Lojën e kujt po bën Bardhi? Minxhozi: Po përdoret, trysni e Berishës për të përbaltur familjarët e Ramës

2 Prill 2024, 21:40Politika TEMA
Lojën e kujt po bën Bardhi? Minxhozi: Po përdoret, trysni e

Analisti Skënder Minxhozi foli për padinë e Olsi Ramës ndaj demokratit Gazment Bardhit.

Sipas Minxhozit, Bardhi po përdoret nga Ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa shtoi se ky i fundit po përdor teknikën e përbaltjes ndaj familjarëve të kryeministrit Edi Rama.

“Në mesin e këtij tensionimi që prek zgjedhjet është e habitshme si mes palëve futet kjo histori. Mua kryesore më duket trysnia në distancë e Berishës që përdor Bardhin.

Një problem penal që ka hyrë në familjen e Berishës, një tjetër problem është procesi i Gërdecit. Berisha do që edhe familja Rama të ishte nën akuza , në teorinë e përbaltjes.

Pra Berisha po kërkon të përdorë teorinë e përbaltjen e familjes Rama.

Është marrë shumë personalisht me Ramën, pasi doktori e përjeton shumë personalisht.

Kjo pasi edhe çështjet penale i kanë hyrë thellë. Po kërkon të krijojë një ekuivalencë e tij.”, tha analisti Minxhozi i ftuar në emisionin “Real Story” në ABC News.

 

1 Komente

  1. F
    Fela e madhe , t’ë le pa gjë !

    Vajti per KRYETAR .- U katandis YZMETQAR . Deshte t’ë bëhej KOMANDANT , u kethye në AUTOPARLANT ( tellall i ballkonit). Për interesat e “larta” të Sokakut të shpresës , j’a vlen dhe t’ë dēnohesh .

    Lini një Përgjigje