Ke ashpërsuar tonet ndaj SPAK sepse e di që do të arrestojnë? Meta: Nuk i llogaris fare buburrecat

21 Prill 2024, 14:44Politika TEMA
Ke ashpërsuar tonet ndaj SPAK sepse e di që do të

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka sulmuar sërish kreun e Prokurorisë së Posaçme (SPAK) Altin Dumanin gjatë një konference që pati me gazetarët gjatë ditës së sotme.

“Ju e dinit muaj para shpalljes non-grata se çdo të ndodhte me Sali Berishën. Mos vallë keni informacion edhe për arrestimin tuaj përderisa keni ashpërsuar tonet ndaj SPAK?”

Kësaj pyetje Meta iu përgjigj tërthorazi teksa tha se mund të jetë Dumani ai që mund të përfundojë pas hekurave.

“Nuk kam patur asnjë komunikim me zotin Berisha për këtë çështje. Kisha në zyrë zotin Alfred Lela që do t’i bashkohet grupit që do të ngjisim majën e çikës.

Deri tani jemi 150 vetë. Unë s’kam asnjë shqetësim, sepse mund të ndodhë edhe e kundërta. Por është e qartë se janë po aq të vërteta informacionet se Altin Dumani duke kapur disa laraska shpreson që të ndërtojë akuza kundër Ilir Metës.

Unë jam burrë dhe nuk i llogaris buburrecët. Jam i vetëdijshëm për rolin historik që kam unë sot. Rrethimi i vogël ndaj Ilir Metës ka përfunduar”, – tha kryetari i Partisë së Lirisë.

34 Komente

 1. s
  sapa

  Spak po heziton dhe biles teper gjate.Ne kete situate kritike per kete vend te gjithe keta njerez te perfolur te politikes do duhej te ishin ne burg!Ska pike dyshimi qe politikanet shqiptare kane influence tek Spaku megjithese kontrollohet nga USA.Ka forma te ndryshme per te komunikuar me prokuroret sepse ata nuk jetojne ne planet tjeter.Qe popullit ti hiqet dyshimi ka vetem nje rruge:arrestimin sa me pare te ketyre njerezve te korruptuar!Populli shqiptar do te shohi prapa hekurave te gjithe politikanet e 34 viteve duke filluar nga Saliu ,Meta,Basha,Ahmetaj,Llalla, Veliaj etj etj e deri tek Rama me shoke.Te gjithe duhet te pergjigjen per kthimin e ketij shteti 200 vjet prapa!

  1. A
   Andi

   Sparky qenka spurshjaku deri sa le nje felliqesire, nje spiun te kercenoje nje nga institucjonet me te rendesishme tevendit.

   1. A
    Angjelin

    Ti je hajdut dhe spiun. Kthe gjene e vjedhur dhe zhduku me fare e fis. Burgu eshte pak per ty o zvarranik. Ti nuk je burre. Je mashkull dhe vetem kaq.

    1. R
     Rruga e Dibres

     Delirant ! Ne "gare" me Saliun ! Rruga e Dibres

     1. R
      Rabid Left

      Cudi as ne komunizem nuk te fusin brenda dhe te sekuestrojne kapitalin, lol .....!

      1. B
       Baca-Bajram

       Ti je burr kurve, qe shitesh per nje 50 leksh! Hahahaha!

       1. A
        Arditi

        Mbase rol historik po jo per arsyetimin tim. Rol historik qe je nje koqe kandari historik edhe nje idiot historik edhe histerik

        1. @
         @

         O njeri i ndyrë po je i pa fajshëm pse dërdëllis po ik dhe mo na çaj menderen legen hajdut

         1. A
          Arber

          E ka fjalen per buburrecat qe do gjeje ne qeli.

