Mazhoranca vijon me "llastimin" e Rithemelimit: Rikthehet nga e para seanca parlamentare e 7 marsit

29 Mars 2024, 13:11Politika TEMA

Mazhoranca vijon me "llastimin" e Rithemelimit: Rikthehet nga e para

Sekretariati i Votimit dhe Etikës vendosi anulimin e votimi të seancës së 7 marsit, pas kërkesës së opozitës.

Opozita kërkoi anulimin e miratimit të 5 pr. ligjeve me argumentin e mungesës së kuorumit.

Projektligjet që u votuan në seancën e 7 marsit janë projektligji “Për investimet strategjike”, “Për burimet ujore”, ndryshimet në ligjin “Për Turizmin”, projektligji për Mbrojtjen e Konkurrencës si dhe disa ndryshime në ligjin “Për arsimin dhe formimin profesional”.

Sipas informacioneve, këto projektligje do të votohen sërish në një seancë tjetër plenare.

2 Komente

 1. p
  piktori i bllokut-kryeminister

  Nje nga fitojret e ´´panumerta´´,te krijeses se bllokut rama,nje ´´rilindje´´qe po rivdes cdo dite shpirtin e kombit,me korrupsion monstruoz,gjysma e popullsise kane marre arratine,universitet dhe shkenca ne nivelin e nuskave te qemotit,monumentet historike mijra vjecare dhe ato religjioze kristiane vazhdojne rrenimin e pandalshem,duke na lene me epoken e rajait rama.

  1. R
   Real

   Pushteti kriminal i ripjelljes e pranon se ka shkel rregulloren, dhe kjo tregon se kane filluar mornicat. Eshte me urdher te kryehajnit dhe kry kriminelit te ripjelljes pas emisionit tek Fevziu. Ka nje hall me te madh sekti i ripjelljes se ligji per te mbrojtur Olten e Artanin, ne fillim duhet mbrojtur familja qe drejton ripjelljen dhe krimin e organizuar.

   Lini një Përgjigje