Lirohet Jamarbër Malltezi

21 Nëntor 2023, 11:17Politika TEMA
Lirohet Jamarbër Malltezi

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ka vendosur lirimin nga burgu të Jamarbër Malltezit.

Ndaj tij është caktuar masa e "arrestit të shtëpisë".

Ndërkohë masa e sigurisë për Sali Berishën nuk ka ndryshuar, pavarësisht faktit se ai nuk pa paraqitet në SPAK.

Berisha do të vijojë me masën e sigurisë "detyrim paraqitje".

Vendimi i Gjykatës

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues monokratik të përbërë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, sot më 21.11.2023, ora 11:00, shpalli vendimin mbi çështjen penale nr. 56 akti, datë 14.11.2023 regjistrimi, regjistruar mbi ankimin e personave nën hetim S.B. dhe J.M., me objekt: “Ankim ndaj vendimit nr. 112, datë 20.10.2023 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar” që ka disponuar në lëndë të masave të sigurimit personal, dhe vendosi:

Miratimin e vendimit nr. 112, datë 20.11.2023 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, të verifikuar me vendimin nr. 117, datë 26.11.2023 të së njëjtës gjykatë ndaj ankuesit S.B.

Ndryshimin e vendimit nr. 112, datë 20.11.2023 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, të verifikuar me vendimin nr. 116, datë 23.11.2023 të së njëjtës gjykatë ndaj ankuesit J.M., si më poshtë:

Caktimin e masës së sigurimit personal me efekt shtrëngues “Arrest në shtëpi” ndaj të hetuarit J.M., duke e urdhëruar atë të mos largohet nga banesa e tij e ndodhur në adresën {…} si dhe të mos komunikojë me persona të tjerë me përjashtim të atyre që banojnë në të njëjtën banesë me të.
Urdhërohet lirimi nga ambientet e paraburgimit it ë hetuarit J.M., në rast se nuk mbahet për ndonjë shkak tjetër.

Urdhërohet Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, policia gjyqësore pranë saj, si dhe policia gjyqësore pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë për ekzekutimin e këtij vendimi dhe kontrollimin e zbatimit të urdhrave të dhëna të hetuarit nga kjo gjykatë.

174 Komente

 1. J
  Josifi

  Vendosi!!!!!!!!

  1. S
   Sebastia

   Kaq ishte, tani per kte 1 muaj burg do shperblehet me disa qindra mijera euro ose me noj milionshe dhe u kry! Ai vend nuk behet edhe sikur te vijn prokuror e gjykatsa amerikan. Ai vend behet vetem me genocid! 95% e popullsise duhet zhduk!

   1. m
    mergim tari

    Dite e zeze per njerezit qe besonin ne drejtesine e re, ne SPAK, ne VETTING. Jane te njejtet qe kane qene, jane plepat, gjin gjonet, prel martinet dhe gjithe kopeja e tyre e felliqur. Kam thene qe disa vite me pare, nuk duhet vetting, duhet te zevendesohet trupa e gjyqtareve dhe pjeserisht prokuroreve me te huaj.

    1. N
     Ngelsat e SPAK

     Ke te drejte , eshte deshperuese. Kjo prukurore Millonai eshte nje nga prokuroret me tr paafta, jo ne SPAK po ne tere sistemin e drejtesise, prit kur te dali dhe Sala e te behet Heroi i demokracise qe i beri balle dhe “kulisave te fundit te komunizmit si organizata SPAK”, e pse per ket ngelse te shpifur ….

     1. A
      Agim

      Robët Edi Rames e Kimetes me gjithe drejtesine e re.

     2. l
      lavdoshi

      Ore perse shqetesoheni,ata kane blere gjithe Shqiperine mos te blejne nje gjyqtare ku ndoshta mund te jete nga shkolla e plepave!Si thoni ju ?Mos u beni kaq pesimista se Shqiperia po ecen perpara,ja shkoi ne Europian ,pastaj familja Berisha akuzohet per vrasje,vjedhje,ç'tjetersim pronash dhe kryetarin e saj e akuzojne per hedhje firme e ju vazhdoni!Problemi eshte se kjo eshte demokracia qe kerkuam dhe na e dhane!Pastaj a e kuptoni qe po foli Berisha krijohet termet se ku shkoi gjithe ajo pasuri Shqipetare,kush e pervehtesoi,ku shkoi gjithe ai armatim dhe municion dhe kush perfitoi!E kam thene dhe e riperseris :Sali Berisha eshte monument agjenturash ,ai mbrohet nga fabrika qe e ka prodhuar!Rofte miqesia shqiptaro -kineze,se harrova drejtesia te shikoje te kapi ndonje xhepist qe ndoshta edhe nuk ka buke te haje dhe ta denoje me maksimumin e mundeshem sepse rezikon shoqerine moderne dhe demokratike Shqipetare si i vetmi vend qe ndriçon ne udheheqjen e miqeve Kineze me gishtin ne bythe.

      1. M
       Miri

       Ketu me ke pelqyer. Por ceshtja eshte qe ne nuk jemi mesuar me liri demokraci sepse i kalojme limitet tona dhe ia marim buken nga goja tjetrit. Problemi ketu eshte qe i pasuri duhet te martohet me te varfer. Duhet pyetur Enver Hoxha gjere e gjate. Arber Malltezi thjesht ka qene kalama dhe nuk kuptohet. Duhet pak afrimitet me njerezit. Duhet te punoje zemra me shume se truri. Se ne duam me shume te botes se sa te tanet. Fillojme njehere nga vetja pastaj tek te tjeret.

      2. T
       Tarasi

       O mergim tari, o Mergim kari. Ku emigron o Mergim?

       1. m
        mergim tari

        Taras Se ku jam une nuk besoj se ka rendesi per ty. Ajo qe do te kete rendesi per ty eshte se kjo qe ke shkruar ka lene gjurme. Ne familjen time une kam nje nga femijet e mi qe eshte specialist IT. Do ti kerkoj te gjeje se nga ka ardhur ky shkrim. Nga menyra sesi shkruan dukesh qe je idiot i lindur dhe kullotes byrekesh ne bodrumet e SHQUPI-it. Pasi te marr vesh se kush je, ate epitetin qe ke perdorur do te ta FUS NE GOJE. Nuk me takon te them se cfare vjen me pas. Por atje kam familje te madhe, qe fyerjen e konsiderojne shkelje te rende te normave te Kanusë. Ti nuk e di cfare eshte Kanuni se je idiot, por do ta mesosh…….

      3. A
       Alabakeri

       Pune muti gjelle qensh.

       1. B
        Bureto

        Mos u nxitoni, do thoshja! Malltezi nuk ishte në burg per shkak te denimit me burg nga gjykata, por i paraburgosur nën hetim. Kjo sa i perket procedurave standarte, por keto do te ishin te mirepritura kur standarti do te ishte i njejte per çdo rast te ngjajshem. Psh pse qendron ende në paraburgim prej 6 muajsh, Vangjush Dako, ish kryetari i Durresit, kur akuza per te eshte shume më e lehte se ajo per dhëndërushin e Salehut?!?! Dhe pikerisht per kete, kjo nuk bie ere të mire, perkundrazi.

        1. m
         mergim tari

         Bureto Ketu eshte ceshtja qe populli nuk duhet te kete me besim ne SPAK dhe gjykaten antikorrupsion. Në burg mbahet dikush qe nuk ka vleresuar sic duhet nje kat pa leje rreth 12 vjet me pare dhe del nga burgu nje person qe akuzohet për pastrim parash me nje vlere te percaktuar mbi 5 milione Euro. Por problemi nuk eshte vetem ketu. Se edhe gabime mund të kete. Por ceshtja eshte se gjyqtare te “vetuar” (në fakt vetimi behet për kafshet) jane të njejtet qe kane qene. Pervec atyre qe permend une (plepat, gjin gjonet, prel martinet) ka edhe të tjere te ketij soji të ndyre. Të kujtohet ajo gjyqtarja qe i gjeten 50.000 euro? Ajo nuk i justifikonte se nga I kishte dhe tha qe “Mi ka dhene gjyshja” Gjyshja e saj hante buke e shellire në nje fshat të humbur dhe jetonte me kastravecat qe mbillte ne oborr. Une e prisja nje gje të tille. Nuk behej drejtesi në kete menyre, me prokurote dhe gjykates shqiptare. Duhej nje trupe e huaj të pakten për 8-12 vjet. Për fat të keq u genjye edhe Amerika. Se shpejti lirohen edhe Erzenet, Shkerdhenet e monstrat e tyre. UDB serbe paska qene shume e forte dhe paska patur njeriun dhe njerezit e duhur në Shqiperi. Fat I yne I keq. Shteti qenka i pafuqishem të luftoje të keqen. Ndoshta duhet qe ne, njerezit qe duam pak drejtesi, t’I lutemi mortjes të marre sa me shpejt të doktor Frankenshtajnin shqiptar qe për Fatos tone te keq, ju ngjit vendit dhe historise sone të vuajtur të pas ‘90.

