Sali Berisha nga ballkoni: Mos u mërzisni! Veliajn e rrëzojmë të premten tjetër, pastaj bëjmë qeveri teknike

21 Prill 2024, 22:13Politika TEMA

Sali Berisha nga ballkoni: Mos u mërzisni! Veliajn e rrëzojmë

Sali Berisha, në fjalën e përnatshme që ka mbajtur para të njëjtës trupë militantësh, ka ngushëlluar ata për dështimin e së premtes së shkuar.

Pjesëmarrja e pakët në tubim, sipas Berishës nuk është problem, sepse siç tha ai, do ta rrëzojmë Erion Veliajn të premten që vjen, e më pas do të ngrenë një qeveri teknike.

Një për të gjithë, të gjithë për një, kjo është motoja jonë.

Këto ditë që kemi para ta bëjmë natën, ditë, për të përgatitur të premten që vjen, fitoren e madhe.

Rënia e bashkisë së kryeqytetit, rrëzimi i kryehajdutit të saj, nxjerrja e tij nga bashkia është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike, zgjedhje të lira, rikthimin në pushtet të opozitës.

Ndaj dhe të vazhdojmë ne me guxim të madh, me zemërim të madh, me vendosmëri të palëkundur, betejën tonë.

Betejën për qeverinë teknike.

Betejën për zgjedhje të lira.

Betejën për integrimin e Shqipërisë në Europë.

Rroftë Shqipëria, rrofshi ju.

28 Komente

 1. V
  Vranakonti

  E pyeten nje person,i than; si je,cfare bene,si ja kalon? Ai u pergjigj; Tere diten e dites beje koqen e qejfit dhe tere naten e nates,beje qejfin e koqeve. Edhe Saliu shkret kete bene.

  1. J
   Jimi

   Keto thirrjet nga penxhereja e ketij matufit plak, me kujtojne thirrjet e diversanteve, apo ato te Tuc Makut ne viteve 50 drejtuar grupeve te ndryshme ne zonat e thella, per rrezimin me dhune te pushtetit popullor . Pas ketyre thirrjeve, aty ketu ne terrin e nates degjohej ndonje pushke, e cila ne pabesi bente kurban ndonje te pafajshem, apo ndonje vajze aktiviste, sic ishte Cuca e maleve. Shum tragjikomike, ky sharlatan kerkon te perserise historine e 80 viteve me pare ne nje realitet krejt tjeter ! Por kot nuk thone: Perendia para se te marri shpirtin te merre mendjen.

   1. S
    Sala

    Do krijosh picken e sheqeres e argites qene I ngordhur.

    1. S
     Sala

     Do krijosh picken e sheqeres e argites qene I ngordhur.

     1. S
      Sala

      Do krijosh picken e sheqeres e argites qene I ngordhur.

      1. S
       Sala

       Do krijosh picken e sheqeres e argites qene I ngordhur.

       1. D
        Doli Sala n'penxhere .....

        Ti je varri lesht por me lesh jane ata qe meren me ty

        1. C
         Cubi

         Mos harro veglat e tualetit se ke 10 vjet që e kryen me pasion atë pun.

         1. T
          T

          Hahahahahhaha ti ruani karin erjonit edit dhe gjithe popullit te majte .ti argita zeni liria dhe gjith kurvat qe ke nga mbrapa .tung mor kar me zile..

          1. B
           Byrektore Shqupi

           Interesant! Subkoshienca e çon Saliun tek parullat e Partisë Punës së Enver Hoxhës. "Një për të gjithë, të gjithë për një." "T'a bëjmë natën ditë." Mjerë Shqipëria!

           1. E
            Emigranti

            Gjalle qenke akoma?

            1. z
             zhigolo

             ...... dhe në fund hani mut!

             1. P
              Prostituta Kombetare sali

              Padyshim.. Jena mbledh na ketu, patjeter.. padyshim! Gjalle ne bote do te vazhdoje mbjellja e fiqve nga lali Eri. Du tju garantoj ju, se populli shqiptar do çohet ne protestat me te medha qe jane pare ndonjehere! Padyshim

              1. A
               Alex

               Gjalle eshte akoms ky??? Ha ha

               1. L
                Loni.

                Shumë gaz i jep Berisha në fund të çdo fjalimi duke deklaruar me pathos "Rroftë ky.." "Rroftë ai...,","Rrofshi ju!". e plot të tjera. Prite ndonjë ditë kur ti shpëtoj goja dhe të thërrasë "Rroftë Putini!" Do të ishte shumë e bukur!... Ai vërtetë nuk di çfarë nxjerrë nga goja në ato momente ekstaze, kur mbyll faljen e namazit nga maja e minares.

                1. A
                 Astrit

                 Po presim

                 1. P
                  PeDeja e Salehut!

                  Ik morr rrotë k....! Se ashtu rrëzohet Veliaj . Plak idiot që të ka kap sikleti dhe s'ke si të mbash të tutë poshtë ballkonit pa kauzë. (Në fakt kauza e jote është, halli yt dhe i familjes sate...)

