Sali Berisha: Do të bëj gjithçka që kjo vjeshtë të jetë e revoltave, protestave dhe grevave

23 Shtator 2022, 12:57Politika TEMA

Sali Berisha: Do të bëj gjithçka që kjo vjeshtë

Sali Berisha është pyetur në konferencën e sotme për mediat, lidhur me protestat e paralajmëruara nga opozita për këtë vjeshtë.

Berisha nuk dha një përgjigje të qartë, por tha se PD është duke punuar për fillimin e këtyre protestave, që ai i quan revoltë dhe mosbindje civile.

"PD do bëjë gjithçka që kjo vjeshtë të jetë e revoltave paqësore, protestave të qytetarëve për të kthyer vendin në normalitet.

Ne jemi të gatshëm, pakënaqësia dhe revolta tek qytetarët është e lartë. Pritshmëria e tyre është shumë e lartë. Ato do ndodhin fuqishëm, po punohet.

Të hënën është mbledhja e Këshillit Kombëtar, do miratohet kodi i primareve dhe sigurisht do jepet edhe alarmi dhe udhëzimi për fillimin e protestave dhe grevave", tha Berisha. 

53 Komente

 1. 1
  19

  Mos harro karminen ta naresh me vete ne demonstrat .dhe tufen e malokve qe i ke 30 vjet qe te vine pas ata 300 vetat .dhe kaq ben ti kokra e malokut .se ke marr fund si njeri dhe vet e ndjen dhe e shef por se pranon dot .

  1. V
   Vlora

   Ky nuk ka as turp, as nder. Se si del ai ne publik, ai e di. Ky duhet te dali me koke i mbuluar me batanie. Te jesh dopio non grata dhe te dalesh ne publik sikur nuk ka ndodhur gje, vetem ky mund ta beje.

   1. h
    hahah Kerma mundet te vdesi neser

    arretsojeni bushtren Esadiste merreni zvarre se na dhembin syt kur e shikojme Kufomen e Shpelles ,po qe e bo zerin si Gomar Stani kur flet ! Haahahahahaahahah o robt fara e mutit bo si gjasme Politikan .Ne Rec mut muti eshte koha te zhdukesh nga ky vend

    1. s
     saleh Hamuti drejt vdekjes se sigurt

     eshte i semure me nji semundje te pasherueshme Kerma . se shpejti do na zhduket nga syte Muti Politikes

     1. c
      ce

      Mos harro te vesh ne gadishmeri dhe tankun e grabitur tek garda nga kryeperbindeshi turikali Sali Lush flokepaqethuri se i duhet si ne grushtin e shtetit 1998. Shpellaret e Vicidolit mbi tankun e gardes nuk i harron kurre populli i Tiranes me terrorin qe beri ne Tirane. kurre me ne pushtet perbindeshi i Vicidolit dhe spiuni Agush me hanxhar ne dore dhe furkun ne doren tjeter.

      1. B
       Bardha

       Coje ne pranvere kur sheqeres i rridhte lang nga poshte e ty te pjedhi ne gusht

       1. f
        flori

        Po na li ta jetojme vjeshten e dimrin e qete mor avdall

        1. m
         mondi ta rras ke spondi

         Po ca protestash do besh ti m se dhe lgbt sjell me shume veta se ti

         1. e
          eneda

          une them te ngrihemi te gjithe si shqiptar te protestojme kundra ktij ndyrsires qe quhet sali berisha se boll e kemi duruar me brockullat qe flet

          1. r
           rita

           apapapapa ky ka ik fare nga mendorja me keto qe flet. si kane nerva ato te partis se tij qe e mbeshtesin akoma

           1. l
            ledjon

            proteste bej aty posht pallatit tat me 5 veta edhe thirnni median mos rrini tu marr rob nga rrethet tu ju nxjerr pune

            1. E
             ED TIRONCI

             vdeksh ishalla....te pershenet spartak haklaj o kerme...futini i plum kti spiuni..

             1. H
              Helga

              Po ti me ate mendjen tende mir e ke se do me e bo popullin corap se veni jot se shpejti do jet mrena n burg

              1. I
               Iris

               Po ca do tbosh mo ti mer sali trrapi?! Akoma sje ngop qe e ke fut poppullin shqiptar n borxhe

               1. k
                ktij i do rras Tritoli ne bythe dhe qit ne Protest

                Kamikaci Demikracise Terroristi saleh brrisha ,i duhet ndez fitili pas bythe

                1. L
                 Liria

                 Sa i qeshur duket krimineli kur flet per greva dhe protesta i han duart po si levi me gjak maskaraj nuk u ngop me keto por ska faj kur i ven nga mbrapa ca injorant me falni per shprehjen por nuk marin vesh keta njerez si se kuptojne qe ai do vetem trazira qe te shpetoj veten dhe jo se i vjen keq per popullin

                 1. V
                  Viktor

                  Edhe ty t kemi mangut pas Putin, plak i rrjedhur ne po themi a do kemi drita ti e ke mendjen te karmina dhe suma, plak pis shkerdhat.

