Berisha: Nuk kam të dhëna, por jam i sigurt, sulmi kibernetik në Kosovë u bë nga sistemet e Shqipërisë. Ne na sulmuan rusët dhe serbët

23 Shtator 2022, 12:22Politika TEMA

Berisha: Nuk kam të dhëna, por jam i sigurt, sulmi kibernetik në

Sali Berisha e ka treguar edhe kësaj herë se një apo disa burime, edhe pse jo me fakte konkrete i dëshmojnë të dhëna për ngjarjet më të rëndësishme në vend.

Duke folur për sulmin kibernetik në Shqipëri, Berisha nga burime serioze sipas tij sulmi kibernetik vjen nga hakerat iranianë, vetë qeveria, rusët dhe serbët. Se cilat burime ja vërtetojnë Berishës për sulmin kibernetike ish kryeministri preferoi të ndalej, thjesht siguroi se janë shumë serioze.

"Asnjë urdhër nuk mund të zbatohet më bazuar në dokumentim shkencor të personit. E sigurt është që ky është një bashkëpunim qeveritoaropoliceske, operacion i paprecedentë përveçse me shtetin e mafies në Shqipëri.

Në operacionin e shkatërrimit të infrastrukturës digjitale janë hakera iraninë, janë hakera të qeverisë, rusë dhe serbë. Kjo është një e vërtetë e konfirmuar për opozitën nga burime shumë serioze. E them këtë për t’iu thënë të vërtetën shqiptarëve të cilët ua fsheh Edi Rama dhe klika e tij.

Shqiptarët janë dëshmitarë se hakërimi masiv i të dhënave të tyre personale filloi me dorëzimin e tyre nga patronazhistët, vazhdoi me targat, letërnjoftimet. Prat ë  gjtiha këto janë pa diskutim, se unë s'besoj se u dha Irani të dhënat patronazhistëve. Ajatullah ka interesa të tjera, po ua dha Edi Rama me grupin e tij.’

Kosova është sulmuar nga sistemet e Shqipërisë, Mali i Zi dhe Maqedonia, nuk kam të dhëna se këta të dyja janë sulmuar nga Shqipëria por për Kosovën e sigurtë.

Një penetrim i plotë i hakerave serbë ose ruse, sepse dihet që problemet më madhore me Kosovën e i kanë ato. Sibermbrotja e Kosovës kanë deklaruar në mënyrë të sigurt se sulmet janë nga Rajoni. Mirëpo Edi Rama do t’i mbyllë me Ajteullah.

Aleatët duhet të dinë të vërtetën se sistemi TIMS, që ka çdo gjë të botës së nëndheshme nuk ka asnjë lidhje me portalet por ka lidhje me ndërhyrje të hakervë të qeverisë që do të zhduke lidhjete  saj me krimin. Edi Rama ka qenë dhe është në hetim ndërkombëtar.’- u shpreh Berisha.

24 Komente

 1. k
  kosta

  nga vilat ne Lalez u be sulmi. rrot ari ngele o mavri me boje, po qeshin i madh e i vogel me ty, je bere si plakat e vunoit.

  1. E
   E verteta

   O plere kudo ne cfo gje do te ndotesh shqiperine

   1. t
    tata luigji

    ik mor kolere e pa groposur se na celbe, po te afrohen prangat mos u merakos,diten e gjygjit dua te te peshty ne surrat,

    1. s
     sulmi erdhi nga Vilat e tij ne Lalz

     shteti dhe Policia e kaqoleve fshataro katunar kan rrespekt per Tradhetaret e kombit dhe nuk i bastisin Vilat e i bejne Kontroll te befasishem . Polici Kaqoli qe vetem Uniforma i ben te tille

     1. A
      Alban

      Plaku sdi cthote me e ka lidhur trurin me zorren e trashe

      1. L
       Luan

       Ndersa 97 e krijoi amerika ne shqiperi qe te te shpallnin ty non grata , a e kupto ca thua o loqe

       1. t
        tony

        Ore mut paske qene njeriu me i poshter i botes oer vendin tend nuk mut pa i fut turijte po si nuk u ndale njehere çfar lloj mistre pake qene. Po pse me veten tende e krahason Edi Ramen ti qe minove UÇK duke ndihmuar ushtrne e serbise me nafte dhe U Ç K duke i quajtur terrorista de sot ben akoma kete gje por sot te ka dale boja nuk te beson me njeri qe nga Amerika dhe po vazdon Europa se Shqipria te ka lene vetem me kohe

        1. e
         egi

         pffffff prap ky kari del e shpik najgjo kur flet

         1. i
          ilir meta

          Ne paskemi sulmuar kosoven , ore eshte ne metro ky apo

          1. q
           qamil

           pse do me kriju konfilkte me vllezrit tone kosovare se marr vesh , po normale e ka nxit rusi me serbin se ky merret me kto

           1. h
            hergi

            edhe gerdeci u be nga mami jot

            1. Gerti

             Na sulmuan bashkpuntoret e tu pra apo i harrova o salii

             1. T
              Tila

              Mos bo rolin e tpafajshmit kot joooo se ishe ti ai qe ke bashkounu e tu bo pislliqe me serbt e ruset

              1. S
               SALI BUSHTRA HA MUT GJITHE DITEN

               Doli ky budallai cdo gje qe ndodh ne shqiperi del ne media dhe fol vetem percart me keq se gore e pazarit.

               1. z
                zan caushi

                kshu gojen brisk e ke ti po fillon te na i rruash shum nga lart e posht

                1. M
                 Mari

                 Po ca flek kot more vetem te shpifesh per qeverin di

                 1. H
                  Hazhi

                  Kshu per te fol je mjeshter ti po se dim se ca flet se vec mashtrime i ke

                  1. A
                   Alban

                   haram buka qe ke ngren ne kete vend me keto llafe qe thua si ske turp per pak pushtet shet vendin tend i pacin taksiratet e tua zeni me argiten

                   1. g
                    gani

                    mashtron ky plaku sdo mend ka probleme me sklerozen

                    1. I
                     Iljon

                     Ku i shko idiotesia kti matufi esht e cuditshme

                     1. E
                      Evista Hoseini

                      Pas buallit të suksesshëm qëndron një Hostenë e fuqishme...

                      1. F
                       Fatosi-kosove

                       Shifni si e fajeson shqiperine se ka sulmuar kosoven, keshtu n'a thoshte dikur millosheviqi ne kosove, e sipas kti krimineli serbia dhe fazlliq shkau kshilltar spécial per siguri kombetare i sali berishes ja duan te miren kosoves me shume se Edi Rama dhe qeveria shqiptare, o zot sa i ndyre ska kurve ne bote qe ka ftyre ti thur poshtersi si ky.

                       1. a
                        analfabeti i salehut

                        Ndersa une e them me kopetence se hakerat serbe e ruse, i komandonti...si felliqesire e UDB qe ke qene e je.

                        1. a
                         analfabeti i salehut

                         Ndersa une e them me kopetence se hakerat serbe e ruse, i komandonti...si felliqesire e UDB qe ke qene e je.

                         Lini një Përgjigje