Ilir Meta: O popull jam penduar që u bëra president, tani dua të rrëzojë qeverinë

22 Shtator 2022, 22:02Politika TEMA

Ilir Meta: O popull jam penduar që u bëra president, tani dua të

Ilir Meta shprehet i penduar për detyrën që ushtroi si kreu i Shtetit për pesë vite.

Në intervistën për “Top Story”, kryetari i Partisë së Lirisë u shpreh se “e kam bërë një gabim, për hir të vendit u bëra President”.

Tashmë ai thotë se do të vazhdojë të jetë aktiv në politik, ndërkohë që shprehet i vendosur në qëllimin e tij “për të rrëzuar qeverinë”.

“Unë President, Rama dhe bandat e tij e dinë se e bëra këtë gabim për hir të vendit. Partinë e Lirisë do e drejtoj deri në triumf.

Lidershipi i opozitës ishte i korruptuarn ë të jgitha format. Edi Rama shumë shpejt do të bjerë në gjunjë të popullit, do të ndodhë është pashmangshme”, tha Meta.

22 Komente

 1. p
  populli shqiptare me ty o Fshatar s'fshin Bothen

  hahahahahahah Funderina e ardhur nga Cepani ne Tiron me pantallone me andra u bo Politikan dhe u shkerdhye jovetem me Grekun ptuuuuuuuuuuuuu kerme e njerezimit ,pjelle e shemtuar e mallkuar e ksaj Bote

  1. D
   Durrsaku

   Ik mer fundrrine nje ore e me pare. Ke bere aq shume krime sa do te vrasin ne mes te rruges.Qelbanik

   1. x
    xhoxhi

    Para se të rëzosh qeverinë meru me Avokat Idajetin.Kush je ti që do rëzosh qeverinë?Ti je me nder një mut me kate asgjë tjetër.Nuk besoj se do e rëzosh se do shkosh në burg o trim ..

    1. F
     Fierakja

     I.M., zhduku nga politika ti o i pavlere, qe te largohet Rama.

     1. B
      Baftjari

      O tutkun,ti je kokrra e muti,ti qe te qiu ne byth,me pare,Suloja dhe Biçaku,qe te bene spiun,per interes te tyre,pastaj,te beri klizme, Fatosi,po i pari te shkerdheu Saliu,me ane te Gazidedes,dhe tani ne pjesën e fundit,te pompoi Rama,qe te hoqi brekët,dhe te dha pozite,te hypi ne maje fare,se e dinte mire shume se cfare kar.,ishe,dhe kalove majen,ku tu moren mend dhe u rrezove,po dhe u diskretitove dhe u leqendise fare,tani vetëm burgu te pret

      1. k
       k

       Dorëzo gjënë e vjedhur popullit, o fshatar injorant hajdut i korruptuar.

       1. A
        Aron

        Ky ka ik per lesh.

        1. L
         Luli

         Njeriu me ineveritshem

         1. M
          Mali

          Ore budslla lti dhe sala e mbani ate ne pushtet se populli s’u do ju dhe ka zgjedhur te keqen me te vogel Tyj nuk te plasi per popullin po e shikon qe po te shterngohet litari dhe ke shprese nga Putini mos beje ndonje percapje

          1. Çekiçi

           Ilir hajni ti duhet te drejtohesh drejt nga burgu në REÇ Jo ta drejtosh partinë e hajnave

           1. J
            Jani

            Ti me gjith ate mbeturinen tjeter beni cdo dite thirrje se e dini mir qe nuk ju vjen njeri ne shesh se nuk i ha populli me genjeshtrat tuaja se po te ishte per ju nese do ju vinin njerzit mbrapa Juve aty do ishit tashi ke sheshi por Problemi eshte se ju kan ngordhur pleshtat e nuk Ja var me njeri Letra te djegura jeni

            1. S
             Shqiptari

             Duhet besuar z.Meta.Ai eshte nga malet e Skraparit dhe e do shume kete vend.Ndaj dhe u be President,qe t’a mbronte vendin nga horrat e Rames.Populli i 2 marsit e ka pare qe vendi eshte kapur nga mafia.Madje sipas Shkullakut,besohet se Meta eshte astrolog.Thuhet se eshte sternip i Nostradamusit.A e mbani mend qe ai parashikoi termetin shkaterrues disa muaj para dhe askush nuk e besoi ?!Por kohet e fundit kane dale te dhena te reja qe lidhen me te kaluarrn e Metes.Gazetare ivestigativ si Artan Hoxha,Klodiana Lala,Balliu dhe Andi Bushati kane zbuluar te dhena te reja qe lidhen me Rusine.Madje thone qe fisi i Metes eshte nga Rusia dhe bie fis me Nastradinin.Thone ...

