“Foto e ditës”, Rama takohet me presidentin Joe Biden në Nju Jork

22 Shtator 2022, 19:13Politika TEMA

“Foto e ditës”, Rama takohet me presidentin Joe Biden në

Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin e SHBA-ve, Joe Biden në Nju Jork, ku ku po mbahet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara.

Rama së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama, kanë dalë në një foto me Biden dhe bashkëshorten e tij, Jill Biden.

“Fotoja e ditës”, shkruan Rama në postimin e tij.

56 Komente

 1. Z
  Zana

  Hall Je me imiri Iduesh Shqiperise

  1. M
   Martin

   ..duan te thone se Biden ka paguar 500 mije dollare per te dale ne foto me Liderin Boteror Shqiptar...!?

   1. T
    Tanguli

    Palla te duhet ty moje zane jo shqiperise jo

    1. P
     Po pse KY hajduti foten e dite duhet ta kët me Bab

     Haha po pse nuke ështe fotja e dites me Baben e Turqeve shqip foles dhe me Baben e ti Tahip Erdogani???? Ed Rama ështe hajdute Turke Otomane muti një lloje si Sali Gerdeci dhe ilir spiun

     1. P
      Po pse KY hajduti foten e dite duhet ta kët me Bab

      Haha po pse nuke ështe fotja e dites me Baben e Turqeve shqip foles dhe me Baben e ti Tahip Erdogani???? Ed Rama ështe hajdute Turke Otomane muti një lloje si Sali Gerdeci dhe ilir spiun

      1. P
       Po pse KY hajduti foten e dite duhet ta kët me Bab

       Haha po pse nuke ështe fotja e dites me Baben e Turqeve shqip foles dhe me Baben e ti Tahip Erdogani???? Ed Rama ështe hajdute Turke Otomane muti një lloje si Sali Gerdeci dhe ilir spiun

       1. P
        Po pse KY hajduti foten e dite duhet ta kët me Bab

        Haha po pse nuke ështe fotja e dites me Baben e Turqeve shqip foles dhe me Baben e ti Tahip Erdogani???? Ed Rama ështe hajdute Turke Otomane muti një lloje si Sali Gerdeci dhe ilir spiun

        1. a
         aaaaaa

         Sma ha mendja te jete reale,eshte e sajuar,,sa ma tha Sala para nje ore....

         1. K
          Kalec Dega

          Sa vujti me taku, a ba xheloz Edrogani! = lol Tash do kthehen ne atdhe Hasjant, ne parajsen e Eddrames.

          1. H
           Hasjant do kthehen ne parajsen e Edrames.

           Dikush pyeti ku eshte flamuri shqiptar, jo ai me Isen dhe Ismalin, por ai kuq e zi me shqiponje dhe me te drejte, pyet nje shqiptar. Pergjigja: ne bithen e Edi Rames.

          2. K
           King D

           O Edd.. po flamurin shqiptare ku eshte?????? Mgjate supersimpatikeee.. ciftet.

           1. F
            Fatmiri

            Mos u bëj dhe ti si katunarët e tjerë për të bërë foto me Presidentë Amerikanë rrugëve!

            1. A
             ANA

             O TE BEKOFTE ZOTI MEGJITHE ATA QE KE DALE NE FOTOGRAFI OI MADHI I KOHERAVE MODERNE ; JE GJENI I RRALLE O EDI RAMA SE E KE BERE SHQIPERINE LULE; PERSA I PERKET RRITJES SE CMIMEVE JANE RRITUR NE GJITHE BOTEN ; TR UROI TE BEFTE ZOTI DITEN 1000. RESPEKTE RESPEKTE TE PA FUND PER JU'

             1. M
              Mondi Vlore

              Avash se u eksitove fare moj e uruar!

              1. G
               Gjush akullorja

               Kudes Ana se mos i ha hajdarin. E peshtire. Vetem Enverit i kane bo te tilla lajka. Ti do jesh Ani i LGBT

              2. V
               Vito i Orneles se Varuzhanit

               Sikur te ishte Dalina e Bledit ...

               1. B
                Benet Beci tërë pordhë me motor BMW HP4

                Mire, kjo e gjata afer Bidesë është gruaja e Bilalit po ai me të zeza po në mes burri I kujt është ?? Ëhë meksikani i incenero-kartelit "TeGjithaPronatPerVin-Kartelin".