         1. 1
          1001

          E ke thene dy here dhe kjo eshte me e keqia .....nuk eshte e mundur as nje ne nje milion te vine te gjykojne prokurore dhe gjykates te huaj ne Shqiperi ....nuk e thot kushtetuta , bile jo veytem kaq por as te huajt nuk do ta pranojne ne asnje menyre ...ata te dhane miliona , te japin garanci per cfare do qe mund te ndodhe gjate rruges se veshtire , te mbeshtesin ne cdo drejtim ....dhe deri ketu ..te tjerat duhet ti bejme vet ....nuk i bem ...jemi te keqinjte e vetes sone ...nuk kane se cte bejne te huajt ...as mos te ushqejme veten se per cdo gje te huajt jane etalon i cdo gjeje ....keta kemi kete fat do kemi ....eshte e thjeshte fare ....e lexova postimin Tuaj zoteri ...vec jane absurde te kerkosh ndihmen e te huajve ne drejtesi ....Donald Lu i thosh Tik LLallesa : arestoje Meten ...dhe Tiku as se prishi gjizen fare ...kam nje mendje se ne nuk duam te ngreme drejtesine e re deri ne ate nivel sa te filloj te godase kedo ...pasi ne Shqiperi , mbas vitit 1990 te gjithe pothuajse e futen doren ne thesin dhe korvanane shqiptere ...keshtu qe ke te zesh e ke te lesh ....

          1. V
           Vranakonti

           Mergimtari,Bravo. Eshte tamam ashtu si thua ti. Duhet nje trup e huaj drejtesie. ME KETA MAGJISTRAT QE KEMI NE SHQIPERI,NUK KA DHE NUK BEHET DREJTESI. Keta jane te shitur e te blere nga Sali Berisha dhe Ilir Meta qe kane aq para sa te blejn te gjithe shqiperine dhe te vrasin e te burgosin me faj e pafaj,cilin u do qejfi. Saliu,shyqyr qe nuk eshte ne pushtet. Sot ai do bente reprazalje dhe nuk do kishte burr ne bot t'i bente ball.

          2. m
           mergim tari

           Bureto Ketu eshte ceshtja qe populli nuk duhet te kete me besim ne SPAK dhe gjykaten antikorrupsion. Në burg mbahet dikush qe nuk ka vleresuar sic duhet nje kat pa leje rreth 12 vjet me pare dhe del nga burgu nje person qe akuzohet për pastrim parash me nje vlere te percaktuar mbi 5 milione Euro. Por problemi nuk eshte vetem ketu. Se edhe gabime mund të kete. Por ceshtja eshte se gjyqtare te “vetuar” (në fakt vetimi behet për kafshet) jane të njejtet qe kane qene. Pervec atyre qe permend une (plepat, gjin gjonet, prel martinet) ka edhe të tjere te ketij soji të ndyre. Të kujtohet ajo gjyqtarja qe i gjeten 50.000 euro? Ajo nuk i justifikonte se nga I kishte dhe tha qe “Mi ka dhene gjyshja” Gjyshja e saj hante buke e shellire në nje fshat të humbur dhe jetonte me kastravecat qe mbillte ne oborr. Une e prisja nje gje të tille. Nuk behej drejtesi në kete menyre, me prokurote dhe gjykates shqiptare. Duhej nje trupe e huaj të pakten për 8-12 vjet. Për fat të keq u genjye edhe Amerika. Se shpejti lirohen edhe Erzenet, Shkerdhenet e monstrat e tyre. UDB serbe paska qene shume e forte dhe paska patur njeriun dhe njerezit e duhur në Shqiperi. Fat I yne I keq. Shteti qenka i pafuqishem të luftoje të keqen. Ndoshta duhet qe ne, njerezit qe duam pak drejtesi, t’I lutemi mortjes të marre sa me shpejt të doktor Frankenshtajnin shqiptar qe për Fatos tone te keq, ju ngjit vendit dhe historise sone të vuajtur të pas ‘90.

           1. L
            Luani

            O zot na shpeto, po na marrin frymen keto dy parti plehrash. E kane kap per fyti kete popull qe nuk eshte ma i mire se ato.

            1. L
             Luani

             O zot na shpeto, po na marrin frymen keto dy parti plehrash. E kane kap per fyti kete popull qe nuk eshte ma i mire se ato.

             1. L
              Luani

              O zot na shpeto, po na marrin frymen keto dy parti plehrash. E kane kap per fyti kete popull qe nuk eshte ma i mire se ato.

             2. X
              Xhezo Smokthina

              Asgjë nuk ka ndodhur, përveç faktit që i kanë dhënë mundësi të q... Argiten dhe te haje nga paratë e tij dhe jo nga taksat tona.

              1. S
               Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

               Beqiraaaaaaaaaa sumpalare tourkalvanoi,kisha thexuar ne komentin tim te pare ne sapo arrestimin e malltezit: ".....shume shpejt do tju ngrij buzeqeshja,ne pak dite do te lirohet dhe se SPAK eshte thjesht nje bourdhelo islamikesh...." Perfundimi: ne asnje vend arab nuk funksionon Dhimokratia kshq vari kkkkkkk.... merreni corapekuqin a Ngjela-n e tredhur ( atheos) e zjejini e tju pini lengun.... hahahaha!

              2. A
               Argita shume e shemtuar, këllirë

               ..bin babi jam abi burgun e ka te sigurte. Mos e rruani fare o popull. Cdo gje bin babi Salehut e jam babi bin abit me Xen bythqire mami hajduten do ja sekuestrojne dhe burg minimumi 20 vjet. Pastaj le ti nxjerrn te tallemi dhe ne me ta.

               1. A
                Argita shume e shemtuar, këllirë

                ..bin babi jam abi burgun e ka te sigurte. Mos e rruani fare o popull. Cdo gje bin babi Salehut e jam babi bin abit me Xen bythqire mami hajduten do ja sekuestrojne dhe burg minimumi 20 vjet. Pastaj le ti nxjerrn te tallemi dhe ne me ta. Te tallim karin

                1. P
                 Politika e ndyre qe luan Guvernatori me Shqiptaret

                 E gjithe i ngajn nj Ekspermenti qe Guvernatori jone luan me shqiptaret .Traumatizmi i shqptaeve nga Staf Psikolloget Satanike nuk duket te ket fund ne Shqiperi . Nuk eshte aspak nj Lapsus i Putatinave te Katundit te Llalles _Spak ,por nji Loje e ndyre qe ka per qellm zhgenjimin e mosbesimn e shqiptareve ndaj ktij Shteti dhe kryesorja ne ate Helm Sprucuar nga Gjapri se : Shqiperia s'behet! Ktu synon e gjitha kjo Politike Satanike ,qe luhet me Shqiptaret e Tradhetuar nga Bijte e Kurvave 33.vjecare dhe Esadistet qe naivet Shquptare i besuan Shqiperine . Pra qellimi eshte zhgenjimi total , mosbesimi se Shqiperia do behet Shtet Lgjore dhe Drejtesia do funksionoje ,pra Metoda Psikollogjke qe i kerkojne Shqiptareve te demoralizohen dhe ose largohen nga Shqiperia ose te dorezohen perball cdo Satani qe ka ngulur kthetrat ne kte Toke ! - Pra cfar kombinacioni skandaloze Satanik qe tallet me Shqiptaret . Kryekrmneli salh brrisha injoron Spak dhe rejtesine ne Shqiperi - i ve zjarrin parlamentt dhe Pushtat ngrohen - nderkohe Guvernatori qe ti japi vllag Flakes ne Parlament e Destabilizoje Shqiperine ne prag Lufte Boterore dhe Armiqte e Shqipetareve ta ken me te lehte me Shqiptaret _Liron kriminelin e Famijes brrisha , dhe pas tij ,qe t' terboje akoma me keq Shqptaret dhe ngrihen e rrexojne Pushtat dhe Karin e ngritur perpjet Ramen _ do Lirojne Krimineln e greqise Bejlerin dhe marin keshtu Himaren .Vazhdoni e bjerini legenit Shqiptare ,intelektuale ,Patriote e gjithcka jeni se ne byth e keni

                 1. A
                  Agimi

                  Skam asgje kundra fhe as te shtoj gje. Jam plotesisht ne nje mendje.

