Lorenc Vangjeli: S'keni parë gjë akoma, do arrestohen njerëz të rëndësishën nga media, përveç politikanëve e oligarkëve

21 Nëntor 2023, 10:46Politika TEMA
Lorenc Vangjeli: S'keni parë gjë akoma, do arrestohen njerëz

Analisti Lorenc Vangjeli, i ftuar në “Top Story”, u shpreh se në “rrjetën” e SPAK, janë njerëz të rëndësishëm të politikës dhe medias. Sipas Vangjelit, janë disa ministra e ish-ministra që mund të arrestohen me urdhër të SPAK.

“Do të shikojmë politikanë të rëndësishëm që kanë shkëlqyer me ‘make up-in’ e tyre nën dritën e prozhektorëve, që do të shndërrohen në banditë të rëndomtë. Ministra dhe ish-ministra, deputetë. S’keni parë asgjë akoma, thoshte dikur Edi Rama. S’keni parë gjë akoma duket sikur thotë Dumani dhe njerëzit e tij. Do të ketë edhe njerëz të rëndësishëm të medias”- u shpreh analisti.

“Njerëz të legjislativit, drejtues të lartë të policisë, ish dhe aktualë, madje edhe njerëz të botës së medias. Të gjithë, në një mbrëmje si kjo ose në një mëngjes që do të pasojë, do të pësojnë këtë Metamorfozë. Nga shkëlqimi e shndërrimi në të kundërtën e saj.

Do të shikojmë edhe njerëz shumë të pasur, që do të përfundojnë po njëlloj. Ora e të vërtetës nuk paralajmëron. Ora e të vërtetës kur vjen, kupton që jeton. Ne tani po jetojmë në mallkimin e famshëm kinez, po jetojmë në kohë interesante. Nuk e di sa mund të sigurohet drejtësi, por që do të ketë ndëshkim, do të ketë”- shtoi Lorenc Vangjeli.

32 Komente

 1. S
  Sali bolleku per familien e tij

  lexova vetem titullin,por dpaku e drejtesia (po te kete ngel ndonje i nderdhrm)duhet te hetoj arian canin,bushatin,buzfryren sonila,qim peken,e co se patjeter jane me ndonje grup kriminal te brecanit,te lushajt me te birin,se ku i gjeten pasurite marramendese,ku e gjejne guximin qe bejne thirrje per lufte e vrasje.Kush i financon 50 tv publike qe lehin cdo nate kunder vendit tone....cfare behet me pasmaciun drogaxhi e dhume e shume qe jane ber milionera pa punuar

  1. N
   Ngele studiove kazane o mjeran

   Haaa drejtesin po e sfidone nje kriminel nje komunist nje non grata ky tregone peralla popullit nuk i interesone polici Breçari apo Dedleshi do kokat e krimit . Cfare spaku bene eshte makiazhe per te grnjyer popullin . A e pe parlamentin a ka ligje qe te denojne zjarrvensit qe paguhen si ligjvenes ? Eshte ne burge mercenari qe vrau ne Elbasan po koka krimit eshte e parlament shoqja Bardha . Nuk ka drejtesi drejtesia eshte per krimbat e vegjel

   1. s
    shkrimtari

    Lorenco dhe pak fare do dhe do tja dhjesesh Tak Ngjeles per fantazi e orkester.

    1. S
     Shkodra

     Mediat jane shperlaresit kryesor te mafiozve.