               2. B
                BABALE i PD

                E vdiqe nongraten ne kete foto pa harruar spiunin I.M dhe bashpuntoret e mediave kazane si Fevziu Shkullaku Bushati Rakipkarrin te madhi i Qimi Pekes qe per ta kuptuar dhuhet nje perkthyes pa harruar Zheji kokepalarin debilin Cani

                1. A
                 AI

                 E ka taku dhe Vjosa.dhe gjithe Afrika e Mikronezia....

                 1. G
                  GEZUAR BAFTJAR

                  Vai Gjigande !!!!!

                  1. B
                   Beridh Saliu

                   Si ka mundedsi qe nuk ka dale akoma be konference shtypi Non Grata ,Ilir ( Meta ) Metaj ) Alibeaj ,Bardhi ,Noka ,Basha qe te thone qe Rama ka paguar Biden per nje foto familjare ,

                   1. H
                    Huff

                    Sa pagoi Lobimin, sa e bukur Teta Linda, thua te kete Para sa Teta Lili dhe te jete e zgjuar sa Teta Nexhi . Xhaxhi Rama Burre Shteti Qe akoma Qytetaret e tij ikin me gomone nga parajsa e tij Hale anadolli me Kapitalistet Komunista ne Krye

                    1. B
                     Beu Tirones

                     Teta Lindita jo Linda

                     1. G
                      Gjëndja civile e zdromsave

                      Lindita me Edvinin loznin dhe kërcenin

                    2. D
                     Drejtesia e munguar

                     Mosssss... Babale Salianji a di gje sa kanë paguar rusët për kët foto? Shpejt, mos e humb rastin. PDja ka plotë delfina të tjerë si Babalja. Shkruaj fletërrufenë dhe dil bashkë me ka...ët e e tjerë udhëheqës dhe shpalle në media.

                     1. V
                      Vini

                      Linda po shurron ne breke nga qefi megjithese idhull ka Michelle Obamen torollakja.

                      1. l
                       lesh e li

                       Takim me Biden! Ca ben plako! Ketu thone, do te rrezoine.

                       1. E
                        Edi

                        Sa lekë pagove?

                        1. L
                         Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet

                         Sa ka paguar per kete foto. Keta amerikanet e pasur rjepin vendet e varfera edhe per nje foto

                         1. V
                          Vranakonti

                          Obobo,do ket plasur nga inati SALI BERISHA kure ka pare Edi Ramen me presidentin a Amrikes. Prite kure te thote neser Rama ka paguar per kete foto.

                          1. V
                           Vranakonti

                           Mos e kapa gruan me komshiun !! Me siguri kish ngaterruar vrime .. eshte goxha burre. Eh aksident ndodh edhe neper films.. ika shokë se ska ndermend tja here nga ..

                          2. K
                           Kanina e ismailit

                           I the Bidenit se u pajtove me Irfanin dhe e perjashtove nga te gjitha detyrimet taks ndaje shtetit me nje te rene lapsit vetem mos te nxirrte te palarat e tua dhe larove te tu?Rrofte foto e dites e kryeeeee mutit te Shqiperise....Sali serbii nuk eshte asgje para ketij Beu kancerogjen me taka...Edhe Sali serbi bente foto te dites zoti kryemut, por sot eshte Non Grata...Ceshtje kohe dhe per ty......

                           1. Z
                            Zefi

                            Kanina e satëme, do ta djegim te gjithen.

                           2. G
                            Goni

                            Edhe sala ska lene president te shba pa dal ne foto kur ka pasur pushtetin, AMA PO I TRINGELLOJNE BYZYLYQET. EDHD BABLOK SHUME SHPEJT, AQ SA NUK TA PRET MENDJA, DO KE FATIN BASHKORTAKUT TEND (SALES EDHE METES).

                            1. O
                             Oh sa kom qesh

                             Ka ndonje qe te na sqaroje se kur zhvillohet Asambleja e Pergjitheshm e OKB shkohet familjarisht dhe behen foto sikur te jete nje feste private. E pame Presidentin Biden pasi mbaroj fjalimin ne kete Asamble ku nje minut e gjysem vinte verdalle si pordha neper breke ne podium dhe nuk kuptonte se cfare veprimesh te papergjegjshme bente.

                             1. O
                              Oresti

                              Me ne fund ja tregove ti rrugen Presidentit Biden ?? Se ti OKB e ke si shpin tende del e hyn si te te doje .....po ik o jargac , ike futi nje sufllaq tani se ke bete komentin me te goditur .....

