Mero Baze: Kurti ka shkëlqyer me mungesën e tij në Tiranë, ai është më afër me Greqinë se sa me Shqipërinë

3 Mars 2024, 13:37Politika TEMA
Mero Baze: Kurti ka shkëlqyer me mungesën e tij në Tiranë,

Gazetari shqiptar Mero Baze ka kritikuar ashpër kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për mungesën e tij në Samitin e Tiranës.

Ai është tallur me kryeministrin kosovar, duke thënë se ka shkëlqyer me mungesën e tij në këtë samit.

Në këtë intervistë dhënë gazetës Nacionale, Baze ka thënë se në këtë samit nuk ka marrë pjesë as kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

Në samitin e BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor, sipas tij, nuk kanë marrë pjesë dy kryeministrat që kanë probleme me Shqipërinë.

Ai ka treguar për problemet që kanë me Shqipërinë dy të munguarit e samitit. Me mungesën e tij, ka thënë ai, Kurti ka treguar se është më afër me Greqinë se sa me Shqipërinë.

Duke folur për raportet e Kurtit me Ramën, Baze ka thënë se kryeministri i Kosovës është zemëruar me Shqipërinë për faktin që ajo nuk ka probleme me Perëndimin.

Nacionale: Z. Baze, në Samitin e Tiranës nuk mori pjesë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Si e ke parë mungesën e tij fizike në këtë samit, sepse megjithatë ai mori pjesë në mënyrë virtuale?

Baze: Nuk mungoi vetëm Albin Kurti. Mungoi dhe kryeministri Micotaqis. Janë dy udhëheqës të Ballkanit që janë të zemëruar me Shqipërinë. Micotaqis është i zemëruar se një kukull politike e Agimit të Art në Shqipëri, është kapur duke vjedhur vota dhe Greqia nuk arriti dot të bind SHBA-në dhe Evropën se drejtësia në Shqipëri duhet të ndikohet nga kryeministri i Greqisë. Albin Kurti është i zemëruar pse BE dhe rajoni janë dakord me politikën e Shqipërisë dhe nuk janë dakord me politikën e tij. Në një farë mënyre është zemëruar me Shqipërinë se ajo nuk ka probleme. E veçanta është që të dy të munguarit e Samitit të Tiranës i kanë punët mirë me njëri tjetrin. Pra, aktualisht Albin Kurti është më afër me Greqinë se sa me Shqipërinë.

Nacionale: Z. Kurti mungesën e tij e arsyetoi duke thënë se vizita e tij në Britani dhe Irlandë ishte paraparë vitin e kaluar. Besoni në këtë arsyetim apo mendoni se mungesa ishte e qëllimshme?

Baze: Unë mendoj se Albin Kurti vuan nga mania se duhet të jetë në qendër të vëmendjes aty ku shkon. Në këtë rast e siguroj se ai ka shkëlqyer me mungesën e tij në Tiranë.

Nacionale: Kjo mungesë a mund të konsiderohet si një goditje diplomatike që Kurti ia bëri Ramës?

Baze: Edi Rama nuk kishte thirrur kryetarët e komunave shqiptare në rajon apo kryeministrat shqiptarë të rajonit që ta dëmtonte mungesa e Albin Kurtit. Kishte thirrur gjithë lidershipin e Evropës dhe i erdhën. Mungesa e Albin Kurtit është refuzim i pranisë së Perëndimit në Shqipëri.

Nacionale: Z. Baze ju i njihni mirë të dy kryeministrat. Çka nuk po shkon në raportet në mes tyre?

Baze: Mendoj se nuk ka ndonjë dramë mes tyre. Ka një protagonizëm të panevojshëm të Albin Kurtit për të sunduar botën shqiptare. Lehtësia me të cilën ai sundon në Kosovë pasi rivalët e tij kanë shkuar në burg, i ka krijuar idenë se dhe liderët e tjerë të botës shqiptare duhet të burgosen ose hiqen nga skena që të ia lënë bosh atij. Është thjeshtë një krizë personaliteti e tij. Mendoj se po ta marrë më qetë do ti duket më e bukur hapësira shqiptare që tani duket se e urren se po e refuzon si lider “mbarëkombëtar”.

Nacionale: Këto raporte të kryeministrave a mund t`i dëmtojnë interesat e Kosovës dhe Shqipërisë?

