Yuri Kim tregon pse u takua me Ilir Metën

23 Shtator 2022, 17:40Politika TEMA

Yuri Kim tregon pse u takua me Ilir Metën

Ambasadorja amerikanë në Tiranë, është takuar këtë të premte në mënyrë të papritur me Ilir Metën në zyrën e këtij të fundit.

Takimi fillimisht u njoftua nga vetë Ilir Meta.

Ndërsa Ambasada amerikane ka reaguar me një deklaratë më vonë, për këtë takim.

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim u takua sot me Kryetarin e Partisë së Lirisë, si pjesë e takimeve të saj të vazhdueshme me udhëheqës politikë shqiptarë.

Ajo përsëriti nevojën që partitë politike të bashkohen për t’u përfshirë në dialog konstruktiv që forcon demokracinë, lufton korrupsionin dhe çon përpara negociatat e Shqipërisë për anëtarësim të plotë në BE”, thuhet në deklaratën e Ambasadës amerikane.

Kujtojmë që Ilir Meta është përplasur publikisht me ambasadoren Yuri Kim, duke deklaruar madje se ishte gati që amerikanët ta vrisnin tek “Mali me Gropa”.

Por së fundmi, marrëdhënia e tyre me sa duket është qetësuar, pasi janë takuar disa herë publikisht, çka me siguri ka trazuar një njeri në Tiranë, Sali Berishën, pasi aleati i tij Ilir Meta duket se po luan me dy porta.

55 Komente

 1. G
  GamGam style

  Partite politike te bashkohen?!?!?! What the fuck?!?!?! Keshtu beni ju andej nga GamGam style? Ik moj katrahure se na bere çorap

  1. G
   Genc Tollkuçi

   Dikur……në kohë të PRITE ZOT RREZIKUT, në dikasterin e Ndertimit, takohet në koridor, sekretari i partisë me një punonjës tepër të aftë, dhe për konfidencë i vendos dorën mbi shpatull afër qafës…. Reagimi i punonjesit ishte i menjëherëshëm, dhe i thot sekretarit të partisë, të lutem ma hiq dorën nga qafa, mbasi JU TË PARTISË, TË VINI DORËN NË QAFË DHE TË FUSNI GISHTIN NË BYTHË…. Sqarim : Kjo ngjarje, është e vërtetë dhe reale….

   1. R
    Raimond vlonjati

    Kimetja : ...Duhet te kemi djalog konstruktiv me hajdutin Kryeminister se s'ka lezet .loooooooooooooooooooooooool -- Nga sa kemi lexuar Kadarene , tek "Dimri i Vetmmise se Madhe" kjo Ambasadore e Amerikes Yuri kim eshte 100 fish me skandaloze sesa Ambasadori i Bashkimit Sovjetik ne vitet 50-te Kjo eshte nje turp i Diplomacise se Perendimit

    1. r
     raimondkari

     O Raimond vlonjati , e mori provimin motra ore ????

   2. j
    jevgu

    Po qe se fatura eshte >$ 10 milion than uncle Sam wants to hear from you ahahahahahahah Like dhe breket e bythes kan per ti mor

    1. K
     Kujtimi

     I ndyre si takim idiot si justifikim se gjoja e bejne per inat te Sales

    2. N
     Naim Frashëri

     E Dhjeu dhe Amerika, Rama Kujdes ,se Amerika me duket na e paska me Hile.

     1. R
      Realisti

      Kimetja po e mban me të ngrohtë deri sa ti hedhin prangat... Kështu punon Amerika. Duroni dhe do ta shikoni.

      1. K
       Kalec Dega

       Ju lutem mos e shani Kimeten , e kena merak na ne TemA, ajo po mundohet qe parajsa e Eddrames te mos keqkuptohet nga Hasjanet……. - lol

      2. D
       Detari

       kujt i plasi bitha, sa injorante qe jeni. 30 vjet futin hundet kudo ambasadoret amerikan, pasurohen, tallin trapin me popullin muslimon te ramazonit dhe vk...

