“Basha telefonatë të rëndësishme me SHBA”, Roland Bejko tregon bisedat

12 Shtator 2023, 18:40Politika TEMA
“Basha telefonatë të rëndësishme me SHBA”,

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, gjatë një bisede me Fiori Dardhën në Top News, ka zbuluar se marrëdhëniet e PD dhe kryetarit të saj Lulzim Basha me ndërkombëtarët, janë intesive dhe në nivelet më të larta.

Gjatë bisedes ai ka zbuluar edhe një episod kur ka qenë prezent në zyrën e Bashës dhe ky është telefonuar, nga një zyrtarë i lartë nga SHBA.

Roland Bejko: Te jesh e sigurt që zoti Basha ka komunikim me ndërkombëtarët, sepse kam qenë vetë prezent. Rastësisht një ditë në zyrë ndodhi që u telefonua me dikë shumë të rëndësishëm nga SHBA dhe mua më bëri shpresëplotë.

Fiori Dardha: Na e hiqni kuriozitetin?

Bejko: Jo kaq, sepse pjesa tjetër është shumë prive dhe gjithçka tjetër në kohën e duhur.

Dardha: Pra ju mendoni se zoti Basha e ka mbështetjen?

Bejko: Besoj se po, megjithatë të shikojmë. Në kuptimin që është kryetari i Partisë Demokratike, ka mbështetjen brenda Partisë Demokratike, se pyetja ishte pse u kthye dhe Basha, ta marrim këtë përgjigje.

Basha u kthye sepse e gjeti terrenin të lirë, një vit e gjysëm që u largua, askush nga lidershipi që la Basha në krye të PD, apo edhe dikush nga jashtë, nuk u investua që të ishte ai fituesi i garës.

9 Komente

 1. i
  ilir

  O Zot nuk ju hoqen provincialet e pakulturuar vendit tim...vazhdon historia e fotove e takimeve 7 seconda me Trump, Obama...etj

  1. X
   XXXL

   O shoku po cfare merreni me nje manikin te shemtuar sic eshte ky tullaci Bejko, nipi i CEO se droges ne Lazarat kur ky qeros kishte rolin e korierit.

   1. B
    Bashkepunetori i CEO-s

    Bejko ka dhe disa kolege petagoge te Universitetit te Gjirokastres qe ishin korriere ne ate kohe qe sot hiqen si Vipa , nuk angazhohen ne politiken aktive , se nuk ua var kush , por jane saliista te terbuar . Ben vaki te shahet Saliu neper gazeta e portale , ata menjehere i mprehin shpatat . Te pakten ky Bejko e kuptoi drejt Ameriken , me titullin e lart " non grata " qe i dha Berishes dhe eshte konseguent ne idete e tij dhe ne b.punim te ngushte me CEO -n e hashashit .

   2. e
    enver hoxha

    lere se qenkshim gabu me lulin. une do i kerkoj falje.

    1. K
     Ky eshte toc.

     Eh more Bejko qerosi, bisedat telefonike te Bashes genjeshtar-gjumashit me Shoqaten "Vatra" na i paraqet si te bera me politikane te rendesim amerikane.

     1. D
      D

      Akoma e genjen mendja kete se anarshisti Azem Hajdari nuk do e lejonte Saliun te vendoste Bashen? Azemi njehere doli kunder Sali mutit dhe u quajt nga ai spiun sigurimi,keshtu qe babai juaj u kthye i dhjere po krenar ne gjirin e Saliut,ashtu sic kan bere gjithe te larguarit.

      1. a
       analisti

       PORDHE ME RIGON!BASHA KA QENE DUKE FOLUR ME QENDREN E AGJENTURAVE NE BEOGRAD DHE KY NA THOTE QE KA FOLUR ME NJE ZYRTAR TE LARTE!BEJKO NJE NGA ARESYET QE TE KA OFRUAR KETE POST BASHA E KA KUPTUAR TRAPLLIKUN TEND!MOS HARRO QE ESHTE NXENES I SALI BERISHES DHE I KA MARRE ATIJ STEMEN POSHTE JAKES SE XHAKETES SA PER DIENI!ESHTE E VETMJA PUNE QE DI TE BEJE!

       1. s
        selim

        Ha ha ha ...ky Bejko eshte k...femije i parritur..

        1. W
         Wisdom

         Bejko eshte nje nga njerezit qe mund te degjohet nga PD. Njeri i arsimuar dhe eloquent Mjaft me injoranca duke share per pamjen Mua me duket dinjitoz.

         Lini një Përgjigje