Baze: Jo nuk mendoj se dëmtohen interesat e Shqipërisë, pasi ato nuk janë të lidhura me fatin e Albin Kurtit. Dhe interesat e Kosovës nuk dëmtohen aq shumë nëse ai i kundërvihet Shqipërisë. Interesat e Kosovës dëmtohen kur ai I kundërvihet politikës perëndimore. Dhe ai e urren Shqipërinë vetëm si partnere të perëndimit. Ky është problem i madh

Nacionale: Duket se raportet e Ramës me presidenten Osmani janë normalizuar. A mund të presin që edhe raportet Rama – Kurti të përmirësohen?

Baze: Edi Rama nuk hyn tek njerëzit që kërkon armiq, aq më tepër mes shqiptarëve. Ai kërkon partnerë. Natyrisht ka një stil paksa problematik dhe aspak konkurrues sa i takon raporteve personale që krijon me liderë botërorë dhe shqiptarë. Atë mund ta bësh mik shumë të mirë por se bën dot kurrë armik të dobishëm. Nuk të lë ta bësh armik që të të shërbej si i tillë. Të shërben vetëm si mik. Mendoj se Vjosa Osmani ka mbajtur një qëndrim shumë serioz ndaj provokimeve ruse rreth problemit të Ukrainës në Ballkan dhe nuk ka rënë pre e provokimeve të propagandës ruse që tenton të kundërvër çështjen e Kosovës kundër Ukrainës. Është treguar një zonjë e përgjegjshme në lartësinë e detyrës që ka. Ajo nuk është bërë mike me Edi Ramën, dhe as ka qenë armike e tij. Thjesht është ulur me këmbë në tokë për shkak të përgjegjësisë që ka si presidente e Kosovës. Ajo thjeshtë nuk e shikon problem faktin që Shqipëria ka mbështetjen e Perëndimit por e shikon si shans për Kosovën. Dhe kjo është diferencë e madhe ideologjike dhe parimore mes saj dhe Albin Kurtit që do ti çoj diku në përplasje nëse Albin Kurti nuk ndryshon qasje ndaj komshillëkut të tij ndaj Perëndimit.

64 Komente

 1. T
  T

  Albini eshte fatekeqesia e Kosoves,kur tu dali narkoza folklorikeve te Kosoves do jet vone,Kosova po demtohet ne menyre te pakthyeshme.

  1. D
   Diktatura nuk ka brire!

   Interviste idiote antishqiptare e Mero Bazes! Albun Kurti nuk erdhi ne Tirane sepse mori vesh qe Kosova do fyhej duke hequr vendosjen e flamujve te shteteve pjesemarrese,nga qe Vucici kundershtoi vendosjen e flamurit te Kosoves,se nuk e njeh si shtet i pavarur! Veprim i shkelqyer i Albin Kurtit dhe nje tradheti qe Rama i beri Kosoves!

   1. E
    Eri

    Ik o gari. Po pse vajti ne KS ne OKB para 3 javesh kur e ben mut te gjithe per punen e dinarit? Ne Shqiperi s'vjen as per Ramen e as per Vucicin, duhet te vije per qytetaret e Kosoves qe e kane votuar. Ikja nga tryezat eshte ajo qe i vjen pershtat Serbise, as Kosoves e as Shqiperise. Albini eshte nje inatcor me i vogel se truri qe ka brenda kafkes se tij. Ne e kemi pas nje Enver paranojak te tille. Edhe pse mendonim se ishim populli me i arsimuar dhe edukuar, ne 1990-en pame qe ishim me te varferit jo vetem ekonomikisht, por edhe kulturalisht, menderisht dhe shpirterisht. Keshtu qe na i kurseni keto qasjet "te dhjerë, por krenar". Politika e jashtme e Albinit eshte zero me nje xhufke te madhe, qe te gjithe fshine bythen me te. Demi i Kosoves, askujt s'i rruhet per sjelljet e lidershipit ne Kosove.

   2. L
    Lasgushi

    T e ke drejt por qëndromi i Albin Kurtit,ndaj Shqipërisë e ka bazën se Ai është dashnor se pinjoll i Sali Berishës,i cili dogji e shkatëroi Shqipërinë.Ruani Kosovën,se po e djeg,nën shëmbullin e Salës.Dëshiroj të mos jetë vasal i hapur i Beogradit,si saliu

   3. K
    Kris

    Avokati I Rames dhe Saliut ,shoku Mjero Baze e veri me shpatulla per murre Albinin

    1. Y
     Ypupop

     Kris vellai, po nuk te pelqeu Mero lexo Enver Bytycin, Kim Mehmetin, Nexhmedin Spahiun etj te ketij kallepi.