                 2. K
                  Kalec Dega

                  o sa te zhgenjyer nga shteti zhgaravine i Sali Berishes.... a m'fal , Berisha nuk a ne pushtet qysh nji shekulli ma pare.... ene pse vazhdohet ne rrugen e tij marksiste leniniste komuniste... - lol - jo bre.... po funksionon tamam Shteti rrumpall i Edvin Rahmanit..... lol - prite, prite do fusim brena ene Ahmetaj e Basha ene Rama ma nfund, lol

                  1. D
                   DMK

                   Fajin e ka Berisha pse doli dhenderri nga burgu sonte do dalë Kol kyçi dhe bolja ne opinion

                  2. k
                   k

                   Kollovari ,duket ka kundërshtuar lirimin, duke menduar se do shkojë të jetojë me gërdallën maloke.

                   1. P
                    PERSE NUK RRETHOHET SPAK NGA SHQPTARET !

                    PERSE NUK DALIN PATRIOTET SHQPTARE DHE FAKE POLTKANET E RINJE SI PS TIKU PALAFIKU DHE KARAGJOZI PORHKALISE TE RRETHOJN SPAK________________________ E BORDELLON E DREQEISE E MOS LUAJN PREJ ATY DERI SA TE JAPN DOREHEQJE DUKE QEN SE JU RRIT _RROGA 8 -Mije Euro __ PER T'I SHERBYER BANDAVE TE KRIMIT E FAILJEVE KRMNALE SI AJO E SALEH BRRISHIT ?

                    1. V
                     Vranakonti

                     Fatkeqesi. Kjo ishte fitorja e para e propagandes se SALI BERISHES. Bravo i qoft. Ai eshte ne nje nivel me te larte,si profesionist juridik se SPAKUt. Te gjithe ata qe punojne ne SPAK,BKH etj,jane te paafte profesionalisht. Aq te paafte sa munden nga Sali Berisha dhe dhenderri tij. Gjithastu ata shiten e blihen nga Sali Berisha. "Une jame Sali Berisha o budallenj" tha ai ne parlament. Vertete ai doli me i mençem. Mjer populli qe eshte padrejtesi e nuk ka ku te gjej drejtesi.

                    2. D
                     Dakord

                     Gjyqtarë frikacakë, këlyshë të rrahur. E mjera Shqipëri! :(

                     1. P
                      Prapaskena, Demaskimi dhe Pamfleti

                      Pare e madhe po luhet

                     2. s
                      saliu ka te drejte per spakun terrorist

                      Tani fillon djegia e Shqiperise nga falangat e sali kriminelit.Nxirni edhe brecanin dhe me grupin ciftelia te armatos popullin

                      1. D
                       DMK

                       Kush do djegë se s'kan bythe se kam pasuri miliona euro do t'i shijojnë

                       1. 6
                        60 vjec

                        njeriu ndershem nuk ka me vend ne kafene...do ti turren qente, dhe do tja grisin edhe ato pak lecka qe i blen tek gapi...paskan te drejte camet qe thone se paraja nuk burgoset...gjeni menyra o mjerane dhe mbathjani nga ky vend qe nuk te le pike gjaku...bobo...hajde duroji tani hienat...na kane grabitur jeten maskarenjte...me mire pushtuesi i huaj...

                       2. L
                        Lajm i keq

                        Mos! U merzit o Mero Loqja bashke me Patronazhistet me trurin e nje hamster-i?! Ky ishte nje lajm i keq.

                        1. L
                         Lajm i keq ....bole

                         Pse per ty oooo bole ishte lajme i mire. O talibane i foltore-nevojtore kur nuk ka drejtesi neser e pesone ti o loqe

                         1. C
                          Cmenduri......

                          Nuk ka aq tru ai....pic derr....sa te arrij te kuptoj te tilla gjera....nje analfanet me 8 klase (neqoftese i ka dhe ato 8 klase) ....klubeve te Lagjes me raki 50 lekesh nga mengjesi deri ne darke.....apo Xhamijeve....keto jane keta bastarde we po na marrin ne qafe me mentalitetin e tyre mesjetare.....te cilet jane edhe ne masivitet votuesit e .....non grates........

                          1. M
                           Momqirsi grekofoneve

                           Pak i ke thene kafshes.

                          2. L
                           Lajmi i keq,,,i tet seme

                           Lajm i keq,,,o bythqir i saliut,,,Ka dhen miljonat per arrest shpie,,,po' burgun do ta haj o loqe,,,,

                          3. D
                           Drejtesi varri leshin

                           Haaaaa drejtesia ose me sakte teatri SPAK . Jepini pafajesin dhe arrestoni ata qe kapen me 2 gram hashash.

                           1. S
                            Shkodrani

                            Pse e lironi mor pisa....te oafuqishmit dhe te varferit i rrasni ne burg me arrogance, keta mega hajdute e krimineke i lironi...turp te keni@

                            1. K
                             KORÇARI

                             Çou Enver edhe nje here ...fillo e ther..pasanik edhe te mjere mysliman dhe te krishter se ky vend po pjell vet vrer maskarenj edhe ajdut kan zen zyrat dhe çdo skut

                            2. C
                             Celo Mezani

                             Drejtesi me dy standarte. Vangjush Dako akuzohet per shume me pak se burri Argites dhe hetohet ne gjendje arresti. Argiten kane frike ta lene vetem ne shtepi. SKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANDAL !!!!!!!!!!!!!!!

                             1. K
                              Koklopa

                              Ti do jesh ad cela o celo mezani

                             2. T
                              Tropoja

                              Normal,arrestime politike nga ramiç ky argat i Serbise,kriminel drejton narko shtetin e Kolumbise.

                              1. T
                               Trapa-jani

                               O trapajan,,,do ngrihet nje Burg i ri ne trapoje,,,vetem per ju trapa-janet,,,edhe gardianet do jen trapajan,,,qe te qihen ne byth me njeri tjetrin,,,do ti izolojne nga shoqeria civile,,,

                              2. T
                               Tomas willson

                               Kaq e pati rezistencen edhe "drejtesia e re".... u be e vjeter

                               1. Z
                                Zoni ,98 vjec

                                Vari lesht..Shtet koti,,popull koti,,Standarte te ndryshme per njerze qe kane kryer te njejtin krim.Ne 11o vite pamvarsi treguan se ky vend dhe ky popull nuk mundi te krijoje nje klase politike me idealin kryesor ate kombetare qe te mundesonte ne vazhdimesi ngritjen e krenarise kombetare te pakten ne limitet e nevelit europian.Kemi mbetur ne situatat e vendeve arabem-afrikane te pazhvilluar te botes se trete qe duan te braktisin vendet e tyre.Nuk ja vlene me me ndjek lajmet dhe cfare ndodh ne Shqiperi...Per mua eshte humbje kohe.

                                1. Z
                                 Zeta

                                 Nuk behemi...

                                 1. 6
                                  60 vjec

                                  ky eshte fundi....vdiq edhe shpresa...

                                 2. D
                                  Dardani i Ri

                                  Tani u vërtetua përfundimisht se, kryekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berisha dhe njerëzit e tij, janë të paprekshëm. Lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, janë vetëm loja. SPAK, sa për t'u dukur në punë, po godet ca humbës majtas.

                                  1. N
                                   Ndragheta shpellare e cdrejtesise

                                   Mbetet,qe vendin e dhendrit te ndragetes,ta zere kjo fare olldashke,per kete shkelje kriminale te ligjit.

                                   1. M
                                    Marseli

                                    Safety gjici vetem pse ja vuri femres te derguar nga Saliu u mbajt ne burk,kuse Dhenderrushi Saliut arrest shtepije per korrupsion e pasttim parash.Nje gjyqtar I veren percakton fatin e korrupsionit dhe makes se denimit.Olldashi soil I Sokolit dhe I biri te sokolit qe jane zvarraniket e Saliut.Ja pra kush jane gjyqetaret e reformes.Mjer drejtesia,mjer njerezia.

                                    1. x
                                     xhemal

                                     Jo vendosi gjykata po' vendosi salikja.thjesht Sic thote saliu Ska-P ..

                                     1. P
                                      Populli.

                                      Me duket se do kemi nderim ne formacion.

