Rama: Për shqiptarët dimri do të jetë i vështirë, por jo i frikshëm. Duam ta prekim pa kufizime dhe pa prekur familjarët apo biznesin

22 Shtator 2022, 21:16Politika TEMA

Rama: Për shqiptarët dimri do të jetë i vështirë,

Nga Nju Jorku, kryeministri Edi Rama ka deklaruar për emisionin “Opinion” se Shqiptarët do të kenë një dimër të vështirë përsa i përketë energjisë elektrike dhe rritjes së çmimeve.

Rama theksoi se qeveria po merr masa që mos ketë kufizime të energjisë gjatë dimriot si dhe mos ketë rritje të mëtejshme të çmimeve.

“Dimri do të jetë një sfidë e madhe për të gjithë dhe një bast i madh për diktatorin e kremlinit, Për shqiptarët dimri do të jetë i vështirë, por jo i frikshëm. Duam ta prekim pa kufizime dhe pa prekur familjarët apo biznesin. 

Dimri ka dhe një sfidën e rritjes së çmimeve. Me reshjet e ditëve të fundit kemi pak rikupreim përsa i përketë energjisë, gjithsesi nuk i kemi të gjitha sasitë që na duhen për nevojën e brendshme, jemi të detyruar të dalim në treg. Ne i kemi  një seri skenarësh dhe jemi të vendosur që të kemi një demimër pa kufizime”,-tha Rama.

3 Komente

 1. A
  Alex

  po ti je me I deshtuar se Iikja dhe gjysh Sala po mjer ky vend cfare ka pjelle ,ju deshet Xhaxhin qe tju shpetonte cici , fuck off ty dhe politiken tede

  1. A
   Alex bolja

   Pse është i dështuar mor Alex,morr bole i fisheku? Ai i ka dhënë provat me pandeminë që mori vaksinat më parë nga të gjithë dhe me tërmetin që i bëri të gjithë me shtëpi të reja. Përse sipas teje qënka i dështuar o copë e m...t?!

   1. r
    realist

    Ti Alex , je o i dehur , ose debil . Rama po thote ate qe po thone te gjithe udheheqesit e botes . Asgje me shume , madje po thote ate qe nuk e thote askush : " Nuk do te kete kufizime te energjise elektrike per vendin tone" Apo ti degjon ato qe thote NON GRATA ?

   Lini një Përgjigje