A kishte Gledis Nano të dhëna për Ervis Martinajn, pse u largua? Ja si përgjigjet Rama

23 Shtator 2022, 09:06Politika TEMA

A kishte Gledis Nano të dhëna për Ervis Martinajn, pse u largua?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur sërish për largimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Gledis Nano.

I pyetur nga moderatori i emisionit “Opinion” se a kishte Nano dijeni për vendndodhjen e Ervis Martinajt, Rama tha se të gjitha çfarë thuhen janë legjenda urbane.

Sipas tij arsyeja e vërtetë e Nanos si kreu i Policisë së Shtetit, ishte se nuk realizoi pritshmëritë në detyrë.

Pjesë nga biseda:

Pyetje: Përse e larguar zotin Nano?

Rama: Sepse nuk përmbushi detyrat që prisnim.


Pyetje: A kishte zoti Nano të dhëna për Ervis Martinajn, dhe se operacionet janë dekonspiruar?

Rama: E pavartetë.

Pyetje: Është thënë që zoti Nano ka raportuar në SHBA për lidhjet e krimit me politikën.

Rama: Asgjë e vërtetë. Ai ka bërë në detyrë aq sa ka ditur aq sa ka mundur. Nuk i ëhstë vënë në diskutim mundi i tij, por rezultati.

Pyetje: Ku dështoi?

Rama: Që nga rishfaqja e parcelave me kanabis, tek rryshfetet nëpër rrugë, seria e vrasjeve pa përgjigje e periudhës së fundit, përfshirë dhe situatën aspak të këndshme në disiplinimin e turizmit.

Pyetje: Ai erdhi si fytyrë e re, si model i ri?

Rama: Model i ri fytyrë e re, nuk përkojnë me realitetin.

45 Komente

 1. A
  Ani

  Policia po ben punen e vet skeni pse te nderyni kaq shume ne keto ceshtje

  1. F
   Fanatiket pa tru qe shkaterruan Shqiperine.

   Respekte, Ani. Me një fjali ke thene shumë gjera. Komentuesit me poshtë janë sikur të mbrojne Ramen por nuk është aty puna. Ramen ne duhet ta kritikojme, sepse nuk ka opozitë, dhe na takon ne ta bejme opozitën ndaj qeverisë. Problemi qendron edhe tek media dhe disa gazetarë. Ky Fevziu, jam shumë dakord qe kerkon ta vere veten perballë Rames, por është kaq medioker dhe kaq i paafte, sa e bën Ramën të duket si strateg boteror. Ka pergatitur disa pyetje idiote, qe kujton se jane gjeniale, dhe gati kalon ne orgazem si debil, duke pritur SE Mo's e kap mat Kryeministrin. Prandaj Rama shkon me qejf tek Fevziu, se e di sa idiot është, dhe i shtohen votat. Kur ta kuptojne PD-istet qe nuk ka nevojë te shash Ramen si person per të marrë pushtetin, do jetë tepër vone.

  2. Y
   Ylli

   Se kuptoj pse duhet te jeni gjithmone n aksion per te akuzuar nderkoh qe vet rama e ka thene arsyen e vertet t lrgimit te nanos

   1. K
    Komplet si puna jote dhe Ja pse.

    Komplet si puna e jote, edhe kure errdhe ti në pushtet. Ne kishime shume shpres unë të Pakten. Se pse mendoja se ti kishe një mentalitet përdimore Evropjane, dhe sa do pak ti do qeverisje ndryshe nga, Sali Berisha, ilir Meta dhe Fatose Nano. Por ti perfundove edhe më keq. Ti perfundove si një klysh i Erdoganit dhe i Turqise, veq duke vjedhur Taksat e Shqiptarve bashke me Turqit dhe njerzit e Tue, dhe duke ndertue Xhamija. Për kaqe do mbahesh Mende o faqe Zi.

   2. E
    Eno

    Kushdo qe muk ekryen sic duhet detyren e tij le te largohet e tja hap rrugen nje njeri me te aft

    1. I
     Ilmi

     Ktij fevizut jo vetem qe i kan ik mendt por edhe neikohet nga fjalet boshe te saliut perderisa ka bo kto pytje

     1. N
      Nora

      Shum mirrr beri Edi qe shkarkoi nga puna Nanon sepse kohet e fundit e kishte neglizhuar detyren e tij

      1. Y
       Yllka

       Me pelqen fakti qe z Rama i largon nga pozicioni i punes keta qe nuk e bejn punen sic duhet

       1. B
        Blerim

        Me vjen teper mir qe si gjithmone jeni aty pr te treguar te verteten e per te sqaruar keto situata

        1. u
         urimi

         Pse duhet te merremi me te shkuaren e nje polici apo me nje kriminel si puna e vis martinaj

