Ambasadat në mbrojtje të SPAK pas sulmeve të Metës, kreu i PL: Nuk tërhiqem!

21 Prill 2024, 14:05Politika TEMA
Ambasadat në mbrojtje të SPAK pas sulmeve të Metës, kreu i

Kreu i Partisë së lirisë Ilir Meta tha sot në një konferencë për mediat se nuk tërhiqet nga deklaratat ndaj kreut të SPAK, Altin Dumani me gjithë reagimin e ambasadave të huaja në vendin tonë.

Teksa paraqiti një moment nga raportimi i kreut të SPAK ku ai deklaron se gjykata vendos cfarë kërkon prokuroria, Meta u shpreh se “nëse në vendet e tyre, Prokuroria është mbi Gjykatat, ne mund të themi që na vjen keq për vendet tuaja”.

‘Në qëndrimet e mia ndikojnë vetëm bindjet e mua dhe e vërteta. Unë juve ju paraqita një deklaratë të Dumanit, në shqip dhe në anglisht.

Nëse nuk është Dumani, por sozia e tij, sepse tani në këtë kohë të operacioneve plastike apo inteligjencës artificiale, atëherë unë kërkoj ndjesë.

Jam i bindur që ndërkombëtarët që kanë bërë deklarata, mund të kenë mundësinë t’i shikojnë se çfarë ka thënë Dumani. Nëse në vendet e tyre, Prokuroria është mbi Gjykatat, ne mund të themi që na vjen keq për vendet tuaja”, – tha Meta

16 Komente

 1. s
  sapa

  Spak po heziton dhe biles teper gjate.Ne kete situate kritike per kete vend te gjithe keta njerez te perfolur te politikes do duhej te ishin ne burg!Ska pike dyshimi qe politikanet shqiptare kane influence tek Spaku megjithese kontrollohet nga USA.Ka forma te ndryshme per te komunikuar me prokuroret sepse ata nuk jetojne ne planet tjeter.Qe popullit ti hiqet dyshimi ka vetem nje rruge:arrestimin sa me pare te ketyre njerezve te korruptuar!Populli shqiptar do te shohi prapa hekurave te gjithe politikanet e 34 viteve duke filluar nga Saliu ,Meta,Basha,Ahmetaj,Llalla, Veliaj etj etj e deri tek Rama me shoke.Te gjithe duhet te pergjigjen per kthimin e ketij shteti 200 vjet prapa!

  1. A
   Aron

   Meta me te meta mendore nuk ka c'te humbasi me teper se burgun qe mund te haje, pervec se te bej zhurme qe te mbush mendjen idioteve qe i vene mbas. Kaq eshte.

   1. K
    Kalec Dega

    Pra , SPAK ka nevoje per pak oksigjen, te beje punen/ zbatoj ligjin dhe te justifikoje rrogen e majme...ne Al banistanin e Edramanit, lol

    1. L
     Lani

     S’ka faj!☹️

     1. R
      Realisti

      Ajo deklara e Dumanit ishte shumë e gabuar. Mendoj se tjetër gjë donte të thoshte dhe tjetër gjë tha. Një doje penale e kopsitur perfektë patjetër do e bindte gjykatën të vendosë se cfarë kërkon prokuroria. Po kjo është fija e kashtës që Like floriri kap të hedhë hallin kur ti hidhen byzylyk. Do ishte mirë që Dumani ti rrasë burrë e grua në birucë në të njëjtën ditë. Jo për gjë por ti ndihmojë të pajtohen.

      1. D
       Drejtesi e vonuar per kete vemje

       O Like po nese prokuroria nuk con ne gjukate prova e fakte si do te denoje gjukata more maskara apo te thuash qe me denuan kot vetem me opinion nga Edi Rama per kete tha Dumani qe gjukata do beje si i themi ne , e keto qe thua zotrote jane artifica per ti shpetuar gjukimit .

       1. N
        Neri

        Po cfar pret Z.ilir metaj qe gjykata te zbatoje propozimet e ilir mates (me shkronja te vogla sepse po ben veprime prej kalamani).

        1. K
         Karagjozi i Lalezit

         Persona si Like hajduti jane mjerane, qe Zoti i ka si eksperimente, per te dalluar njeriun nga kafsha…

         1. S
          Sahale-Shpellari

          I di mire punet e operacioneve plastike o Like Koketuli, gjithe ato operacionet e Muni-kes te kan ber ekspert. Ho edhe per keto pake dite qe te kane mbet shko ne palester e stervitu qe kur te shkosh ne burg te pakten te jesh i zoti te mbrosh veten dhe te mos behesh bucja e ndonjeri nga te fortet ne burg... Bythqire, 50 Leksh burr!

          1. S
           Shkembi

           Ben mire qe nuk terhiqesh. E c’kuptim ka te terhiqesh, kur njesoj do e hash pe krimet e vjedhjet qe ke bere

           1. G
            Gimi me tha mua 7 % nga ana ime

            Mos e ruaj per SPAK dhe ambasadat ti ore agjent i rusises ....ke Putinin nga mbrapa ....

            1. J
             John

             Po kush je ti more legen qe “nuk terhiqesh”, po ne dac terhiqu o mos u terhiq, kujt i plasi? Ne p..dh te semes urojme te shkosh! Fest te madhe do shikojne shqiptaret. I perjetshem nuk do jesh o i pangopur ne vjedhje. I perjetshem turpi qe do i ndjek femijet e tu.

             1. Mos harro monen tja lesh amanet tit vasilit , ate shiko ti

              1. S
               Salikoqepetulla

               Pse nuk e arrestojne,ceshte ky bastard qe I kercenon hapur.?

               1. i
                i mooooniiiikes

                nje burre u martue dh naten kur hyri ne dhomen e gjumit, mori nje mace vehte, sapo u perball me nusen e tij, ia perdrodhi koken maces sa ia keputi e dy copat i hodhi. kuptohet pas kesaj nusja e mori mesazhin dhe i rrinte sus burrie sa gjithekujt i bente pershtypja e sjalls se gruas ndaj atij burri. aty afer nje burre tjeter qe i kishte qelluar gruaja shejtan me brire sa burri ishte ne pike te hallit dhe nje dite ia qau hallin atij burrit qe i rrinte gruaje s e pyeti si ke bere ti se kam keta hall dhe ky i tregoi se cfare kishte bere me macen naten e pare te marteses. u kethye shpejt ne shtepi "hallexhiu" kur shkoi me fjete mori nje mace me vehte sa u pa me gruan beri si nervoz e ia keptu maces koken e i gjajti copat jasht. gruaja qeshi me ironi duke i thene "hajde, hajde... duhet ta kishe bere naten e pare, je vone e njihemi" keeshtu edhe ky i monikes don te beje te fortin si berishapor... eshte vone si burri qe kishte ra ne hall me grua. meta ne hall me gruan e ne hall ted bilushin

                1. e
                 emigranti

                 o ambasada ju duhet ti kerkoni llogari gjyqtareve dhe prekuroreve sepse ata nuk e bejne detyren

                 Lini një Përgjigje