Diplomatja amerikane ndan foto nga takimi me Ramën, zbulon temat që diskutuan

28 Shtator 2022, 10:34Politika TEMA

Diplomatja amerikane ndan foto nga takimi me Ramën, zbulon temat që

Diplomatja amerikane që aktualisht shërben si Nënsekretare e Shtetit për Çështjet Politike, Victoria Nuland ka ndarë disa foto me kryeministrin Edi Rama gjatë një takimi.

Ajo falenderon kryeministrin, teksa shkruan se kanë biseduar për sigurinë kibernetike, bashkëpunimin e NATO-s dhe çështjet rajonale, si dhe mbështetjen bujare të Shqipërisë për të evakuuarit afganë.

“Faleminderit, kryeministër Edi Rama për diskutimin tonë mbi sigurinë kibernetike, bashkëpunimin e NATO-s dhe çështjet rajonale, si dhe mbështetjen bujare të Shqipërisë për të evakuuarit afganë” shkruan diplomatja amerikane.

 

40 Komente

 1. l
  lea

  uroj qe ky takimi ti kete shkuar sa me mire

  1. K
   Kalec Dega

   shpesoj qe lea, Lea ti ngjaj kesaj nenSEKRETARES, LOL... nga fytyra .... shpresoj qe Lea te paguhet me shume per komentin e saj dhe per shqipen e bukur

  2. e
   elma

   biseda te tilla na bejne te zhvillohemi shume me shume

   1. d
    deon

    rama gjithmone kryen takime te cilat sjellin pozitivitet per vendin tone

    1. D
     Dori

     Sa mir qe ruani mardhenie kaq te mira me shtetet e tjera pasi na gjenden si mbeshtetje ne veshtirsi

     1. E
      Elsa

      Te gjith duket sa rrespekt kan per ju zoti rama sa njeri me pozit jeni

      1. S
       Soni

       Nga puna madhe dhe ndryshimet qe i keni ber kti vendi dhe per me teper nga njeriu qe jeni te gjith kan respekt dhe ju vlersojne

       1. V
        Violeta

        Po per strehimin e muxhahedineve iraniane qe Edi Rama po djeg Shqiperine, nuk e paska falenderuar Departamenti i Shtetit?!

        1. F
         F-35 C

         Jo, sepse duhet falenderuar Doktori i cili pranoi strehimin e tyre kur qeveriste vendin.

         1. c
          c..

          violeta lexoje,aty e ke edhe per afganet

         2. c
          cimi

          ne kemi shtuar shume forcat per te mbeshtetur dhe shtetet qe jan ne Nato

          1. t
           tosi

           ne jemi nje nga shtetet qe e mbestesim me shume se te gjithe ameriken dhe me vjen mire qe po ndihmojm njeri tjetrin

           1. t
            titi

            sulmi kirbenetik i rrezikshemnper te gjithe boten jo vetem per ne dhe duhet me patjeter te marrim masa ndaj iranjaneve

            1. A
             Ani

             Diskutime te cilat do i fircojn akoma dhe me shume mardhenjet tona me ameriken

             1. E
              Eno

              Fale jush zoti rama vendi ka forcuar shume mardhenjet me shetet pernedimore

              1. A
               Alfred

               Amerika gjithmon ka qen nje aleate strategjike dhe shqiperia ka bere me te miren per te ruajtur marrdheniet e mira

               1. A
                Astrit

                Rama ka krijuar marredhenie shume te mira me kedo dhe pikerisht keto marrdhenie bejn qe dhe vendi yne te eci perpara dhe me mbeshtetjen e tyre

                1. T
                 Teo

                 Amerika ka treguar gjithmon qe eshte nje mik i vyer i joni dhe qe na mbeshtet ne cdo hap

                 1. B
                  Besi

                  Ishim pre e nje sulmi kibernetik serioz qe mund te preke edhe vende te tjera dhe eshte shume e rendesishme qe ne situata te tilla te jemi te bashkuar

                  1. T
                   Taulant

                   Bisedime dhe me vende te tjera mund te bejn qe ti jepet zgjidhje disa problematikave sic jan sulmet kibernetike, pa problem

                   1. T
                    Tiku

                    Te gjitha bisedimet qe keni bere jane ne te mire te zhvillimit si dhe zgjerimit te miqesis qe kemi me ta

                    1. Y
                     Ylber

                     Sa mire kur kemi te tilla marredhenie me miqte tane sepse keshtu ecet ne ditet e sotme

                     1. D
                      Dritan

                      Me pune rama ka arritur tee fitoj e gezoj respektin e njerezve te rendesishem jasht vendit.