         1. T
          Teo

          Nuk mund ti lihet detyra nje njeriu te pa aft prandaj dhe e kane larguar nga ai post

          1. L
           Ledi

           Mir beri qe e hoqi nga posti pasi nuk ishte dhe aq i de j per ate detyr, ne ate detyr duhen njerez te zot

           1. A
            Adi

            Mendoj se ka ber gjen e duhur rama pasi ai post esht vertet per njerez te zot dhe z nano ndoshta nuk ishte aq i zoti ne detyren e tij

            1. V
             Vera

             Keto mediat lene shume per te deshiruar ,duan te bien ne sy gjasme sikur dine cdo gje,por asgje sdineee

             1. B
              Berti

              Normal qe Nano do shkarkohej nga detyra sepsr po e neglizhonte shume kohet e fundit

              1. O
               Orion

               Ai kush nuk e kryen detyren sic duhet normal qe do largohet pastaj sesi e lidhin keta ngjarjen tjeter gje

               1. o
                olea

                aman dhe ai fevziu nje pyetje tamam sditi te bente dje gjasme dhe gazetar i mir ai

                1. K
                 Kleo

                 Ja dhe gazetaret tane do e kthejne historine sic duan keta dhe kjo ndodh sepse jetojme ne tirone ahahahah

                 1. r
                  romeo

                  ska pse rama ta heq nese ai di dicka per ervisin ai per ate detyre eshte aty

                  1. F
                   Fredi

                   Ore se na lodhet nuk esht ceshtje hajt vl qe te dali polici cdo dy dit konferenc per shtyp. Lerini aty te bejn punen tamam

                   1. i
                    ina

                    gledisi sberi pune te mire e normal qe do u shkarkonte nga puna

                    1. e
                     enkeled

                     e kan futur kte ervis martinaj ne cdo bised na can trapin

                     1. Z
                      Zani

                      Ca ndodhi ndodhi tani nuk besojm qe te kemi me ngjarje te tilla dhe shpresojm qe te gjehen prova sa me pare rreth evis kriminelit

                      1. d
                       donald

                       ahhaha sa per te qeshur i beni keto lajme po cfare perfiton rama nese nuk gjendet e verteta e ervis martinajt

                       1. E
                        Erald

                        Skishte faj ai se me gjith teorit konspirative qe kane dal ne media vec corap i keni bo

                        1. l
                         limi

                         nese nuk ka kryer detyren normal qe do te hiqen dhe mire e kan bere

                         1. A
                          Alban

                          U largua se ne periudhen qe drejtoi policine kane ndodhur aksidente qe nuk kishin ndoshur ne 10 vitet e fundit , e ne momentin qe nuk ben punen si duhet para se te heqin me mire hiq dore vete

                          1. L
                           Luan

                           Nje gje me ben pershtypje mua , o fevzi po a nuk prisje dot ta pyesje ketu po shkove ne amerike per interviste hahahaha

                           1. E
                            Ergi

                            Perderisa ska mund me bo deryren sic duhet dhe ska arrit rrezultatin qe duhet do dorhiqej se e bet sikur kushedi ca u be

                            1. A
                             Astrit

                             Ata qe largohen nga detyra ikin per menyren si bejn punen jo se ca lidhjesh kan me ceshtjet

                             1. B
                              Besnik

                              Mendoj se qe me ardhjen tuaj ne pushtet policia ka ber punen sic duhet dhe nuk mendoj se ka lidhje vrasja e nje personi me largimin e nje polici nga detyra

                              1. i
                               irid

                               ai qe nuk e kryen punen sic duhet me duket palidhje qe te vazhdoje ne ate pozicion pune keshtuqe shume mire kane bere qe e kane heq Nanon

                               1. D
                                Dritan

                                Nga puna hiqen si e bejn punen prandaj duhet te punojn sic duhet, sa per visin do dali e verteta

                                1. l
                                 lorid

                                 kudo ne cdo pozicion kshu funksionon, nese nuk e ushtron sic duhet detyren pezullohesh

                                 1. a
                                  arjan

                                  po nese nuk japim performancen e duhur ne pune do na heqin normale, se kuptoj pse e zmadhojne kaq shume largimin e Gledis Nanos

                                  1. g
                                   geri

                                   e vertete duhet nje drejtor policie i rrepte qe te vendosi rregull

                                   1. L
                                    L

                                    Ja te paguarit e Rames ne aksion.per komente. Kur SE.kryen detyren duhet te largohen thot njeri,ska kryer punen Thot tjetri. Me thoni nje minister NGA kabineti qe Ka kryer detyren,apo vet k/ministrin. NE jemi vendi me rrogat me te vogla e cmimet me te larta,me rruget me standarte me te uleta,ndertesa pa strukture,pa permendur korrupsioni etj etj etj Bravo qeverise.. do thone keta te paguarit... Ka mbi 8 vjet qe ke vrasje pa pergjigje... Kush e Ka fajin gledis nano?? Perderisa ska vullnet te zbulohen,tregon lidhjen qe Ka politika e majte apo djathte me krimin dhe pike.. Apo ato ndertesat pa leje,qe ministra thot se Di SE si I kane bere,shifni Mo's e Ka fajin nano dhe per ate..

