Spiropali dhe Gjiknuri flasin pas zyrtarizimit të kandidatëve të PS

25 Mars 2023, 21:37Politika TEMA

Spiropali dhe Gjiknuri flasin pas zyrtarizimit të kandidatëve të

Elisa Spiropali dhe Damian Gjiknuri kanë ndarë emrat që do të garojnë në bashkitë e qarkut të Shkodrës dhe Elbasanit.

“Shkodrës do i japim ofertën më të mirë ndonjëherë. Kemi shumë besim se kandidatura e Benet Beci shkon përtej PS-së. Në Malësinë e Madhe do të shkojmë me kandidaturën e Tonin Marinaj, kryetarit aktual, i cili ka bërë një punë shumë të mirë. Në Pukë me Gjon Gjonaj, kryebashkiakun aktual. Në Bashkinë e Vaut të Dejës shkojmë me Kristian Shkrelin, zv.kryetar i Bashkisë. Një djal shjumë energjik. Në Bashkinë e Fushë-Arrëzit me Frank Tucin, kryetarin aktual që ka investuar për Fushë-Arrëzin”, tha Spiropali.

“Për Bashkinë e Elbasanit do të kandidojmë kryetarin aktual. Në Bashkinë e Cërrikut Andis Salën, kryetarin aktual të Bashkisë. Gjithashtu për Bashkinë e Belshit zotin Arif Tafani, kryetarin aktual. Në Bashkinë e Gramshit do të kandidojmë zotin Besjan Ajazi. Për Bashkinë e Peqinit, Bukurosh Maçi. Në Bashkinë e Librazhdit Mariglen Disha. Në Prrenjas kemi zotit Nuri Belba”, tha Gjiknuri.

2 Komente

 1. E
  Eunuk

  Gjiknuri shkon ne burg para 14 majit dhe do dale edvinaqis ramovici te thote se vodhi molle prapa shpines time kurse spirokalit i kane rene dhembet e keni pare si flet si ato putanat plaka qe su kane lene dhembe ne goje nga te q(p)iret

  1. E
   Eunuk

   Gjiknuri shkon ne burg para 14 majit dhe do dale edvinaqis ramovici te thote se vodhi molle prapa shpines time kurse spirokalit i kane rene dhembet e keni pare si flet si ato putanat plaka qe su kane lene dhembe ne goje nga te q(p)iret. Vemjet rilindase

   Lini një Përgjigje