Tym e flakë në Kuvend, Berisha krenohet me kaosin që krijoi: E gjitha bota ka shkruar dje për ne

21 Nëntor 2023, 13:00Politika TEMA

Tym e flakë në Kuvend, Berisha krenohet me kaosin që krijoi: E

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë me gazetarët, teksa ka folur për kaosin që krijoi së bashku me deputetët e tij një ditë më parë në Kuvend.

Berisha është krenuar me kaosin që shkaktoi në Kuvend, ku ndezën tymuese e më pas zjarr, ndërsa thotë se kjo situatë u pasqyruar në të gjitha mediat ndërkombëtare.

Sipas tij dje opozita i tregoi botës se Shqipëria nuk ka demokraci dhe se Rama ka blinduar Kuvendit, në mënyrë që opozita të mos kërkojë të drejtat e saj.

“Mediat më serioze të planetit, kishin në titujt kryesorë aksionin opozitar pa kthim të opozitës në Parlament. Analistët e qeverisë për të sfumuar aksionin, u shprehen se nuk ishte kjo një fitore pasi buxheti u votua gjithsesi.

Mjerimi nuk ka kufi. Beteja e opozitës është për një qëllim madhor, shembja e diktaturës. Ato nuk shemben duke ndaluar një votim por duke treguar të vërtetën njerëzve. Dhe mbrëmë u tregua pa asnjë filtër nga mediat më të fuqishme të botës.

Opozita i tregoi botës se kryeministri që herë vishet me atlete për modern, dhe herë tjetra me çitjane për oriental, votoi dje në 4 minuta, rekord i turpshëm botëror, buxhetin. Kjo se ai nuk lejon që të krijohen komisionet hetimore parlamentare. Opozita i tregoi botës e Shqipëria nuk është më demokraci se Rama e blindoi Kuvendin që opozita të mos kërkojë të drejtat e saj”, tha Berisha.

8 Komente

 1. i
  indrit hajdari

  Mire po ben qija motren beje dhe nje here foro si ne 1997 balozet si ti i duhen shqiperis jo si SPAK dhe edi rama qe i mbushin breket me mut, Ti po ben heroizma mor ta qifsha argitn nuk doli nje trim qe tu hedhe ne ere si familje

  1. B
   Baca Bajram

   Po mire te n'a e bej ky i cmendur qe ka mar peng Parlamentin dhe Shqiperin me zagaret e terbuar qe i shkojn nga pas, kur shteti s'vepron dhe ben sehir se si keta langaraq akoma djegin e shkaterrojn pa piken e firkes. Karuci Nallbati i ndizte ne mes te salles se parlamentit dhe i shperndante tymueset si karramele dhe asgje s'ndodh. Po te kishte qen ndonje njeri i thjesht ligji do te vepronte me rreptesi dhe shpejtesi. Por keta Politikaret tane jane te paprekshem (The Untouchables) me ne krye plakun matuf, te pjerdhur nga mendja Sa-Hale Breshkarin. Po c'mut ligji qenka ky qe per nje njeri te cmendur, skizofren dhe psikopat s'veproka dot dhe e lejojn te bej c'i do menderja sepse qenka ne moshe te thyer...!!!!??? Ai po i ve flaken Shqiperise, sic ka ber gjat ketyre 33 vjetve dhe ligji s'e ndalon dot.

   1. S
    Sebastia

    Per bukuri! Te keni te shkatrroheni te gjithe e te zhdukeni si rrace! Uroj te plase lufta e te ngordhni te gjithe o shqipKAR te ndyre, o rraca me e ndyre ne planetin Toke! Sa me shpejt dita kur ushtrit greke dhe serbe t'iu shfarosin nga i pari tek i fundit aq me e afert paqja ne ballkan! Rrofte SERBIA! Rrofte GREQIA! COFJE shqipmoterfisqirave!

    1. b
     batto

     Hall o Berishe ta boft zoti hallall! Gjen shesh dhe ben pershesh! Ne nje shoqeri te pjerdhur cdo gje mund te bej vaki, qe nje psikopat te tall bythen me te gjithe shtetin dhe me te gjithe shoqerine! Bravo i qofte shoqeria shqiptare bashke me "intelektualet" jane ne mjerim total! Kurrizii ketij populli mban nje pesh shume te madhe te krimeve te Berishajve fisit dhe familjarve te tij klanore!--

     1. L
      Lani

      Të lumtë! I zbrite ëndërimtarët në tokë. Mendonin se Shqipëria është Perëndim.

      1. r
       robi

       Edhe Geringu i Rajhut te Trete eshte ndjere dje krenar se pasardhesi i tij Muli kryevagabondi i foltores se vicidolit i vuri zjarrin parlamentit ne Shqiperi pikerisht 90 vjet pasi Geringu i vuri zjarrin Rajshtagut ne 1933 qe solli pastaj ardhjen ne pushtet te Fyrherit te Rajhut te Trete dhe i beri gjemen botes me luften e dyte boterore me 44 milion viktima.

       1. N
        Nuk ka shtete nuk ka kryeminister

        Ke vrare djegur vjedhur shkateruar tradhetuar i ke bere te gjitha dhe vazhdo pasi nuk ka shtete nuk ka qeveri nuk ka kryeminister vazhdo beje sic ke bere .

        1. E
         ENTSOE

         Degjo cfare thote Kadareja ketu, Jo cfare thote shtypi I muhabetit te lire ne bote! Shtypi I lire eshte tjeter gje.

         Lini një Përgjigje