     1. z
      zalli

      po habitem per cilat media e ke fjalen,pse ka media ne kete vend!gjithçka mund te gjesh ne kete vend,edhe ato gjera qe mund te jene ne planetin Mars,por me bindje them se media te lira e te pavarura jo dhe vetem jo nuk mund të gjesh.nuk jam nihilist por kur njeriu me i korruptuar e krimenel shfaqet 24/24 ore ne te gjitha mediat ,ku flete ç'fare te doje dhe pyetet per ç'ka don ai,jo jo

      1. J
       Ju Kancerozet e Kazanit duheni zhdukur te gjthe

       Gjithe kjo shpure Maskarenjesh qe deri me sot Infektuan e degjeneruan gjithcka munden ne kte Shoqeri ishin dhe jane Mbeshtetesit Kryesore te cdo Politike Poshtersie qe eshte bere ne Kurrz te ktj Populli dhe sigurishte Me Te Rrezikshem se vete Bandat e Krimit ne Politike . Pa zhdukur gjithe kto Goja Kanceroze qe i shkaterruan jeten Shqptareve nuk ndryshon asgje edhe ne Politken e aztj vendi .

       1. E
        Emri

        Ishalla, te lumte goja!

        1. t
         terrorizem mediatik

         Loro Vangjellatusi ky Korofillak qe kercen mbi tavolina ne Buzuqe paska ne xhepa (me urdher nga lart) celesat e kasafortave ku mbahen dosjet e SPAK.

         1. v
          vezhguesi

          Mos se tmerove Ylli Raqipin dhe direkt do pyes "po ç'ne mo", qe eshte bere si "Mergata e qyqeve" me ate palo emision duke e kthyer ne celule mafioze."Te (pa)ekspozuarrit" !Kush e ka radhen?

          1. D
           DMK

           Dhëndrri doli nga burgu të fala zbagut

           1. D
            DMK

            Lorenc fallxhorja ka 2 vite që çdo shtator arreston 10 veta

            1. y
             yp xhixhi

             e liruan dhendrin o vangjel... kjo tregon ...... qe populli dele vazhdon ta haje tullumin si gjithmone.

             1. A
              Analistet zjarrnxites ne burg...

              Keta analistet jane bere milioner...Se di sa kane mare me letra e sa nen dore....Kur do shohim ndonje ne burg per pastrim parash...psh ate Canin se duket qe eshte njeri mashtrues qe ne pamje...pa hyre te karrakteri negativ e shpirtligesia e shpalosur hapur..

              1. m
               mergim tari

               Sapo u lirua Jamarber Malltezi Ky eshte SPAKU. Fut ne burg te majte dhe i le aty. Ben sikur fut ne burg ndonje te djathte, e me pas I liron Gjykata e apelit te ….. SPAKUT…. “S’keni pare gjë akoma” thote Lorenc Vangjeli. Ky ishte edhe SPAK-u Lorenc, E pame……. E gjeeeeetem Vangjel……. Jane te njejtet qe ishin …….. plepat, gjin gjonet, prel martinet dhe kopeja e tyre e felliqur. Nuk mund te ndryshoje mendja, shpirti dhe mentaliteti primitiv i prokuroreve dhe gjykatesve vetem me nje vetting. Duhet qilizem ne nje toke te helmuar. Xhaxha i Aleksit dhe Zamira Durda. Mos prisni gjë per nipin dhe djalin tuaj. As 21 Janari dhe as Gerdeci nuk gjykohen dhe asnjeri nuk denohet per aq kohe sa ne cdo krim ka gjak ne duart e tij Sali Berisha, familja e tij dhe bashkepunetoret e tij. Nuk behet vetting dhe te vazhdosh me te njejtet prokurore e gjyqtare. Ne Shqiperi duhej nje trupe e HUAJ GJYQTARESH E PROKURORESH. KETU GABOI AMERIKA ….. qe la te njejtet gjyqtare e prokurore. Dalia nga burgu e Jamarber Malltezit eshte lajm i keq per drejtesine shqiptare. Eshte ajo qe kam thene qe ne fillim. Nuk behet drejtesi e re me ata prokurore dhe gjyqtare. Nuk e di ose Shqiperine e ndjek gjithmone fatkeqesia. Ndoshta ne kete rast duhet ti lutemi MORTJES te na largoje te keqen me te madhe qe fatkeqesisht ju ngjit atij vendi.

               1. D
                Drejtesi

                Ha ha ha vraponi kapni lajmin! Pse nuk e botoni ndryshimin e mases arrestit per Malltezin! Filloi shfryrja tullumbaces! Ngushellime per gojeshthurrurit e temes!