     1. D
      Dardani

      O “Ypupop”, faleminderit qe doni Kosoven por ju nuk e doni Shqiperine. Faleminderit qe ia doni te miren shqiptarve kasht Shqiperise londineze por ju nuk doni njeri tjetrin aty brenda Shqiperisez Dhe nga dashnija per bashatedhetret tuaj, sot e keni lene Shqiperine nen 1.5milione banor.. Keni shitur tek serbet fshatar mbi 14 mije vajza shqiptare?! Kur te çlirono Shqiperine nga Janulla i asfalise dhe kur te heqni UDBashet e Berishes e Nokes, atehere do te mund te ju besonim se njemend e doni Kosoven dhe shqiptaret jsht Shqiperise londineze.

     2. I
      Indinjata

      Kris edhe pse keni 16 vite pavaresi akoma nuk keni mesuar shqipen letrare!Mesoeni se eshte kulture dhe se shqiptarizmi nuk shkon mbrapa por perpara! Sa me shpejt te zgjoheni aq me lehte per Ju qe doni me bo shurren ne Kosove e me ma lagum me kendej ne Shqiperi!

      1. m
       mos

       Ty te ka kris mendja e kokes, ose je ndonje fshesaxhi nevojtoresh dhe interneti te jep shans te diskutoshe me te tjeret si i njejte.

       1. J
        Jovan Bregu

        Pse fshesaxhiu qenka inferior me një sufllaqexhi si puna jote qe për një rrogë shet dhe nënën

      2. Y
       Y

       Albini do shpallur non-grata ne Shqiperi,ketij pizevengu i do vene kufiri te thana.

       1. f
        fatja

        Ha nje mut o mero

        1. R
         RAIFI

         Në Tiranë ka shkelqyer Vuçiqi,ai përcaktoi rregullat e lojës,largoi Flamujt se nuk e shihte dot at të Kosovës,eliminoi mundësinë të përmendet fjala shtet se do përmendej Shteti i Kosovës,nënshkrimi i pjesmarrësve diktoi prap Vuçiq duhet të jet pa përmend President apo kryeminister,në mënyrë që Vjosa Osmani të mos shkruhet Presidente e Kosovës.Kurse teksti i Samitit ishte i njejt me at që do ta kishte përgatit Rusia.Të gjitha këto i realizoi Vuçiqi me ndihmën e mikut e ortakut të tij Edi Rama ,duke e vu në lojë Zhelenskin,i cili ka ardh me lyp kos të jevgu.Mero Baze dhe merot e tjer,analistë,gazetarë e politikanë të Shqipërisë nuk i vrejtën këto apo kështu deshën dhe kështu e bënë për tu hakmarr kunder Albinit pse ai po përpiqet për interesat shqiptare.A e din populli në Shqipëri çka po i përgatitet Jugut të vendit apo mo i.mbyll dyt duke thënë ishalla jamë ëndërr.

         1. S
          Sul Pumi

          Idiot si gjithenje

          1. m
           millosh kopiliqi

           ore raif xhanari , sdo shite edhe shume pordhet e juaja ...... albin psikopati dhe vjosa kudra duhet te zhduken nga politika ........

           1. R
            RAIFI

            O Millosh,kur të zhdukën nga politika Albini dhe Vjosa ,Jugu i Shqipërisë qysh më parë do jetë nën administrimin e Borellit.Nuk kam nevoj me ta treguar përrallën e ujkut e gomarit se ti atë prrsll po e shef çdo natë.

          2. R
           RAIFI

           Në Tiranë ka shkelqyer Vuçiqi,ai përcaktoi rregullat e lojës,largoi Flamujt se nuk e shihte dot at të Kosovës,eliminoi mundësinë të përmendet fjala shtet se do përmendej Shteti i Kosovës,nënshkrimi i pjesmarrësve diktoi prap Vuçiq duhet të jet pa përmend President apo kryeminister,në mënyrë që Vjosa Osmani të mos shkruhet Presidente e Kosovës.Kurse teksti i Samitit ishte i njejt me at që do ta kishte përgatit Rusia.Të gjitha këto i realizoi Vuçiqi me ndihmën e mikut e ortakut të tij Edi Rama ,duke e vu në lojë Zhelenskin,i cili ka ardh me lyp kos të jevgu.Mero Baze dhe merot e tjer,analistë,gazetarë e politikanë të Shqipërisë nuk i vrejtën këto apo kështu deshën dhe kështu e bënë për tu hakmarr kunder Albinit pse ai po përpiqet për interesat shqiptare.A e din populli në Shqipëri çka po i përgatitet Jugut të vendit apo mo i.mbyll dyt duke thënë ishalla jamë ëndërr.

