Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit: Dosja që tregon pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

30 Mars 2023, 15:20Politika TEMA

Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit: Dosja që tregon pagesat nga

Në adresën zyrtare të Top Channel, ka mbërritur prej disa ditësh një e mail me të dhëna sensitive që flasin për përfshirjen e Monika Kryemadhit, ish-kryetare e LSI, në financime dhe pagesa të dyshimta nga kompani off shore të kontrolluara nga biznesmenë rusë të naftës.

Në djeninë tonë, këto të dhëna janë dërguar edhe në media të tjera në Shqipëri dhe jo vetëm. E maili është anonim, i dërguar nga platforma proton, por pas verifikimit dokumentet janë autentike. Ato tregojnë detajet dhe provat e lidhjeve ruse, të Kryemadhit me kompanitë që janë denoncuar si sponsorë të partisë së Vladimir Putinit në Rusi.

Dosja përmban fakte të pagesave të dyshimta, të bëra dhe të marra nga Monika Kryemadhi, politikane shqiptare dhe bashkëshortja e ish-presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Faktet e zbuluara tregojnë se në vitin 2017, Kryemadhi ka bërë dhe ka marrë këto pagesa të dyshimta nga llogaria e saj bankare offshore për kompanitë e kontrolluara nga biznesmenët rusë të naftës. Faktet janë si më poshtë.

Në këtë dokument, Kryemadhi mori dy pagesa në llogarinë e saj bankare në Banco Espirito Santo SA (dega e Madeira, IBAN: PT50 002600000094497331092) nga Holdem Holding Limited, një kompani e regjistruar në Qipro (shih Dokumentin 1). Pagesat erdhën nga llogaria e Holdem në UBS AG, IBAN-Nr. CH420020620645331160 W (shih Dokumentin 1). Nga këto llogari, llogaria e Kryemadhit mori dy pagesa (shih Dokumentin 1): Më 15 shkurt 2017, Kryemadhi mori një pagesë prej 5,350 euro nga kompania Holdem.

Më 23 maj të vitit 2018, një tjetër pagesë prej 13.500 euro, po nga Holdem. Në kohën e transferimeve në vitin 2017, Holdem Holding Limited ishte në bashkëpronësi të tri kompanive të regjistruara nga Ishujt Virginia (shih Dokumentin 2 dhe Dokumentin 3): Kompanitë janë Curol Investments Limited (adresa e regjistruar: Trust Offices 197 Main Street Totalserve Trust Company Limited, Road Town Tortola, BVI). Vollandes Assets Corporation (adresa e regjistruar: Quijano Chambers Road Toën, Tortola, BVI) dhe Kealy Worldwide Corp (adresa e regjistruar: Trident Chambers, POBox 146 Road Toën, Tortola, BVI).

Nëpërmjet pronësisë së njërës prej këtyre kompanive, Alexander Smuzikov, një biznesmen multimilioner rus dhe partneri i tij i biznesit Alexander Kaplan vlerësohen të jenë pas kompanisë Holdem. Smuzikov është quajtur një “oligark në hije” në raportimet e mediave ruse. Ai mbajti lidhje të ngushta me oligarkët rusë, që aktualisht i nënshtrohen sanksioneve si Viktor Vekselberg dhe Mikhail Fridman gjatë kohës së tij si zëvendëspresident në gjigantin e naftës TNK-BP.

Kaplan shërbeu gjithashtu si nënkryetar në TNK-BP dhe si drejtor menaxhues në A1, divizioni i investimeve të Mikhail Fridman dhe Pyotr Aven’s Alfa Group. Nga themelimi i kompanisë më 28 maj 2016 dhe shpërbërja më 31 korrik 2018, Smuzikov u rendit si me ndikim ose kontroll të rëndësishëm në të dhënat e korporatave në Mbretërinë e Bashkuar të Balkan Petroleum Holding Limited tashmë të shpërbërë në Mbretërinë e Bashkuar (shih dokumentin 4, dokumentin 5 dhe dokumentin 6).

Smuzikov dhe Kaplan u raportuan nga Reuters se ishin pronarët pas Balkan Petroleum (shih Dokumentin 7). Sipas të dhënave të korporatave në Mbretërinë e Bashkuar, kompania mëmë e drejtpërdrejtë e Balkan Petroleum që nga themelimi deri në shpërbërjen e saj ishte Davolia Holdings, një kompani e regjistruar në Qipro (shih Dokumentin 4). Davolia u themelua më 17 maj 2016 dhe aktualisht është në shpërbërje pas likuidimit vullnetar. Davolia është regjistruar në të njëjtën adresë si Holdem. Drejtoresha e Davolia është Pantelitsa Chrusostomou (greqisht: ΠΑΝΤΕΛΙΤΣΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ), e cila më parë ka shërbyer si drejtore e Holdem midis 2018 dhe 2020.