       1. F
        Fajin nuk e kane te tjeret

        Cfare punesh na prishin amerikanet or qyq? Ne vetem sherre dim te bejme. Vendin ta mbrojne ata, korrupsionin ta luftojne ata, drejtesine ta rregullojne ata, ekonomne te na e rregullojne ata. Sa te mbaruar jeni.

        1. M
         Momqirsi grekofoneve

         DetKari o leromeno poutanaki grekofoles!! Amerikanet varet se ku bejne gjemen. Ne Shqiperi nuk kane treguar dhe as po tregojne ndonje shenje per gjeme. Ate Grekistanin tend ama, e shkerdhyen mbare e prape dhe vazhdojne ta shkerdhejne sa here ju ngrefet. Menjehere pas luftes boterrore, ju futi ne lufte cilvile e ju shkerdheu motrat. Ne ‘67 ju solli Papadopoulon qe ju griu mishin me rende karrotash. Ne ‘74 ju dha Qipron turqve. Ne kohet moderne, luajti guret me BE dhe karin e hengret ju grekomuterit. Mendohu koproskile perpara se te shash shqiptaret, se nuk te kane qire vetem mamin, por gjithe grekofonkat e fisit. Katalaves poutanaki DeKari?

         1. D
          Detari

          clirohu nga turqia ti se je 600 vjet ja mban turkut ne goje perpara se te meresh me politikat greke.

          1. S
           Saleh

           Clirohu nga Greqia se ta ka futur karin aq thelle ne goje sa po te bllokon oksigjenin te arrije trurin re Janulla

        2. J
         Joni

         Politika e madhe amerikane,krejtësisht e shpifur

         1. !
          !!!

          Takoje edhe Doktorin zonje, dhe suksesi yt diplomatik eshte i garantuar! Ato gjerat qe keni thene se dini per Meten, nuk paskan asnje rendesi. Dhe eksperimenti me kete vend te nemur vazhdon!

          1. e
           endri

           ku i dihet i ka then do hysh ne burg

           1. k
            keli

            e takon yuri ta paralaimeroi per rrezikun nga spak

            1. K
             Kokcepi

             Filloni shani ambassadoren tani ju patronazhistet a bangladeshit dhe albanistanit

             1. b
              blerina

              sec kam nje pershtypje qe i ka thene se shpejti do jesh nongrata nga shba. dhe ne mezi e presim kte lajm

              1. k
               kleo

               meta sa andej ketej shume i levizur eshte edhe me berishen do prishet prap jam i sigurt hahaha

               1. D
                Deni

                Te gjithe e dime qe meta njeri i tille eshte, i luhatur asnjehere nuk ka mbajtur nje qendrim te sakt

                1. R
                 Renis

                 Ti mir e ke moj yuri, po ca te bashkepunoj rama me berishen e meten kur kto dy te fundit e kane mendjen te vjedhin e jo te punojne per popullin

                 1. T
                  Tao kok celi

                  Tipike e yuri kimit. Sa poshte ra edhe usa me kte ufo. Kurr sduhet tevhynte ne ate dere dhe ky manalli kurr sduhej ta pranonte ne takim

                  1. G
                   Gledi

                   Hahahha me raft pika e paska lajmru meta haha e ndjen rrezikun ai

                   1. 1
                    19

                    E ka taku kot fare vetem qe te luj menc berish maloku.e zeza e kombit se iliri eshte debil edi shkerdhat.

                    1. e
                     ekspert nderkombetar

                     Te dashur e te shtrenjte shqipkare,Juri Kim i fteu Metes se kur do ta rrasin brenda po nuk ja futi Sales dhe keni per ta pare kur maloku i skraparit tja fusi malokut te vucidolit

                     1. N
                      Nokja

                      Ku Ku Ku Amerika dhe Ambasadorja Juri Kim Ku Amerike per Shqiptaret po takove Spiunt e Sigurimit dhe Z. Meta @ aa!!!??