                                      1. N
                                       Nga fshati titit

                                       Po beleri cfare ka bere me shume se Abi famshem bravo Olldashi kjo eshte drejtesia qe duam,fukarait futja deri ne reze kurse ketyre trimave qe ju shajne me liber shtepie i lironi ajde drejtesi ajde Olldashi e ka kaluar vetingun po e ka kaluari lumte placka.

                                       1. F
                                        F-22 Raptor

                                        Revolucioni ne Kuvend po jep rezultat. Tani edhe pak me shume zjarre duhet, qe te nderpriten hetimet e pushohen akuzat. Dhe gallata me drejtesine e re vazhdon!

                                        1. U
                                         Ushtaraku

                                         Teatri i Rames me Saliun. Nje shpiferi totale. Ende mendoni se politika nuk ndikon?

                                         1. S
                                          Sapa

                                          Po tani cfare do thone ANAL ISTAT?

                                          1. b
                                           bumeci aldo

                                           Drejtesia nuk ekziston absolutisht, frika se berisha do te djge shqiperin filluan lirimet me dhenderrin,zenit po i mbyllin hetimet dhe saliun e shikojme rrugeve dhe ne cdo tv duke i futur figen drejtesis shkurt ky vend ka marr fund, krajat dhane dorheqje sepse vila ne lalez akoma eshte aty SPAK OSE SKAP FIX SIQ I THoT NONGRATA

                                           1. z
                                            zalli

                                            po helbete ka bashkpunuar,nuk eshte çudi burgu te tmerron ,e kane provuar burra dhe nuk kane duruar,jo me një gjysem burre si dhendrushi.

                                            1. F
                                             Franci

                                             E kam perseritur me qindra here por nuk me besonit……. SPAKUT i shpeton shurra nga Berisha. Ai ka 3 jave qe po i degjeneror duke i etiketuar bandite, grup i strukturuar kriminal etj dhe asnje reagim. Ne cilin vend ndodhin keto gjera ?

                                             1. y
                                              yp xhixhi

                                              tani mbajeni me shkumeeeee....

                                              1. T
                                               Trotski

                                               Tyt Legena .Po pse mbani ne Burg Lefter Koken apo Vangjush Dakon ???? .TURP !!! jeni Friksuar mga Sali Kerma !!!??? Keqardhje per SPAK po perdor dy standarte !!!

                                               1. J
                                                Juristi

                                                Komunistët e mbajnë burgun këta tjerët skane bythe

                                               2. Q
                                                Qeraxhiu i Malltezit

                                                Pse e futen ne burg per ta nxjerre kur çeshtja e tij ka vite qe ishte ne hetim? Spaku eshte kot. Le te japin doreheqjen se nuk jane ne gjendje te denojne njerez , tallen me qytataret . .

                                                1. f
                                                 fcb

                                                 Hani m.t tani .

                                                 1. H
                                                  Haka Tekizoti

                                                  Shumë keq. Apeli kështu nxit autorët e krimit të shpresojnë te një drejtësi që thyhet nga presioni i tyre, gjë që mund të përkthehet edhe si mbështetje e tërthortë për vazhduar të shkelin ligjet. Prokuroria duhet ta apelojë më lartë. Të shohim argumentimin, i cili me siguri do të jetë i çalë dhe do të pasqyrojë ose pozitën e dobët ndaj ligjit të vetë gjyqtares, ose frikën e saj ndaj shantazheve të kriminelëve, ose, ose një lloj lidhjeje familjare ose shpirtërore të saj me vetë personin e gjykuar. Koha do të nxjerrë në shesh gjithçka.

                                                  1. t
                                                   tefiku

                                                   Gjyqtare plehra ja qe ky qenka SPAKU behen trima me njerzit e thjeshte.Burgosin ata qe marrin 2 kg peshk.

                                                   1. S
                                                    Skraparliu

                                                    Te lumte rrocka Abi,Beleri per tete vota ri ne burge ti per 19 kulla ne shtepi mos u merzit dhe nje jave GJKOL DO TE LIROJE FARE DHE SHKO BEJ PUSHIME KU TE DOJE RROCKA ,kjo eshte drejtesia ku nga fisi BERISHA SPAKUT I SHPETON SHURRA me gjithse Berisha i shane me liber shtepie dhe prokuroret si Kraja nuk vene ne gjykate kesaj i them drejtesi jo shaka.

                                                    1. I
                                                     Italia si moter

                                                     O te dhjefsha drejtesine ,popullin e fut ne burg dhe njerezit qe ndertuan shqiperine ,ndersa keta qe e shqyen dhe e katandisen si hale i nxirni nga burgu ,populli duhet te ngrihet kunder sistemit te drejtesise .

                                                     1. R
                                                      Refugjati

                                                      Kjo eshte shqiperia e mafjes e hajduteve njerez me bisht

                                                      1. t
                                                       titi

                                                       Kjo kucka me sa kuptoj une i ka porositur ARKIVOLIN SPAK-ut Ja doli dhe fjala e analistit Vangjeli qe akoma s'kini pare gje akoma. Nuk behet muti lakror, shikoheni nga mbiemri dhe do te gjykoni vendimin e kesaj idiote. Fshati qe duket nuk do kallaus.

                                                      2. T
                                                       Tani prisni Lirimn e Bejlerit

                                                       Pedeasti per Pushtet shet Gruan e vet e jo me Shqptaret

                                                       1. M
                                                        Miri

                                                        Jo more zoteri se jemi njerez me nder dhe jo parazite. Ta dini ju sa net pa gjume kam bere vetem per te bere nje mrekulli.

                                                       2. 1
                                                        100 mije Euro demshperblin...ka vojtur duke pare T

                                                        Hahaha...Veri faj Berishes po te duash...Keta e bejne veten vet per te taller k...rin.

                                                        1. c
                                                         chiftelia

                                                         kerbachi perfaqesuesit te hamasit shqiptar sali berisha zbythi , ose me mire me theneia u beri tub letrat e vendimeve per familjen me kriminele ne bote dhe po ua fut buth prokuroreve te spakut. z dumani duhet te dorezoje doreheqjn dhe ne vend te tij te shkoje flamur noka ose albanavkshi ose edi paloka. berisha i ka marre masat me te gjithe i ka marre peng se ua ka dosjet. vendimi eshte i turpshem, nje funksionare e shetit te rames u denua me burg. te vjedhesh e me parat e vjedhura te ndertosh 17 kulla mund ta kalosh edhe me arrest shtepie duke pase garanci se nuk te preket pasuria. drejtesi leshi. berisha eshte kanceri i shqiperise dhe jam i sigurte 1000 perqind

                                                         1. M
                                                          Miri

                                                          Pi cfare te bej une qe vetem dhunen na keni mesuar

                                                         2. c
                                                          chiftelia

                                                          kerbachi perfaqesuesit te hamasit shqiptar sali berisha zbythi , ose me mire me theneia u beri tub letrat e vendimeve per familjen me kriminele ne bote dhe po ua fut buth prokuroreve te spakut. z dumani duhet te dorezoje doreheqjn dhe ne vend te tij te shkoje flamur noka ose albanavkshi ose edi paloka. berisha i ka marre masat me te gjithe i ka marre peng se ua ka dosjet. vendimi eshte i turpshem, nje funksionare e shetit te rames u denua me burg. te vjedhesh e me parat e vjedhura te ndertosh 17 kulla mund ta kalosh edhe me arrest shtepie duke pase garanci se nuk te preket pasuria. drejtesi leshi. berisha eshte kanceri i shqiperise dhe jam i sigurte 1000 perqind

                                                          1. l
                                                           llazi usa

                                                           Ropet ku ti keni ju te SPAKUT qe e gjunjezuat kete popull.

                                                           1. K
                                                            Kombinatsi qe do shume

                                                            POSHTE SPAKU,POSHTE GJKO E APELIT,DO ZOTI FITON NJE DITE DHE FUKARAI,HARAM ATO TAKSA QE PAGUAJNE SHQIPTARET PER JU GJYQTAT DHE PROKUROR QE E PERDORIN LIGJIN SI JU DO BYTHA PER FUKARAIN JA FUSIN DERI NE REZE,JEPI FISI BERISHA TI GEZONI ATO QE KENI VJEDHUR DHE KENI VRARE,KUR NE SI POPULL NUK JEMI NE GJENDJE TE REAGOJME,VRANE NE GERDEC 26 VETA,VRANE NE BULAVARD KATER VETA,NDERTUAN FABRIKA E KULLA ASGJE,PO TI KISHTE BERE RAMA KETO JO SE NUK KA BERE SALA DO TA VARTE PREJ KOQESH NE SHESHIN SKENDERBEJ.

