Saranda, kandidatin më sfidues të Lokaleve 2023!

26 Mars 2023, 12:54Politika TEMA

Saranda, kandidatin më sfidues të Lokaleve 2023!

Olti Çaçi, kandidati i PS për Sarandën është një nga emrat më befasues të listës Rama-lokale 2023. Dhe nga më sfiduesit. Sepse ka sfiduar bregdetin shqiptar, duke drejtuar kompleksin hotelier më të mirë në vend.

Sfidoi shprehjen: “Afër detit, afër mbretit!”, duke ndërtuar hotel jo buzë deti, por duke sjellë detin brenda. I tillë eshte “Flower” dhe i tillë është “Garden” në Golem. Një kompleks për të marrë eksperiencë si duhet të jetë biznesi i turizmit.

Olti Çaçi sfidoi tërmetin e vitit 2019. Pavarësisht dëmeve të nëntorit, në 25 dhjetor hotel Flower ishte plot. Sepse te Olti klientët e hershëm dhe të rinj besojnë.

Dhe bashkë me familjen sfiduan Covid 2020. Humbën babanë, por jo premtimin për të mos u dorëzuar. Një vit më pas lindi hoteli i ri. Dhe ata vazhdojnë duke u shtuar, me vetëm një armë në dorë: punën. Pakkush beson sot te puna. Por, vetëm ajo të zhvillon. Fjalët i merr era.

Nga dje, emri më sfidues i turizmit në Shqipëri do të jetë kandidati i PS-së për bashkinë e Sarandës. Qytetit më problematik për turizmin në vend, që së pari do pastruar e pastaj riorganizuar. Olti do ia dalë. Dhe kjo do të jetë një ditë e mirë për menaxhimin e qytetit në Shqipëri. Një tjetër shëmbull që do të japë ai në turizëm./Dritare.net/24 Komente

 1. S
  Suksese.

  Suksese ..gjithe keto fjale te mira .. Atehere nuk ngelet gje tjeter vetem duhet Uruar...Suksese .

  1. S
   Sardi

   Olti eshte mbi PS dhe ishalla nuk e ndyjne ata pisa te PS si shume kandidate te tjere si zonja Koka ku e moren ne qafe me kokebrimen hajdutin e lashte te PS si e gjithe kasta

  2. S
   Suksese.

   Suksese ..gjithe keto fjale te mira .. Atehere nuk ngelet gje tjeter vetem duhet Uruar...Suksese .

   1. S
    Suksese.

    Suksese ..gjithe keto fjale te mira .. Atehere nuk ngelet gje tjeter vetem duhet Uruar...Suksese .

    1. R
     Realisti

     Tema si shumë krehje këtij Çaçit.... Ku I gjeti paret ky person që ndërtoi hotelet? Gjithë Dyrrësi e Tepelena e di shumë mirë. Ky është zhgënjimi I radhës për Ramën. Dmth lufta kunder drogmenëve është sipas qejfit.

     1. S
      Suksese Olti

      Kane tere jeten qe punojne familjarisht dhe e kane nisur nga hici me nje lokal tek minsitria jashtme kur zotrote shante dike tjeter. Caci eshte djale flori por ishalla se ndyn PS be corben e vet. Suksese Olti!

     2. A
      ABC

      Shpresat si gjithmonë ja kemi lënë ne dorë Zotit ne përgjithësi si popull kur vjen puna tek politika dhe politikanët tanë. Te themi ishalla Olti nuk na del si ndonjë nga ata qe u futen ne politike duke na bere te shpresojmë per ndryshim dhe pas disa muajsh apo vitesh ose dhanë dorëheqjen nga skandalet e jetes se tyre personale ose u ndoqën nga SPAK-u.

      1. C
       Cudia

       O gazetarë pa emër, a na shpjegoni se kush është ky Olti dhe pasi I besohet atij Saranda?

       1. K
        Klodi

        Olti ka kryer studimet e larta ne Ukraine-Kiev, me pas eshte aktivizuar ne fushen e sherbimeve dhe hotelerise ne ndihme te babait te vet, ku kane dit te krijojne histori suksesi ne cdo investim qe kane ber, duke dit qe nuk e kane pas xhepin e thelle dhe ishin cdo kohe ne rrisk falimenti. 2 hotelet qe kane ngrit ne Golem jane nga hotelet me cilesore te gjithe Dr, jashte markave internacionale si Hilton, Movenpick

        1. K
         Klodi

         Olti ka kryer studimet e larta ne Ukraine-Kiev, me pas eshte aktivizuar ne fushen e sherbimeve dhe hotelerise ne ndihme te babait te vet, ku kane dit te krijojne histori suksesi ne cdo investim qe kane ber, duke dit qe nuk e kane pas xhepin e thelle dhe ishin cdo kohe ne rrisk falimenti. 2 hotelet qe kane ngrit ne Golem jane nga hotelet me cilesore te gjithe Dr, jashte markave internacionale si Hilton, Movenpick

         1. L
          Lipton Ice Tea

          Si ishte muhabeti i ketij emrit te fundit me piçk?