Nga themelimi i kompanisë deri në korrik 2019, Davolia ishte në bashkëpronësi në pjesë të barabartë nga Vollandes dhe Dalia Global Corp, një kompani tjetër e regjistruar ne Ishujt Virginia (shih Dokumentin 10 dhe dokumentin 11). Smuzikov është renditur gjithashtu si pronari përfitues i Dalia në Pandora Papers, rrjedhja masive e tetorit 2021 e 11.9 milionë dokumenteve (shih Dokumentin 12). Smuzikov kishte ndikim ose kontroll të rëndësishëm mbi Balkan Petroleum dhe u raportua nga Reuters se ishte pronar i kompanisë së bashku me Alexander Kaplan. Prandaj, Smuzikov dhe Kaplan duhet të kenë qenë gjithashtu pronarë të Vollandes dhe Dalia Global Corp dhe për rrjedhojë duhet të kenë pasur të paktën pjesërisht pronësinë e Holdem në kohën e transaksioneve me Kryemadhin.

Ky dokument (Dokumenti 1) tregon gjithashtu se Kryemadhi ka bërë një pagesë nga llogaria e saj bankare në Credit Agricole (Suisse) SA në Cyrih (IBAN: CH04087410085921800021) prej 8,374 eurosh për një kompani të regjistruar në Qipro, Vradus Holdings Ltd. Pagesa është referuar si ‘Invoice 30 01 25062017 Sherbime Marketingu’. Pagesa është dërguar në llogarinë e Vradus në UBS AG (numri i llogarisë: 0206 – 123637.60X; IBAN: CH490020620612363760X). Vradus Holdings Ltd (HE 270621; Adresa e regjistruar: Γρίβα Διγενή, 115, 3101 Λεμεσός, Κύπρος) u themelua në Qipro më 16 korrik 2010 dhe u shpërbë në 21 prill 2021 (shih Dokumentin 13).

Sipas grumbulluesve qipriotë të të dhënave të korporatave, Vradus ishte në bashkëpronësi në pjesë të barabartë nga dy kompani të inkorporuara në BVI nga viti 2012 deri në 2019 (shih Dokumentin 15 dhe Dokumentin 16): ato janë Investimet HQ Limited dhe Veng Holdings & Finance Inc.

Nga viti 2012 deri në 2013, Vradus mbante 100% në kompanitë e shitjes së naftës regjistruar në Rusi OOO Magnatek (rusisht: ООО “МАГНАТЭК”; INN: 7701788872) (shih Dokumentin 17 dhe Dokumentin 18). Në vitin 2013, aksionet e Vradus u ulën në 99%. Vradus mbajti pronësinë e vetme të Magnatek nga viti 2012 deri në shpërbërjen e kompanisë në mars 2022. Magnatek u themelua në vitin 2008 nga Vitaly Savvin, një ish-tregtar nafte me bazë në Moskë dhe partner biznesi i Smuzikov (Magnatek Forbes Savvin). Smuzikov e zotëronte plotësisht kompaninë deri në vitin 2012, kur pronësia e vetme iu kalua Vradus-it (shih Dokumentin 17 dhe Dokumentin 18).

Në një intervistë të vitit 2012 me Forbes, Savvin raportoi se ai vazhdoi të zotëronte Magnatek përmes Vradus (shih Dokumentin 19). Prandaj, Savvin ishte pronari përfundimtar i Vradus. Savvin më parë ka shërbyer si drejtor i përgjithshëm në rrjetin e pikave të karburantit të Smuzikov Magistral. Magnatek iu nënshtrua një hetimi nga Forbes pasi doli se kompania ishte një nga donatorët më të mëdhenj të partisë politike ruse në pushtet, Rusia e Bashkuar. Për më tepër, Savvin zotëronte më parë një 9.94% të aksioneve në Peresvet Bank, një bankë ruse e lidhur ngushtë me kishën ortodokse ruse, e cila thuhet se ishte gjithashtu një sponsor “i madh” i Rusisë së Bashkuar.

