"Monika është bërë si lule", flet avokati që kallëzoi Kryemadhin për operacionet estetike: Kam dorëzuar faturat në SPAK

16 Shtator 2022, 09:18Politika TEMA

"Monika është bërë si lule", flet avokati që

Avokati Idajet Beqiri, ka dorëzuar një kallëzim ndaj Monika Kryemadhit dhe Ilir Metës në SPAK, duke i akuzuar për shpenzimin e shifrave marramendëse për operacione estetike. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Beqiri tha se ka dorëzuar faturat e këtyre ndërhyrjeve në SPAK. 

Idajet Beqiri: Duke parë këtë situatë, vlerësova të jap një model. Modeli është, se si bëhet një kallëzim penal, që të mos ngelemi nëpër studio. Në këtë situatë, i përgjegjshëm edhe për funksionin që kam dhe që jam avokat dhe kam integritet personal, thashë do të jap modele se si bëhet kallëzimi penal.

Klodiana Lala: Në kallëzimin penal që keni paraqitur, ju thoni se për llogari të zonjës Kryemadhi është paguar një shumë, 287 mijë euro. Keni dhënë një numër regjistrimi. Si e keni siguruar këtë faturë?

Idajet Beqiri: E doni ju këtë? Publikut nuk ja themi dot ne, do ja themi SPAK-ut fillimisht. Këto që i kam dhënë SPAK, do të jap edhe shpjegimin. Nuk mund ta them unë këtë, sepse ata i bëjnë pazar. Ju e keni patur këtë stil. Kam faturën dhe e kam dorëzuar. Kam bilancin e spitalit, etj.

Ylli Rakipi: Si ka mundësi që dalin emrat nëse është kompani offshore? Si e gjen ti që është Monika dhe Iliri?

Idajet Beqiri: Kanë kaluar nga kompani offshore.

Ylli Rakipi: Monika sapo ka deklaruar në një emision, që edhe seksin të kisha ndërruar nuk do kisha paguar kaq! 

Idajet Beqiri: Mos dëgjoni Monikën. Ajo nuk ka çfarë të thotë. Kjo varet cfarë do të thotë hetimi. Nuk ka bërë vetëm Monika por edhe Iliri dhe fëmijët. Merruni futuni, është spitali më i shtrenjtë në botë.

Monikën e kanë parë, komshinjtë përshembull, si ishte dhe si është bërë si lule. E kanë parë edhe Ilirin. Por, jo me 287 mijë euro të shqiptarëve që nuk i deklaron dhe nuk ke paguar taksa dhe nuk dihet nga vijnë. 

26 Komente

 1. o
  orinda

  kjo ka qene zdromse me pare shif si eshte ber

  1. i
   irida

   spaku ta hetoj patjerer familjen Meta

   1. k
    klodjan

    Ka ndryshu me te vertete shume po ka thene me mire sesa tja deklaroj shtetit po ja fus vetes ca ndryshime ahaaha

    1. L
     Liri

     Po kush ka bere operacione o budallenj se kur plakesh behesh me seksi po ku merrni vesh ju

     1. m
      miu

      kshu e ka nxjerr nona e saj ,gallate qenc

      1. k
       klm

       Ashtu është kur plakesh nuk të dalin rrudhat por zbukurohesh, ndërsa kur je i ri je tërë rrudha dhe i shëmtuar. Ashtu mendoj dhe unë që teorinë e evolucionit ka fuqinë ta ndryshojë vetëm kirurgu plastik. Askush tjetër.

       1. ?
        ????

        A je Liri tamam apo ...? C thote eksperienca? Vazhdon motivimin?

       2. L
        Leo

        Po mir moj mona ke shoenzuar kaq lek edhe kte surrat shkove e zgjodhe

        1. D
         Devi

         Hajde avokat hajde... Don te tregoje burrnine me nderhyrjet plastike te Monika Kryemadhit... Qenka aq i suksesshem sa, ngaqe i ka vene ne vije te tera punet dhe ska se me cfare te merret, tani merret me makiazhet e grave. Fodulloku ka arritur kulmin. Duket qarte qe Edi Rama i paska dhene nje dore te mire lekesh ose ndonje post ne te ardhmen. Mjer ne per keta degjenerata

         1. L
          Latif Dreqi

          Sa fatkeq qe jemi. Te kishim me shume gazetare si e nderuara Klodiana Lala, si i nderuari Blendi Fevziu, te kishim me shume analiste si i madhi Andi Bushati, bir i nje familje te shquar antikomunistesh, te kishim me shume udheheqes te medhenj si legjendari Sali Berisha. Jemi fatkeq, kemi gazetare injorante e komuniste si Frrok Çupi, si Kristo Mertiri, Ben Andoni dhe mbi te gjitha, jemi fatkeq se kemi nje udheheqes me brekushe si Edi Rama.

          1. F
           Familja e Hajduteve me Maska Politikani

           U degjenrua emri i Politikanit nga bandat Krimit e Hajnise Stacionuar ne Lalz ,qe s'lan gje pa vjesh Shqipnise mbare .Thesare , Prona, Bregdete ,Male ,kodra ,lumenj , gjithcka munden sepse Bordellua Drejtesi e kishte kapur Bizga dhe ishte gjithe kohen ne WC .

           1. h
            hopa hopa

            Idajet! Kjo shprehja qe Monika eshte bere " si lule" mund te hapi pak pune si seksist. Si eshte bere Monika e di IM, pra si eshte puna?! Heres tjeter mbaje gojen!

            1. Çekiçi

             Monen dhe Ilirin në burg do ti ken komshi Sala dhe Shkelzeni

             1. O
              Olta

              Hahahah ke tvazhdoj mona le tbazhdoj se mir e ka nis

              1. B
               Blerim

               Le t vazhdoj mona bashk me liken .. ti ken leket e djerses po po vl krejt ato ca u kan vjedh popullit

               1. z
                zyberi

                Lule bore ahahah , shife per ca e cojn ne spak , ajo pale sa krime ka bo

                1. A
                 Alban

                 Snjihet me mor cfare luleje esht bere

                 1. K
                  Keli

                  Monika esht bere mermer smerret vesh q esht ajo e vjetra

                  1. B
                   Bedri Islami

                   Ja dhe Idajetja, Avokati mbrojtes i Izet Haxhise te cilin e ka paditur dikur per rrahje! Ky derdimen ja merr persiper gjithmone rolet e karagjozeve ketij pushteti Rama.

                   1. s
                    si lule haleje o beqo

                    te keqen te syzeve o beqo .pa i fije bythlepirje sboni pun ju e keni pjes te tradites

                    1. a
                     arqile

                     Turp o latif dreqi me komentin tend .Dreq e me keq u befsh .Dukesh qe kur vlereson sali krominelin qe i ka bere gjemen ketij vendi dhe megjithese po i del shpirti nuk ndalet .Nuk le te rinjte ka hall te shpetoje nga burgu sidomos ka hallin e djalit qe ka bere gjema te medhaja .kot e ka i ka denuar perendia do paguajne.

                     1. H
                      Hysni

                      Monik bohet lule me lekte e shqipetareve

                      1. A
                       Alfred

                       Ne burge ta coj kete monen

                       1. B
                        Bathorja

                        Si u bo kurva e virgjer? Me operacjon. Pershendetje familjes Meta dhe pergezime!!! Ju qifte kina gjithe familjen metaj.

                        1. T
                         Tori

                         Si mund te merresh me operacionet plastike te monikes nuk e marr vesh

                         1. S
                          Siri

                          Monika vjedh nga populli ja jep vetes e kunderta e robin hoodit

                          Lini një Përgjigje