Përfundon mbledhja e PS, miratohen 61 kandidatët për kryetarë të Bashkive

25 Mars 2023, 21:23Politika TEMA

Përfundon mbledhja e PS, miratohen 61 kandidatët për

Partia Socialiste ka përfunduar mbledhjen e kryesisë ku ka vendosur kandidatët për 61 bashki në gjithë vendin. 

Debatet më të ashpra kanë qenë për Divjakën, ku ende nuk është vendosur përfundimisht. 

Për bashkitë e tjera listat janë mbyllur. 

Qarku i Vlorës ka përmbysur thuajse gjithë ish- kryetarët në detyrë, përveç Goros në Himarë. 

Në Sarandë është vendosur për biznesmenin e turizmit Oltion Çaçi, i cili është nga pionierët e thithjes së turistëve të huaj cilësor në Shqipëri, ndërsa në Finiq, Partia Socialiste ka propozuar Romeo Çakulin, duke ftuar partinë Mega ta mbështesin atë, për shkak të kontraditave që kanë për përzgjedhjen e kandidatit të tyre.

Ne Selenice po ashtu ka fituar kandidati i propozuar nga deputeti Vullnet Sinaj. 

Në Delvinë është zgjedhur Besmir Veliaj, një inxhinier IT në Policinë e Sarandës.

Në Gjirokastër i vetmi emër i ri është kandidati i Libohovës, Leonard Hide.

Në Qarkun e Fierit mbetet të debatohet për Divjakën, ndërsa në Qarkun e Elbasanit ka ndryshime në Librazhd, ku eshte vendosur Mariglen Disha, dhe Gramsh deputeti Besian Ajazi. 

Ne Qarku Shkodër eshte vendosur Tonin Marinaj ne Malësi te Madhe, në Shkodër-Benet Beci, Pukë- Gjon Gjonaj, Vau i Dejës- Kristjan Shkreli, zv.kryetar i bashkisë Fushë Arrëz- Frank Tuci.

Ne Qarkun Lezhë: Lezhë-Pjerin Ndreu, ne Kurbin-Majlinda Cara, ne Mirditë-Ndrecë Deda, kurse  ne Dibër- Rahim Spahiu

Ne Mat- Agron Malaj, ne Klos- Ilmi Hoxha dhe ne Bulqizë- Festime Mjeshtri.

Qarku Shkodër:


Bashkia Shkodër- Benet Beci.

Bashkia Malësi e Madhe – Tonin Marinaj

Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj

Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli

Qarku Elbasan

Bashkia Elbasan- Gledian Llatja

Bashkia Belsh – Arif Tafani

Bashkia Cërrik – Andis Sala

Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi

Bashkia Librazhd – Mariglen Disha

Bashkia Prrenjas – Nuri Belba

Bashkia Peqin-Bukurosh Maçi

Qarku Dibër

Bashkia Bulqizë – Festime Mjeshtri

Bashkia Dibër – Rrahim Spahiu

Bashkia Klos – Valbona Kola

Bashkia Mat – Agron Malaj

Qarku Lezhë:

Bashkia Kurbin – Majlinda Cara

Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu

Bashkia Mirditë – Nrec Deda

Qarku Tiranë:

Bashkia Tiranë – Erion Veliaj

Bashkia Kamëz – Rakip Suli

Bashkia Kavajë – Redjan Krali

Bashkia Vorë – Blerim Shera

Bashkia Rrogozhinë – Edison Memolla

Qarku Berat:

Bashkia Berat – Ervin Demo

Bashkia Kuçovë –Kreshnik Hajdaraj

Bashkia Poliçan – Adriatik Zotkaj

Bashkia Skrapar – Adriatik Mema

Bashkia Dimal – Juliana Memaj

Qarku Gjirokastër:

Bashkia Gjirokastër – Flamur Golemi

Bashkia Tepelenë – Tërmet Peçi

Bashkia Dropull – Dhimitër Toli

Bashkia Këlcyrë – Klement Ndoni

Bashkia Libohovë – Leonard Hide

Bashkia Memaliaj – Gjolek Guci

Bashkia Përmet – Alma Hoxha

Qarku Korçë:

Bashkia Korçë – Sotiraq Filo

Bashkia Kolonjë – Erion Isai

Bashkia Devoll – Eduard Duro

Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu

Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli

Bashkia Pustec – Pali Kolefski

Qarku Kukës:

Bashkia Has – Halit Mulaj

Bashkia Kukës – Safet Gjici

Bashkia Tropojë – Rexhë Byberi

Qarku Durrës:

Bashkia Durrës – Emiriana Sako

Bashkia Krujë – Artur Bushi

Bashkia Shijak – Elton Arbana

Qarku Fier:

