Spartak Ngjela: Rama nuk është i përfshirë me çështjen e McGonigal, ku i keni provat dhe faktet?

26 Janar 2023, 17:26Politika TEMA

Spartak Ngjela: Rama nuk është i përfshirë me

Në një intervistë për RTV Ora, avokat Spartak Ngjela u shpreh se në raport me çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, nuk ka fakte për përfshirjen e Ramës.  

Ai tha se për ish-zyrtarin  e FBI-së duhet pritur gjyqi, ndërsa theksoi se opozita bën fantazi duke thënë se meqë ka takuar Ramën dhe është bashkëpunëtor i tij.

Ngjela: Nuk ka asnjë fakt dhe provë, opozita në Shqipëri gjithmonë ka qenë me tregime letrare. Nuk ka folur me fakte. Nuk ka fakte. Nuk përmendet fare kryeministri, edhe pse e ka takuar atë. 

Trump ka takuar gjithë botën dhe sot është në proces penal, i takon në formë zyrtare. Fakti që e ka takuar nuk do të thotë se ka vjedhur. Nëse takoj një person që bie në burg, unë nuk jam bashkëpunëtorë.

Sa kam parë unë është një punonjës i lartë i FBI-së. Të shohim gjyqin. Këta dëgjoni ju, që thonë meqë ka takuar Ramën dhe është bashkëpunëtor i tij. 

Duhet parë se çfarë ligji është shkelur në lidhje me kapitalin. Unë dua fakte dhe i analizoj. Nga faktet ligjore nuk ka, nga gazetaria është gjë normale se janë për të shitur gazetën. Nuk ka një provë që tregon se ky ka pasur marrëdhënie biznesi me Ramën.

29 Komente

 1. b
  ben.

  Avukat Ne aktakuzen e publikuar thuhet se, Neza i ka dorezuar dokument e edi rames per te hapur padi penale kunder 1 partie politike qe nuk eshte e kryeminstrit. Ky zyrtari mbas takimit me kryeministrin dhe marjes se parave prej 220.000 dollaro ka hapur akuze. E dyta , oligarkut rus edi rama i ka dhene konscesion si investitor strategjik nderkohe qe amerika e kishte sanksionuar. Keto jane shkruar ne aktatkuzen e publikuar nga mediat amerikane dhe te gjithe botes. Dhe nuk mjafton me kaq gjykata amerikane ka kerkuar ti vihen ne dispozicion tw gjitha komunikimet telefonike, mesazhe ,emaile qe ed rama ,neza, ducka dhe amerikoni kane komunikuar midis tyre qe nga 2017. Pra ka fakte , dhe priten te dalin te tjera. Avukat, sa shpetove saimir tahirin nga burgu aq do shpetosh dhe ed ramen.

  1. T
   Tata luigji

   @Ben ose zeni ik pastoj uturakun berishes se po dhjet breket nga frika Edi Rama nuk duhet te ik nga pushteti pa i burgosur gjithe berishet dhe Metet pra liken dhe monen

   1. K
    Karma is a Bitch

    Z. Ngjala, uroj shumë që ju të keni të Drejtë. Ndryshe do të ishte shumë e rëndë për Shqipërinë që KM i saj të përpiqej të korruptonte Zyrtarin më të lart të Luftës ndaj Pastrimit të parave në Terren. E theksoj, do kishte pasoja Shqipëria , jo thjesht Km-ja. Edhe pse Un uroj kështu, dhe ti e thua, nuk jemi ne që vendosim. Hetimi dhe gjykimi i cështjes nuk do bëhet në Shqipëri, dhe nuk do Jenë Tik Dhalla me Gjin Gjonin do hetojnë... Kështu o Avokat, le të Heshtim dhe Shpresojmë që ky i Yni, nuk e ka dhjerë kësaj radhe, si shum herë të tjera!!!

    1. T
     Tata luigji

     Pra avokati pranon me trimeri "djaloshare" se Rama e ka bere mutin mullar. As satelitet se ndihmojne dot te dale nga muti qe ka bere dhe sdel dot. Hera pare qe avokati ve ne pune logjiken ..

     1. b
      ben, ai i verteti

      Tata luigji, ka rradhe puna. Sot kane dale te "rejat" per Zenin. Mbasi te mbarojme me te dhe te jatin, do i hapim "te rejat" e Rames.

    2. B
     Beni qe lane pjatat

     O ben o budalla analfabet cfare thua ? Faji eshte i internetit qe i jep mundesi budallit te fshatit te komentoje.Eshte ceshte e hetuar qe shkone ne gjykate per nje persone o idiot cfare thua ky zyrtare ka takuar ne Austri Bosnie kryeministra haaa cfare i beri interneti dynjase edhe budallai komenton shko ne shkolle shoku po jo te shkolla komuniste e foltore-nevojtore po ne shkolle te vertete dhe do mesoshe

     1. P
      Putin Gelboqja

      Ben Sal Shiqere Birisha ...

      1. b
       ben, ai i verteti

       ben adashi-nga i gjeni keto fakte more se na cuditet? Prisni ore sa te publikohen faktet, nese do behen publike ndonjehere dhe pastaj flisni.