                      1. R
                       Rikardo

                       Keshtu ka lezet.Me Ameriken vazhdojme te jemi miq shume te mire dhe kjo lloj marredhenie eshte nje fuqi shume e madhe per popullin tone

                       1. O
                        Odi

                        Gezohem shum qe kemi kaq mardhenie te mira me ameriken dhe e mbeshtesim kaq shum njeri tjetrin

                        1. P
                         Pegi

                         Sulmi kibernitik qe na ndodhi ishte dicka e papritur per vendin ton dhe u rrezikuam shume

                         1. K
                          Kevi

                          Fal ketyre takimeve qe po zhvillohen mardheniet tona do te forcohen akoma e me shume me ameriken e vendet e tjera

                          1. K
                           Këshilltari Presidentit BEGAJ

                           Dje Rama doli nga binarët, tek po fliste për gazetarët para selis së PS-së për ndërtimet pa leje, ku ky takim kishte synim tjetër.

                           1. A
                            Alban

                            Mendoj qe do jete nje projekt gjigand ai i ndertimit te bazes ushtarake te Natos ne shqiperi pasi do ndikoje ne stabilitetin e gjithe ballkanit.

                            1. L
                             Luan

                             Imazhi i shqiperise ka ndryshuar totalisht, kur permendet shqiperia nuk mendohet me kallashi dhe bandat

                             1. r
                              regi

                              ka lezet kur shikon qe vendi yne perfaqesohet mjaft mire nga z.rama dhe tregojne nje respekt maksimal

                              1. L
                               Leon

                               Eshte shume per tu vleresuar fakti qe kemi marredhenie te mira me Ameriken

                               1. y
                                ylli

                                si rama te ishin te gjithe per keto te mira qe eshte duke bere per vendin tone,shum respekte per cdo pune tuaj

                                1. G
                                 Geris

                                 Kur shohim se sa shume na mbeshtet Amerika me vjen shum mirrr

                                 1. G
                                  Goni

                                  Fale marredhenieve te mira qe mbajme me vendet e tjera sa here qe kemi qene ne veshtiresi na kane ndihmuar

                                  1. l
                                   leone

                                   kemi pesuar nje sulm kibernetik nga shteti iranian dhe treguam se ishim mese te gatshem por duke patur mbeshtetje dhe nga shtetet e tjera keto jane ndihma me te vertet te medhaja

                                   1. b
                                    besi

                                    amerika eshte nje nga aleatet me strategjike te vendit tone dhe presim qe nga kto takime te kemi marreveshje te rendesishme per ne

                                    1. d
                                     drita

                                     amerika gjithmone na ka mbeshtetur dhe kjo vjen fale marredhenieve fantastike qe mbani ju

                                     1. a
                                      ana

                                      paskan folur per disa nga temat me te rendesishme ne vend, dhe uroj te kemi bashkepunime te reja me shba

                                      1. R
                                       Roland

                                       Bablok, po ta shtrengojne fort lakun ne fyt,, kaq shume prezence amerikane ne vend nuk eshte pare asnjehere, edhe ti qe e "admiron" SHBA, se di pse te eshte nxir aq keq fytyra??!!! Sikur nuk po mere dote fryme po dukesh?!! Shume i corientuar, sikur je ne nje xhungel edhe nuk di nga do te vij sulmi, nga kush te ruhesh me pare. Relaks bablok, fatit nuk i iken dote asnje. Uroj qe SHBA ta shperblejne sa me shpejt pune tend te palodhshme per ndertimin e demokracise me duart e pastra te cunave problematik. Per kete merit te duhet nje medalie si ajo e malokut sali, shume shpejt madje, nga shba, be, britania.

                                       Lini një Përgjigje