Në vitin 2016, Savvin u shpall i falimentuar nga Gjykata e Lartë e Rusisë (shih Dokumentin 20). Magnatek u likuidua gjithashtu në 2022 pas procedurave të falimentimit që kishin filluar në 2015 (shih Dokumentin 21, Dokumentin 22, Dokumentin 23 dhe Dokumentin 24). Si Savvin, ashtu edhe Magnatek u shpallën të falimentuar më pas. Në një vendim gjykate të vitit 2018, Savvin dhe Sergey Kirichenko, drejtor i përgjithshëm i Magnatek midis 2015 dhe 2016, u shpallën përgjegjës për borxhet e Magnatek (shih Dokumentin 25). Meqenëse nuk ka pasur ndryshime në strukturat aksionare të Magnatek ose Vradus deri pas vitit 2019, kjo tregon fuqishëm se Savvin vazhdoi të kontrollonte kompaninë si në kohën e transaksionit nga Kryemadhi në 2017.

42 Komente

 1. M
  Maloku

  Këtu qelbet era tradhëti kombëtare.

  1. !
   !!!

   Ule zerin Maloku, se po flene organet ligjzbatuese e sherbimi sekret!

   1. P
    Populli

    Hahaha sherbimi sekrer. Po ku kane ushkur sherbimet ne shqiperi se vetem sekrete nuk ka. Vilat dhe bizneset e saliut e ilirit jane sheshit kudo neper shqiperi i di i vogel e i madh….hahaha sherbimi sekret…po sherbimiij thesarit cthote?

   2. E
    E pabesushme qe ky mut Shtet _hesht akoma !

    Maloku ke te drejte . Por kjo TradhetiKombetare s'ka qen asnjiher sekret sepse Banda e Lalzit ka vepruar gjithekohes hapur ,qysh me prurjen e Priftit Grek me Forcen e Pushtetit kunder Deshires se Ortodokseve Shqiptare ,me furnizimin me Nafte pastaj te Makinerise Vrasese te Ushtrise Milloshevicit ne Kosove , dhurimi i Teritorit Detare Gjaprit Grek , Financimet e Rusise me bashen etj gjithe Banden Esadiste ,pastaj dhenja e Neshtetsise nga xhuxhi i cepanit ishPresidente Gjaprit Grek e cila nuk ka te bej thjeshte me "Nenshtetsi Shqiptare "por mbas saj ka nji parapavije Antishqiptare te mirmenduar nga Athina etj , pra .............. cfar presim ne Shqiptaret qe kta te dalin ne TV e t'na shjane nga nenat ose te gerthasin Ju Shkerdhefshim Azdheun Shqiperine ???????

   3. L
    Lymi

    Aaaa po paska qene Like floriri atëhere...i paska pagujt ai ata palikaris qe vrane ate te shkretin te Topi...

    1. S
     Sllobodanka

     Ilir Metaj dhe Sali Vuk Berisha i dhane Topit vetem nje sinjal, se heren tjeter do ta kthejne ne germadhe! Nuk ka pune Amerika ne Ballkan dhe ne Tirane!

    2. R
     Rrofte Mbtejtesi i Kashtutes.

     Hec Mona mos e rruaj. Tre dite zgjat çudia. Populli si gjithmone harron shpejt. Vazhdo si gjithmone duke mashtruar dhe vjedhur kete popull. Rrofte Mbrojtesi i Kushtetutes !

     1. L
      Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

      E ke fjalen per Like Floririn, Mbrojtesin e Kushtetutes...??? LOL! Sa per A-SPAK-un cudite nuk zgjasin as 3 ore... Doli garantuesi dhe mbrojtesi i zjarrt i Kushtetutes dhe tha "keto jane manipulime te Mediave", dhe u harrua ky muhabet. Dikush e kruajti tek TCH dhe filloj te germonte prap, dhe menjeher e mori pergjigjen, bresherit e plumbave tek TCH... Prandaj edhe A-SPAk-u s'e kruan dote me Mbrojtesin e Kushtetutes!!! Shtet koti, dalin dokumentat me transaksione e llogari bankare ne emer te Bushtres se Pare K@rmadhi dhe as nuk therritet ne A-SPAK..., pa le te imagjinosh qe nje dite kjo baxhelle te japi llogari e te denohet...!!!????

