Qëndrimi amerikan dhe çfarë po ndodh me opozitën? Mustafaj: Ja shkaqet pse munguan protestat e “nxehta” në shtator

23 Shtator 2022, 20:22Politika TEMA

Qëndrimi amerikan dhe çfarë po ndodh me opozitën?

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në studion e “Radari Informativ” të gazetares Juli Xhokaxhi, ka folur për situatën politike në vend.

I pyetur nga moderatorja Xhokaxhi se çfarë po ndodh me opozitën, pas paralajmërimeve për një shtator të “nxehtë”, dhe se pse nuk ka ende asnjë protestë, Mustafaj tha se vetë opozita ka qenë në proces strukturimi.

Sipas tij opozita shumë shpejt do të fillojë protestat.

Xhokaxhi: Pse po vonojnë protestat e opozitës sipas jush?

Mustafaj: Fryma e protestave ekziston. Unë besoj se PD po sheh mënyrën dhe momentin më të përshtatshëm për të hyrë në një etapë të re të të bërit opozitë. Ne jemi në mes të shtatori, sapo ka nisur sesioni i parlamentar. Berisha ka mbajtur tempin e denoncimeve. PL e Metës ka qenë në periudhën e riorganizimit për tu shfaqur si strukturë politike.

Mustafaj: Nuk ka surpriza në qëndrimin amerikan ndaj Berishës, nuk ka nxjerrje të deputetëve të PD, pra nuk ka mënjanim të opozitës, por qëndrim konstant ndaj Berishës. Thirrja e saj për dialog duhet kuptuar shumë drejt.

19 Komente

 1. V
  Vlonjati

  Per dite te beni protesta kush po e rrun trapin per ju maloke te felliqur

  1. M
   Mese e vertete

   Mese e vertete .. Ka nje pjese pabuksa qe Ju shkojme nganmbrapa..

   1. k
    k

    Qytetaret shqiptarë, kanë një ndjejë neverie ndaj këtyre shpellarëve që zaptuan shtetin me forcë dhe tani na hiqen si intelektualë drejtues të kulturës shoqërore kurse në të vërtetë janë ca dru me pre të brumosur me instiktet më të poshtra njerëzore që refuzohen nga një shoqëri e përparuar. Jeni pushtues dhe na ndillni vetëm shpërfillje dhe përbuzje.

   2. I
    Idrizi

    Po,po, o Besniki,do bohet.

    1. P
     Pastrues Shtupa

     Ti nuk je Vlonjat por pis

     1. V
      Vlonjati

      Sic ke vene emrin Pastrues ashtu qenke ,( rruke koqet e dynjas ) or pastrus malok

     2. G
      Goni

      Komunist i qelbur. Uroj te hapen dosjet edhe te nxjerrin fytyren e vertete te qelbur. Se e keni bere kete vend te neveritshem

      1. G
       GEZUAR BAFTJAR

       Rroten e Hajdarit e keni te sigurt

       1. G
        GEZUAR BAFTJAR

        Rroten e Hajdarit e keni te sigurt

        1. G
         GEZUAR BAFTJAR

         Rroten e Hajdarit e keni te sigurt

         1. G
          GEZUAR BAFTJAR

          Rroten e Hajdarit e keni te sigurt

          1. G
           GEZUAR BAFTJAR

           Rroten e Hajdarit e keni te sigurt

           1. T
            Taulant

            po kujt i plasi per protestat e ca huliganeve dhe idioteve. Po mire beni se clironi adrenaline, por kujdews mos e beni pis ambientin e vendit ku do protestoni se prape grate tuaja do i pastrojne dmth punonjeset e pastrim gjelberimit te Tirones.Hajt pra ju vafte mbare dhe nga rrethet mos i therisni po nuk i pagut se gjynof jane hallexhinje.

            1. I
             Ilir

             Byth lepirsi i berishes nganjehere ben sikur e shan dhe ne mbremje i thot hajde te lepij bythen se ishte shaka.Me keta njerez pd nuk vjen ne pushtet deri sa te zhduken fiziologjikisht se moralisht nuk largohen nga politika keta njerez te felliqur qe moren ne qafe gjith shqiptaret.Cfare protestash do ky bythqiri kur ai qe i lepin bythen ky shkrimtari nuk do dali dot as nga Tirana se gjith qytetet e shqiperise do ta bejne nongrata si po e ben BE

             1. L
              Lal

              Ik mor idiot by....ir

              1. H
               Himarioti

               E flliqe vendin dhe Politiken keta shpellaret tropojane. Jane turpi i botes.

               1. c
                ce

                Mos fol mrroklla o kokqypi i vicidolit se ta fut Desada me shpulla o hunderr mjeran sa poshte ke rene.

                1. D
                 Drejtesia e munguar

                 Z.Besnik,qenke vertet besnik i Berishes.Me qendrimet e mbajtura,qe nga koha kur punoje ne KQ-ne e PP-s e deri tani tregon qe je vetem nje interesaxhi bajat.

                 1. T
                  Tropojani vjetër.

                  Sido që të jetë , ky Besua e ka bërë një kështjellë në malin e Dajtit , më të madhe dhe më lart se Rama . Ky është në morr bythe dhe ngjitet sa herë e ndjen veten keq. Horrat si ky e kanë shpurë Berishën në këtë derexhe dhe prapë e shtyjnë të ecë përpara. Ky legen, kështu e ka shtyrë gjithë jetën .

                 Lini një Përgjigje