Partia Socialiste zbulon emrin e kandidatit për Bashkinë e Beratit

18 Mars 2023, 19:00Politika TEMA

Partia Socialiste zbulon emrin e kandidatit për Bashkinë e Beratit

Ervin Demok është konfirmuar për të rikandiduar për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Beratit.

Lajmi është bërë me dije nga drejtuesi politik i PS-së në qarkun e Beratit Bledi Çuçi, i cili njofton se rikandidimi i Ervin Demos është pranuar me unanimitet të plotë nga Asambleja e Partisë Socialiste në Berat.

Në një postim në rrjetet sociale, Çuçi shkruan se fitorja e Ervin Demos në Berat as që nuk diskutohet, por do të synohet dhe shumica në Këshillin Bashkiak.

"Në Asamblenë e Partisë Socialiste konfirmuam Ervin Demon si kandidati ynë për zgjedhjet e 14 Majit. Besimi për një mandat të dytë është rezultat i punëve të mira që janë bërë këto 4 vite në Berat dhe garanci për vazhdimin e projekteve e investimeve që shndërrojnë këtë bashki në një qendër të rëndësishme të turizmit në vendin tonë.

Berati është një markë ndërkombëtare për vlerat që ka si pjesë e UNESCO-s, një qytet që meriton vëmendje të posaçme e që kurrsesi ne nuk mund ta lemë në duart e atyre që as nuk dinë e as nuk duan të punojnë për të.

PS është e mobilizuar si asnjëherë më parë jo vetëm për të fituar bashkinë, se këtë nuk e dyshojnë as kundërshtarët tanë, por për të siguruar edhe shumicën në Këshillin Bashkiak. Përgëzime Ervinit, socialistëve dhe qytetarëve të Beratit" -shkruan Çuçi.

12 Komente

 1. S
  Suksese kandidat nga une Shkullaku

  Ky eshte kandidat i shkelqyere ka mbaruar studimet per finance ne Londre . Berati eshte me fat me kete djale..

  1. T
   Trap

   Kellufa kane dal te gjithe kta qe kane mbaruar angli e france.

   1. T
    Trap ke per te vdekurcse Trap ke lindur

    Identik si puna jote .....Trap por pa shkolle edhe internetin qe Trapi komenton e ka shpikur Sali Berrisha me ujkun e Cerrikut haaa debilat e internetit na kenaqen edhe avionin e ka shpikur Mul Noka ndersa makinen Rambush Haradinaj

    1. D
     Drog drog shum shum drog

     Ty identiku te dalshin nga hunda e tu befte ne gryk çke vjedh e çke trafiku

   2. P
    Phoenix

    Po ka mbaruar per finance ne Londer, e dhjeu Beratin. Per tre vite e ke plotesisht te falimentuar. Ndoshta nuk do ta shesin ate Kalane te pakten.

    1. P
     Per phoenix e foltore-nevojtore

     Idiot i foltore -nevojtore mesoje qyteti Berati eshte shembull per vitin 2022 asnje vrasje asnje vrasje asnje vrasje shembull ne europe ne rruget e qytetit asnje bishte cigare e hedhur dhe investimin qe po bene kryetari per parkimin nentokesor eshte fitimprures per breza o trape interneti

     1. P
      Phoenix

      Po si do kete nga ato qe thua ti, kur Berati eshte shpopulluar e kane mbetur vetem pleqte e plakat ne krevat gati per te vdekur. Te tjeret i kane lene puplat, se nuk e perballonin dot mireqenien dhe zhvillimin Socialisto-Komunist Rilin-idjot.

    2. b
     beni

     c lidhje ka se ku e ka bere shkollen ? edhe ata qe kane bere shkollen ne tirane jane punesuar NE LONDER , BRUKSEL E ROMEdhe jane te suksesshem . NE THJESHT NA DUHEN NJEREZ TE NDERSHEM PRANDAJ EDHE KY DEMUA YT NUK DO RRIJE PA LYER GISHTIN NE PJESEN E QYTETAREVE. fATKEQESISHT NE KAPITALIZEM NDERSHMERIA NUK EGZISTON

     1. B
      Beni ecen me kembet e Berrishes

      Beni idiot i lindur shkolla eshte çelesi jetes nese shkolla nuk do kishte rendesi nuk do kishte zhvillim o idiot dhe sa per shkillen ne Londre universitetet nuk jane njesoje sipas llogjikes tende univestiteti Prishtine i barabarte me Cambridge haaa cfare i beri interneti edhe budallai fshatit komenton

    3. l
     lapsi

     PS te gjeje edhe kandidatin per minister te brendshem, i cili duhet te siguroje rendin dhe qetesine ne vend. Me kete qe kemi vendi do te shkoje perdite e me keq.

     1. r
      rilindjotizim-sensibilizim

      Ervini qe paska "zbuluar" si kandidat ky burri i ish-gruas se Edvinit pra na qenkesh hajdut me shkolle finance. O Berat c'e pate fat - tha Cucka ne fund te atij "zbulimit"

      1. A
       Agim

       Ervin Demo i ndryshoi faqen Beratit! Punet publike, urbanizimi, gjelberimi, ndriçimi, pastertia, por sidomos gjallerimi i turizmit ne Berat jane produkte te punes menaxhuese te Ervinit! Le ti urojme suksese ketij intelektuali te perkushtuar per qytetin e tij! Per kundershtaret e tij: Nuk e zini dot diellin me shoshë!

       Lini një Përgjigje