“Basha ka frikë nga Berisha”, Gjekmarkaj: Nuk u përball me të pasi e përjashtoi nga PD

12 Shtator 2023, 21:50Politika TEMA
“Basha ka frikë nga Berisha”, Gjekmarkaj: Nuk u përball me

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj deklaroi se Lulzim Basha nuk u përball kurrë me Sali Berishën dhe anëtarësinë, pasi e përjashtoi nga partia.

Në emisionin “Real Story” në ABC News, Gjekmarkaj u shpreh se Basha ka frikë dhe nuk e zë më në gojë emrin e Sali Berishës.

“Unë do doja shumë që edhe zoti Basha me të vetët të kthehen në tryezën e opozitës, qoftë për t’u parë sy më sy me Berishën, për të bërë atë betejë që ai nuk e ka bërë tek e fundit. Zoti Basha vërtet mori një vendim, por nuk u përball kurrë me anëtarësinë e PD, nuk u përball me Sali Berishën. Madje, edhe sot ai ka një frikë, nuk e zë me gojë emrin e Sali Berishës.

Nuk e bëri kurrë një betejë të ndarjes kulturore, nëse ishte fjala, lider i ri dhe lider i vjetër, por u bë një përfitues i kulturës politike të Berishës dhe tani thotë jam politikan i ri. Kjo nuk shkon”, theksoi ai.

4 Komente

 1. J
  Jimi

  Me ne fund ke pohuar nje te vertete qe ky popull ka kohe qe thote ! E si te mos kesh frike nga nje e tille monster, e cila qe me ardhjen ne pushtet ne kete vend nuk beri gjer tjeter vec mbolli vrasje e terror, si menyra e vetme per te sunduar. Te gjithe jemi deshmitare te te gjithe bemave e gjemave qe mbolli ky xhahil ne kete vend. Cfare ti kujtosh me pare kesaj monstre ? Me te marre pushtetin, gjeja e pare qe beri ishte ndarja e armeve militanteve te partise se tije!? E perse duheshin armatosur anetaret e PD dhe kunder kujt duheshin perdorur keto arme ? Ne 97-en me humbjen e pushtetit ne shenje hakmarrje realizoi hapjen e depove te armeve dhe armatosjen e te gjitha kategorive ekstreme, te cilat si pasoj e cuan vendin ne prag katastrofe te nje lufte civile, ku megjithate u shenuan jo me pake se 3 mije viktima. C'eshte me e rendesishmja ajo qe i vuri kapak gjerave, pas protestes se opozites ne janar 2011ku ai vrau kater te pafajshem. Eshte deklarimi i tij ne nje konferenca shtypi. Se nese dikush do te kerkonte ti merrte pushtetin ishte gati te vriste jo kater por edhe katerqin te tjere ! Edhe ti more kokorroc pretendon se nga ky xhahil nuk duhet patur frike ? Po me shum se kushdo tjeter, me mire kete e di Lulka dhe ai e di mire se cdo te thote hakmarrje e ketij xhahili. Ky xhahil dhe sot e kesaj dite qe nuk ka asnje lloj pushtetei eshte bere si gogol qe u del njerezve ne enderr, ti thua Lulka te mos kete frike !

  1. N
   Nga fshati titit

   Po ti qe nuk flete asnje fjale per Berishen por bene vetem bejte per deputetet,ti ske bythe per vete flete per bashen fole nje fjale por bene shuren ne brek o ggggoooonnnee.

   1. F
    Fat man

    Ik ore legen ordiner, ku ke qene deri dje qe rrije pas bythes se Bashes, na del sot e llap si gore, nuk ka nevoje kush per bejdet e tua, toc

    Lini një Përgjigje