Shkrimtarja e njohur: Si i zhgënjeu intelektualët Partia Demokratike. Ika se s'kishte ajër

30 Mars 2023, 15:30Politika TEMA

Shkrimtarja e njohur: Si i zhgënjeu intelektualët Partia Demokratike.

Natasha Lako është ndër të parat bashkëthemeluese të PD-së dhe dy herë deputete e saj në parlamentin e parë pluralist.

Gjatë rrëfimit të saj në emisionin “Pas Mesnate” në ABC News, ajo ka treguar pas kaq shumë vitesh pse dha dorëheqjen nga politika. Lako theksoi se deputeti si individ ka humbur shumë, sepse është partia më e fuqishme se individi.

“Unë e di këtë historinë e parlamentit. Unë personalisht jam për zgjedhjen direkte. Në Shqipëri thuhet se ai e blen votën në qoftë se partia është më e fortë dhe etj, etj. 

Kjo nuk i vë dot në provë sot deputetët. Mendoj që nuk ka ndonjë rol personal, asgjë deputet sepse ka marrë rolin tërësisht partia. Deputeti si individ ka humbur shumë, kështu që aty këdo që të vësh nuk ka rëndësi, sepse është partia më e fuqishme se individi. Unë pikërisht për këtë kam dhënë dorëheqjen. 

Sepse unë aq frikë e kisha emrin parti, sa që thash nuk e dua veten time të mbytur nga zëri i partisë se boll mu mbyt zëri im. Edhe dhash dorëheqjen, unë kam lindur në 1948, atëherë nuk e dija, sigurisht në ’48 nuk dija asgjë, por edhe më vonë. 

Viti ’48 është një vit i shenjtë sepse është aprovuar deklarata e të drejtave të njëriut për herë të parë dhe unë nuk bëj dot”, u shpreh ajo.

10 Komente

 1. R
  Reagimi Intelektualeve Shqiptare duhet te jet

  Rrespekt e mirenjohura shkrimtare per kte reagim ndaj Maskarades me nofka Demokratike , e cila s'ishte gje tjeter vecnji Lajthitje e Injorances se tufezuar i nji Shpellari Histerik ,qe Bota i dha Vulen per te Shkaterruar Shqiperine ,se me Demokracine shpellarin Primitive s'e lidhte asgje .

  1. A
   ATDHETARI PA ATDHE

   Me 200 petrita komunist o lule Nisi Shqiperia historine e kuqe Kjo eshte kenga e zonjes Natasha .Keta jane komunistet qe u bene demokratet e pare ish bashkepuntoret e sigurimit shtetit dhe sot na e shpifin me daljet e tyre ne media te shkruar apo televisive .

   1. A
    ATDHETARI PA ATDHE

    Me 200 petrita komunist o lule Nisi Shqiperia historine e kuqe Kjo eshte kenga e zonjes Natasha .Keta jane komunistet qe u bene demokratet e pare ish bashkepuntoret e sigurimit shtetit dhe sot na e shpifin me daljet e tyre ne media te shkruar apo televisive .

    1. N
     Nje Veteran

     Bravo e nderuar shkrimetare je tamam brezi i ndergjegjes qe nuk pajtohesh dot .Respekt

     1. F
      Fija barit

      As juve zonjë, as jot shoqi nuk ju ontereson demokracia Demokracia do fuqi ta perballosh, dhe ju ishit të privilegjuar nën PPSH

      1. P
       Pilo Lala

       Pak me vonese, por pranohet.... Kush ka ndenjur mbi 2-3 vjet me Saliun, nuk mund ta duroje, vetem nqse ka perfituar prona.

       1. S
        Sofka

        Ja thithe palcen e te mirave dhe ike. Thuje ket te verteto shkrimtare e realizmit sociist Tasha Lako.

        1. M
         M

         Tete vjet deputete kater vjet ne ambasade ne siedi tani na jep leksiione s

         1. S
          Shaqo

          ...ok me te gjitha, po pse nderrove identitet, nga ekstrem i majte ne origjine, ne ekstrem te djathte, pse u ngaterrove, pse s'denjovebte ngeleshe e majte e qendres? Mungese formimi apo rrembim, se "parajsa" do te vinte qe te nesermen. Nese ne rinine e hereshme e dinje se "ku i kishin zemrat njerzit", mbas te 40 harrove qe zemra eshte ne te majte. Better never than too late.

          1. F
           Fisniku i Freskut

           Po mire bere qe ike o Natasha, cfare doje ti korcare e zgjuar, e mencur, e talentuar ne Partine e Tropojeneve dhe Kuksianeve, agjente te sherbimeve sekrete serbo-ruse?!

           Lini një Përgjigje