Takimi i papritur, ambasadorja Yuri Kim i shkon në zyrë Ilir Metës

23 Shtator 2022, 14:43Politika TEMA

Takimi i papritur, ambasadorja Yuri Kim i shkon në zyrë Ilir

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me Ilir Metën.

Sipas Metës, ata kanë diskutuar mbi bashkëpunimin e Partisë së Lirisë me SHBA.

''Sot mirëprita në selinë e Partisë së Lirisë ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Yuri Kim.

Ishte kënaqësi të diskutonim hapur dhe në mënyrë konstruktive mbi bashkëpunimin e Partisë së Lirisë me SHBA, në interes të forcimit dhe intensifikimit të partneritetit strategjik midis Shqipërisë dhe SHBA, përmbushjes të detyrimeve tona si vend anëtar i NATO-s, si dhe reformave prioritare të përshpejtimit të integrimit europian të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE'', shkruan Meta.

Ndërsa Ambasada amerikane shkruan:

"Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim u takua sot me Kryetarin e Partisë së Lirisë, si pjesë e takimeve të saj të vazhdueshme me udhëheqës politikë shqiptarë. 

Ajo përsëriti nevojën që partitë politike të bashkohen për t’u përfshirë në dialog konstruktiv që forcon demokracinë, lufton korrupsionin dhe çon përpara negociatat e Shqipërisë për anëtarësim të plotë në BE".

 

37 Komente

 1. R
  Rrofte usa qe hoqi lulin dhe riktheu kriminelin sa

  Zonja ambasadore pas takimit me kete budalla psikopat,tako edhe kriminelin komunist sali qe ju e krijuat dhe e perkrahet ne keto 30 vjet

  1. j
   jevgu

   Vetem nga komenti qe ka bo ky qe t thy n mes duket qe ja ka shtrrengu koqet me dar Yuri kti kokqenit. Likja e ka pre bileten ka koh qe po i bojn gati birrucen po para se me ik me i lehtsu denimin ka qen Yuri qe e ke pyt per deshiren e funit, me demek me trregu shoket ahahahaaaa My way or the fucking highway Likja kujto se o tu berrtit ke leseija

  2. I
   I drejti

   Turp per Ambasadoren qe takon hajdutin.Une nuk po kuptoj dot gje

   1. P
    Psikollogu

    Po kur ta pjerdh mendjen Merua me Frrok e Ngjele e Pata , pastaj do ngelish pa mend, kur te permendesh.

    1. I
     I drejti

     Psikollog do jesh shok i atyre qe shkojne ne burg per psikologji dhe ngelen shtatzene

   2. F
    Flase

    çdo te thote kjo ?!

    1. T
     Taulant

     Eshte e njejta qasje politike qe Amerikanet benin ne vitet 60-70-80 ne Afrike, Ameriken e Jugut e Azi. Vetem per te luftuar komunizmin ndihmonin lloj lloj diktatoresh qe rripnin popujt e tyre. Ku jane sot ato vende ? Ashtu eshte katandisur edhe Shqiperia.

     1. A
      Aron

      Kjo do te thote se Likes do ta falin. Vajtja e ambasadores tek Meta ne kete moment, eshte njesoj si vajtja e Saliut tek Meta para se te jepej vendimi i gjykates per videon e 700 mije dollarshit. Amerika ka interesa, jo miqesi.

      1. D
       Detari

       ka shkuar per lek

      2. d
       ducati

       nuk e takoi per bashkpunim,i tha qe dhe pak dite je ne ajer te paster,shifeni furtunen qe po vien,ky tipi edhe mund te arratiset,duruam 30 vjete do durojme dhe 50-60 dite ,zonja ambasadore kete pune qe ke bere ne shqiperi nuk e ka bere askush me pare.

       1. W
        Wow

        Po çpune ka bere more apo qe ja futi Lulit te shkrete?

        1. D
         Dakord

         Wow i shkrete te duket luli ty mo???? Nuk ka pasur shqiperia politikan me te ndyre se luli ta dish. Ja kalon edhe berishes.

       2. F
        F-35 C

        Zonja e nderuar Ambasadore po na prezantohet edhe si guzhinjere e afte. Tani duket do te gatuaj edhe ajo corbe per shqiptaret. Na befte mire!

        1. 2
         24maj1944

         Amerika shikon lekun se jane brum Hebre.ky ka para te madhe afer miliardit $$$ . Presin Teta Monen Zonje te pare .Hahhhaa Dhierkoracia e rruges Elbasanit

         1. J
          Jugu

          Me duket se po kthen ambasadorja. Rama eshte bere ure per cdo gje per Erdogan dhe me sa duket Amerika nuk e pelqen kete. Meta eshte kocke e forte dhe USA e di kete dhe mundet ta ricikloj perseri. Rama e ka mbushur kupen dhe eshte ne renie dhe ikje.

          1. v
           veri

           Tani e hongri Like floriri....

           1. G
            GEZUAR BAFTJAR

            E ka takuar per te lene amanetin e fundit Muti.

            1. G
             GEZUAR BAFTJAR

             E ka takuar per te lene amanetin e fundit Muti.

             1. G
              GEZUAR BAFTJAR

              E ka takuar per te lene amanetin e fundit Muti.

              1. G
               GEZUAR BAFTJAR

               E ka takuar per te lene amanetin e fundit Muti.