                                                            1. D
                                                             D

                                                             Me i rrezikshem qenka kari i Safetit se 17 kullat e dhendrit te Saliut. Zv ministrja e brendahme u mbajti ne burg per nje arke peshk,duket Spak eshte krijuar vetem per te goditur socialistat,familia e Saliut eshte monument culture,ptuuu te dhjefsha mu ne reformen ne drejtesi.

                                                             1. i
                                                              ina zhupa

                                                              Altin dumanit i shpetoi shurra ne brek,kjo eshte drejtesia e pasrtis socialiste dhe edi rames, edi rama eshte ne nje qanak me saliun, i hyri frika kur ja ndezen qirinjet para syve, u befsha mutin ne drejtesi,qeveri,spak, presidenece, dhe cdo institucion qe ka vendi,vend bordell qe vazhdon akoma me kanun jo me ligje,TURP

                                                              1. T
                                                               T

                                                               U dorezua dhe Aspaku para kriminelit Sali qenit,ta gezoni aspakun e Saliut.

                                                               1. z
                                                                zeni jam djali saliut mor ju befsha mutin ne drejt

                                                                tani i jap te drejt saliut ti vendos flaken nga jugu ne veri shqiperis dhe kete duhet ta bej sa me shpejt meqense SPAKUT i shpetoj shurra ky tani ka te drejt, nje demostrat e eger duhet te organizohet para godines ku po pjerdh Altin dumani prej shupenze me kompani

                                                                1. a
                                                                 argita

                                                                 Kjo ishte marrveshje e SPAK shkembim shoku i edi rames te gjykohet i lire dhe malltezi ne arrest shtepie, u qifsha motrat bashke me drejtesine

                                                                 1. M
                                                                  Miri

                                                                  Ja mrekullia jepini pak vitamin C ne vend te atij ciproksilit te qelbur. Sa net pa gjume kam kaluar vetem per te gjetur kete. Jeni te respektuar, pa pederasta nuk zgjodhem te beheshim se keshtu e do tradita. Sa per ate nuk jam nga Turqia, jam nga Puka.

                                                                 2. Z
                                                                  Zyberi

                                                                  Ja dhe kjo drejtesi e bythes tashi kuptohet qe ka ne dore edi rama dhe sic e kam thene do behet legalizimi i pasuriv ky eshte turp dhe amerika spo sjell nje ambasador as i rruhet per ne fare

                                                                  1. P
                                                                   POPULLI

                                                                   gjyqtare QELBESIRE lini ne burg njeres te varfer dhe lironi njeres qe e kane vjedhur shtetin. Ju jeni QELBESIRAT e shqiperise ZOTI ju DENOFTE.

                                                                   1. E
                                                                    ENTSOE

                                                                    Shenja te keqia per drejtesine e re, po perdor standarte te ndryshme, do nxis turbullira, mbase dhe ky mund te jete qellimi!!!

                                                                    1. D
                                                                     Detari

                                                                     nuk behet vendi me islam

                                                                     1. E
                                                                      E

                                                                      Spaku e kalbi ne burg ish kryetarin e bashkise Lushnje per nje tender dyqint e pesedhjet mij dollar,kurse milionat e dhendrit te Saliut....ptu te dhjefsha mu ne Spak.

                                                                      1. E
                                                                       EEEEE

                                                                       Duhet te vjedhesh me shume nese vjedhe 50 mije euro duhet te qendrosh ne burge kjo eshte drejtesia . U arrestua Breçani doli dhendri Saliut neser do lirohet Brecani do hyje nje tjeter e keshtu me rradhe

                                                                      2. T
                                                                       Tironsi

                                                                       Kjo pak shprese qe u ngjall me kete drejtesine e re u shua shume shpejt. Tani ikni se ky vend nuk bohet me. Kjo ishte turpi i turpit

                                                                       1. T
                                                                        TAFIL TERFILI

                                                                        tani mu mush menja top qe familja mafioze e berishes do e komandoje ket vend deri sa te jene gjalle.biles edhe sternipat dhe nipat e tij do vazhdojne te komandojne.U MBARS MALI ..DHE POLLI NJE MI.edhe SPAKU ka frike nga berisha.per te mos u besuar kurre.KY VEND SKA PER TU BERE KURRE.SALI BERISHA SI TOTO RIINA ..I GJITHEPUSHTETSHEM EDHE NE PRAG TE VARRIT.NE DJALL VAFSHI...TI ED RAMA I PARI...QEKE KOQE KANARI..NEPER EUROPE NA BO ELOKUENTIN ,POR PSHURRESH PREJ KERMES BERISHA...AS NGA ENVER HOXHA SKE PAS KAQ FRIKE SA KE NGA BERISHA....TE DHJEFSHA KRYEMINISTRIN....HALLALL SALI SERBI....JA KE QI ROBT KETIJ KOMBI...

                                                                        1. Y
                                                                         Y

                                                                         Perfundimisht Spaku DHA prova se eshte ne sherbim te Saliut,i trembur apo i kapur eshte e njejta gje.

                                                                         1. D
                                                                          Drilon

                                                                          Shqiperia, vendi simbol i padrejtesive.

                                                                          1. M
                                                                           Miri

                                                                           Jo te me falni Jam Italiano Grek

                                                                          2. @
                                                                           @@@@

                                                                           Ky vend ka marre fund qe ne 1571....kur u vendos perfundimisht "cizmja" e atij mentaliteti qe zoteron nga .....Afganistani e deri ne Marok.....nuk ka me shpetim...jane infektuar breza me rradhe deri tek ky i sotmi....nje mentalitet qe do ta shkerrmoqi perfundimisht kete popull...nga Mitrovica deri ne Sarande.....eshte vetem ceshtje kohe......

                                                                           1. S
                                                                            Sebastia

                                                                            Absolutisht e vertet! Prandaj edhe duhet GENOCID ne mase. 95% e asaj rrace te ndyre duhet zhdukur qe nga djepi deri te plaku 90 vjecar!

                                                                           2. Q
                                                                            Q

                                                                            Kjo tregon se Spaku kontrollohet nga Saliu,socialistat futen ne burg per nje arke peshk,per nje kanal kullues,dhe per nje seks,kurse familia mafioze e Saliut eshte e paprekahme.

                                                                            1. E
                                                                             ENTSOE

                                                                             Dhe per nje rruge per komunitetin me leket e komunitetit!!!

                                                                            2. m
                                                                             mirel

                                                                             Drejtesia e blere nga Rama tani u shit tek Berisha…. Presioni i Salikadavres e dha efektin.

                                                                             1. D
                                                                              Durrsak lale

                                                                              Pordh me rigon, mjer fukarai thuaj

                                                                              1. m
                                                                               mero

                                                                               shtet i mbaruar me administrat 100%te korruptuar

                                                                               1. P
                                                                                P

                                                                                Paska te drejt Saliut qe ju Quan Aspakun,ju po nuk ju qi...nenen nuk te quani baba,Saliu ju shkerdheu para dhe mbrapa,dhe ju i that si urdheron baba.

                                                                                1. D
                                                                                 Dardha e ka bishtin mbrapa

                                                                                 O Kara pa bole ! Nuk e ka liru SPAKU

                                                                                 1. L
                                                                                  Lloji

                                                                                  Me ndjenja si ne turbolenca, kot e keni NUK ka shprese…. Doli llafi Sales kur thot SKAP e jo Spak

                                                                                  1. T
                                                                                   T

                                                                                   Po ku ka shtet ketu. Jane te gjithe plehra te korruptuara te lidhur me njeri tjetrin, me pozite e opozite. Bejne shfaqje para popullit dhe nderkombetareve, sa per sy e faqe.

                                                                                   1. s
                                                                                    shoferi noteri

                                                                                    kjo eshte drejtesia e re?

                                                                                    1. S
                                                                                     Shaqo

                                                                                     ...meqe te shoqin ia derguan ne varr, ka frike per djalin...s'ka faj.

                                                                                     1. W
                                                                                      W

                                                                                      Gjyqtarja Olldashi ka te bej gje me Olldashin e PD-es???

                                                                                      1. M
                                                                                       Mjeku

                                                                                       Lirimi i Malltezit vjen si "peshqesh" nga Lil Beqja! Per te mos mbyllur pas hekurave super-Hajdutin e Rilindjes me 100 milion Euro vjedhje te Sterilizimet, nuk duhej mbajtur ne burg me Malltezi per arsye se ka marre pronen e tij e ka aktivitet ne te.

