Evi Kokalari thotë se ka denoncuar në FBI kërcënimet nga një mik i Berishës

12 Shtator 2023, 17:14Politika TEMA
Evi Kokalari thotë se ka denoncuar në FBI kërcënimet nga

Aktivistja Evi Kokalari thotë se ka denoncuar në FBI një mik të Berishës, pasi ka marrë kërcënime me jetë nga ai.

E gjitha kjo, sipas Koklarit, ka ndodhur pasi ajo është shprehur se Berisha mund të jetë idhull për të (mikun në fjalë), por jo domosdoshmërisht për vet Kokalarin.

 “Ah, më kujto të të tregoj për një mikun tonë, në fakt më shumë tuajin, që në fakt u mundua të më trëmb rrugës se i thashë që ti mund të jesh idhull për ata, jo domosdoshmërisht për mua. E denoncova në FBI meqë kisha dhe dëshmimtar, se helbete si Amerikane s’kam pse e lë veten të ekspozuar ndaj njerëzve që jo vetëm më kërcënojnë jetën por kanë dhe kapacitetin ta bëjnë.” shprehet Kokalari.

Kokalari përgjatë statusit të saj teksa shprehet edhe për çështjen e inceneratorëve, thotë se Berisha i hakërrehet vetëm kryebashkiakut Veliaj, por Ramës shumë rrallë. Për këtë arsye thotë ajo “Veliaj nxorri zarin e tij, Qorrin, që të na tregojë kullën e Shtufit e të thotë: “Ja ku e keni o budallenj.”

Postimi i Kokalarit:

I dashur z. Berisha, i vetmi problem në këto që shkruan është që ana tjetër e medaljes së inceneratorëve janë Arben Ahmetaj dhe me të Ilir Meta, me të cilin ju jo vetëm bëtë koalicion, por i dhatë të gjithë kandidatët tanë për bashkitë dhe votat e tyre.

Po e çoj një hap më tej këtë temë – Ilir Meta e ka ditur planin për të futur në funksionim inceneratorët në Shqipëri që në 2013, sepse Edi Rama e ka pasur si vizion që atëherë dhe ja ka thënë. Nuk mund të them nëse kjo qe arsyeja pse Meta e shiti PD po atë vit, gjithsesi pak rëndësi ka arsyeja – dëmi u bë!

Ironia është se momentalisht duket sikur ju po luftoni betejat e Ilir Metës. Në fakt keni kohë që i bini vetëm njërës anë, siç bënte Monika Kryemadhi me Belind Këlliçin. Stafetën tashmë ja u lanë juve sepse Këlliçin e dogjët si vegël negocimi në zgjedhje dhe nuk është as në parlament, dhe Monika ja la drejtimin e LSIse Ilir Metës. Çuditërisht Meta nuk është kaq agresiv për inceneratorët sa jeni ju, që më lë të mendojë se ka një lloj frike nga Rama.

Dhe ju vetëm Velias i bini për inceneratorët, Ramës shumë rrallë, në mos fare. Besoj kjo ishte dhe arsyeja që Veliaj nxorri zarin e tij, Qorrin, që të na tregojë kullën e Shtufit e të thotë: “Ja ku e keni o budallenjë.”

Në fakt, qorrët e vetëm këtu ishim ne.

Korrupsioni nuk luftohet me korrupsion. Nëse Veliaj gënjen, dhe nëse zgjedhjet e fundit s’kanë asnjë lidhje me kullën e Shtufit, atëherë duhet të çoni në gjyq për shpifje Erion Veliaj, Mero Bazen, Lulzim Bashën por dhe mua. Në fund të fundit, ju lejuat Belind Këlliçin të më padisë në gjykatë për shpifje që ju e dinit shumë mirë vetëm shpifje nuk ishin. Por ndoshta kundrejt dëshirës tuaj ju desh të më sakrifikonit sepse në atë moment, vetëm Këlliçi ju duhej dhe ju zgjidhte pazaret. E për më tepër, duke ekspozuar Këlliçin, pa dashje po prishja balancat e pazareve që po bëheshin në kurriz të rithemelimit dhe mbas dyerve të mbyllura.

Sot, shumë gjëra janë super të qarta për mua. Uroj së shpejti të qartësohen të gjithë. Në fakt do shkruaj më gjatë në të ardhmen, më shumë për foltoristët që të kuptojnë siç duhet dinamikat dhe për më tepër  veprimet e mia që nga Nëntori i kaluar që patem dhe takimin e fundit. Atyre ju detyrohemi të gjithë një shpjegim.

Nejse, kur të jem në Tiranë, nëse dëshiron, ulemi dhe të mund t’ju shpjegoj dhe juve çfarë hoqa nga Këlliçi, monstrat e Metës këtu në Amerikë, portalet e kokainës që financoheshin nga Ahmetaj, por dhe nga degjenarata e tritolit që e vure në krye të gjykatës së foltores dhe ironikisht në emër të lirisë së fjalës e justifikove për shpërndarjen e fotos së fallcifikuar sikur kisha dalë me Veliajn, a thua se isha unë e shitura.

