Blushi i Metës shpërthen ndaj Autoritetit të Dosjeve: Jeni superfëlliqësira, ju e dini mirë se kush është I.M

23 Shtator 2022, 16:11Politika TEMA

Blushi i Metës shpërthen ndaj Autoritetit të Dosjeve: Jeni

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka reaguar pas qëndrimit të Autoritetit të Dosjeve pasi i kujtuan kreut të PL, Ilir Meta Kodin Penal pasi ai i cilësoi si “fëlliqësira”.

Blushi riforcoi qëndrimin e Metës, teksa ka deklaruar se supërflliqësira janë ata që falsifikojnë dhe mashtrojnë duke cenuar të drejtën dhe privatësinë të të përndjekurve nga ish-Sigurimi i Shtetit.

“Mashtrimi dhe falsifikimi i dokumentave janë vepra të rënda penale, sidomos kur kryhen nga zyrtarë përgjegjës për mbrojtjen e autenticitetit të tyre.

Superfëlliqësira janë ata që falsifikojnë dhe mashtrojnë duke cënuar të drejtat dhe privatësinë e të përndjekurve nga ish-Sigurimi i Shtetit.

Të tillë jeni sa kohë keni shkelur me vetëdije dhe në bashkëpunim ligjet.

Ju që u vutë në alarm nga e-mail anonim i një sigurimsi VFLP dhe për një ditë bëtë 7 vendime dhe shkelët 6 herë ligjin, ju e dini shumë mirë se kush është I.M.

Ju që nga 3 Gushti nuk i ktheni përgjigje viktimës për të cilën u “alarmuat”, ju jeni të korruptuar deri në fyt nga Edvin K. Rama dhe Larva e tij, me leje ndërtimi dhe ndërtime pa leje.

Turp që për hir të korrupsionit tuaj dhe të të afërmve tuaj mashtruat Kuvendin dhe opinionin publik.

Nuk keni për t’i shpëtuar kurrë dënimit ligjor!

Koha e sigurimsave dhe e patronazhistëve ka përfunduar njëherë e përgjithmonë!”, tha Blushi.

32 Komente

 1. k
  kleandro

  I.M vetem nji esht dhe esht nje prej krimineleve dhe hajdutve qe ka Shqipria

  1. a
   arrifi

   Te gjithe keta Blushet bytheqira dozen.Qe nga ay qe vdiq zoti e ndjefte Deri ne kta te K0rces.

   1. a
    artion

    ti je flliqsira e metes qe tperdor meta si zarin e vet.

    1. m
     mooooooooooooooooooosss ! na u nxeh Tady babit !

     Tedyyyyyyy o kolopuc i xhaxhit ,perse nervrikosesh more karagjozi Pillit te Lirise . Do te ngrihet Tensioni more te bofte nona tyna . Po do te qin ne bythe more djal Drejtesia ,me kte goje kaq histerike qe paske . Pu pu pu cfar Droge te ka dhene Mona more te kercesh si ariu harixhiut medies .I shkreti ti more ku do perfundoshe

     1. B
      BABALE i PD

      Spiuni I.M eshte spiuni Ilir Meta Metaj Muti

      1. S
       Sqepari

       Si i nxjerr si simite nga furra keta zarat, kjo toke e di?!

       1. k
        k

        O zagar robqire, o dordolec nen urdherat e atij fshatarit injorant hajdut të korruptuar,të qifte afrika me ça të kesh.

        1. J
         Jorgo

         eh mer bilusho....

         1. G
          GEZUAR BAFTJAR

          Po mire o bibilush nqs Ilirmuti nuk ka qen spihun pse keni frike kur keni kushtetuten qe e mbron Po ka qene nje derr spihuni. Preludi i burgut Kur t i bjere sapuni kush dotja fuse na mbrapa????

          1. G
           GEZUAR BAFTJAR

           Po mire o bibilush nqs Ilirmuti nuk ka qen spihun pse keni frike kur keni kushtetuten qe e mbron Po ka qene nje derr spihuni. Preludi i burgut Kur t i bjere sapuni kush dotja fuse na mbrapa????

           1. G
            GEZUAR BAFTJAR

            Po mire o bibilush nqs Ilirmuti nuk ka qen spihun pse keni frike kur keni kushtetuten qe e mbron Po ka qene nje derr spihuni. Preludi i burgut Kur t i bjere sapuni kush dotja fuse na mbrapa????