          1. J
           Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

           Var veten or mik, se nuk vritet njeri për bythën tënde dhe të Monës. Je komplet i kompromentuar si hajdut dhe si pushtetar ordiner. Truri të ka ikur për lesh dhe bën veprime që po të ishe jo president i republikës por nxënës në klasë të pestë fillore, do tallnin lesht gjithë shkolla dhe do të merrnin me shopulla. Politikisht je një jashtëqitje. Në fund prostitucioni në favor të Janullës, mavit dhe Ferid Shehut ( Bejlerit), në burg nuk lihet pa ndëshkuar. Është edhe më keq se pedofilia. Do të qijnë në bythë. Mos ki merak se ata që pështyn dhe ju bën karshillëk sot, nesër do t'ja i krijojnë të gjithë rrethanat hijenave të burgjeve të të përdhunojnë. Këtu mbaron rruga jote... . Nuk ke as më shumë mend dhe as më shumë bole se Mehmet Shehu që ja shkrepi vetes kur i mbarojë rruga. Dhe nuk kishte as vesin e hajdutit, as vesin e sodomisë me çdo lloj qeni antishqiptar, si ti dhe bagla që qelbbet në dritare

           1. D
            Deda

            Rujna zot prej budallait rujna zot prej teveqelit shkoj në pazar të blejë kalë ,në shtëpi na solli pelë.

            1. l
             lani

             te erdhi fundi qen hajdut kriminel

             1. 5
              5G

              Bq lushishteje janë gazetarët që marrin pjesë në konferencën për shtyp të like floririt Altin Dumani është shpresa e rinisë shqiptare që te mos marrin rrugët e Europes

              1. 5
               5G

               Dumani zbaton ligjin Se 1 bq si ju duhet te ishte në burg

               1. A
                Andoni

                Spiuni Like 50 lekeshi po bën prokurorin tani. U lodh duke bërë spiunin dhe hajdutin. Spurdhjak, fshatar brez pas brezi.

                1. R
                 Raimond vlonjati

                 Të dhjerët dhe frikacaket e ngrenë tonin. ILIR MUTI është një nga ata.

                 1. R
                  Remi Gjermani

                  Sot ose Neser do ta vjellishë Haramin o Ilir Legeni! Nuk të thonë kotë Ilir Floriri Perfundimin do ta keshë katastrofal!

                  1. s
                   shtypeni qenin !

                   Si duket Ilir Meta paska rrënjë të forta andej nga Mali Çikës, se para ca vjetesh pashe nje video tek rruga qe kthehej ne fshatin Vranisht qe birbilonte me ca njerëz në një lokal e e shoqeronte nje mesues qe priti dhe Belerin në zgjedhjet per Bashkine e Himares. Si duket bujtina e turizmit te atij mesuesit Vranishtit do ti sherbeje si strehe per tu ngitur ne Çike me mushkat e Agimit të Arte grek. Nuk eshte shume i ceket Ilir Meta ama nuk eshte dhe shume i zgjuar; demokracia u jep te drejte dhe idioteve apo budallenjeve drejtepersedrejti apo terthorazi qe te drejtojne dhe shtetin dhe ky e çfrytezoi gjithmone ne interes te tij dhe fqinjit tone Greqise, dikur fshehurazi e sot hapet. Pse çfare do ti beni?! Asgje dhe po shkoi ne burg do haje supen mbi tatimet e hallexhijve qe i ropi, dhe do shlodhet ca kohe edhe po u sekuestruan pronat e parate, qejfin e beri si me shtetin dhe me Moniken, tani do shkoje te kruaj b... andej nga Çika, por harron se mund ta zene edhe me ndonje dru qe ti nxjerrin shpirtin nga bytha edhe Dumani i ngelet ngrehur dosja, pastaj. Kerma qe bie era ngado qe shkon me gjithe ata qe i shkojne prapa ! Burrat e asaj krahine duhet te vene nderin ne vend.