                                                                                       1. L
                                                                                        Loja e ndyre qe po shpopullon Shqiperine

                                                                                        Nq snuk vepron vet ky Popull neser gjthcka do jet teper vone .Pastoni Shqiperine nga kermat salih brrisha leyr mtajh e ci pernban pragu .merrini pronat e pasurite dhe hudhni brenda shpelleave nga kan dal ,ndryshe ju degdisen me ndhmen e satanit qe kan si Mbrojtes te tyre

                                                                                        1. D
                                                                                         Dezertori

                                                                                         Une jam i bindur që kjo drejtësi është ‘më e mira e të gjitha kohrave’,dmth ka shku për lesh…. S’kishte si të ndodhte ndryshe. Kështu gjykata gjykoi se, ‘flaka e parlamentit mund ‘të kalonte’ në gjykatë ,prandaj nuk na e mban,s’kemi këllqe..’

                                                                                         1. z
                                                                                          zefi

                                                                                          Turpet e drejtesise nuk kane te sosur ne kete vend,lirohet nje hajdut e kriminel zaptues per prona galopante.....sa te kete gjyqetare te tipit Olldashi kurr nuk do kete drejtesi.

                                                                                          1. T
                                                                                           Turp SPAK.

                                                                                           Fuck SPAK.Po lujn me popullin.Te gjith duhen hetuar,sepse Kur nuk kishin siguri,sduhej ta mbanin brenda.Robt ku ti kesh SPAK,qe nga DUMANI E DERI KE ROJA POSHTE. TURP PER JU.

                                                                                           1. M
                                                                                            Miri

                                                                                            Mua me rrihnin kur beja gabime e jo me te me falnin.

                                                                                           2. O
                                                                                            O

                                                                                            Kush e njeh Saliun dhe horrat e Saliut me xhupa te zinj,nuk duhet te ket asnje iluzion se do kemi drejtesi te barabart per te gjithe. Me dhjetra socialist po kalben neper burgje,me faj dhe pa faj,kurse njehere u futen ne oborrin e Saliut dhe Aspakut i shpetoj shurra dhe u dorezua.

                                                                                            1. o
                                                                                             opinion

                                                                                             Ali baba me 40 hajdute lirohet, SAPAKUT I DOLI KAPAKU tani o popull kapni kitarat dhe ciftelite dhe kendoni serenata e rapsodi,sic keni kenduar deri tani.

                                                                                             1. C
                                                                                              Cen

                                                                                              Fiks si Fullani ! Tani duhen ca pare taksash per demshperblim.

                                                                                              1. b
                                                                                               bashkimi për drejtësi

                                                                                               Po të kishte drejtësi të vërtetë sot duhej të burgoset gjyqtarja Iliriana Olldashi, që shkeli dhe poshtëroji ligjin dhe Kushtetutën e vendit. TURP TURPTURP TURP TURPTURP TURPPPPPPPPPPPPP IDIOTIIIIIIIIIIK. Ky shtet nuk funksion me drejtues të tillë të Gjykatave sepse është kapur nga mega Korrupsioni i Salih Berishës, NON GRATA - KRYE Kriminelit MAFIOZ të Shqipërisë dhe drejtuesit të klaneve të Drogës.

                                                                                               1. M
                                                                                                Miri

                                                                                                Nuk eshte droge eshte cigare e ngjeshur.

                                                                                               2. C
                                                                                                Cantarutti

                                                                                                Drejtesi me plepistat 6 mujorsh ! Tani ky tall trapin me te gjithe ata qe besojne se drejtesia do godase te korruptuarit.

                                                                                                1. e
                                                                                                 enter””

                                                                                                 Vetem idiotet besoj new tek drejtesia e Rames. Drejtesine e vendos populli. Por ky popull eshte lepur e injorant. Beni shqiponjen me duar hahahahah

                                                                                                 1. P
                                                                                                  Psikologu

                                                                                                  Tallin karin me popullin sepse populli shqiptar patriot fbook-u ben gjithcka per tua mundesuar kete tallje picke ne rastin konkret

                                                                                                  1. M
                                                                                                   Miri

                                                                                                   Nuk Po mundohem te bie ne sy, por Dua te them qe hashashi nuk eshte kurativ.

                                                                                                  2. D
                                                                                                   Daullxhiu

                                                                                                   Po prisni o te bekuar, te marrim vesh deri ne fund, nuk u lirua nga akuza, vetem do i hypi cites saliut i ziu se u be kaq dite pa nocke.

                                                                                                   1. K
                                                                                                    Koka e krimit

                                                                                                    Edi Rama eshte koka...mos kerkoni as tek Sala e as kund tjeter...

                                                                                                    1. T
                                                                                                     Taraboshi

                                                                                                     Shqiperise nuk do te beje kurre shtet te drejte as mbas njemije vitesh

                                                                                                     1. r
                                                                                                      rezari

                                                                                                      Bythqiret e SPAKUt. Bene theater e tallen koqet me miletin.Edhe Rama qe thote une e bera reformen e drejtesise nje mut eshte.Diten shahen me Berishen e bejne estrade ne parlament dhe ne darke trokasin gotat dhe tallen me popullin.

                                                                                                      1. T
                                                                                                       T

                                                                                                       Drejtesi amerikane. Ju ngopen o popull me luge te zbrazet. Votoni si delet,e dini vete ju

                                                                                                       1. S
                                                                                                        Skandal

                                                                                                        Haaa krime i ndyre i gjori Safet Gjici per mje gojore sexe oral qendrone ne burge qe nuk ndodhe ne bote Vangjush Dako per nje leje ndertimi para 10000 vjetesh ne burge ndersa dhendri Berrishes me 17 kulla ne shtepi nuk e kam natyre te ofendoje por duke filluar nga Edi Rama dhe Spak ju shkapedhefsha te gjalle e te vdekur .

                                                                                                        1. Y
                                                                                                         Y

                                                                                                         Ne vend te Malltecit do te futet I Beqja se nuk kishte vend

                                                                                                         1. .
                                                                                                          .Argita

                                                                                                          Me siguri e kane nxjere per ta hequr qafe Saliu si e ka zakon do e kete detyruar dhendri o me nxir o do i tregoi te gjitha

                                                                                                          1. r
                                                                                                           ran duhet te jtehet pllaka e Bordellos

                                                                                                           Te futet Rama ne Burg pa hunbur kohe he salihi te djeg gjitha Parlamentin dhe Guvernatori jone Satanike , te na e sjell perseri Tarzanin kte Burre Shteti ne pushtet dhe te shkerhehet me te si do vet ! _ Imagjinoni nqs salehu nuk do kishte Mbeshtetjen e Guverrnatorit qe e Gradoj _Trazanin " e e Pllit te Lirise Gorllave_ Burre Shteti", nuk do guxonte me ,jo te ngrnte zerin ne Politike ,por do strukej ne pllin e Lilit mos ta diktonte kush . Pra gjithcka luhet ne prapaskene te Shqptareve ,kunder Shqiperise . Nji Mik i Vertete,, s'ta mban Gishtin rrasur perjete . _ C'do bejne tani Shqptaret e Tradhetuar e mperhunuar nga Poltkat e Satanit Demokratke ? Do vazhdojn Sehiren e pallohen Kazaneve kush ka Gurrmazin me te Thelle apo do shpetojne Nderin e Shqperise ?

                                                                                                           1. a
                                                                                                            american23al

                                                                                                            Ky eshte SPAK….!!!????? Mjere shqipetaret, qeveria merret me fukarenjt qe t’i mbaje ne burg ndersa hienat e pangopura i ushqen me shume qe te jene me te lumtura…!!!!

                                                                                                            1. v
                                                                                                             vilson naci [email protected]

                                                                                                             O SA MIRE ME QEN SHQIOTAR

                                                                                                             1. b
                                                                                                              batto

                                                                                                              Hallall hallal o Bamke Qylollary, hallall ta kesh dashin e Sali Protopapes! Te befshin mire Kullat ppronat e vjedhura, hallall , edhe krimet e kryera te 21 Janarit Gerdecit, hallall pronat ne Ali Dem, ne Gjirin e Lalzit hallall vilat ku i ke dhe ku do ti ndertosh ! Hallall qumshti i Sheqeres qe rriti nje burre si Salih Berisha! -- Hallal te gjitha se ky vend paska qene nje vend i cubave krimineleve hajduteve sa trapeve Ali Pashait Zogut dhe Sali Beut! - Ju thafshin duart ju te SPAKUT qe nuk beni zap nje Plak te felliqur -O JENI TE PAAFTE-O JENI TE KORRUPTUAR- O JENI TE PACIPE-

                                                                                                              1. S
                                                                                                               Spak i kapur nga klani Meta Berrisha

                                                                                                               Nje gojore, nje leje ndertimi, nje arke me peshke, perbejne krime me te rende se 17 kulla korrupsione haaa SPAK haaa shteti i Rames u tremb nga tre flakadan

                                                                                                               1. A
                                                                                                                Argita

                                                                                                                SPAKU TE BEJ REKURS DHE TA KUNDERSHTOJ VENDIMIN E GJYKATES!!!!!!