                1. k
                 km

                 O Lenco,eshte nje poeta qe Ka shkruar nje poezi monumentale dhe shume aktuale per ne shqiptaret:- ...Kadriut,ti rrefec parane Ters e vertit Sherihane, Per para' shet Edhe t'ane. Ja di kimene ...parase..." He,mo Lenco,si te Duket?

                 1. K
                  Kadriu

                  O KM, Jo "Kadriut" o i uruar, por "kadiut", dmth gjykatesit !!!!!!! Lexoni nga pak lali, se nuk shtyhet keshtu !!

                 2. S
                  Skraparliu

                  Mire e ke Lorenc do arstohen dhe do lirohen si Malltezi,kjo eshte drejtesia qe kemi pritur

                  1. j
                   jepni komentet e shqiptareve o Graqirat e halese

                   vazhdojn e luajn me durimin e shqptareve Krimbat e Janullatos dhe pederasti ymer baze ,duke na provokuar durimin ne kte hale

                   1. O
                    OJQ EvgjitMedia

                    Unë jam PLënc Vangjeli ..Mbrapa më vjen makina e Mutit. Në sfond kori I putanave : Makina e Mutit, Makina e Mutit !

                    1. P
                     Preshi I lushnjes

                     0000 bubuxhel do lirohen si malltezja dhe do kerkojne demshperblim nga 10 million euro, paguan populli di gjithmone per çdo show

                     1. P
                      Preshi I lushnjes

                      0000 bubuxhel do lirohen si malltezja dhe do kerkojne demshperblim nga 10 million euro, paguan populli di gjithmone per çdo show

                      1. P
                       Preshi I lushnjes

                       0000 bubuxhel do lirohen si malltezja dhe do kerkojne demshperblim nga 10 million euro, paguan populli di gjithmone per çdo show

                       1. P
                        Preshi I lushnjes

                        0000 bubuxhel do lirohen si malltezja dhe do kerkojne demshperblim nga 10 million euro, paguan populli di gjithmone per çdo show

                        1. o
                         opinion

                         Do te ket lesh dhe presh zoti Vangjelica.

                         1. v
                          viktor

                          Lenc bythka, qenushi i slites se propagandes se Rames...flet gjithnje pa emera...Lencka i di gjerat nga brenda Lencka...ka nje problem me virilitetin po ...varja...dava Lencke..

                          1. s
                           selim

                           Eshte bere si Baba Vanga Lenc by...a.

                           1. l
                            linda

                            O Vangjel, u "kungove" dhe sot? I more porosite nga Sulltani? Po ik or pederast.

                            1. R
                             Rrespekt

                             Vangjel kam rrespekt per ju. Vetem te lutem ma sqaro pak kete punen e Edit...si I bie qe Beleri mbahet ne burg oer 40.000 leke korrupsion... Dhe Abibiiiii I Gites lirohet per 4.000.000.000 leke korrupsion

                             1. E
                              Emiljano

                              Skeni pare gje akoma thot ky!ca te shikojme qe jamhajdut malltezi del nga burgu,per kete e kishe fjalen.Shqiperia o miku tim eshte zhyt thelle ne lluc dhe te gjithe ju politikane,media hanaliste kush me shume e kush me pak jeni bere zhulsa te piste.Po nuk u zhduket qe te gjithe ju nuk behet ai vend

                              1. v
                               viktor

                               Nuk ka te paprekshem?! Po Rama eshte jashte o pederast....!

                               1. G
                                Gimi

                                O vangjel ku ke ngel, me at gjol si kaqol. Si mund të arrestohen pronarë mediash, pastaj do themi se u burgos fjala e lirë, dhe mbas një jave si malltezi dhe guvernatori fullani, do marin shpagim i ndejtjes një apo dy javë në burg. Të rrofsha pallën, më mirë dy javë në burg se sa punë dy muaj.

                                Lini një Përgjigje