                      1. L
                       Lani

                       Hahahahahah ka shku me i tregu qe do jete shume shpejte nongrada dhe likja

                       1. N
                        Nari

                        Un se di se si ka pranu me te taku ajo tu po ka then hajde te takoj nje qe nul eshte akoma non grada

                        1. V
                         Vlonjati 12

                         Shikoni foton se ke ka ne krah Lirua . I mbaruar , me ato biba injorante do bej politiken e madhe ky hajduti i Çepanit ? O kasolle , ku na mblodhe

                         1. A
                          Alban

                          Ka shkuar per ti treguar qe shume shpejt e ka non graten brenda

                          1. L
                           Luan

                           Po me ke te bashkohesh moj kim me sali kriminelin ao me IM hajdutin

                           1. Y
                            Ylli

                            Te bashkohesh me nevojtoren apo me partine e leshit , per ke e ke fjalen zonja kim?

                            1. I
                             Iljon

                             Cpune ka yuri kim me kte idiotin aman

                             1. Y
                              Ylberi

                              E bukura do ishte ti kishe thene qe nuk viziton dot me ameriken si shoku yt Saliu hahahaha

                              1. D
                               Driani.

                               Kjo vetemzAmerika nuk eshte m.q.s u takua me Ilir Metenok. Znj zKim,[email protected]

                               1. O
                                O ilir o spiun,o ilir o spiun

                                Ilir injoranti ka mar nga juri gagarin dosjen per edi ramen qe eshte ne ndjekje nderkombetare sipas agjensis sali shpellari

                                1. K
                                 Ketri

                                 Ilr Meten nuk e fut dot njeri ne burg se te gjithe kane frike nga dosjet e tij.

                                 1. E
                                  Engjell

                                  Ome jeni acaruar? Po pse rama ju duket ndonje burre i mire?? Qe e takon Juri? Po hajdut me cizme eshte. Dhe Amerika eshte super demokraci. Super diplomaci. Pse idiota jane ata te zhdukin tere opoziten per llogari te Rames. Mos u merzisni o ramista

                                  1. H
                                   Hasani nga Elbasani

                                   Parim amerikan eshte hasmin mbaj afer prandaj edhe ketij kaqoli do ti vij rradha pune e mira behen ngadal ngadal vetem nga amerika mund te behet shqiperia

                                   1. e
                                    enter””

                                    Ahahahaha Po pse jemi ketu akoma ps 32 vjetesh???????? Ik ore palle. Amerika vetem lemsh e ben kete vend. I plasi berishes 80 e kusur vjec qe amerika e shpalli non grata hahah

                                    1. B
                                     Bato

                                     non grata eshte e gjithe familja Berisha o rrot kari

                                   2. G
                                    Gardiani

                                    Buzeqeshja diplomatike fsheh tatimin e pulsit dhe e ka gishtin mbrapa shpejt. Meta ka nevoje per qetesi e dashuri qe do ta gjeje me bollek ne Rec .

                                    1. H
                                     Himarioti

                                     Edge kjo Yri eshte bere si Jozefina Topalli, Komplet e pabesueshme.

                                     1. Ky takim do te thote perca e sundo i pari plaku mere dhe me pas pl e likes te dy jashteqitjet e kombit Marin ate qe meritojne

                                      1. Ha Braho

                                       EPO NUK I THONE KOT, “POLITIKA ESHTE KURVE”

                                       1. S
                                        Studenti

                                        Në institutin e Shkodrës ka qenë një petagog qe jepte psikologji Thoma Micolliu të cilit i kishte dal nami që kur të merte ne provim po të thoshte djal i mirë kishe not pakaluse.Nje student po jepte provim me te .Petagogu i tha studentit djal i mirë.Studenti u revoltu duke i thënë petagogut nuk jam djalë i mirë dhe mori provimin.Ku ka klleqe Ilir Meta ti thot Juri Kimit qe nuk është djal i mirë.Perfundimin nxireni vet.

                                        1. K
                                         Kimi

                                         Thirrje:"hajdut likeflori ilir,bashkepuno me partite e tjera,

                                         1. h
                                          hajdar ngele, nuk u poqe

                                          yuriiiiiiiiiiiiiii............... ja the vendin ku do e vrasesh kete loqen? se vjet ne prill keshtu te tha ky (amerikanet edhe te hedhin ndonje rakete ,por raketa ka dhe rusia )

                                          1. P
                                           Pa ja perlare Miljonat nuk i fusin brenda

                                           Keshtu kane vepruar me te gjithe Kriminelet qe Kultivuan vete .I mbeshtesin te vjedhin shtete e tyre dhe te bejne Krime ,pastaj kthejne Pllaken dhe kerkojne gjasme Drejtesi e Demokraci dhe i perlajne Miljnat si ben me Sadamin e Gaddafin etj po bejn sot me salen dhe metaj . Eshte nji Praktik Pune e Daj Samit dhe mbasi ti ken grumbulluar Miljonat i rrasin ne Burg .