                  1. S
                   Shkembi

                   Domethene ti vampir do e krijosh qeverine e Argites, pas rrebelimit te fund javes d?!! Packa… packa

                   1. x
                    xhoxhi

                    Ore si nuk i bie dambllaja këtij bajge more shokë.Po kaq kriminel ka qënë?Me 100 vetë do bëjmë qeveri teknike na thotë.Gjithë bota është kundër tyre ai del për natë e jep lajme.....Si nuk ja mblodhi mirë ai që e goditi me grusht ta linte thes në vënd!!!

                    1. R
                     Rrugica e Elpidhës

                     O Zot! Kafsha nuk bëhet njeri. T'i dëgjosh pëllimën çdo mbrëmje në pallat! Nuk do t'ja dijë se ka fëmijë të vegjël, të moshuar, të sëmurë dhe njerëz që punojnë gjithë ditën dhe kanë të drejtën e Zotit të jetojnë të qetë në shtëpitë e tyre. Kafshë sipër dhe kafshë edhe hajvanët poshtë që i dëgjojnë gomarllëqet. Mallkuar qoftë dita që një gomar i tillë, na u faneps në pallat duke blerë gjysmën e pallatit! Në të gjithë botën do t'a kishin për nder të jetonin përbri një ish-presidenti dhe ishkryeministri të vendit, por jo në Shqipëri ku këta janë horra, kafshë dhe maskarenj nga më të ndyrë dhe ordinerët

                     1. A
                      Adriatik.

                      Na hengesh mutin.Te rrezosh ti bashkine e Tiranes me ca lyrash dhe te mendosh se do te vish ne pushtet eshte njesoj si kur te thuash se sot ne tirane po bie shi.

                      1. B
                       Bulqiza

                       Ik o sal se ns cave trapin!

                       1. S
                        Shkoderloci

                        Dhe pastaj hudhim dhe presidentin e Amerikes Pastaj i marim me rradhe ate te Kines Rusise etj Ah menja shkrete ! Kot nuk thon nga Shkodra te hypt vetja ne qef

                        1. S
                         Svetllana

                         Ne vazhdim te fjales se Lexhendarit te Vicidolit: "Te Premten tjeter te Bardhe (26 Prill 2024), 85 vjet pas asaj te 7 Prillit 1939, ne Tirane do te zbarkojne trupat ushtarake serbo-ruse qe do te rrethojne Bashkine e Tiranes, do kapin si zog pule Erion Fikun dhe do te clirojne kryetrimin dhe kryeheroin e Ballkanit, Sali Sheqere Vuk Berisha!

                         1. K
                          Kur do ndergjegjesohet ky popull

                          Qe ky eshte mithomane nuk eshte fenomoni i kohes dihet por ata mjerran qe ngelen me koken larte cfare semundje cilen diagnoze kane ? . Per ata te pa mende qe u arrestuan per prishje te prones publike qe sot ndodhen ne birruce a kane familje keta taliban qe ti shpjegojne femijes cfare eshte demokracia luria dhe te drejtat ? . Si mundet keta te pa mende bien viktime e tre personazheve qesharake si Jevgu Kellici , Mul gomari , A.kalaja idiote e lindur apo personazhi humoristik Blushi bibilushi . Nuk jane ne birruce as djali Berrishes dhe djali Mul mulit as vllai Bibilushit kur do mesoje ky popull idiot qe ta shikoje politiken me indiference dhe mos te bjere viktime ... Shpresojme qe nje ditr .

                          1. N
                           Noci

                           Ata njerez qe i shkojnë nga pas dhe i besojne tani ketij trushkuluri,jane me keq se ai vete.Mire sherbetoret e tij te perjetshëm qe duan vendin ne parlament po ata fakire qe sakrifikohen e hyjne ne burg sepse tejkalojnë dhunën çfarë dreqin fitojnei,se jane edhe te pashkollë qe te marrin nje vend pune kur te vije dita .Keta duhet te mbaje mend protestat e Lulit,qe kane patur 10 here me shume njerez dhe Sandri me 100 policet i merrte para.Erjon Veliaj ndodhet aty me votat e popullit.Askush nuk e detyron te largohet,vetem kur te shkelje ligjet ,pra kur te flasë drejtesia,ose kryeministri qe e shkarkon mbi baza kushtetuese,jo per qefin e Sales.Qeveria teknike formohet kur ka ligj,ose krize.Asnjera nga keto nuk ështe ne Shqiperi.Ata kane mazhorance ne kuvend dhe per krizën e opozitës nuk pergjigjet kuvendi dhe qeveria.Ate hall t'a zgjidhin vete

                           1. D
                            Demokrati idealist

                            Maloku sheh ëndrra ditën për diell,bashk me trushplarët e surratpalarët që mblidhen posht pallatit dhe dëgjojnë një të rrjedhur nga trut e kokës.

                            1. X
                             Xhoni kripa vlore

                             Do rrezosh o matuf plak Erion Veliajn me picken e sheqeres putanes me pithin e liris dhe gopin e argita shemtiren

                             Lini një Përgjigje