                                                                                                                1. S
                                                                                                                 Sefer Daja

                                                                                                                 O popull! Drejtësisa është gjithmon e DREJTË! Dhe në këtë rast , vendosi DREJTËSI! Ajo që ne( populli) nuk kuptojmë, është fakti që DREJTËSIA është e SHTRENJTË! ( E ky, ka fatin ta BLEJ DREJTËSINË!) Ne, që nuk kemi parè, vuajmë DREJTËSINË, dhe rrim komentojm ktu! E shofim si politikanë, policë , prokuror e gjykatës bojn QEJF e PARA, në emër të DREJTËSISË!

                                                                                                                 1. S
                                                                                                                  Sefer Daja

                                                                                                                  O popull! Drejtësisa është gjithmon e DREJTË! Dhe në këtë rast , vendosi DREJTËSI! Ajo që ne( populli) nuk kuptojmë, është fakti që DREJTËSIA është e SHTRENJTË! ( E ky, ka fatin ta BLEJ DREJTËSINË!) Ne, që nuk kemi parè, vuajmë DREJTËSINË, dhe rrim komentojm ktu! E shofim si politikanë, policë , prokuror e gjykatës bojn QEJF e PARA, në emër të DREJTËSISË!

                                                                                                                  1. F
                                                                                                                   Fcb

                                                                                                                   Kam kohe qe them : I rruni bolet !

                                                                                                                   1. C
                                                                                                                    Cantarutti

                                                                                                                    Numri i larte i komenteve tregon se sa deshire ka per drejtesi por dhe zhgenjim nga drejtesia.Nuk eshte e vertete qe shqiptaret jane dele por eshte politika qe i ka detyruar ose te pranojne kompromisin me te ose te largohen nga ai vend dhe me pas tall bythen me ta duke folur ne emer te tyre.

                                                                                                                    1. A
                                                                                                                     Asd

                                                                                                                     E verteta eshte qe per funksionimin e drejte te sistemit gjyqesor eshte e interesuar vetem Ambasada e SHBA. Te tjeret shiten e blihen per te futur shkopinjte ne rrote. Pse gjykatesja toleroi Malltezin pas nje krimi te tmerrshem ku ai ka gllaberuar nje prone te stermadhe publike? Aresyeja eshte qe po fillojne mekanizmat per te nxjerre Malltezin pronar. Atehere ka te drejte Berisha kur lufton shtetin shqiptar; I korruptuar, i pafuqishem, pa moral dhe vetedije, ai (berisha) e mund dhe e tremb duke djegur ca karrige ne parlament. Si tha ai mafiozi tjeter? Drejtesine e solli PS dhe jo SHBA; Paska patur te drejte. Por te drejte paskan edhe gjithe shtetet komshinj me vijen tone kufitare kur thone qe shqiptaret nuk bejne dot shtet.

                                                                                                                     1. S
                                                                                                                      Shtet leshi

                                                                                                                      Po keshtu behet shteti mor pisa

                                                                                                                      1. M
                                                                                                                       Monika

                                                                                                                       Ua Apak e Gjkko qe i kishte varur shpresat populli ,u tremben nga pordhet e Sali kriminelit tani c’fare mbeti vetem ti dekoroni si luftetare te demokracise malokare . Shume pordhe per asgje

                                                                                                                       1. p
                                                                                                                        petrit

                                                                                                                        teper e weshtire te behet shqiperia , teper. e futet ne burg ne menyre demostrative , i thuret gjithe ato akuza qe rrezikonte vite burg dhe tashti......... e lironi. cfare drejtesie eshte kjo, ju punoni per buje , kur e dinit se nuk keni fakte PERSE e burgoset????? korrupsioni ka hedhe rrenje shume te thella , prokuroria dhe gjukatat punojne per buje. Denhen njerez te thjeshte vetem se ka bere riparime ne shtepi, ka shtuar ballkon. ka ndertuar nje kotec dhe ju e rrasni ne burg, perse kjo anshmeri?

                                                                                                                        1. m
                                                                                                                         minushe

                                                                                                                         Dakort jam qe doli dhendrri po qe se futet sala brenda dhe na le rehat se cdo dite stres kur e shohim ne tv

                                                                                                                         1. S
                                                                                                                          Shoku

                                                                                                                          Nuk kam komentuar deri tani per arrestimin e Jamserbit, pasi mjerisht e di se ne atdheun Tim nuk funksionin drejtesia (se mos vetem ajo). O bashkevuajtes; ju qe perdite hasni probleme gjithandej, si mund te mendoni qe ne Shqiperi ka burg per njerez te tille? Jane iluzione. Asgje nuk ka ndryshuar, e asgje nuk do te ndryshoj. Per te mira e ne gezime ardhsha ne Shqiperi.

                                                                                                                          1. L
                                                                                                                           Landi

                                                                                                                           ju qifsha SPAK un me Dumanin ne krye Pune malokesh Vari karet

                                                                                                                           1. b
                                                                                                                            batto

                                                                                                                            Pse nuk ngrihen ne protesta populli shqiptar per lirimin e Maltezit ? Per zjarrvenien e Parlametit ? per denimin e Sali Berishes ? per krimet e tij ? - --- Pse nuk protestohet perpara SPAK ut ? !! -- Drejtesia nuk bie nga qielli, drejtesine nuk e sjellin vetem nje grusht njerzish ! Kjo tregon qe jemi ne pa eshte Berisha dhe familja e tij e korruptuar - Dhe nuk eshte vetem Berisha i korruptuar dhe maslkara, jane te gjithe politikanet PS e korruptuar maskarenje hajdut kriminel

                                                                                                                            1. N
                                                                                                                             Niko

                                                                                                                             Vetem me dy fjale.BURDELLO SUNITE.

                                                                                                                             1. N
                                                                                                                              Nje i Moshuar

                                                                                                                              O njeres mos u merzisni veten e tyre kane diskretituar, prandaj nuk duhet besuar tek kjo politike qe nga Berishe krimineli e te gjithe te majte e te djathte jane te perlyer koke e kembe te hapim syte te mbajme ekujliber te mbrojme familjet tona se me ne njerzit e thjeshte e kane kur te vije dita per te votuar te mos pergjigjemi ate kemi ne dore voten , prandaj livadhisin e kane hedhur mbi sy dyfishuan edhe rrogat pa i vrare ndergjegja se ne pensionistet dhe shume te tjere hallexhinj mezi ngrysim muajin pale te pishe njekafe ne lokal per te hequr stresin helbete i do plaku i shkrete . Saliu dhe shoket e pleres livadhisin me paret tona del dhe ulerin me ate surat si BYTHE .Sali Krimineli meriton gjithe te keqijat e kesaj Bote je zanafilla e kesaj katrahure i pagofsh te gjitha me cte mban pragu .

                                                                                                                              1. f
                                                                                                                               fisnik

                                                                                                                               GJUNJEZOHET DREJTESIA PARA KRIMIT SI GJITHMON.....

                                                                                                                               1. D
                                                                                                                                Demokrati idealist

                                                                                                                                Kisha shpresa se më në fund drejtësia do vendosej në Shqipëri,por me lirimin e dhëndërrit të sali malokut akuzuar për aferën e Klubit Partizani ndihem i zhgënjyer.Akuza që ka ngritur SPAK-u ndaj saliut dhe dhëndërrit të tij është e rëndë dhe gjykata nuk duhej ta lironte nga arresti me burg dhëndërrin e sali qenit,sepse gjithë ata shqiptar prisnin që gjykata të mos toleronte një gjë të till.Këta gjyqtar që pasuritë thonë se ua kanë falur prindërit dhe vëllezër e motrat në emigracion janë të korruptuar,janë hajdutër me çizme. GjKKO po mban në burg Vangjush Dakon që akuzohet për një çështje më të lehtë se Malltezi.Ai,ajo gjyqtare që liroi dhëndërrin e malokut duhet të pirdhet nga Gjykata e apelit,sepse është e infektuar nga virusi berishian.