               1. G
                GEZUAR BAFTJAR

                E ka takuar per te lene amanetin e fundit Muti.

                1. G
                 GEZUAR BAFTJAR

                 E ka takuar per te lene amanetin e fundit Muti.

                 1. T
                  Transparent

                  Dy gjera kane diskutuar: - Ambasadorja kerkon te njohe dosjen qe ka Liri per Ramen, se dhe atij do i vije dita shpejt - Ambasadorja ben nje paralajmerim: dil nga politika, ps mos e kruj shume se do biesh dhe ti "non grata"

                  1. M
                   Mmmos

                   E ka takuar si kryetar partie. Sic takon kryetarin e PD. Drejtesia ben punen e vet.

                   1. D
                    Daj Sami

                    O shkerdhate,o byth lepires,o karikatura e herojve tane,qe nuk le rast pa i permendur,po mender je nje mut,nje hale,qe nga trim i madh qe ishte,na u bere si manar,nuk ka rendesi cfare te tha,po asnjehere,nuk te ka kerkuar bashkepunim,po e kunderta ka ndodhur,te ka paralajmeruar,per arrestim,dhe ekstradim drejt Amerikes,prandaj rri urte

                    1. d
                     dikush t'ja shpjegoje Rames

                     Kush mba shprese se Amerika mba miq e miqesi, mjaft ti kujtohet se Amerika ka mbajtur ne preher Sadame, Gedafe, Bin Ladene etj per ti shitur me pas.

                     1. T
                      Texas

                      Takimi Brenda filozofis : Mikun mbaje after, armikun aroma me after. Fundi ekuacionit : REC

                      1. L
                       Leonard Sota , Regensburg Bayern

                       Texas , te bukura jane proverbat vec ne rastin konkret sma ha mendja se ke te drejte me fjalen e urte ..........ne pergjithesi thjesht amerikanet , ne luften me te keqen shkojne deri atje sa nuk shkohet me tej , dhe kur e shikojne qe me nje dru te shtrember nuk perben dicka te keqe per pyllin , e lene te ritet pema e shtrember ....per ta pylli te jete ne regull dhe i sigurt per pemen e shtrember le te thyejn qafen ata qe e mbollen .....rendesi ka interesi amerikan , sot ka interesa primare dhe sekondare ne jete , varet se kujt i jep prioritet ...dhe per ta Meta nuk eshte prioriteti .....mjere per shqipot qe besuan se amerikanet do tu sillnin lirine e shumkerkuar dhe do te qeronin cdo gje te keqe nga renjet ne Shqiperi ....ja qe e paten gabim , ose zgjodhen te eleminojne te keqen me te mundur , qe ne rastin tone dhe per ata eshte Sali Berisha , perndryshe do tja kishin dhene dermen me non grata dhe Metes , pastaj Meta dukej qe dicka di ose dike mban me pislleqet etij ...ata siduket e mesuan dhe e lane per me vone , e smund te spastrojne gjithe Shqiperine , me politikanet tane ndodh dicka e ralle qe nuk ndodh ne asnje cep te Globit ..ke te zeshte dhe ke te leshe , dhe ata (amerikanet )e kane te qarte kete ......nje tung te sinqeret

                      2. V
                       Veterani

                       I ka bere vrejtje per biseden e mbremshme

                       1. V
                        Vranakonti

                        Ou tartabiqët e kuq e rripjelljes shajne ambasadoren aq te dashur !? Si ndodhi ? Si I ka telendisur agjitpropi babinet sumekuq mos o zot...brohorasin per Lulqimin, qajne per Alibeun, marrin ne gji ish te burgosurin " avokat" , dashurohen pas klyshit Haklaj dhe tani ..çfare daku ..shajne ambasadoren. Sduhet çuditur fare. Njeriu I ri I PPSH . EDVINET DHE MEROBAZETARET

                        1. A
                         Ana

                         I ka bere paralajmerimin e fundit. Nese Likja nuk ndryshon qendrim shpallet non gratta dhe izolohet si Berisha and company. Kaq e thjeshte eshte nenkuptimi i vizites se saj tek partia e re e Lirise.

                         1. p
                          pdisti i thekur

                          Shume inteligjent me duket ky vranakari,do ta marrim ne kryesine e debilave te pd-s

                          1. K
                           Kujdes me ALKOLIN !

                           Se përse kanë biseduar kuptohet , këtë s’e pyetën për NATO-n kur ishte komandant i përgjithshëm i F A , do diskujtojnë tani që as apset e kashtës nuk ka në dorë ! E ka porositur : - MOS KONSUMO RAKI , para se t’ë dalësh në TV !

                           1. M
                            Mandi

                            perpara se amerikanet te ta fusin ne bythe te japin doren Nuk eshte cudi qe Likja te arrestohet shume shpejt

                            1. T
                             Ti

                             Si duket kesaj I djeg se Mo's I nxjerr Rames ndonje afere KY shoku. Jo per gje po amerika interesohet shume per demokracine.... Si ne Libi,irak afganistan e gjetke ne shqiperi.

                             1. L
                              Londer

                              Nje pyetje kisha une. Ai kamikazi i likes. Manjani, cfare mendimi ka per kete takim kaq te "fytshem"???? Se nuk ka lene gje pa thene per usa edhe ambasadoren

                              1. J
                               Jimi

                               Kim i tha nje fjale ne vesh ketij dobicit te Rexhepit !?

                               Lini një Përgjigje