                             2. B
                              Ben

                              Fotomania vazhdon

                              1. A
                               Arberor

                               Te qifsha robt ty dhe atij kriminelit amerikan. Ti do dalesh me keq se sala e ilir metà. Je i shitur koke e kembe, bastard i felliqur

                               1. B
                                Bardhyli nga Kosova

                                Alfred Moisiu, Rexhep Meidani dhe Bamir Topi janë në Hagë për t’u takuar me Hashim Thaçin. Ata janë tre ish-presidentë! Gjatë rrugës për në Hagë u bënë katër! I shoqëron Pandeli Majko! Ndërsa i sponsorizon ish-presidenti 25 ditor i Kosovës, Behgjet Pacolli. Edhe Pacollit i kanë dhënë statusin e ish-presidentit! Leku gjë e madhe. Në të gjithë këtë histori, pra, rolin kryesor e ka paraja! Moisiut dhe Meidanit t’u japësh edhe paratë e kafes për një muaj, janë gati të shkojnë kudo. Bamiri shkatërroi sistemin gjyqësor të Shqipërisë për shkak të parasë! Ai është më i damkosuri president i Shqipërisë post-komuniste, më i përfoluri për korrupsionin në drejtësi! Bamir Topi është shkaktari kryesor i katrahurës së sotme që përjeton drejtësia shqiptare. Një gjyqtar dhe një prokuror që jep ryshfet 200-300 mijë e më shumë euro për vendin e punës, afër mendsh se ai do t‘i nxirrte e do t’i nxjerrë ato para, madje dy ose trefishin e tyre. Bamir Topi e shndërroi sistemin gjyqësor në një sistem të shitjes dhe blerjes së drejtësisë! Tani shkon në dyert e një gjykate, „për të kërkuar drejtësi“. Ndërsa Mejdani, përveç çokës që ia ofron Pacolli, ka edhe një arsye tjetër madhore pse gjendet në Hagë për ta takuar Hashim Thaçin. Ka nostalgji për kohën e komandantëve të Rognerit. E Hashim Thaçi, madje deri diku gjithashtu Jakup Krasniqi, janë komandantët e Rognerit! Të dy këta kishin asokohe (1999) një lidhje të ngushtë me Rexhep Meidanin, asokohe president i Shqipërisë. Patën lidhje direkte e të tërthorta përmes Paskal Milos edhe me Pandeli Majkon, kryeministër i Shqipërisë. Ndërsa Moisiu dhe Bamiri janë si „Muça pas daive”! Kanë shkuar atje për shit-mendje, se “E kanë dashur UÇK-në më shumë se gjithçka tjetër”! Topi në kohën e UÇK-së hante pilaf e paçe te gjellëtorja para PD-së! Akoma nuk kishte shkuar në zyrën e nënkryetarit të kësaj partie. Që atëherë mbahej si „i pavarur“! Por i pavarur prej Berishës, jo prej parasë, pronave dhe psurisë! Më vonë, edhe kur u bë presidenti, i qëndroi bindjes së tij “për të qenë i pavarur prej atij që e bëri president”! Por jo edhe i pavarur prej kryetarit të Bashkisë së Tiranës, ose kryetarit të opozitës së asaj kohe! Edhe sot që ky-ish-kryetari i Bashkisë së kryeqytetit, në rolin e kryeministrit të vendit e ka bërë Shqipërinë Kolumbinë e Europës, Bamka, bashkë me presidentin Moisiu, nuk ç‘varen prej tij. Leku gjë e madhe! Leku të çon në Hagë! Leku të le në Hagë! Leku të nxjerr nga Haga! Leku e kthen ujin mbrapsht e nuk po ktheka tre ish-presidentë e një beniamin që i ndjek nga pas! Prandaj hyri në lojë Pacolli, njeriu i lekut. Leku dhe njeriu i lekut sot janë gjithçka! Parimi, rregulli, drejtësia, liria, barazia janë përralla, të cilat i shohin vetëm idealistët. Këta ish-presidentët tanë ndjekin ku ka ndonjë bord kompanie private që t’u bëhen atyre pjesëtarë të lekut. (Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                                1. X
                                 XX

                                 Ik ore Car. Krejt out.