Në fakt, Këlliçit dhe i dola hakut me ekspozimin e mashtrimit të diplomës, pavarësisht që foltoristëve s’kisha për t’ja bërë kurrë këtë po të mos isha e sigurt që ju vetë e kishit lënë Këlliçin në tavolinën e pazareve. Shumë më keqkuptuan, por rëndësi ka që ju më kuptuat mjaft mirë – sepse ashtu si ju, dhe unë luftoj agresivisht dhe s’ka njëri që mund të më imponohet apo të më trëmb rrugës.

Ah, më kujto të të tregoj për një mikun tonë, në fakt më shumë tuajin, që në fakt u mundua të më trëmb rrugës se i thashë që ti mund të jesh idhull për ata, jo domosdoshmërisht për mua. E denoncova në FBI meqë kisha dhe dëshmimtar, se helbete si Amerikane s’kam pse e lë veten të ekspozuar ndaj njerëzve që jo vetëm më kërcënojnë jetën por kanë dhe kapacitetin ta bëjnë.

Yours truly,

13 Komente

  1. D
   Di dhe English ti

   Debile

   1. T
    Turisti

    Truly, do të thotë try ly ly, dnth tru laraskë...

   2. N
    Niku

    Si amerikane, ti s'e ke haberin se cfare juridiksioni ka FBI, jo me te kesh denoncuar dike per kercenim. Nuk merret FBI me funderrina si puna jote, denoncime te tilla behen ne rajonin e policise jo te FBI. Ne Amerike ti je qytetare si gjithe te tjeret, asgje me teper. Edhe po te ishe politikane juridiksioni i takon Secret Service, jo FBI. I thashe une atij, me the ti mua, ai pastaj te tha ty, vari karin me nje fjale. Muhabet kafeneje.

    1. P
     Prroji i Thate

     Nuk e njeh Angjelikine ti? Kjo eshte figure shume e larte ne Amerike. Ku merret kjo me police... Kjo komunikon me FBI, CIA, as Kongresmenet nuk i pyet kjo, kerkon Senator e lart.

    2. P
     Pilo Lala

     Kjo eshte femer telendare. Kjo eshte e pershtatur tamam per ate mish-mash te krijuar tek PD nga Saliu.

     1. V
      Vranakonti

      Bravo zonja Kokalari,beja fora dhe mos u intimido nga keta lepuj qe komentojn kundra teje.

      1. N
       Nuk ka miq ai

       Ai nuk njeh baxhanakun ti thua mikun e Saliut

       1. I
        Ilirian Qelbaci

        Kjo Koka@arja dikur fort e mallkuara eshte bere tashme fort e dashur per kete pushtet meqe nuk eshte me pas kepuces se Saliut. I ka mbet ne dere Meros perdite, sigurisht me urdher nga lart...

        1. E
         E.L-MallaKASTRIOTI

         Kjo..ja bëri mirë Sali Non gratës.E demaskon keq me Kërriçin pa dipllomë.Po e demaskon keq për Liken që u fut në brekushet e tij. Bravo Kokalari.Ja drodhe Salës si edhe Luli që e nxori nokaut nga PD legjetime.Tashmë Saliu të shkoi në Viçidol pa parti,LOGO E VULË..!!

         1. D
          Drini

          Kjo eshte e deshtuar ne amerike si seksere shtepish, e tani shpreson mos merr ndonje kocke ketej nga memedheu. Ju embelsuan leket e zenit kur vinte per gojoren/ foltoren. Sa ja preu leket zeni, u hodh ne sulm. Dava baxho.

          1. U
           USA

           nuk merret FBI me denoncimin tend moj debile femer merret policia se ti je vetem qytetare e SHBA dhe asgje tjeter

           1. z
            zalli

            njeriun e katovicec,kujdes nuk eshte e lehte,jo rastesisht u ringjall,ne kete lufte midis dy boteve ate te perendimit dhe te lindjes,"Ustai" e ka nxjerre ne fush beteje,dhe kuptohet eshte pjese e asaj perandorie te lindjes, mos u genjeni me platformen e "qytetarit digjital"qe ka vite qe e perdor, asnje informacion mbi bashkpuntoret e tij dhe kundershtaret nuk e merr nga njerez qe sherbejne ne strukturat e shtetit,te gjitha vijne me porosi te "ustait",dhe fijet pa diskutim levizin nga Moska,pa frike pa ndroje eshte vene perball Perendimit(BE -SHBA),pse ato 40mije trushpelare qe i shkojne nga pas jane burimi i kesaj force per kundervenie!jo nuk e besoj ,por besoj se po luan finalen,pastaj zoti ne qiell e amerika ne toke eshte e veshtire te kapercehen,do kishte ndenjur ne shtepi duke shijuar pensionin,por "ustai"e zgjoi.Do ia shtrydhin edhe ate pike leng qe i ka mbetur,pastaj do ta hedhin,se si e qysh as vete ai nuk e di.

            Lini një Përgjigje