Edi Rama flet sërish mbi zhdukjen e Martinajt: Lojrat e fatit, me licensë ndërkombetare!

23 Shtator 2022, 08:10Politika TEMA

Edi Rama flet sërish mbi zhdukjen e Martinajt: Lojrat e fatit, me

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me zhdukjen e Ervis Martinajt. Rama tha në emisionin “Opinion”, se policia ka një version, por për ta komunikuar zyrtarisht duhen prova.

Kreu i qeverisë theksoi se kjo ngjarje është dhe një nga arsyet përse  rezultatit i punës së Gledis Nano u bë edhe më i dobët.

Rama: Këtë e theksova në fjalimin para trupës drejtuese të Policisë së Shtetit dhe kjo ishte dhe arsyeja kryesore mes atyre që përmenda që ne e pa,më të udhës që ti kërkojmë Drejtorit të Përgjithshëm të bëjë një hapa mbrapa. Është e pabesueshme që të jetojmë në një Big Brother të kronikës së zezë dhe me spekulant që hedhin lloj-lloj versionesh dhe mediat që udhëheqin këtë telenovelë për aq kohë sa policia nuk ka versionin zyrtar.

A ka policia informacion?

Rama: Këtë do e shikojmë.

A e keni ju një version?

Rama: Unë jam vazhdimisht i infomuar nga Policia e Shtetit, problemi është që policia duhet të ketë version të bazuar në prova. Policia ka shumë më tepër se të tjerët, por kur bën një deklaratë zyrtare duhet të ketë prova. Uroj ta ketë versionin sa më shpejtë.

A kanë lidhje zhdukja e Martinajt me lojërat e fatit?

Rama: Kjo është halucinante dhe kriminale. Çështja e lojërave të fatit është e qartë s’ka lidhje me teori. Nuk ka shanc të rikthehen lojërta të fatit. Nuk do ketë hapje të lojërave të fatit. Kemi një problem të vetëm, që ka të bëj më bastet sportive online, një problem që e ka dhe Kina e cila ka dhe dënim me vdekje nëse kapesh duke luajtur. Kjo çështje është hapur kohë më parë nga presidenti  Federatës. Të akuzosh qeverinë se angazhohet në iniciativa të tilla për shkaqe të kësaj natyrë është kriminale. Janë të pavërteta. Presidenti i Fderatës i është drejtuar një komisioni në Parlament për hapjen e basteve sportive online.

43 Komente

 1. K
  Ku arriti puna

  Cfare thu mer laper?Baste viheshin tek 15 kt hapur fare dhe kohe Enver qenit,

  1. e
   exho

   Ehh , ne Zvicer te burgosin po vure termostatin mbi 19 grade , ne Kine te pushkatojne po vure baste ....Po boll o Gogol se ca cv trp

   1. T
    TjerrjeLeshi

    Kush jane keta nderkombetaret?! Olsi International Co

    1. T
     TjerrjeLeshi

     Po pse i moderoni komentet, ishte dhe friends nga pas, apo jeni ju te temes friendsat e olsit

    2. C
     Coni

     Aman mer spo flasim per papunesine,varferine dhe cmimet e larta apo ikjen e rinise.Kemi 2 muaj u vra apo su vra mbreti i lojrave te fatit. Ky vertet ishte mbret i lojrave te fatit por nga lojra fati iku ne te semes.Them keshtu se "vuri bast per partine e gabuar ne zgjedhje".Thene kete financoi PD ne 2021.Ashtu sic e kam thene me pare Pd fitoi 4 deputete ne qarkun e Lezhes fal ketij dhe jo "Akademik" Mark Marku apo Gjonmarkaj qe as roje pallati si marr. Ky financoi rende ne Lac per PD.Aty qeveria mgjths i beri 500 familje me shtepi,rregulloi infrastrukturen duke rregulluar perroin qe bente hatane sa here binte shi,apo rruget e spitalin doli rru e qethur.Blozeeeee.Plus kesaj i beri karshillek Rames.Pra miq luajti bixhoz dhe vuri shuma te medha per ekipin e gabuar.Nese do te kishte fituar Basha dhe PD ai do vazhdonte te ishte mbret.Plus kesaj kur kujton se ke kapur gjithcka s'te rri as suma rehat.Fillon e gerricesh sa me njerin dhe e tjetrin.Por kur kundershtaret jane shteti dhe grupet kriminale behen bashke kunder teje atehere dhe shoket te kthejne kurrizin.Ku jane ato qe do merrnin hak dhe qe Visi i mbante me leke? Kane ulur koken dhe nuk ndihen. Ne fund te fundit si e kerkoi e gjeti sepse vrit njerin e bjeri tjetrit do dali ndonje "hundelesh" ndonje dite

     1. A
      Ani

      Do te ishte me mire qe bastet mos te hapen pasi abuzimi do te filloj perseri

      1. E
       Eno

       Ska lidhje hapja e basteve me shdukjesn e ervis martinaj mos i mgaterroni gjerat

       1. O
        Olsa

        Je ne rrug tmbar e tdrejt ti o rame po kujt ti thuash

        1. I
         Igli

         Me vjen mir qe po prisni provat e sakta dhe qe jeni i informuar per kete rast dhe jo si non grata qe flet pa baza

         1. K
          Koli

          Mos flisni kryeminister Edi me per kete Martinaj pa pasur fakte qe tja mbyllesh gojen te gjithve

          1. O
           Oltjan

           Informimi ne lidhje me kete ngjarje esht i sakt sepse duke pasur informim di se ca flet dhe bazohesh ne keto argumenta

           1. L
            Leo

            Me vjen keq qe mediat flasin kot me kot dhe ceshtja e Martinaj jam e sigurt qe do zgjidhet nga kryeministri yne

