Tryeza Berisha-Bardhi, Dash Shehi i pakënaqur: S’pashë ndonjë hata të madhe, ndonjë punë do bëjmë?

13 Shtator 2023, 09:23Politika TEMA

Tryeza Berisha-Bardhi, Dash Shehi i pakënaqur: S’pashë

Mbledhja e 43 deputetëve të opozitës, në një tryezë të përbashkët ku ishte Sali Berisha dhe Gazment Bardhi, për kreun e LZHK-së, Dashamir Shehin, përveç se një entuziazmi në ajër, nuk prodhoi asgjë.

I ftuar në A2 CNN, në emisionin “Debat”, Shehi tha se duhet folur për punë konkrete, dhe sipas tij një prej tyre është edhe bashkimi për ndryshimin e sistemit zgjedhor.


“Unë do shkoj në çdo takim që i shërben një lufte opozitare, herën e parë nuk pashë ndonjë gjë që ishte ndonjë hata e madhe, pashë një entuziazëm që kanë ardhur kaq veta, ndërsa grupi tjetër ishte mbledhur në një tjetër hotel, ore do mblidhemi për të bërë ndonjë punë politike, ndryshimi i sistemit është një aksion politik, nëse doni t’i bashkoheni mirë se të vini, a e ka rrugën e sigurt, jo, por është një betejë politike dhe morale, që ne deputetët të na zgjedhë populli dhe jo kryetari”, tha Shehi.

Ai shtoi se beteja e opozitës do duhet të shkojë përtej emrave që tregojnë vetëm forcën brenda partisë dhe asgjë tjetër.

“Nëse do vazhdojmë se kush është Basha, Ali Basha, Berisha, nuk janë tema politike, por kush është më i fortë në kampin opozitar, por ne nuk mund të rrimë më në opozitë”, përfundoi Shehi.

4 Komente

 1. T
  Tironsi i Vjetër

  He o Dash që mbete dele qorre, nuk u bëre kurrë dash i vërtetë. Ke 33 vjet që e ha bukën e popullit pa të thënë njeri "puna e mbarë". Ti je një sharlatan i vërtetë, një mashtrues, një hipokrit, asgjë më shumë.

  1. K
   Koloneli pensionist i Majkos

   Jo vetem dash qe nuk eshte bere kurre , po ai gjithe jeten e vet ka qene qingj i urte qe ka pire dy nena . Ku ka me mire se keshtu , duke pire dhe qumesht dhe raki . Shpesh kur del ne ekran i ngaterrohet fjala ne buze dhe nuk kuptohet se se çfar xhevahiri do te nxjerre. Tani qe ka lene mjeker dhe mustaqe duket me prezentabel , si nje bos i vertete . Megjith ate Sales nuk ja mbush mendjen , po e mban per ato pak vota qe ka . Me Salen dhe keto modele nuk prosperon kurre opozita . Duhet revolucion per ti shporrur , se vete nuk i lejne kurre karriket .

  2. s
   shpiragu

   Z Dash ,si nje politikani vjeter dhe ne dukje i ekuelibruar ,ke krijuar profilin tend politik .Qendrimet e moderuara sa ne nje krah,dhe pastaj ne krahun tjeter,ta kane lekundur besueshmerin e Tiranasve dhe gjithe shqiptareve.POR reshtimi dhe pajtimi me nongraten ,e xeron profilin tend si politikan i i pjekur ,edhe si burre babaxhan.Reshtimi iF mediut si kapter karburanti ,a dukes ,vangjel dulese ndo nje krietar tjeter i partive ne reshtin e g bardhit eshte nje SKANDALdhe TURP per pluralizmin politik ne shqiperi.Futuni ne resht per te ngren qul deri 2029.Perpara me parullen bashke kemi humbje te sigurt.

   1. c
    ce

    O Bardh gazi apo Gaz Bardhi mos harro thirre ne takim dhe particken me 2 antare te Sali Shehut qe eshte pa pune se i jep lezet koalicionit me te madh ne histori sipas perbindeshit te vicidolit qe derdhi lot dje para atij qe e nxori me vetedije drejt vdekjes se sigurte para 25 vitesh , kur ai doli nga zyra e perbindeshit ky e dinte mire fundin e atij takimi te organizuar me kujdes.

    Lini një Përgjigje