                                                                                                                                1. K
                                                                                                                                 Koli

                                                                                                                                 Hajde Gjykata Leshi,Hajde.Lum si ju qe jetoni ne Shqipni.Or Popull keto do ju Rrjepin deri ne Palce.Deputetet Ngriten rrogat e tyre Dyfish,tani Diegin Karriget(Kafshe).SPAKU do Ngritje Pagash,duan tani nga 10,000 Euro ne muaj se i rrezikohet jeta.A e kuptoni qe keta Kurvat ne Drejtesi tallin Bythen me kete Popull.Nxirrej ky Hale nga Burgu:Asnje Denim per Kriminelin Sali:Likja Qesh kur del nga SPAKU.Stehere Pyetja eshte:Mire SPAKU po Amerika cfare beri dhe ben:Tallin Bythen akoma.Ma Va,kjo eshte shume.

                                                                                                                                 1. J
                                                                                                                                  Juliano

                                                                                                                                  Shqipëria dhe shqiptaret janë në kondraversion të madh, këtu protestën dhe djegien në kuvend e bëjnë ata që kanë pushtetin de fakto që është opozita, ndërsa de juro e ka pozita partia socialiste. Histori me telenovela si e malltezit kemi 33 vite që dëgjojmë me berishën, metën e me ramën që në drejtësi ka dështuar, me gjithëse në pushtet erdhi vetëm duke premtuar se do bënte dhe kërkonte drejtësi. Këta pjerdhin në një poç, për ta thënë troç. Shteti, drejtësia ka rënë në duart e atyre që se dhjesin as SPAK dhe ato që bëjnë seminare në SHBA e as e as e as për këdo që bërtet se drejtësia do bëhet, kurrë, harrojeni. I urojmë dhe berishës dhe metës, që të pregatisin një mut të madh, ku të hajë SPAK dhe ato që gjykojnë pas SPAK. Nuk duron më ky popull me këto telenovela, jeni komplet të gjithë të pabesueshëm.

                                                                                                                                  1. D
                                                                                                                                   Dr. Rrumpalla

                                                                                                                                   Ju kam thënë që e gjitha eshte nje teater, por nuk më beson njeri. Ata që kanë ndarë lekët bashkë nuk mund tja fusin njëri tjetrit. Mos e harroni kurre shprehjen te filmi "Duel i Heshtur" :Po puna e komisarit ishte lojë. Kështu do vazhdojë komedia deti në fund. Arrestimet janë sa për sy e faqe të elektoratit. Vetëm pabuksat bëjnë burgun të tjerët kur dënohen bëjnë pak vite burg me digitalb në qeli dhe kur...t që i bëjnë vizitë.

                                                                                                                                   1. X
                                                                                                                                    Xha Braho

                                                                                                                                    JO SPAKU, POR AS ZOTI, NUK BEN DERMAN ATY NE ATE VEND… PRANDAJ, MENDONI PER VEHTEN, DHE FEMIJET TUAJ… E KEQJA ESHTE BERE BASHKE, DHE NUK KA «spak» QE E ÇAN….

                                                                                                                                    1. A
                                                                                                                                     Ata duan te nxjerin gashtenjat me duart tona

                                                                                                                                     Bato: ate kerkojne ata prandaj e nxoren Malltezin duan REM UJE nuk duhet rene ne poziten e tyre se fiton Sali krimineli dhe e ha populli i shkrete si me 21 Janarin 2011-te iken kater bir nenash duhet lene te hane njeri tjetrin te shqyhen dysh se e meritojne , ne populli te ruajme qetesine mos tewbehemi MASHA e politikaneve

                                                                                                                                     1. Y
                                                                                                                                      Ymeri nga Yzberishi

                                                                                                                                      Ha, ha, ha…. « Po kjo ishte loja »…..

                                                                                                                                      1. L
                                                                                                                                       Leshi

                                                                                                                                       Kush me tregon cfare vlere ka SPAKU, kur keta arrestojne, Gjykatat lirojne, duhet te ngrihemi te gjithe ne protesta te zhdukim kte fare te keqe politikanesh e gjyqtaresh te tille

                                                                                                                                       1. Y
                                                                                                                                        Ymeri nga Yzberishi

                                                                                                                                        Ju pjerdhsha mu ne drejtesi… valixhet gati, siç thote Arjan Çani. Popull i tredhur, e i pjerdhur….q… nonen, te thote babe…

                                                                                                                                        1. A
                                                                                                                                         Arber

                                                                                                                                         Njerez te felliqur ! Kafshe pylli , jo gjyqtare . Nje popull pa gjyqesi te drejte eshte njelloj si te jetoje ne xhungel , i destinuar te zhduket . Fatalitet .

                                                                                                                                         1. E
                                                                                                                                          Ed pisi

                                                                                                                                          SPAK eshte institucion pavlere, duhet shkrire/fshire.

                                                                                                                                          1. e
                                                                                                                                           enter””

                                                                                                                                           Hajduti mbron hajdutin Rama dhe Berisha jane te keqijat e ketijq vendi. Njera dore lan tjetren Mos kerkoni drejtesi ne shqiperine e Rames

                                                                                                                                           1. D
                                                                                                                                            Dani USA

                                                                                                                                            E kane leshuar qe te arratiset se i ka hpur shume pune…………………….

                                                                                                                                            1. m
                                                                                                                                             mirel

                                                                                                                                             Me sa shoh une nga komentet, RIlindja e PiSave kerkon te nxjerri nga burgu Lefter Koken dhe Vangjush Dakon. Fakti qe keta jane funksionare publike, dhe i kane duart te ngjyer ne korrupsion nuk u ben pershtypje fare kurvave te Ramutit. 5 milionet e pastruar te Malltezit nuk krahasohen kurre me qindra milionat e vjedhura dhe te grabitura me PPPte dhe Koncesionet e Ramutit-Beqes, Ballukut, e pa mbarim Nuk krahasohen me Durresin e shkaterruar nga Dako Nuk krahasohen me Portin e shkaterruar nga Rama Nuk krahasohen me Balleshin e shkaterruar nga Rama Cfare nuk ka bere ky PiS, dhe sociaPiStet jane ne zi per 5 milionet e Malltezit Kurvat e Rames po bejne gati skenarin e lirimit te Dakos dhe Gjushit Me sakte skenar kembimi me Malltezin Kjo ishte loja!

                                                                                                                                             1. D
                                                                                                                                              Dhëmbeli

                                                                                                                                              O komentusa qorra !!! Shikoni dhe lexoni mirë vendimet e gjykatës nr. 112 datë 20. 11 . 2023 dhe vendimet nr. 117 dh116 të datës 23.11.2023 dhe 26 .11.2023 për S . B dhe J.M . Kjo do të thotë që vendimet, me këtë përfundim, do të merre pasnesër dhe të shtunën….! Domethënë ….parashikohet ! Kjo është paralajmërim për opinionin …, Si i thonë ndryshe …parashikim …, si do reagojnë … qorrat . Qofsha unë i gabuar ! Mundet të jetë e vërtetë dhe lapsus i gazetarit ?!.. por qorrat mbeten qorra .

                                                                                                                                              1. t
                                                                                                                                               titi

                                                                                                                                               I lexove te gjitha komentet dhe nuk kuptoj pse e shajne SPAKun O kopmentusa nuk e nxorri Spaku nga burgu por gjykata E drejta e Spakut eshte apelimi mos i ngaterroni gjerat

                                                                                                                                               1. Megjithese ka SHKATERRUAR dhe VJEDHUR Shqipërinë të Gjithë Pushtetarët Dalin Pa u Lagur. Rroftë Gjykata, Prokuroria, Gazetaria dhe Media Vizive. Harrova dhe Akuzat e Amerikës, Anglisë dhe BE-së Rrofshin. Shqiptare: IKNI dhe MBATHJANI nga Sytë Këmbët dhe Lejani Shqipërinë BANDËS MË KRIMINALE PUSHTET-GJYKATËS-PROKURI-MEDIA-GAZETARI! Nuk ka Rrugë tjëtër.

                                                                                                                                                1. I
                                                                                                                                                 I pa gjumi

                                                                                                                                                 Sala nuk paraqitet para gjykates,ky tjetri nuk bo as nji muj burg, pastaj thone drejtesia e re! Si ajo shprehja nusja e re me b...e te vjeter.

                                                                                                                                                 Lini një Përgjigje