     2. x
      xha Kasëmi nga Çepani

      Mos i biuni me qafe te shkretes MOnika. Ajo eshte lidhur me kmpanite Ruse ,sepse i donte ato leke per popullin ,per ;popullin e jo per vete. Kur shikonte popullin qe vuante per kafshaten e gojes, dhe qeveria Rama nuk u jepte buke,por i "vidhte" ajo vendosi dhe u lidh me Ruset. Keto leke ia shperndau popullit ,i cili ndertoi vila ,ja atje tek Gjiri i Lalzit. I kini pare ato vila ? Po te shoqin e kini pare si ropatet Maleve me shkop ne dore e u dergon leke? Madje ata bejne sikur nuk i duan ,por ai ia u fut ne xhep duke zbritur shkallet . Pse kjo duk u kujtohet ? Ja pra mos u bini me qafe MOnes dhe Lilos se vuajne per popullin.

      1. M
       Macja e Monrs DASHA ji pershendet nga Haleja

       Jepi Mona ! Macja SASHA mire eshte ?

       1. S
        SPAK

        A ka sy SPAK që të shohë apo jo? Ka të drejtë Mona të tall byqën e thatë në koncertet rinore që paguan ilir floriri..

        1. T
         Trimi

         Edhe të dhënat e E albanies që vodhen iranianët like floriri ja ka shit se kishte ngelur pa asnjë koqe leku për të blerë ndonjë votë.

         1. K
          Kazani

          SPAKU dhe mediat e lira ku jane. Po fontomasi . Burgaxhi Lubonja po ato shkerdhatat shkullak, bejtja, nipi i shokut Hys, muti i Kosovo’s bukshkala ( se nuk me kujtohet emri) Kujtoni se njerzia hane palls ray tuja Se desh harrova te madherishmin cIMin. U shkerdheft KINA ………

          1. B
           Bordellua e Dreqesise

           Kazani , te gjithe kta qe ti permend _jane psej e Bandes AntiShqipotare e Opozites se Kurve e Bushtres Esadiste

          2. k
           k

           Shteti i degjeneruar shqiptar, nuk ka asnjë institution që funksionon perveç drogës, vjefhjes dhe korrupsionit.

           1. A
            Aron

            Ne i dime keto, problemi qe shtrohet, perse nuk i heton SPAK dhe nuk u hyn gjembi ne asnje gje? Perse Amerika nuk i shpall non-grata dhe kete cift tradhetaresh, por i mban, kur ata bejne gjera te tilla kaq hapur.

            1. T
             Tata luigji

             He mi bich si po te duken faktet qe dalin per hajduterin tuaj Ju duhet vare ne litar se bashku me yt shoq se nuk ja permend dot emerin mutit

             1. D
              Drejtesia berishiane

              SPAK ckemi apo nuk ka problem. Z.Dumani do merret SPAK me kete denoncim apo harrova qe per politikane te PD dhe PL nuk mbulohet nga institucioni juaj ! Mbuloni vetem ato te PS qe nuk i keni frike se nga keto te PD dhe PL ju shpeton shurra. Per Gjykaten e Apelit nje apel, mortja si nuk ju ha qe keni shtyre 7 here gjygjin ndaj Ervin Salianjit ( Babales) qe eshte denuar per shpifje. Salianji sapo u kthye nga Varshava pasi e kishte marre me ekipin per shans” Duka i krimit “.Katunari i Lozhanit per te ndjekur ekipin kombetar… kemi perfunduar keq e mos me keq si popull.

              1. T
               Taku

               Mona karakurva e Shallvareve me te cilen bene praktiken e pare cunat r rinj te lagjes. Per kete aresye ne ate kohe mori dhe epitetin “ Mesimorja e Shallvareve “

               1. L
                Lili

                Sevap ka bere o Taku, pse nuk i coni lule, sic i coni mesuese se klases se pare?!

               2. G
                Gimi

                Kjo verteton faktin se Monika eshte kundershtare shume e ashper e ruseve, sepse i ka demtuar ne qese duke iu marre parate. Vetem keshtu mund ta rrenonte ekonomine e Rusise.

                1. l
                 lenci

                 Amerika nuk funksionon. McGonigal shkoi ne te semes. Rama po shkaterron Shqiperine. E mbushi me bashkepuntore patronazhiste. Vuri nen survejim gjithe Shqiperine dhe popullin shqiptar. Ju komentuesit jeni aktivistet patronazhiste, spiunet qe e ndyjne vendin ne cdo minute. Po ju q...e nenen, por ju nuk e keni problem. Doni Ramen, si dikur Enverin. Por Enveri ishte qengj para Rames. Ky ia ka kaluar ne cdo gje. Po ju vjedh pronen, pasurine, parate dhe dinjitetin. Ia ka kaluar Enverit... Nje dite do e pesoje me keq se Enveri dhe familja e tij.

