“Do shihemi përsëri”, nëna e 21-vjeçares që u përplas nga shqiptari në Selanik përlot me fjalët

27 Nëntor 2022, 15:59Rajoni TEMA

“Do shihemi përsëri”, nëna e 21-vjeçares

Me fjalë të ndjera dhe prekëse është shprehur nëna e 21-vjeçares greke e cila ndërroi jetë sot, pasi u përplas nga një 26-vjeçar shqiptar në Selanik.

Sipas mediave greke, në një postim në Facebook nëna e Emanuelës i ka dhënë asaj lamtumirën e fundit duke theksuar dhe dhimbjen e thellë që ndjen nga ikja e parakohshme e saj.

"A jemi ne një ëndërr e një hije, apo një hije e një ëndrre? Në mjegullat e zeza, bukuria e pafundësisë. Udhët të mbarë shpirti im deri në skajet e gjithësisë. Nuk po them lamtumirë dashuria ime, por shihemi sërish! Të dua deri në parajsë dhe mbrapa dhe do të të dua sa të jetoj dhe të marr frymë”- ka shkruar ajo.


Familja e studentes fatkeqe nga Chania vendosi të dhurojë organet e vajzës së tyre pasi siç përmendi nëna e saj, Emmanuela ishte një mrekulli fëmijë dhe kur u largua donte të bënte mrekullinë e saj, të jepte jetë për të tjerët.

 21-vjeçarja ndërroi jetë mëngjesin e sotëm pasi nuk arriti ti mbijetonte plagëve të marra nga përplasja e dyfishtë

Vajza e re ka mbetur e plagosur rëndë në orët e para të së martës, teksa është tërhequr zvarrë përgjatë rrugës Egnatia nga makina e drejtuar nga 26-vjeçari shqiptar dhe më pas ka mbetur e gjakosur në asfalt. 

Që në momentin e parë mjekët bënë përpjekje mbinjerëzore për ta mbajtur në jetë, por gjendja e saj shëndetësore ishte jashtëzakonisht kritike dhe ajo u shtrua me mbështetje mekanike në Repartin e Mjekimit Intensiv. Shqiptari u largua nga vendngjarja me shpejtësi ku jo vetëm që nuk i dha ndihmën e parë por e shtypi për herë të dytë në momentin që tnetoi të largohej.

10 Komente

 1. s
  sotir

  Kafshe skiptare

  1. L
   Labi

   Ne jemi 30 milion,kur behet fjale per krim

   1. M
    Momqirsi grekofoneve

    Ka ikur kafsha nga vendi i ngjarjes? Perse nuk e thone qe eshte minoritar grek ky moterqiri? Kur bejne krime loqet grekofone, greket thone “eshte me origjine nga Shqiperia”, nuk thone eshte “omogjenis” sic thone kur bejne te mira.

    1. E
     EleΥΘeriskeΨi

     Iken nje engjell dhe fatkeqesisht jeton nje djall si ju..

     1. M
      Momqirsi i grekofoneve

      Sto mouni tis manas sou paliovromiari. Si Kacifa do ju zhdukim te gjitheve. O kerrme grekofolese, eshte grekofon ai kafsha, perse nuk e thoni mori gamimeni paliovroma?!

      1. O
       Ortega

       ENGJËLL, me keqardhje. Ngushëllime nënëzeza. Muhabetet tjera janë idiotizma greqërish, or i pashpirtë. Se greqërërit nuk aksidentojnë, specie qyqesh

      2. R
       Remo

       Momshkerdhyer , shkurt , bir i nje bushtre , i ndyre deri ne ekstrem , shpellar-taleban i te njejtit Ideal me ate qenien dythundrake qe nga gomari ,i ka hipur makines per te bere ate krim horror ne Greqi. Me keq akoma , si ai qe ne vend se , t'i jepte ndihmen e pare , i ka dhene goditjen fatale dhe ka ikur si skuth. Edhe ti o ndyresire , tallesh me dhimbjen e nje nene dhe ikjen nga kjo bote ne menyre makabre te nje te reje te pafajshme. Sigurisht , duhet te jesh ndonje nga ata te shumtit , qe dikur ne Greqi , besoj se ta kane shqyer sumen mbasi te kane kapur duke bere ndonje poshtersi njesoj si kjo qe ka bere ky kerma tjeter. Pt'huuuuuuuu

       1. M
        Momqirsi grekofoneve dhe gruaqirsi i Remos

        Remo koproskilo, ai eshte grekfon si ty mor pusht i pushterve. Perse e mbuloni? Veau nje vajze dhe iku si pidh motre njesoj si kulufet grekofone. O mut i muterve, theksojeni qe vrasesi eshte grekofon mor diarre e ndyre.

      3. A
       Angjelini

       E dhimbshme. Ndeshkimi duhet te jete maksimal per kete vrases. Te ikush pa e kthyer koken mbas ke goditur tjetrin tregon ligesine e ketij njeriu!

       1. K
        Klimax

        Çfarë mund të thuash? E dhimbshme! Një ëngjëll që iku tragjikisht kaq papritur nga jeta! Ngushëllime familjes dhe bravo për kurajon dhe aktin e tyre humanitar për dhurimin e organeve të njeriut të tyre të zemrës!

        Lini një Përgjigje