            1. G
             GEZUAR BAFTJAR

             Po mire o bibilush nqs Ilirmuti nuk ka qen spihun pse keni frike kur keni kushtetuten qe e mbron Po ka qene nje derr spihuni. Preludi i burgut Kur t i bjere sapuni kush dotja fuse na mbrapa????

             1. G
              GEZUAR BAFTJAR

              Po mire o bibilush nqs Ilirmuti nuk ka qen spihun pse keni frike kur keni kushtetuten qe e mbron Po ka qene nje derr spihuni. Preludi i burgut Kur t i bjere sapuni kush dotja fuse na mbrapa????

              1. K
               Kadriu

               Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Butha...

               1. g
                genci

                qekur ngeli i papune ky eshte egersuar shume

                1. t
                 teo

                 ky bluzhi zari metes normale qe reagon kshu

                 1. A
                  Agim

                  Ke te drejte e dim kush esht ilir meta, njeriu me i felliqur ne kete vend

                  1. Q
                   Qazim

                   Me ca ftyre del e mbron meten kur dhe ti thelle thelle e di se cfare krimineli esht ai

                   1. O
                    Olti

                    Iu erdhi goja ktyre e

                    1. B
                     Bledi

                     Aman kta smerren vesh iher thon kshu iher ashu parti leshi me sakt

                     1. M
                      Mesi

                      Te gjithe e dim mir se I.M eshte vete ilir meta vec ju se pranoni se e doni shume kryetarim

                      1. H
                       Henri

                       Po ca po mbroni kryetarin ju tani se skeni ca thoni se e dini mir qe eshte ai fajtorei

                       1. A
                        Alban

                        Ke te drejte e dime kush eshte , eshte Ilir Meta kryetari i partise se lirise , partise se kurvave

                        1. L
                         Luan

                         Te paska pjerdhur meta o tediiii

                         1. Y
                          Ylli

                          Ted suma po ben rolin e tellallit te like floririt tani mjere ju

                          1. Y
                           Ylberi

                           Pa me thuaj pak kur ishte ne pushtet kryekari jot o tedi pse e hapi dosjen dhe nxorri ligjin qe kush jane kontrrolluar nuk mund te hapen me?

                           1. G
                            Grey

                            Edhe qy Blushi eshte spiun I rekrutuar nearly Meta me para, sigurishte. ..mesa di ky u perfol tre muaj me pare si spiun I presidences . Me sa duket sherben si ndermjetes I Metaj ndoshta me sherbime te tjera, te huaja. Pavaresisht te vellait, qe une I besoj si person I mire dhe I denjesishem, keta cobanet s'para kane nam te mire per patriotism shqiptar. Ky T.Blushi nuk me pelqen edhe si bazuret kur del ne TV. Sec ka nje future Jo normale, qe fsheh egersi.

                            1. P
                             PO , PO

                             Me mut burre se ky Blushi , nuk kishte pare ky vend !

                             1. V
                              VFC

                              Po ky pse i ngatëron hapat ky apo ka dalë në modë tani me këpucët e reja për vjeshtë , një lidhse e kuqe VFLP e opingarëve që s'kishe shans ti blije as në treg të zi , në kohën e Ramizesë , me një të zezë në llustrafine me porosi spicë llusto te këpucari i familjes...en☆er..vëria vetë vehtes epitetin e këshilloju po deshe para se .

                              1. V
                               VFC

                               Po ky pse i ngatëron hapat ky apo ka dalë në modë tani me këpucët e reja për vjeshtë , një lidhse e kuqe VFLP e opingarëve që s'kishe shans ti blije as në treg të zi , në kohën e Ramizesë , me një të zezë në llustrafine me porosi spicë llusto te këpucari i familjes...en☆er..vëria vetë vehtes epitetin e këshilloju po deshe para se .

                               1. e
                                emigranti

                                Une thash se ky qe bythlepires per hir te parase se tepert qe konsumonte nga presidenca e Ilir Metes , por e paskam gabim ....bythepirja eshte ves dhe jo interes ....

                                1. N
                                 Nici

                                 Kush eshte metaj?

                                 Lini një Përgjigje