                                           1. 3
                                            31- vjet i mbeshteten Kriminelt sot i bejne Hesapi

                                            Eshte koha per t'i dorezuar Padronit Miljardat e vjedhura Shtetit Shqiptare . Uahahahahaahah 31-vjet - asnji nuk i pa ,kur Cifti i Frankenshtajneve qe Kultivoj Bota Demokratike _Aleati jone ne Shqiperi ,kur Dyshja Frankenshtajn , vrisnin ,vidhnin ,shkaterronin qe nga Industria,Arti Ushtria e deri ke Thesaret e Shtetit , as kur ndertonin Muzeun e Korrupsionit ne Lalz gjithe Banda e Shkerdhatave te shpellarit , hahahahahah Al Capone tutori i Bordellove te Botes po i sbraz xhepat zagarve te tyre . Shqiperia degjenroj ne cdo aspekt te jetes se saj ne te far Feje qe eshte sot , pa nji Shtet Ligjore ,me nji Demokraci len ne duart e shpellarve dhe injorances , pa Ushri ,pa Industri , mbush me Institucione Fallso (qe nga ato Fetare qe i duhen vetem Dreqit por jo shqiptareve ) qe si Vampire Parazite i thithin gjakun jetes se shqiptarit ,duke i varferuar ,kthimi ne Mesjete Politike arabe ne Shqiperi _ja dijme per Faleminderit Mikut tone te Madhe . Ja si tall bythen me ndjenjat e Shqiptareve edhe sot me Dy Kryshkerdhatat e Shqiperise ,sepse astu ja do Trapi . Bravo zonja Kim

                                            1. A
                                             ATDHETARI

                                             Ambasadore ku i dihet ky Iliri shquhet per te korruptuar te tjeret. Atehere c'kuptim ka ekspozimi juaj me nje mashtrues ndaj te cilit ju villni vrere? Ja pra qe te gjithe paraardhesit tuaj si ju, kane mbrojtur vrasesit, hajdutet, te korruptuarit. Prandaj qytetaret nuk kane besim te amerika, sepse kerkoni ne Shqiperi aanarshine. S'ju intereson qetesia, prandaj dhe e shkateruat sistemin e kaluar. Na kishit hane ne sy. Ju jeni gjoja per demokraci, por skeni asgje te perbashket me demokracine e vertete. Takimi juaj me kriminelet, hajdutet, do te thotr qe lepini, atje ku peshtyni. Sa turp per ju. S'kemi cpresim me nga ju. Tradhetuat idealet tuaja. Ju jeni njesh me kryeehajdutet qe i mbani ne pushtet. Mendoj se nje takim me SBerishen do t'ju lartesonte. E perseris, nuk duhet te kemi besim tek te huajt, ato kalojne rradhen kujtojne se jane me te zgjuar se ne, ne fakt ata jane te pamend dhe kujtojne se tallin prapanicen, por ne fakt ndodh e kunderta. Loja jote ambasadore eshte e piste, e peshtire. Sa turp per nje vend demokratik.

                                             1. T
                                              Tata luigji

                                              Kime bythe shume gabim l,kur gjithe shqiperia po e urren familjen Metaj dhe e duam ne burg, ky takim na len te dyshojme se amerika nganjehere i perkrah kriminelet dhe hajdutet Kime bythe, metaj po ndiqet penalisht nga SPAK ku ti i jep mbeshtetje dhe i thua SPAKUT qe boll me kete njeri se na ka paguar!

                                              1. t
                                               tefiku

                                               Tani SPAK do i hedhi ne hale dosjet e Ilir spiunit.

                                               Lini një Përgjigje