                                 1. s
                                  shqiptar

                                  O rrylo po qenke komplet rrot cari qe ben hartime me shpresen se mund te gjesh ndonje loqe qe te lexoje,as ne pd nuk gjen me

                                  1. n
                                   nje lexues komentesh

                                   o njeri qe e mban veten per shqiptar. komentet e Bardhylit nga Kosova i lexojme te gjithe. Ato jane komente per ti lexuar sepse jane te verteta. Sikur mos te lexojme komentet e Bardhylit nga Kosova atehere komentet e kuj te lexojme, komentet e tua qe nder dy fjale tre here permend fjalen car ? Te eshte bere truri car sepse e ke edukate nga familja. Komentet e tij i lexon dhe ti prandaj i komenton dhe ti.

                                 2. A
                                  Alfred

                                  Mero, po ti sikur e ke denuar dhe denoncuar kete diplomacine e "fotove". Ke bere shkrime pafund per kete teme. Tash po lepin gjithshka cfare ke nxjerre nga goja?!....

                                  1. T
                                   Tajari

                                   Na thuaj te verteten ishte ky lobim??N .q.se po dhe ti je njesoj si paraardhesit.

                                   1. I
                                    Imigranti

                                    Sa lek jane paguar per kete foto?; kete duhet te na i thote Rama, se Luli per kete pune eshte ne gjyq!

                                    1. a
                                     alphade

                                     EDI , mos bej te tilla “provokime” se do na vdese SALA zeherrimi pa na dhene llogari per krimet e tij ! Megjithate une nga Reci zgjedh manikomion per kete MONSTER….!!

                                     1. 1
                                      123

                                      shpellaret po vdesin nga marazi hahahahahaha Ec aty gjigand!

                                      1. Z
                                       Zylo

                                       o gje e gjate psr gallate bej vaksinen e Covid-19 se e ka zene shtruar ky 4 ,cdo sezon e ze virusi

                                       1. Q
                                        Qinomi

                                        Sa turp per usa ????????, turpi shekullit.

                                        1. T
                                         Trapaja e te Saliut

                                         Gjuha e perdorur tregon per elementi vulgare.Tani po' shtoj Edhe une balten time:-"sipas agjensie Babà Wanga,Edi Rama per ate foto Ka paguar 2 Milone dollare.Burimet Jane te verifikuara,dyqanet dhe locale e ciftit hajdut Ilir e Monika ne lunder"

                                         1. a
                                          amerikanino

                                          Joe ne postimin e tij - Ne foto me te vetmin bedel ne glob qe pranon te strehoje refugjate Iraniane, Afgane e Shejtane kudo ku ndodhen!

                                          1. L
                                           Lame Kodra

                                           O Mero, foto dolen te gjithe KM dhe Presidenet e Botes me Biden dhe bashkeshorten, eshte protokoll i USA. Edhe presidenti i Afrikes Qendrore doli ne foto.

                                           1. F
                                            Foto e mbasdites

                                            Foto e mbasdites Vjosa Osmani me presidentin Bidé

                                            1. D
                                             Davidi

                                             Rama ka takuar Biden, se Joe as e ka idene, ka rrjedhur e rrotullohet qark foltoreve, nga ku nxjerr vetem ramlliqe nga goja.

                                             1. F
                                              Fuga dv.

                                              E verteta eshte qe ka dy vjet qe Biden kerkon nje foto me Linditen dhe Edvinin. Pas nje konsultimi te gjate me lidershipin European, Turk, Meksikan, si dhe me Partine RP-ja, pa harruar edhe konsultimet intesive publike me popullin kinez, afgan, sirian, iranian dhe komunitetin Surrel Mallakaster, lideri suprem vendosi ti pergjigjet pozitivisht kerkeses te riperseritur te Biden. Kuptohet Biden do te paguaje nje shume prej 130 mln euro per kete foto. Me kete rast Lideri njofton me kenaqesi shqiptaret jashte Shqiperie, qe ai kompesoi dëmin qe I shkaktoi Becchetit te TV Agon.

                                              1. s
                                               shpiragu

                                               per ta besuar kete foto si te vertet prisni me pare gjigandin dhe mendje ndriturin e partis se liris sek e pergjithshem shkelqesin e ti j zotin BLUUUUSHI .Ai eshte njeshi per keto zbulime ,i thante kur ish gazetar dhe keshilltar jo tani qe eshte i dyti politikan i P L pas te madherishmit z. Ilir Meeetaj......

                                               Lini një Përgjigje