      2. N
       Noci

       Fakte kane vetem 3 veta Berisha ,Lubonja dhe Andi Bushati por kur te mbyllet kjo histori a duhet t'i kerkojne falje lexuesve se nuk po themi Rames per ganjeshtrat qe nxjerrin

       1. T
        T

        Moj arbena (zeni ). Dukesh kush je prandaj leri faktet te bejne punen e tyre .ok kurvica e vogel zeni tv .ti runi karin rames sa te jet babi jot sala ne tv populli ju uren ne gen juve si familje jo vetem juve por si fis .bashke me familjen e kurvave meta moni .jeni fytyrat me te urryera ne planet .vdekshi ishalla duke vuajtur dhe dike lenguar ne mjerim te plot .POPULLI .

        1. !
         !!!

         Si kane ardhur punet, t'i takosh por edhe t'mos i takosh zyrtaret amerikane po shnderrohet ne problem. Me mire "Non grata" prej tyre dhe rri i qete!

         1. p
          pilua

          O loqen, o sarahoc po sa here u takua ai me pikt*arin tend? Ti je bere gazi i botes o kokerr kandarit.

          1. B
           Beni

           Sa mire qe del kaq hapur Ngjela! Per te gjithe ata qe deri me sot dyshonin se eshte kelysh i Rames...

           1. M
            Mali

            Nuk e kuptoj çfarë është ky Berisha që jep ultimatumin Ramës? Edhe mbret të ishte nuk do shprehej kështu. Ka dal fare nga normaliteti ky psiko. Nga një anë të vjen gjynah që katandiset kaq keq.

            1. K
             Katundar joziliqar

             Akoma na shurdhove te jesh homos. Eshte nga natyra kurse spiun legen..me mir e para

             1. I
              I Madhi Morricone

              Po foli ngjela, cup frroku , qim peka , fantomasi , do jene bllokuar halete e partive . Keta jane eksperta ne kontaminimin e aromes se mutit. Ka dhe te tjere por keta jane pa shtylle kurrizore fare.

              1. N
               Nardi

               Po ti qe na ke care carin me dengela pa pushim kush do shkoje ne burg e kush jo ku I ke faktet.Fillove ta mbrosh Ramiun dhe ti,ne thame se vetem Meros I shkon zarfi apo dhe to pa pune je.

               1. P
                Prec Ulaj

                Berisha, Lubonja dhe i biri Mehdi Bushatit.... mender muhabetit....po ju iken petlla.... I ka kapur paniku, se po futen kalamajte e Saliut ne burg.

                1. C
                 Cupido frroku

                 Vec avokat nuk esht ky thjeshte eshte nje plak i mjere la familje fundin ne azil e ka njeri pa karakter

                 1. S
                  Shpifje

                  Epo më klloun pa cipë se është ky Ngjela nuk ka! S'ka faj! Nuk kafshohet dora që të jep "bukë"! Personazh qesharak totalisht!

                  1. S
                   Shoku TARAS

                   Z.Avokat mos harro se shoku TARAS thoshte "Me thuaj me cilin ri, të të them se cili je". SALA ka mesuar shumë nga shoku TARAS. Po ndenje me hajdutin, je hajdut..por a duhet të rrimë me SALEN, dhe nëse rrimë çfarë jemi?

                   1. L
                    Landi

                    La mama (Rama) comanda, il picciotto(Ngjela) va e fa.

                    1. F
                     Fadil

                     Me pelqen kllouni gjithollog.

                     1. Z
                      Zaho

                      Babi im ska asnjehere faj,ai jeton vetem me leket e mamit dhe ndonjehere I jep dhe xhaxhi Olsi ndonje thes sa per te kaluar javen.Te gjitha çfare thoni jane genjeshtra.Rrofte xhaxhi Mero.

                      1. B
                       Bilushi

                       Sado profile fallco të krijosh ore djalë,për të mbrojtur Edi k*, nuk do ja dalësh dot... Herët a vonë do ta hajë paparen,sepse ai nuk di të mendojë; ai ekziston vetëm si kundërshti e Berishës - me zhdukjen e afërt të Berishës nga skena ,Rama do ketë radhën që t'i drejtohet burgut me sinqeritet! Rama nuk ikën e të fshihet si Gruevski ,sepse ai po nuk ra në sy vdes,thelbi i jetës së tij është mburrja. Rama nuk di të bëjë vrasje,që të mbajë pozitën siç bënte Berisha,sepse ka frikë- dhjeu në brekë dikur për një xham të thyer,të shtëpisë të prindërve ! E vetmja e ardhme e tij është të punojë rrobaqepës në burg,duke qenë i dënuar përjetë ( këtë dikur ja uroi vetë vehtes duke u vetëquajtur Kurban ). Dhe kjo do vijë pasi ai ,në regjimin 41 bis,ku do e mbyllin fillimisht ,do japi shenja sjelljesh infantile dhe autolezioniste! Rama po nuk ja vari njeri, ja heq vetes! Mbroje ti mbroje,për një 300000 lekshe të qelbur ,o mjeran! Të bleu bythën me lekë Rama se shpirtin ja ke shitur me kohë ti,jo Ramës jo...por " prurësit më të parë"!

                       1. T
                        TROPOJA

                        Qe ke rrjedhur avokat, kjo nuk kerkon ndonje prove, se je vet prova. Heshtja eshte kapak floriri. Te presim. Eshte amerika qe kemi besim. Le te flase ajo, pastaj e kemi rradhen ne.

                        1. G
                         Gallata vazhdon

                         Z. Avokat Taku! Megjithse e kam qejf Ramen, por eshte I cik pallavesh.

                         1. C
                          Cudite dynjane

                          Ik o idiot! Si ato provat e tua qe kishe pare Saliun me automatik! I semure nga trute!

                          1. t
                           toni

                           avokatuq ngjala :)

                           Lini një Përgjigje