                 1. B
                  Banda e Shkerdhatave te Kombit Pederastet e Lirise

                  lenci , noj Konroll ne Psiqiatri per kte Muaj (jane falas) ke bo ? Cfar ben ? Shko e shfryrtezoe

                  1. E
                   EDI

                   TE DREJTE KE O LENCI, POR HARROVE TE THUASH EDHE PER SALEN EDHE METEN, APO KETA TE DY JANE IDHUJT E TU ??

                   1. l
                    lenci i semure psiqik

                    Lenci te rroni vete se truri te ka pjerdhur po pse mo djale nuk more ilacet ti ke vajtur me graden e fundit si non grata i foltore-nevojtores

                   2. A
                    ATDHETARI

                    E ce pastaj po u shpallen non-grata, cfare demi kane? A spo jeton non-grata i pare si pasha, po tall prapanicen me pasurine qe i vodhi popullit? A kemi ne organe ligjzbatuese, sic thone kryeministri, presidenti, amerika etj? Jo kurre nuk kemi dhe per shume kohe nuk do te ekzistojne ne Shqiperi. I ka vrare krimineli. Presidenti, krieministri, ambasadat jane formalisht tek ne. Flasin pasi ka ndodhe ngjarja. Per mua nuk e kane idene si punohet per te parandaluar krimin. Sistemi i kaluar kishte nje pervoje te mire ne luften parandaluese. Meqenese ju nuk e pelqeni ate sistem, vazhdoni e notoni ne boten e krimit. Edhe nga armiku, ai qe eshte i mencur, meson dhe perveteson me te mire. Sa per organet ligjzbatuese mos prisni ndonje gje te madhe, ato kane njohur forcen e shtetit tashme dhe nuk kane frike. Shteti nuk mori asnje mase shtrenguese per te larguarit nga Vettingu i famshem. Atyre duhet tju kishte shkuar thika ne palce, atehere keta qe jane ne pune do i kishin vene gishtin kokes. Shteti duhet te bej cmos per ti kthyer besimin qytetare ne drejtim te ndeshkueshmerise se krimineleve. Ngjarjet kriminale po i mbulon pluhuri i harreses. Dhe kjo eshte shume e demshme. Drejtesia duhet te shkundet. Dhe kjo ndodh atehere kur ata e ndjejne se po ngushtohet laku. Kjo s'do te thote se te punojne me frike, por ta kene ndjenjen e pergjegjesise para qytetare te tyre.

                    1. L
                     Luan

                     Nuk eshte keshtu fare. Sherbimi inteligjent amerikan i ka ndjekur kemba kembes edhe denimi meret pasi garantohen te gjitha provat....

                    2. S
                     Shqiptari

                     Jeni njerez te bezdisshem!Aty behet fjale per gjera te vogla,20-30 mije $ .Mos u beni cmirezinje se ne fund te fundit per pese para te qelbura xhepi behet fjale, dhe jo per miliona!

                     1. F
                      Familja Trafikante e Lirise Krimit

                      Shqiptare eeee vertete . Pjerdh Familja qe ka vjedhur Thjesarin e Shtetit e 30-vjet te tjera ,s'la buxhet te shtetit pa konfeskuar per Familjen e ka sot Vila kudo e Miljona ne disa Banka si ne Londer ,Zvicer ,Vien etj , po i vlejn shume kto qe i dergo Rusia . Si pesh 5350 €uro lol ! Eshte vertet me qesh . Mesiguri qe Ruset ja kan dergu per rrespekt Mones me Depilu bythen , para se te niset per ne Hotelet e takimit . _ Cfar ka ktu per ta akuzuar Monen ? Budalliqe shqiptaresh

                     2. E
                      EDI

                      me habitin pak shifrat 5000 euro 8000 apo 13000 euro,, kaq lek kesaj si dalin per parukieret , VETEM NDOSHTA KAN HARRU ME U VEN NGA NJE ZERO NGA PAS, NSOSHTA DALIN PAGESA TE TJERA,

                      1. B
                       Bubuzhel Berati i punesuari Berrishes

                       Haaa SPAK me gjithe kete korrupsion edhe ne afriken e zeze kjo do ishte arrestua po te pakten theriteni ne prokurori per te treguar qe punoni

                       1. k
                        konfjuzi.

