Anija e kompanisë greke transportonte qymyr nga Rusia

15 Shtator 2022, 20:11Rajoni TEMA

Anija e kompanisë greke transportonte qymyr nga Rusia

Një anije mallrash nga një kompani greke po transportonte qymyr nga një port rus në fund të muajit të kaluar.

Ky ishte konstatimi sipas të dhënave të transportit të aksesuara nga Bloomberg.

Më tej thuhet se anija në pronësi të Thanasis Martinos, ngarkoi 53 ton qymyr nga terminali rus Taman më 29 gusht. Kjo sipas të dhënave nga kompania e transmetimit të të dhënave Kpler dhe Logistic OS.

Anija mbërriti në portin pranë qytetit turk të Iskenderun më 5 shtator.

Një zëdhënës i kompanisë nuk pranoi të komentojë mbi ngarkesën e anijes, por tha se nuk mund të ketë shkelje të sanksioneve nëse destinacioni nuk është BE-ja.

Komisioni Evropian deklaroi më parë se sanksionet zbatohen për të gjitha dërgesat e qymyrit me origjinë nga Rusia, pavarësisht nga destinacioni i tyre.

3 Komente

 1. S
  Sa-Hale Breshkari

  53 ton!!!???? C'eshte kjo anie apo kamion...!?? Shtoj dhe nja 000 pas 53-shit more gazetar koti.

  1. .
   .

   Artikuj tendentciz made in Turkish, nga Arnautet bythlepires te Sulltanit.

   1. i
    i jan neshtruar Kercenimit Turk e i sherbejne

    hahahahah Greqia ne sherbim te Turqise duke thyer Embargo lol ,Nji rrezik i tille ka nji Kosto Politike ne BE . Greku po i lepin topet Erdoganit duke u vene ne sherbim te Turqise hahahahaah .Dhe thoni pastaj qe s'jane trima Micitaqis me ushtrin e tij . Ja kta jane greqiret haaaaaahahahaahahahaa eshte vertet me qesh me kta pederasta

    Lini një Përgjigje