            1. T
             Teo

             Me mire mos te hapen se me sa kemi pare abuzimi ne kete fenomen eshte vertet i madh

             1. G
              Gesi

              Se kuptoj pse flssin pa fakte kta gazetaret , le te mbledhin njeher te dhena pastaj te flasin

              1. B
               Bela

               Nuk i kuptoj dhe keto mediat qe flasin kot me kot duke dhene argumente te reja,mos i degjoni kryeminister Edi por deri kur te kete fakte nga policia ateher dil e flisni dhe sqarojini te gjithe

               1. O
                Ori

                Policet tan po mundohen por shpresoj te mbledhin sa me par te dhena e te nxjerin ne pah te verteten

                1. E
                 Esi

                 Nuk besoj se duhet te diskutohet per kete ceshtje pa pasur akoma te dhena te sakta

                 1. i
                  iliri

                  Me thene te drejten te gjithe kane loz me frike cunat tu i fsheh acc neper telefona se mos i kap policia

                  1. R
                   Regi

                   Duhet te presim per nje informacion sa me te detajuar mos te flasim ne ajer sic ben shumica

                   1. A
                    Aldi

                    Esht nje ceshtje shume delikate e gjith xhurulldia mediatike qe po behet vetem sa ja veshtirson punen policise

                    1. e
                     englis

                     policia po ben punen e duhur. shpresojme qe e verteta te dali sa me shpejte

                     1. L
                      Lorenc

                      Policia po ben detyren e vet dhe e dim qe kemi nje polici te afte per te gjetur akoma dhe me shume fakte rreth ketij krimineli

                      1. c
                       cimi

                       besoj se rama nuk di gje per elvis martinajn dhe sic tha dje do informohet shume her nga policia shtetit

                       1. k
                        klaus

                        jo lojrat e fatit nuk duhet te hapen por ato qe jan online te ken me shume kontrroll nga shteti

                        1. B
                         Besi

                         E bot ket histori legjend. Lejeni policin aty te bej punen e vet se na cmenet secili nga nji teori nxjerr

                         1. V
                          Vangjel

                          Punet e mira behen avash avash si dhe ne kete rast me provat ndaj ervis martinaj

                          1. A
                           Alban

                           Kur behet fjale per lojerat online duhet te mendohet mire sepse ne shqiperi luhet shume online por duhet te kontrrollohen nga dikush qe mos te luajne te gjithe vetem ato me terezi

                           1. k
                            klaudia

                            media asnjeher sdi te thote te verteten vetem shpik. tani presim vetem lajmet zyrtare te policise se shtetit vetem atyre i besojme

                            1. A
                             Altin

                             Rama flet po kujt i thot… e ka then nja 10 her qe vec bastet sportive po u hapen do jen online. Po behen qe po behen te pakten te ket dhe shteti perfitim e ti perdori per investime

                             1. a
                              agron

                              mire e ka thene duhet te ket prova dhe nuk mund te flasi cdo lloj gjeje pa u konfirmua nga policia e shtetit

                              1. L
                               Luan

                               Kur behet fjale per te tille persona qe e kane jeten si filem eshte pak e veshtire te zbulohet por vjen momenti qe gjithshka zbardhet dhe kur te vije momenti te gjithe do e marrin vesh

                               1. M
                                Meti

                                Mendoj se policia do e zbardhi shum shpejt ngjarjen e visit dhe do dali e verteta

                                1. A
                                 Arti

                                 Deri n momentin qe do zbardhet e verteta duhet te besojm vetem ca thot policia

                                 1. B
                                  Besnik

                                  E mira eshte qe nese dhe hapen bastet ato do jen te kontrolluara prandaj me duket ide me e mire

                                  1. r
                                   rita

                                   une akoma nuk arrij ta kuptoj se si flitet akoma per ervis martinajn kur akoma nuk ka nje lajm zyrtar

                                   1. b
                                    besi

                                    nuk e kuptoj interesin qe kane qytetaret mbi zhdukjen e martinaj, policia nuk mund te flas pa i mbledhur te gjitha provat e nevojshme

                                    1. k
                                     klaus

                                     me ka ardhur vertete keq qe kjo ngjarje eshte zmadhuar kaq shume dhe media po e perdor sipas interesave te saj

                                     1. l
                                      luis

                                      kan menduar mire per lojrat online qe te jene te kontrrolluara, pasi nese kthehen si me pare te gjithe te rinjte do zhyteshin ne borxhe

                                      1. m
                                       mond djali

                                       i cek te gjitha temat ti po per mendimin tim mos u merr me me kta se sja vlen , kta jane shoket e sales e likes qe i furnizojne me lek

                                       1. m
                                        mond djali

                                        i cek te gjitha temat ti po per mendimin tim mos u merr me me kta se sja vlen , kta jane shoket e sales e likes qe i furnizojne me lek

                                        1. E
                                         Evisa

                                         Normal qe policet duhet te kene me shume informacion ne lidhje me kete gje qe te nxjerrin dicka me konkrete

                                         1. R
                                          Rea

                                          Perderisa nuk ka dal akoma dicka tamam do te thote qe policia eshte duke punuar ne lidhje me kete ceshtje

                                          1. A
                                           AY1964

                                           Ky Fuga eshte i paturp. Boton komente pa fund. Shiko pseudonimet qe ve. Emra kot. Komentet njelloj. Te gjithe pro Rames. Po kur te humbase Rama cfare do bejne jeta? Une them ne incenerator te gjithe, me shprese se inceneratori do jete vene ne pune. Po keta e dine qe ata nuk do punojne kurre. Per fat te keq.

                                           Lini një Përgjigje