                                    1. Tuti

                                     Aty në studio para mbrapa buza gaz dje përball Ramës shumë i kontraktum ça ka bo vaki ktij hipokriti

                                     1. A
                                      Adrian

                                      Te 34 komentet e para duket se I ka shkruar nje dore. Eshte nje fenomen I ri ne gazeten Tema. Mero s'duhet ta lejoje se njerezit s'jane budallej.

                                      1. H
                                       Hasoni

                                       qj mer dajë sa sufllaqet sot paskan dal me komentu ne kor

                                       1. D
                                        Detari

                                        ne cdo titull qe permended emri i rames shkruajne sufllaqet. kjo eshte dicka e lehte per tu automatizuar o gazetatema, nqs e bjeme te gjithe do keni 500 komente fallco, gazete qesharake si gjithcka tjeter ne albaniston medioker.

                                        1. q
                                         qytetari nga pg

                                         Fevzo duke u munduar qe duket dhe te uli RAMEN dhe tju hapi apesire Sales dhe Likes harron qe aq me shume i shtohen simpatizantet e votusit Sot per sot Edi Rama mbetet me i mirideri sa te zhuken dy me te keqijte e ketij vendi

                                         1. I
                                          Injoranti

                                          Ndër të paktët oficerë të policisë i mirëtrajnuar, i ndërgjegjshëm e që punoi me pasion ishte Gledisi. Dhe besoj cilido që e njohu e di. Rrallë bien në poste qeveritare njerëz me integritet. Ç'thotë Rama e di Rama le t'i japin të drejtë. Dhe vetë e tha që punë ka po mungojnë profesionistët,demek ka ndonjë kurs për kryeministër?

                                          1. A
                                           Ada

                                           Ju lutem mund te perdoret e njejta llogjike me drejtuesen e AKSHI sepse siguria kibernetike eshte pergjegjesi e ketij institucioni. Pavaresisht se informacionin te nxjerre ne publik ju mund ta konsideroni jo dicka qe rrjedhimisht shkakton probleme, cdo sistem online dhe databaze mbahet ne kuader te ligjit te perdorimin e te dhenave personale dhe cdo deshtim per te siguruar keto te dhena konsiderohen ne shkellje me kete ligj. Nder te tjera nese nuk vertetoj dot qe rrezikojne identitetin e rreme, mund te them qe informacioni i hakuar ka shkaktuar: -nr e telefonit tani jane publik dhe subjekt informacioni per cdo call center, sales team apo cdo qytetari te papergjegjeshem qe kontaktoni ne cdo orar te mundesh sipas kenaqesise qe ka. Kjo nder te tjera minimalisht shkakton shqesim tek qytetaret. -nr personal eshte ID per e-albanian dhe lidh cdo informacion tendin. Eshte shume problematike fakti qe ky application te ruhet nga vetem nje password ne databaze e nje institucioni shume lehtesisht te hakueshem. Nese tani ka dal paga, nuk ka pse te dali lista e pronave apo me keq akoma kartela mjekesore qe eshte sekret profesional per doktorin nderkohe qe rrezikohet nga shtepi -fakti qe paga eshte publike, me ka penguar ne negocimin e pages tek punedhenesit aktual pasi merret ajo page per baze. Nuk jam pa pune por pas 10 vitesh karriere e vendos une pagen time pasi gjej pune ne treg kur te dua si te dua. Por deri dje nuk diskutohej paga ose negociohej duke filluar nga kerkesa ime, tani duhet te negociojme nga paga e excel. Pavaresisht se nuk pres te lexohet nga juve Z Kryemister, jo per mungese gadishmeri por te jemi te fair me njeri tjetri nuk eshte ne mediumin e sakte, mendoj se duhet te shprehesha dhe ketu. Faleminderit

                                           1. N
                                            Nje mergimtar

                                            Pergjigja e Rames per shkarkimin e Nanos eshte shteruese dhe e qarte.Askush nuk i mohoj dijet profesionale te Nanos.Zbatimi i dijeve te tij ishte jo ne lartesin e detyres.Opozita dhe shume komentues,kur ndodhi ngjarja e Himares kerkuan shkarkimin e tij dhe kur ajo u be kaluan ne anen tjeter,pse u shkarkua.Ku ishte risia qe solli Nano ne krye te policise?Mos plotesimi i detyrave nuk te heq aftesit profesionale por te thote se organizimi punes se tij ishte jo i duhuri.

                                            Lini një Përgjigje