           1. E
            Erdogan

            Ore gomar, eshte Amerika dhe perendimi qe mbrojne dhe garantojne sovranitetin teritorial te Kosoves. Te ishte per pordhet e Albinit, maksimumi do emerohej nga Vucic si prefekti i Prishtines ne Serbi.

            1. R
             RAIFI

             Amerika ishte edhe në Vietnamin e Veriut,në Kaboxhia,në Irak,në Avganistan.Çenke nga sta që shofin ëndrrën e gomarit ,të cilit ujku i kishte ngrënë njëren këmb e ai mshelte syt e thoshte ishalla jam ëndër .

            2. D
             Doktori

             Raif, mos ke harruar te marresh ilacet.

             1. R
              RAIFI

              Idiotet kur mbetën pa tekst zakonisht ja fusin kot si puna jote.Ilaqet janë për ruajtjen e shëndetit por ti si duket je nën.ndikimin e drogës.

             2. T
              Tellalli

              Të kesh mendtë e Raifit dhe nja 100 mijë euro borxh dhe shko e hidhu nga dritarja e halesë të Saliut nga kati i shtatë .

              1. R
               RAIFI

               Salihu ishte pro serb i sigurt por i kamufluar,ndersa Edi Rama pro serb publik për çka e ka përkrahjen edhe pjesës dërmuese të Partisë Socialiste ,ose popullit shqiptar që për çdo ditë po e shton krushqinë me serbet.Ti nuk ke nevoj për ilaqe të jep raki Serbi ndersa drogën e ke prodhim vendor.

               1. K
                Kulla e drenices

                Raif ndoshta per ndonje gje ke te drejt, por po te pyes . Kush furnizoj me nafte serbin ku u vrane mijra boshnjake,, kush na e pruni janullatesin,,, kush e beri 1977 e la ushtrin pa arme,,, kush i tha uck organizat terroriste,,, kush vrau ne bulevarde,,, kush beri cernobilin e gerdecit….. kush po i con kosovaret ne hage ,,, kush po i percan shqiptaret e maqedonise,, kush po krijon ceten antiamerikane,, kush po e pin uzon greke me goten e bejlerit,,,, kush

                1. K
                 Kulla e drenices

                 Raif ndoshta per ndonje gje ke te drejt, por po te pyes . Kush furnizoj me nafte serbin ku u vrane mijra boshnjake,, kush na e pruni janullatesin,,, kush e beri 1977 e la ushtrin pa arme,,, kush i tha uck organizat terroriste,,, kush vrau ne bulevarde,,, kush beri cernobilin e gerdecit….. kush po i con kosovaret ne hage ,,, kush po i percan shqiptaret e maqedonise,, kush po krijon ceten antiamerikane,, kush po e pin uzon greke me goten e bejlerit,,,, kush

                 1. R
                  RAIFI

                  Kulla e Drenicës,Salihu si edhe të tjeret pas tij nuk është kontestuese se ishin dhe janë në lojën e Serbisë e Greqisë.Kjo është vërejtur edhe kur në pushtet ishte Ramiz Alia,që në fakt nuk kishte pushtet,populli ishte qart kontestohen jo veq pushtetin por çdo gjë shqiptare.Niveli i njerëzve ishte për faqe të zez nga propaganda huaj,thjesht thonjn meqenëse ke pasaport pse nuk ik në Perendim të japin të gjitha të mirat!Salihun e kanë sjell në pushtet agjenturat e huaja andaj u ka shërbyer,siq po u shembën publikisht Edi Rama.Ky po luan lojën pro amerikane por në fakt është pro serbo-rus.Në Shqipëri fatkeqësisht të gjitha institucionet janë pro serbe e pro greke,Ushtria,Policia,Akademia,biznesmenët,gazetaret,televizionet.Fatkeqësi e madhe po i përgatitet këtij populli mbi 49 vite,veç sa nuk ka eksploruar çdo gjë.

