Neritan Liçaj: Shqipërinë nuk e ka gjunjëzuar as Roma e as osmanët, jo më Rama

6 Dhjetor 2022, 13:13Politika TEMA

Neritan Liçaj: Shqipërinë nuk e ka gjunjëzuar as Roma e as

Aktori Neritan Liçaj ka mbajtur fjalën në podium gjatë protestës së opozitës të mbajtur sot në Tiranë.

Liçaj i bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të dalin në protesta, për të bërë të mundur ndryshimin në Shqipëri.

Ai shtoi se populli shqipptar është një popull i lirë dhe i panënshtruar dhe sipas tij as regjimi i Ramës nuk mund ta nënshtrojë kurrësesi.

“Mirë se erdhët të nderuar miq. Mirëseerdhët edhe ju presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Ne kemi në kanun një ligj që nuk presim në besë. 

Kujdes mos të pretë në besë miku jot në Surrel. Tek ky shesh i ka sytë gjithë Shqipëria. Analistët tanë të pavarur kanë hyrë si sufllaqe e Ramës. 

Kini parasysh fjalët e atyre rilindajsve të vërtetë nga familjet Frashëri e Naimi. Hiqni dorë, hiqni dorë, mos u bëj tradhëtor, se pastaj do të pendojë. Shqipet fluturojnë lartë dhe ne duam vetëm liri e demokraci.

Shqipërinë nuk e ka gjunjëzuar dot as Roma, osmanët e komunizmi. Në këtë shesh kanë sytë edhe ata shqiptarë që nuk kanë vendosur. S’ka gjë do të luftojmë neve edhe për ju. Nuk keni më se çfarë paanësie të ruajmë shqiptaër të dashur. 

Paqja gjendet në lirinë dhe demokracinë. Kisha shumë për të folur si djalë I këtij qyteti. Le të dalin fytyra të pastra nga votimet, djem të arsimuar që e duan këtë vend”, është shprehur Liçaj.

20 Komente

 1. H
  Haaa cfare bene injoranca

  Nga cili planet vjen ky psikopat te mbajti osmani 400 vjet haaa si ka mundesi mos behet sélection te gjithe budallenjte shkojne me nongraten ?

  1. k
   kot

   i paskan leshu pellumbat - keta kur ikin nga fiqiri, ikin si grupim; nuk ngelet te pakten njeri, qe te mbledhe grupin po Florjana cfare beri more aman - ia fshiu me shami gjakun Sales? apo ku kane shami keto te sotmet

   1. F
    Fevzo qime deri

    O Neritan kari po leh mire se do ta japi salehu kocken e radhes

    1. v
     vleshte ketij tipi

     Po mer Lic! Po e kane sunduar apo "shkerdhyer nga 500 vjete sejcila!

     1. A
      Avaz i vjeter

      Injorant! Romaket ne nje dite te vetne, ne 167 para Krishtit, nen urdhrat e Emil Paolit, bastisen 70 fshatra dhe moren 150 mije burra skllever nga Epiri. Qysh pas Gentit e deri ne riformen e Dioclecianit per 5 shekuj ishte nen sundomin romak. Deri ne kryqezaten e 4 ne ate bizantin. Gjysh/stergjysherit e ty u shkelyen t u paguajne haraç e t i cojne nizame osmaneve e ti vazhdon me kete idene injorante enveriste qe shqiptaret nuk u nenshtruan kurre. Moren Gentin peng dhe e treguan ne Rome te lidhur me zinxhire, po ky nuk na quhet nenshtrim! Shko mo debil hap nje liber historie.

      1. l
       llesh

       Ne qofte se ti ben pjese nga ata djem te arsimuar dhe intelektual Shqiperine e paska marre lumi. dicka per ty qe besoj se llumi i Shqipqerise ,,,Sali Berisha eshte ai qe dogji vendin 3 here per interesat e tije personale dhe ti intelektuali e perkrah po Saliu del ne proteste ne nje dite te vecante per vendin ti po prap e perkrah pra ti je nje bajge qe nuk kerkon ecjen perpara te vendit tend por kerkon interesat e xhepit , FUCK Neritan haleja

       1. C
        Cinci Solaricum

        An has been , pse jo . Ka Nerona plot si ti pa rol .

        1. A
         Armand

         Ahaaa u pordh dhe ky palla artisti i deshtum

         1. t
          titi

          po do i gjunezohemi saliut dhe shkelzenit ahhahaha

          1. b
           bake

           Edhe ti ik e qiu me plakushin qe hengri grushtin po m mire te kishte ngren plumbin

           1. G
            Goni

            Gjeja me e turpshme qe me kan par donjeher syt ka qen kjo protest e qelbet. I lumt dora ati qe i gjuajti saliut

            1. g
             goni

             ore po kete karin kush e mori , te iki te beje naj film ky ate te bej

             1. M
              Monda

              Hahahaha po ky Licaj nga paska ardhur,sa i cuditshem qenka,si alienn

              1. P
               Petro

               Po ky nuk ka pasur pun i ka len leket bixhoz dhe fillo del e i lepihet saliut tani

               1. R
                Redi

                Shqiperine po e demtoni vetem ju o dele qe skeni turp

                1. t
                 tirons zibrake

                 Neritan, ha pak mut te thate se lehtesohesh. Ja u qiu nonen Ed rama. Nuk po merrni dot fryme, nuk ju len me bo pislliqe.

                 1. q
                  qytetar

                  Zoti na ruajt - jane shtuar te cmendurit !!!!!!!!!!!

                  1. c
                   ce

                   Ik o Neritan hunderri, mos bej interesantin, je bere si domate e shtrydhur dhe nuk terheq me asnje simpatizant. Je aktori rezerve me i dobet i ish teatrit kombetar qe rrije si roje tek dera dhe zevendesues ne role te dores trete si figurant. Nuk te shkon politika se vetem per raki shquhesh bashke me te mbaruarin Budina.

                   1. N
                    Noci

                    Tani te rrish 500 vjet e te mos e quash gjunjezimi i thone t'a kesh marre shprehjen nga veprat e Enverit por ti mos u merzit se sa te jeni ju Rama aty rri

                    1. E
                     Era

                     Neritan Liçaj,të shkosh pas Sali kriminelit je llumi i shoqëris.Miting i dështuar,fitore për Shqipërin.

                     Lini një Përgjigje