Braçe: Zjarri është gjuha kriminale e Berishës për prokurorët e gjykatësit! Dhunë në parlament që kur mësoi se është në hetim për ‘Partizani’

21 Nëntor 2023, 11:33Politika TEMA

Braçe: Zjarri është gjuha kriminale e Berishës për

Deputeti socialist Erion Braçe, teksa ka ndarë një video të BBC që ka pasqyruar flakët në Kuvend në seancën e djeshme, shkruan se kjo dhunë e Sali Berishës ka të bëjë me akuzën që i është ngritur nga SPAK për aferën Partizani.

Ai shprehet se kjo është gjuha kriminale  e Sali Berishës, përmes së cilës shantazhon organet e drejtësisë.

''Zjarri në Kuvend është krim i Salih Berishës! Zjarri në Kuvend është gjuha kriminale e Salih Berishës për prokurorët e gjykatësit e tij! ShBA e Britania nuk gabuan asgjë-asnjë gërmë, kur e shpallën non grata si minues i demokracisë. Zjarri në Kuvend e provon, si i korruptuar.

Akuza në prokurori e gjykatë e provon, si shantazhues i organeve të drejtësisë. Gjuha e tij kriminale ndaj organeve të drejtësisë e provon. Gjithçka që po ndodh në Kuvend ka lidhje veç me hetimet, akuzën e drejtësisë ndaj tij dhe se luan topi!


Në qershor 2023, shume kohë përpara Tetorit kur nisi “dhuna e tij në Kuvend”, prokuroria ka sekuestruar kompjuterët ne “studio Pustina”, kompanitë e Fatmir Bektashit etj. Studio Pustina mbante llogarite e biznesit të ndërtimit ne klubin Partizani. Kompanitë e Fatmir Bektashit mbanin dokumentet e biznesit të ndërtimit në klubin Partizani.

Pra, që në qershor, jo në tetor, Sali Berisha ka qenë në dijeni të hetimeve ndaj tij dhe u ndje i përvëluar nga kompjuterët e çfarë mbanin ato! Tani i djeguri po sjell zjarr në Kuvendin e Shqipërisë”, shkruan Braçe.

3 Komente

 1. T
  Trapajane hesapi

  Ja,zoti Brace,do vije kthesa.Mltezi cjap u lirua nga burgu. Mm e siguri do te zbutet Edhe Ceshtja Partizani.Sa te kemi "Olldashet"e boledashe ne drejtesi Saliu do jete me i Sigurt dhe Ju,deputetet,me te qente,le te Sigurt,me te mireqene.Rrofte vetingu i PS,mbeshtetur nga Miku i madh SHaBAni.

  1. K
   Ku eshte ligji ?

   Na trego rrugen ligjore mos na trego cfare ne pame dhe dime per keta . Veprime te tilla jane te denueshme apo jo dhe nese jane ne kundershtim me ligjin cfare ju do beni

   1. N
    Nje Pensionist

    Ne gjithe kete remuje ju keni rolin e SEHIRXHIUT ?

    Lini një Përgjigje