                2. R
                 RAIFI

                 Salihu ishte pro serb i sigurt por i kamufluar,ndersa Edi Rama pro serb publik për çka e ka përkrahjen edhe pjesës dërmuese të Partisë Socialiste ,ose popullit shqiptar që për çdo ditë po e shton krushqinë me serbet.Ti nuk ke nevoj për ilaqe të jep raki Serbi ndersa drogën e ke prodhim vendor.

                 1. d
                  denoncim

                  RAIFI , ketu me erdhe ne shteg dhe do te qelloj; dmth ti dhe Kosoves bashke me Albinin i paske perllogarit fatin e Afganistanit, per te mos i permendur te tjeret ? Mbare juve bashkepuntore te Hitlerit ne 1944 dhe Putinit ne 2024 ! Po ai popull merhum do u lejoje?

                  1. R
                   RAIFI

                   Denoncim,fatin e keq para Kosovës, fatkeqësisht do e ket Shqipëria se bota na njef mirë kush jemi:që aq shumë e deshëm Xhaxhin Stalin,pastaj Enver Hoxha e Mao Ce Duni janë si buka e një brumi,e më radhë e me radhë duke i hy n'bythë herë njërit e herë tjetrit.Kosova ka mbajt qëndrim,Nuk e deshi Titon pa çka që kishte dhunë e masakra,nuk u përkul kurr.E bëri edhe luftën me ndihmën edhe të miqve ,tani është shtet më shembullor në rajon.Miku është mik,por Zot shtepie është shqiptari e jo Vuçiqi si tek ju që po ua përcakton rendin e ditës.Kthjellu o njeri,ik nga inati primitiv.

                   1. R
                    RAIFI

                    Denoncim,fatin e keq para Kosovës, fatkeqësisht do e ket Shqipëria se bota na njef mirë kush jemi:që aq shumë e deshëm Xhaxhin Stalin,pastaj Enver Hoxha e Mao Ce Duni janë si buka e një brumi,e më radhë e me radhë duke i hy n'bythë herë njërit e herë tjetrit.Kosova ka mbajt qëndrim,Nuk e deshi Titon pa çka që kishte dhunë e masakra,nuk u përkul kurr.E bëri edhe luftën me ndihmën edhe të miqve ,tani është shtet më shembullor në rajon.Miku është mik,por Zot shtepie është shqiptari e jo Vuçiqi si tek ju që po ua përcakton rendin e ditës.Kthjellu o njeri,ik nga inati primitiv.

                   2. A
                    Alex

                    Ti qënke tipik Raif shkretëtirë.

                 2. T
                  T

                  Idiotet noterik si Kurti vetem ne Kosove mund te ken sukses,e provoj ne Shqiperi dhe mori lesht e hamamit.

                  1. p
                   prokurori

                   Z.Baze! Një intervistë sa reale,aq e plotë.Sa bindëse,aq sarkastike. Shpjegimi për figurën e z.Kurti me shprehjen “krizë personaliteti”,është mjaft i saktë. Unë do shtoja dhe shprehjen,”kompleks inferioriteti”.

                   1. E
                    E

                    Kurti ketu ne Shqiperi ka vleren e nje kllouni politik,Thjesht person qesharak,mbase dhe kosovaret do e kuptojn nje dite.

                    1. O
                     O

                     Albini me kujton Pali Misken ne Fier,kur kalonte rruges pershendeste me dore miletin nga makina,kur ne fakt asnje nuk e kishte mendjen te ai. Pali Miska ish secretar i pare I PPSH.

                     1. A
                      Armiku i armikut tim,është miku im

                      Fytyrë vrerosur al bin e ka inatin më shumë me Ramën pse nuk po i le vëndin Saliut dhe ilirfloririt,aleatët e tij terrorist të djegies parlamentit dhe të zhurmusëve. Al bin Ladeni u mundua deri në Shqipëri ,krijoi parinë e tij,një gjë e pa preçedentë në asnjë shtet,erdhi dhe votoi kundër Ramës që të sjell në fuqi kriminelin sali.po mundohet që të bashkohet me micotaqis për të rrëzuar Edi Ramën,por kjo fytyrë manekini nuk do t'ja arrij,dhe pati bythë,të formoj parti në Beograd dhe Athinë

                      1. h
                       hajdari

                       ed kauri dhe kurt myslymani ,,te gjejne gjuhen e perbashket per te miren e shqipotatarve,,

                       1. R
                        Ramushi

                        O Raif o kadaif. Te kam porosite 100 here mos del pa pi ilacet dhe mos e hiq kurre samarin nga shpina sidomos tani qe asht ftohte se te ftohet menderja e mandej nuk di cka thue. zbatoi keshillat ta pasha hajrin.