                        Lenci, mor vella, te lutem spjegohu ne se e ke vertet apo po ironizon!

                        1. D
                         Do behet mire .

                         Dikush apo shumica nuk beson. ! Te gjithe per leshe do shkojne .. Heee zgjati shume kjo Pune me Spiunat me ne krye Saliun apo Florririn e Kerrabes Ilirin etj Vasilin. Rec i Shkodres ....vendet i ka Rezervuar...

                         1. U
                          USA

                          Ja cfare dine ata te TOP-it qe kane frike te flasin . Shume e qarte linjat Ruse nuk duan tju digjen keto lloj kartash. Ah te qifja SHIKUN....SHIUN....SHSHSHSH....Plehra. Ah ai atdhe i shkrete i mbushur me spiune tradhetare shkerdhata dhe te pa lare....

                          1. D
                           Drini

                           Shshshshsttttt or ju, sa llafazan jeni. Hesht se degjon dumbolja edhe ben hatane.

                           1. S
                            Saluku

                            SPAK-u duhet te jete I tredhur qe se lidh kete buçe. Ça mutin bejne keta prokurore te trembur?

                            1. w
                             www

                             keto jan shuma qesharake, shikoni me pare vilat, pronat, shkollat e femijve ne londer etj pastaj hidhuni tek 5 apo 15 mijeshat, jsepse jane dy njerez pa shkolla dhe profesione qe skane punuar asnje dite

                             1. s
                              spartak

                              SPAKU....po qe SPAK....nje gje duhet te beje...te vertetoje pasurine qe ka CIFTI META...DHE CIFTI BERISHA...JETA ESHTE MATEMATIKE OLIMBI...numrat s tradhetojne asihere...jane kokeforte...sa e ka pase rrogen si politikan ne kto 30 vite...cuck sorrisi i pazarit te ri...ja te themi 3000 euro ne muaj...hajt se po e rrumbullakosim...jane 1 milion e 188 mije euro...hiq gjysmat per te jetu...edhe ktu e rrumbullakosim...me 600000 euro...smund te blesh 13 vila...dhe te cosh fmit ne angli me studime...jetojm prej 33 vitesh ne perendim...vetem nje person deri sa del n pensioni dmth me 40 vite pune...vec per veti harxhon 247 000 euro.ky me 33 vite pune...i thencin pune...po ti heqesh ate qe ka bo per vete..dmth jete normale...pjesetarve te tjere te familjes i ngelin...353000 euro...ky ka studiu dhe ekonomi...

                              1. P
                               Populli pret drejtesi

                               Mona gruaja e ishpresidentit me te akuzuar me nje particke familjare ku ka mbledhur nje pjese te farefisit Like Mona e ca sharabajgate haremit ta lalzit , po metu nuk ka faj Likja me Monen e Sali bajgen te gjitha te keqiat i vijne nga sistemi i korruptuar i drejtesise qe eshte i zene per fyti nga Lalzi i aelbur ne korrupsion . Mona nje pise grua superhajdute qe jo vetem hajdute po shet edhe pordhe para popullit e Spak rri e mban sehir po te jete ndonje fakir fukara jane gati ta shqyejne .

                               1. Z
                                ZOROOS

                                Putana ngelet putane Kryemadhiiiiii , SPAK eshte i pushtuar nga demonet !

                                1. g
                                 goni

                                 sna ha trapi fare a jane ruse apo ca leshin jane ,nese jane para te padeklaruara sekuestrojani ,prokuroria ti dergoje bankave perkatese ne zvicer ,qipro apo diku tjeter nje kerkese per informacion ,le te perdorin edhe kanale jo ligjore nese duhet per te marre informacion ....shtet bananesh qe rri ben sehir sesi klasa politike pasurohet pa punuar asnje dite ...

                                 1. X
                                  Xheni

                                  Të plasi sytë dhe trutë SPAK, po populli ka kohë që e ka denoncuar. Kraja dhe dumani janë në linjën e monës, sepse janë të preferuarit dhe të emëruarit e Llallës dhe të atyre që vunë e ndihmuan Lkallën , ta kryejë dënimin në vilat e Italisë. Prandaj dhe botoksi kësaj rrospie do skadoj shpejt, sepse faktet po bëhen mal.

                                  Lini një Përgjigje