              1. S
               Shqiptar

               Qeveris i ha mutin ti mut bir muti

               1. B
                Bbbn

                Ky ta shpif ta shokosh .Bo bo sa i peshtire njeri uuuuu !!!Bbbb

                1. T
                 Tomorri

                 Ah mor Like Floriri,po lufton si Sancopanco me mullinjte e eres. Me kujton nje barcalet e nje personazhi te cilin e kishin perzene nga fshati si maskara(si ti),dhe kur vdiq prifti i fshatit ai kerkonte shtepin e priftit.Populli nuk do te shikoi me sy,ti kerkon te rrezosh qeverine qe e ka votuar populli.!

                 1. P
                  Politika nuk eshte Streha e Krimit e Hajduteve

                  cfar i ka dhen ky surrat i flliqur e i urryer Shqipereise me qenjen e tij ne Politike ? Vec ngercit Politike ,Korrupsionin ,inkriminimin e politikes dhe shoqerise , degradimin e Partive Politike shndruar ne Banda hajnesh se kriminelesh ,qe per te pasuruar shkelin mbi interesat e Kombit e Atdheut duke e tradhetuar ate ke cdo i Huaj ,e shitur ate . Tani ,si mundet qe Funderina te tille ,te jen pjes e Politikes ne Shqiperi ? - Politika duhet te pastrohet nga kto Banda Funderinash qe e kan perdorur Masken e Politikanit per gjithcka Negative kunder vendit e popullit shqiptare .Boll me kta Shkerdhatat e rrugeve ,qe haen si qen ne 31-vjet me njeri tjetrin ,vetem e vetem qe te kapin Pushtetin se per Shqiperine dhe kte Popull as qe duan me dite .Kerma Toksike

                  1. G
                   Gramatika

                   Folja rrëzojë te titulli shkruhet pa ë, pra rrëzoj.

                   1. S
                    Shqiptari

                    Duhet besuar z.Meta.Ai eshte nga malet e Skraparit dhe e do shume kete vend.Ndaj dhe u be President,qe t’a mbronte vendin nga horrat e Rames.Populli i 2 marsit e ka pare qe vendi eshte kapur nga mafia.Madje sipas Shkullakut,besohet se Meta eshte astrolog.Thuhet se eshte sternip i Nostradamusit.A e mbani mend qe ai parashikoi termetin shkaterrues disa muaj para dhe askush nuk e besoi ?!Por kohet e fundit kane dale te dhena te reja qe lidhen me te kaluarrn e Metes.Gazetare ivestigativ si Artan Hoxha,Klodiana Lala,Balliu dhe Andi Bushati kane zbuluar te dhena te reja qe lidhen me Rusine.Madje thone qe fisi i Metes eshte nga Rusia dhe bie fis me Nastradinin.Thone ...

                    1. S
                     Spiuni I.M

                     O popull jam penduar qe u bera spiune o popull jam penduar qe kam vjedhur floririn o popull jam penduar qe jam bere miliarder me korrupsion o popull jam penduar qe kam vrare e vjedhur zgjedhjet o popull jam penduar qe do vrisja veten do prisja kembe duar .E populli te pergjigjet shko beje burgun dhe dorezo cfare ke vjedhur o i degjeneruar

                     1. A
                      Arbëror Epiroti

                      Nuk është bërë president, por e bënë president.

                      1. V
                       Vesi del me shpirtin .

                       E mo se nuk dole dhe aq keq jo , nxore pará dhe këtu , shite shtetësi e pashaporta me shumicë e pakicë !

                       Lini një Përgjigje