                        1. R
                         RAIFI

                         Njerëzit e pa tru nuk e kanë parë se Serbia po shkatërronte Ushtrinë Shqiptare,fabrikat,uzinat,kombinatet,minierat dhe krejt këtë e bënte përmes shpiptarve për një grusht lekë.Kosovaret u tregonin se ç'po ngjet por ju u mjaftonte ndonjë gotë e menze që u paguante Serbia.Pka po përgatitet tani mjer ju dhe ne,por si duket nuk meritojmë më mirë.

                         1. R
                          RAIFI

                          Njerëzit e pa tru nuk e kanë parë se Serbia po shkatërronte Ushtrinë Shqiptare,fabrikat,uzinat,kombinatet,minierat dhe krejt këtë e bënte përmes shpiptarve për një grusht lekë.Kosovaret u tregonin se ç'po ngjet por ju u mjaftonte ndonjë gotë e menze që u paguante Serbia.Pka po përgatitet tani mjer ju dhe ne,por si duket nuk meritojmë më mirë.

                         2. L
                          Llumi

                          Booo ca lloj llumi ky mero.

                          1. L
                           L

                           Vallahi une zbavitem shume kur shoh Albinin me ate mgerdheshjen e tij duke pershendetur njerezit,edhe qeshja nuk I shkon ketij mashtruesi.

                           1. N
                            N

                            Albini eshte delirant ne kulmin e entuziazmit ne maje te mullarit me hu ne bythe.

                            1. Q
                             Q

                             Albini eshte recitues i disa shprehjeve qe i ka mesuar permendesh,thjesht nxenes i zellshem.

                             1. B
                              Bledi

                              Albini është afër me kryeministrin e Greqisë aq sa është afër Rama me Vuçiç. Të tjerat janë bla bla

                              1. R
                               Rozafa heroike

                               Ai eshte se xhafer deva qe me 4 shkurte masakroi 84 pleq femij e gra, kete don edhe ai kriminel, o bledi ai njeri eshte antishqiprari me i jeq ne ballkan

                               1. E
                                Eshte Kosova prandaj rron Shqiperia

                                Edhe Isa Boletini ka rrafur bastardet alla janullatosqe dhe haxhiqamiket bastardet ne Vlore sepse ata bastard kundershtonin pavarsine e Shqiperise.

                                1. R
                                 RAIFI

                                 Në fakt Isa Boletini e ka mbrojtur Qeverinë e Ismail Qemalit të ikën vlonjatet donin ta gjuanin në det.Kosovret e Ises,nxirren nga një hu prej gardhi dhe i rrahin si kafshe demonstruesit që kërkonin Greqinë,ca të gjer Turqinë,e ca të tjerë Serbinë që tani veq e kanë brenda.

                              2. x
                               xx

                               Albini eshte si Haxhi Qamili,qe thoshte me mjafton Shijaku me Kavajen,nuk me duhet Evropa,edhe ketij koke pallaskes i mjaftojn trushplaret e Kosoves..

                               1. P
                                Paterica e Rilindjes!

                                Ky eshtë njëra kokërr e loqeve të varura te Ed Ramës. Bythlëpirës, mjafton të fitojë para dhe bënë çdo gjë. U shokova kur mora vesh se kishte kaluar në Morinë të Kuksit materialet e një shtëpie druri pa paguar asnjë cent doganë, prandaj leh si qen në mbrojtje të hajdutëve të qeverisë.

                                1. D
                                 Dulla komunisti

                                 Kurti është si Mao dielli i Shqiptateve. Ai ka dopio citadinance Serb por edhe minoritare Himariot, prandaj e don shumë Greqinë por mbi të gjitha sdo Shqipërinë d. th. në Edi Ramen. Ai është i dashuruar vetëm me Sali damllane marrëzisht sepse i lidh ideali. Serb njeri, e Serb tjetri, Grek njeri e Grek tjetri. Që të dy anti Shqiptare e anti Rame