Bashkia Fier – Armando Subashi

Bashkia Divjakë – Josif Gorreja

Bashkia Lushnje – Eriselda Sefa

Bashkia Mallakastër – Qerim Ismaili

Bashkia Patos – Fatjon Duraj

Bashkia Roskovec – Majlinda Bufi

Qarku Vlorë:

Bashkia Vlorë – Ermal Dredha

Bashkia Selenicë – Nertil Bellaj

Bashkia Delvinë – Besmir Veliu

Bashkia Konispol – Erges Dule

Bashkia Sarandë – Olti Caci

Bashkia Finiq- Romeo Cakuli

Bashkia Konispol-Erges Dule

13 Komente

 1. B
  Buka e Bulqizës

  Në Librazhd gabim përzgjedhja, një fallsifikator që ka në gojë: Unë drejtor jam, çfarë më bien e firmos!!!!!!

  1. D
   Drejtori legalizimeve Marigleni

   Ky Marigleni i Librazhdid shume shpejt do ti dali nje patate e nxehte ne dore Edit. Eshte i korruptuar koke e kembe.

  2. K
   Kosovë

   Kryeministri, ky qe shpopullzoj Shqiperine, pa fije turpi shkoj ne Londer dhe e genjeu kryeministrin anglez. I tha se metu vijne shqiptatet si Dua Lipa edhe per te ju kenduar. Çfare genjeshtre. Po Dua Lipa ka ik prej Kosoves nga terrori i shkjaut, ajo nuk ka ik nha Shqiperia Londineze. Kaq pftyrsisht genjeu para gjithe atyre mediave te Londres.

   1. V
    Voto Partine Socialiste

    Ne Lezhe do votojme per Partine Socialiste.

    1. H
     Himarioti

     Fitore PS!

     1. S
      Shume keq

      Në Shumice dermuse të rikadidume, do me thëne hajdute që kemi pare tashe e 10 vite më pare. Poshte Ed Ram Turk hajdut Erdogani, Sali Gerdeci, dhe ilir spiun hajduti. As një vote për kandidate e ketyre banditve.

      1. x
       xhoxhi

       Në Shqipëri është për të lidhur kokën me shami.I thëret partia dhe rendin të dëgjojnë përallat e përfaqësuesve të partisë ,ndërsa po të jetë puna për të protestuar për hallet që kanë shqiptarët askush nuk del nga shtëpia dhe pastaj ankohen për gjëndjen e keqe në Shqipëri.Fëmija po nuk qan nuk pin qumësht thonë njerzit me mënd.Kështu vetëm vuajtje do ketë për shqiptarët.Për 30 vjet gjërat bëhen si të vijë dhe askush nuk thotë pse ikin njerzit jashtë?Pse riten çmimet?Pse ka krime?etj etj.Pra duke ndënjur në shtëpi partitë mendojnë se çdo gjë shkon si në vaj dhe halle ska.Shikoni në Greqi .U përplasën trenat u dogjën qytetet,Në francë për pensionet po digjet Franca etj etj ndërsa në Shqipëri vriten për votimet apo vriten për Berishën,Ilirin,Ramën etjetj.Gjersa populli do jetë i ndarë sipas partive shqiptarët do vuajnë n[ pafundësi.Zgjohuni o shqiptarë dhe kërkoni qeverive të bëjnë për ju dhe jo vetëm për vete.Për njerzit e thjeshtë ska rëndësi kush qeveris rëndësi ka që duket protestuar fuqishëm qeveria ti verë gishtin kokës sepse është populli që vendos dhe jo ata që rinë në karike të shtrënjta...

       1. G
        Genti

        Edhe hunj të zgjidhedhin nga PS për kryetarë bashkie do fitonin rballë kësaj opozite langaraqësh që kemi. Këtë rradhë rrezik edhe Shkodra do i bëjë naftën Berishës dhe PD-së.

        1. F
         Fatmir Lohja

         Sulltanpiktori vazhdon te emeroje njerez anonim. Eshte e njejte praktike si e Zogollit,Hoxhes,Berishes,Lulbraves.kjo eshte arsyeja qe po braktisin shqiptaret kete vend te begate.

         1. H
          Himare

          Perse e hoqet Himaren nga ky shkrim? Mbreme pubkikuat se ne Himare to te rikandidoj Goro, kurse sot nuk duket Himara ketu!!

          1. S
           Sefer Daja

           Pse i censuron Tema komentet???

           1. H
            Hermesi

            Fitore Partia Socialiste e Shqiperise. Urime Kryetarit Te Popullit Cerrikut , Andi Salla. Me ty deri ne Amshim...

            1. K
             Korcari vip

             Ja marrsh ne goje ketij Sallos

            Lini një Përgjigje