ashtu edhe politik i tij në raport me njerëz që i ka njohur në momente shumë të rëndësishëm të kombit.

“Unë i jam përgjigjur pozitivisht ftesës për të qenë pjesë e këtij grupi për të Shkiar në Hagë. Çdo politikan i lartë që ka qenë në institucionet e vendit, nuk mund të rrijë dorëjashtë sa i përket një gjesti që së pari duhet të konsiderohet që vjen nga predispozita njerëzore për ca njerëz që i ka njohur në periudha shumë të rëndësishme të kombit.

Kam qenë në Kosovë në momente shumë delikate. Vizitën e parë zyrtare e kam bërë në vitin 2008, 3 javë para se të vinte pavarësia dhe kam takuar politikanë aty.

Nuk mund të luajmë rolin e pasivit kur ndodhin gjëra shumë të rëndësishme. Do të takoj disa miq që janë të izoluar atje. Është mbështetje edhe në planin politik” tha Topi për “Ora e Betit”.

5 Komente

  1. K
   Kalec Dega

   lol sa i eshte trash qafa...ma kec se truni....... = lol miq te izoluar????!!!!! - banditi i PD , rrenues i endrres shqiptare, nuk kupton...sa te neveritshem dhe te urryer jane dhe do jene, "demonkart" e Shqiperise, celule e PPSH.

  2. K
   Këshilltari Presidentit BEGAJ

   Haga nuk është SPAK. Ramushi vizitojë Pukën dje, ndërsa Vjosa volli vrer ndaj kryeministrit tonë sepse dhe këtë vit Kosova nuk u antarsua në OKB., E tillë është situata te ballkani hapur

   1. F
    FCB

    Shko! Udha e mbare te kofte! Shko, dhe fol me ......heshtje!

    1. V
     Vlora.Vlora

     Cope bythqiri ,ik o Bmir topi se edhe kur ishe president nje top me mut ke qene ik or aman me miqte e tu

     Lini një Përgjigje