                  1. b
                   beni

                   ne cfare kuptimi e thua kete dhe bythen do e kthesh mo po do ta hapin shum verren

                   1. L
                    Lezhjani

                    O Sali kerrma ty nuk te ngrihet me por merr nje kazan me uje te nxehte vere pos koqeve te fishkura dhe bjeri me dore,por bjeri me te majten qe ti duket karit tend te rryshkur si pidh i ri e mbase reagon se keshtu te ha mune

                    1. P
                     Protestuesi pa mposhtur

                     Mos u lodh shumë këtë muaj o zotni Saliu , ruaj dhe ca forca për dasmën e Zenit , se helbete është djali i vetëm . A , harrova unë që ai martohet për herë të dytë dhe nuk është e nevojshme që të kryhen të gjitha ritet e martesës së parë. Pra jepi me greva e protesta , se dasma do jetë pa shpenzime të mëdha energjish . Mbase ndonjë protestë të vë poshtë që të mos ngrihesh më e të na lësh rahet dhe ne që na nxive jetën me to . Tash e10 vjet të mbështetëm me zjarr ty dhe Lulin dhe ja ku jemi , akoma në opozitë dhe të pa shpresë . Unë do tu bëj thirrje gjithë shokëve të mij militantë të partisë tate ( tani e kebërë 100% private), që mos të të mbështesin më , pasi ti i bën të gjitha këto manovra , për të shpëtuar bythën tate nga cilësimi U.S.A -s , si non grata .

                     1. V
                      Vrases 1997

                      Do te bejme te pamunduren te shpetojme dhendrin vajzen djali sllobodanken dhe ty o plehre, antishqiptare sa ke vrare po te dalin viktimat naten vrases

                      1. g
                       geri

                       protestat e tua si blen me njeri se e dim qe i ben per interesat e tua

                       1. e
                        egla

                        te vdesin per buk njerezit grevave per surratin tend nuk ja vlen

                        1. B
                         Beni

                         Do besh gjithcka qe te mos futesh ne burge do te thuash

                         1. M
                          Meri

                          Po kush eshte ai budalla qe do vij pas teje ne protesta o sali

                          1. I
                           Iljon

                           Aq di te besh ti protesta me gura edhe greva se mos di te qeverisesh

                           1. V
                            Veleciku

                            Cka pret kush prej teje or idiot I poshter, qe 55 vite je ne pushtet. Ke qene me Enverin nga viti 1968 deri ne 1990 dhe mandej me spekulime dhe rrena erdhe ne krye te PD. Ne at parti ka pase shume komunista, hajna, te burgosen per hajni dhe spijunazh dhe kriminel. Tani kerkon ndihem nga ata qe I ke burros dhe qit nga puna dhe partija. Neqoftese, ti dhe Ilir Meta, nuk shkoni ne burg te Recit, atehere Shqiperia nuk egziston.

                            1. V
                             Veleciku

                             Cka pret kush prej teje or idiot I poshter, qe 55 vite je ne pushtet. Ke qene me Enverin nga viti 1968 deri ne 1990 dhe mandej me spekulime dhe rrena erdhe ne krye te PD. Ne at parti ka pase shume komunista, hajna, te burgosen per hajni dhe spijunazh dhe kriminel. Tani kerkon ndihem nga ata we I ke burros dhe wit nga puna dhe partija. Neqoftese, ti dhe Ilir Meta, nuk shkoni ne burg te Recit, atehere Shqiperia nuk egziston.

                             1. V
                              Veleciku

                              Cka pret kush prej teje or idiot I poshter, qe 55 vite je ne pushtet. Ke qene me Enverin nga viti 1968 deri ne 1990 dhe mandej me spekulime dhe rrena erdhe ne krye te PD. Ne at parti ka pase shume komunista, hajna, te burgosen per hajni dhe spijunazh dhe kriminel. Tani kerkon ndihem nga ata qe I ke burros dhe qit nga puna dhe partija. Neqoftese, ti dhe Ilir Meta, nuk shkoni ne burg te Recit, atehere Shqiperia nuk egziston.

                              1. V
                               Veleciku

                               Cka pret kush prej teje or idiot I poshter, qe 55 vite je ne pushtet. Ke qene me Enverin nga viti 1968 deri ne 1990 dhe mandej me spekulime dhe rrena erdhe ne krye te PD. Ne at parti ka pase shume komunista, hajna, te burgosen per hajni dhe spijunazh dhe kriminel. Tani kerkon ndihem nga ata we I ke burros dhe wit nga puna dhe partija. Neqoftese, ti dhe Ilir Meta, nuk shkoni ne burg te Recit, atehere Shqiperia nuk egziston.

                               1. V
                                Veleciku

                                Cka pret kush prej teje or idiot I poshter, qe 55 vite je ne pushtet. Ke qene me Enverin nga viti 1968 deri ne 1990 dhe mandej me spekulime dhe rrena erdhe ne krye te PD. Ne at parti ka pase shume komunista, hajna, te burgosen per hajni dhe spijunazh dhe kriminel. Tani kerkon ndihem nga ata qe I ke burros dhe qit nga puna dhe partija. Neqoftese, ti dhe Ilir Meta, nuk shkoni ne burg te Recit, atehere Shqiperia nuk egziston.

                                Lini një Përgjigje