                                 1. G
                                  Gjergj Fishta i riu

                                  Enveri i kerkoi nje takim Abaz Kupit ne nje lugine (fushe e vogel) ne Elbasan. Abazi me dyqinde nacionaliste kishte arritur tek vendi. Enveri nga nje qafe mali ndiqte Abazin me nacionalista. Kishte me vete tre partizane. Enveri urdheroi njerin nga partizanet te shkoi tek bazi e t'i thote: Si vjene ketu ne mal vetem, eja te bisedojme si nuk je dakorde e leme takimin. Bazi erdhi vetem dhe u ngjite ne mal. kur ju afrua Enverit i tha: O Enver, ne e patem lene atje poshte ne lugine e ti me kepute, te ngjitem deri ne kete maje larte. Biseduan dhe u ndane. kur u kthyen partizani i tha: shoku Enver pse e nderrove vendin e takimit pasi ju e kishit lene atje ku ishte ndaluar Bazi. Enveri i thote personaliteti im sote asht gati zero. E pate si e ngrinin nacilnalistat ne krahe Bazin; kur te vije koha e une te jeme i rrethuar me nja dymije partizane e ai te mbetet me dy nacionalista(t'i kete rene kredibiliteti) ne do mblidhemi me Bazin atje ku ta kemi lene.

                                  1. P
                                   Ptu

                                   Bythe ke lepire me llape gjithe jeten o mero qyqari. Tani duket se po jua ferkon edhe me Tulle!

                                   1. A
                                    Aron

                                    Albin Kurvi ka per te perfunduar si Sali Kerma.

                                    1. G
                                     Gimi

                                     O Mero ,po dil me shpesh more kolos i analizes qe tu ndricosh mendjen ca truthareve qe me mend e tyre nuk shkohet as ne …….Fat qe te kemi z.Baze.

                                     1. B
                                      Ben

                                      Ndjej keqardhje se sa te shperlare e keni trurin nga Rilindja!

                                      1. R
                                       Riu

                                       Cfare mund te beje kurti, kur rama eshte me afer me serbine se me kosoven?!

                                       1. N
                                        Nik

                                        Z. Baze vuan nga sindromi anti Kurti dhe dashuria ndaj Z. Rama, ndaj ketij thjeshte per para, jo per parime se dikur kur ishte ne te njejtin rol ndaj Sali Pykes nuk pati lene gje pa thene ndaj Rames!!

                                        1. Y
                                         Y

                                         Zotni Meroja është një bythëlëpirës i zoti! Ia dhjefsha misionin!...shitu-blihu, shitu-blihu...porsi juga fryn veriu...O zog thiu, ik e .ihu...

                                         1. k
                                          komisar tepelene

                                          Mero qerozi thuaj te verteten popullit se Albinin tend nuk e ftoj njeri prandaj nuk vajti ,o Albini o Vucici ,ja na thuaj, ke do deshironte me shume perendimi sipas teje.Ose ke rrjedhur nga pleqeria ose je bthq qe perfiton nga rasti.

                                          1. U
                                           UÇK

                                           Prap ti koqevari Arif ,ju koqevaret nuk keni flamur ,per flamurin kuq e zi ne kohen e Jugosllavise jane futur shume Kosovare ne burrgē,e flamurin kuq e zi sa erdhi ne pushtet koqevari Al -Bin e hoqi nga zyrat e qeverise . per cfare flamuri thua ti or koqevar ? ju skeni shtet e flamure .

                                           1. U
                                            UÇK

                                            Prap ti koqevari Arif ,ju koqevaret nuk keni flamur ,per flamurin kuq e zi ne kohen e Jugosllavise jane futur shume Kosovare ne burrgē,e flamurin kuq e zi sa erdhi ne pushtet koqevari Al -Bin e hoqi nga zyrat e qeverise . per cfare flamuri thua ti or koqevar ? ju skeni shtet e flamure .

                                            1. A
                                             Alfred

                                             Dukesh i lodhur, Mero! Edhe ti si avokat Taku, je bo lojtar pokeri. Por luan si bylmez! Nuk luhet bllofi dore per dore! Se i del boja! Do mjeshteri bllofi. Duket sikur s'po te terheq mo gazetaria. S'ke faj,rutine...Por s'ke moshe te nderrosh zanat!....

                                             1. G
                                              Guri

                                              Rama, te pakten te flete si Kroatet apo Sllovenet, dhe mos te fole si VUÇIÇ-PUTINI....sa per Mero-Ymerin siqo nga ku po flete, nga NACIONALE e Oligarkeve Serbo-Shqiptar...

                                              Lini një Përgjigje