Igli Hasani merr zyrtarisht detyrën si ministër i Jashtëm, pritet në zyrë nga Xhaçka

12 Shtator 2023, 16:59Politika TEMA

Igli Hasani merr zyrtarisht detyrën si ministër i Jashtëm, pritet

Ministri i ri i Jashtëm, Igli Hasani, u prit në ambientet e MEPJ nga paraardhësja, Olta Xhaçka dhe stafi diplomatik, ku u mbajt edhe ceremonia zyrtare e dorëzimit të detyrës, në prani edhe të zv.kryeministres Belinda Balluku.

Hasani ka ndarë në rrjetet sociale dy foto, teksa shkruan se është privilegj për të që ti shërbej vendit të tij si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

"Privilegj t’i shërbej vendit tim si Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme ! Mirënjohje Kryeministrit @ediramaal, Qeverisë dhe Kuvendit për besimin.

Falenderim për miken time @xhacka_olta për punën e shkëlqyer në shërbimin e jashtëm", shkruan Hasani. 

 

 

2 Komente

 1. M
  Mal Cori

  Më në fund një njeri serioz, me autoritet dhe reputacion në politikën e jashtëme.

  1. l
   lul bytha

   Edhe Olta seriopze ishte ....varet se nga ckend veshtrim e shikon ....serioziteti shkon me teper te meshkujt

  Lini një Përgjigje