                   1. K
                    Koli

                    Po mjaft or Gazekare Leshi te Shqipnise qe merreni me nje Idiot si ky.Duke nxjerre kete fytyre cdo dite,Nengjez,Dreke dhe Darke,ju i boni favore ketij Idioti.As nuk e njoh fare nga afer,por eshte Turp i madh para te gjithe Politikaneve te pakten ne Ballkan jo ne Europe,por ne Ballkan po them,qe Shqipnia ka pase President,Kryeminister,Kryetar Kuvendi dhe Minister i te gjitha Qeverive,nje Idiot te Paedukate qe i quan te gjithe Morracake,Pleshta,Buburrece dhe veten e ti Luan.Eshte per te Qesh dhe Qare,po ketu ku jetoj une(Ne Amerike),nje njeri i tille si ky Idioti Like do Pastronte Banjot deri kur te dilte ne Pension.

                    1. S
                     Skraparlliu

                     A more morr i ndyre, ti as mize muti nuk je more palaço qe duhet te kalbesh ne grope halesh more horr i felliqur.

                     1. B
                      Berti

                      Je burrë që të shkerdhehet gruaja o spiun 50 lekësh.

                      1. X
                       Xhaxhua

                       Futeni brenda kermen se mjaft ja zgjatet hajdutit te cepanit

                       1. Monen lerja amanet tit vasilit , vetem te ai e me te sigurt

                        1. P
                         Petriti

                         Buburrec, injorant, hajdut , kriminel je vetem ti . Ik shtrihu tek spitali5 . Asnje vite nuk merr edhe po nuk te vuri Z. Dumani hekurat. Ti je i vetmi i kapur me ze dhe figure duke vjedhur me bllok. Z. Dumani nuk te pergjigjet ty hajdut me cizme dhe fjaleve te rrugaces tende sepse nuk ia vlen , ju injoron se jeni felliqesira. Pergjigjen do tua japi populli. Niveli zero jeni, kriminela dhe hajduta.

                         1. E
                          Eti

                          Ne burg qr. ky i pari, pastaj me radhe veliaj rama sala etj etj. Qe e zhvaten kete vend dhe kete popull

                          1. B
                           Burrë ,apo MBURAVEC ?!!

                           Burrat nuk thonë kurrë , “jam burrë” , kështu si ty shprehen vetëm burat me një r dhe me M përpara , MBURAVECËT , atyre j’u duken të tjerët buburecë .

                           1. C
                            Cubi

                            Edhe spiun edhe "cub" sikur muk shkon kjo pune !

                            1. Z
                             Zani

                             Kote nuk thone: kur te vjen ngordhja vete the pshurr ne dere te xhamis, edhe Likja nuk jeton me realitetin, kujton se ka leke dhe eshte i forte.

                             1. V
                              Vranakonti

                              Ka mundesi te ndodhin keto si thot Ilir Meta. Kur disa persona ndodhen aksidetalisht para nje njeriu te shkalur apo te dehuri,i hapin rruge menjehere. Mendoi se Dumani nuk ka per t'a bere nje gje te till t'i shmanget Ilir Metes,per te vetmin qellim, se Dumani eshte kryetar i nje institucioni shume te rendesishem te drejtesise ku populli mban syt te ai per te bere dejtesi. Jemi te bindur se Dumani ne krye te SPAK-ut do beje drejtesi dhe nuk do pyesin fare per kercenimet e Metes te cilat jane llafe ne ere.

                              1. A
                               Aqifi

                               Ha ha ha, qenka edhe Lela, parti LGBT dmth Meta po behet gati per ne burg.

                               1. e
                                emigranti

                                e di o ilir e di qe je trim po kur nuk ka gjykates te lumte

                                1. L
                                 Li

                                 Ka ber SPAK-un si kembet e dhis ky palaço njeri. Sa rac e ndyr paska qen.

                                 1. T
                                  Trotski

                                  O Burrec Muti .ke per tu menderosur ne Poture shume shpejt .Nuk ka perrua qe i lan ndyresirlleqet qe ke BO bashke me Mona baxhellen. Prite Altin Dumanin o Like Tallavaja. !!!!

                                  1. S
                                   Shkembi

                                   Ty te lumte bytha, derisa nuk te vene akoma prangat

                                   Lini një Përgjigje