        2. E
         Edroga

         Se mos mendoje njeri qe Rama kandidon njerez te pa perlyer. Lere Oltin te menaxhoje parate e droges dhe mod bej pis qyetetet me malaviten tende

         1. V
          Vlereson i njerezit e punes.

          Ti Realisti, turp te kesh qe hedh balte mbi kete kandidat, te pa perlyer, nje djale qe e bëri turizmin nga HIÇ i por jo parate. Parate i kane bere me PUNE, ti mbase nuk e njeh fjalen pune, se zakonisht njerezit e punen nuk e shajne njeri tjeterin. Olti Caci eshte djale me kulture , ka mbaruar per diplomaci, po sigurisht nuk i dhane pune, dhe ai se bashku me prinderit, punetor, te cilet kane qene ndertuesit e pare shqiptare, i hyme hotel erise dhe turismi. Prandaj ketu eshte burimi i parave te tij. Njerezit si Olti i bejne nder partise qe i zgjedh per kandidate. E njoh Oltin qe kur ka qene femije dhe e di se si eshte rritur e se si ja ka dal siper marrjes qe ka marr persiper. SUKSESE NE FUSHAT DHE NE VOTIME, JE ME I MIRI.

          1. R
           Realisti

           Ja që edhe unë rashe viktime e ca lajmeve të Porthales se Berishes. I kerkoj ndjese Oltit dhe I uroj suksese te memetejshme! Faleminderit V se vërtet me erdhi turp për komentin tim.

          2. K
           Kuku

           I besohet Saranda se eshte nga Beçishti i Tepelenes, ka ndertuar bashke me te tjere ne Sarande sa e kane cbere ate, ka sfiduar tërmetin e vitit 2019 pasi nuk ka rene ne jug te Shqiperise dhe ka sfiduar Covid 2020 pasi ka humbur vetem babain. Me falni, ka sfiduar edhe shprehjen: “Afër detit, afër mbretit!”, duke ndërtuar hotel jo buzë deti, por duke sjellë detin brenda.

           1. n
            n

            E nxorri plazhin falas sivjet kjo goca.

            1. S
             Saranda

             Pse nuke thoni GRAMOZ RUCI

             1. K
              Klodi

              Olti cun i zoti une kam besim se do tja dal ta bej Saranden me tw bukur, me te rregullte dhe me turistike.

              1. N
               NO PASION

               KJO ZGJEDHJE NUK ESHTE SFIDE POR ARROGANCA E EDI RAMES PER TE OFENDUAR QYTETARET E SARANDES QE PER HIRE TE VERTETES JANE ME KOEFICENTIN INTELEKTUAL TE NIVELIT PERENDIMOR...NJE DJALE QE ESHTE BANOR I TEPELENES DHE QE NUK E NJEF SARANDEN FARE KATAPULTOHET VETEM E VETEM PER TI TREGUAR SARANDES SE ZGJEDHJET I FITON EDI RAMA DHE JO KANDIDATI...POR GABOI SEPSE SARANDA NUK ESHTE NIVELI I PERMETIT DHE TEPELENES....CDO SHTEPI SARANDIOTE MINIMUMI ZOTRON DY GJUHE TE HUAJA ..DHE VESHTIRE TA SFIDOSH ME FIGURA GROTESKE SI TERMET PECI

               1. L
                Lavatrice Gramoz

                Ky meqe eshte kaq Gjeni pse nuk shkon nga eshte ,Saranden e mbyten Maloket e Tepelenes ,i ka dhurate nga Gramoz Qeni Saranda dhe ky parate e vrasesit Gramozit pastron..Pa Shiko paska studiuar dhe ne Kiv ky Bajge,ne Kiv cfare thu me jahu ….Saranda eshte qytet i PDse jo i Boleve te Gramoz Qenit Spiunit te Sigurimit..Ky Qelbet era Dhi as Not nuk di se deri dje flinte me Dhi ne Malet e Tepeleshit…O ju doni te ja u qin kurvat Berisha te gjithve

                1. I
                 Igori

                 Удачи тебе Ольти!

                 1. I
                  Igori

                  Suksese Olti !!!

                  1. X
                   Xhindi

                   Te thuash qe do pastroje Saranden... eshte utopi. Saranda eshte e zhytur ne mut te betonizuar dhe kjo do te shnderrohet ne kembet e cimentosura te viktimave te mafias te cilat fundosen me zero shprese drejt fundit te paevitueshem.

                   Lini një Përgjigje

                   Blog Tema