Edhe Greqia me të dërguar të posaçëm për Ballkanin Perëndimor

16 Qershor 2022, 20:17Rajoni TEMA

Edhe Greqia me të dërguar të posaçëm për

Ambasadorja greke në Bukuresht, Sofia Grammata, është emëruar e dërguar e posaçme e vendit të saj për Ballkanin Perëndimor, ka njoftuar të mërkurën Ministria e Jashtme e Greqisë, raportoi e përditshmja greke, Ekathimerini.

Vendimi sipas ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, tregon se Greqia i kushton rëndësi parësore konsolidimit të paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon dhe më gjerë.

“Në këtë drejtim, ajo promovon përforcimin e marrëdhënieve dypalëshe mbi bazën e respektimit të së drejtës ndërkombëtare, të ligjit ndërkombëtar dhe mbështet në mënyrë aktive perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga ministria.

Ajo ka shërbyer më parë si drejtuese e Drejtorisë për Evropën Juglindore të Ministrisë së Jashtme.

Ndonëse është emëruar e dërguar speciale për Ballkanin Perëndimor, ajo do të vazhdojë të kryejë detyrat e reja paralelisht me ato ekzistuese.

Të dërguar të posaçëm për Ballkanin Perëndimor kanë edhe SHBA-ja, Britania e Madhe, Gjermania dhe BE-ja.

8 Komente

 1. U
  Undefined

  Hahahahaha....bordelloja me 500 miliarden borxh ....me te "derguar te posacem" per Ballkanin Perendimore....me troc....me te derguar te posacem per pengimin e Shqiperise drejt BE......nje loje qe e luajn ketu e 30 vjet bashke me kurvat e Parisit......thjesht skuth te poshter sic njihen ne historine e tyre 200 vjecare si Shtet i pjerdhur.....larg koleres "greke".......

  1. y
   yyyyyyyyyyyyyyyt funderinat e kriminelet e azise

   refuzohini kta pisa greke ,nqs jane kta ne Be ne duhet ta refuzojme mos te flliqemi me kta shkerdhata te infektuar ne side

   1. H
    Haka Tekizoti

    Mesa duket do ketë një të dëdguar të posaçëm për frymë në Ballkanin perëndimor e kështu në vend t'i japin frymë mund t'i zënë frymēn. Po bëhet qesharake.

    1. K
     Klimax

     Mos u "shqetësoni" se nuk ju lutet kush për në BE! Keni mbi 30 vjet me moton "e duam Shqipërinë si gjithë Europa", por me bythën Turqisë dhe gojore Europës nuk futeni në BE as për 30 vjet të tjera!

     1. A
      Aqifet muslimon

      O trapa te Albanistanit, ngelet duke vjelle vrer kur flitet per Greqine, e cila eshte eshte 30-40 vite perpara myslimoneve shqipfoles. Vetem dini te shani, a thua ju jeni engjej dhe klase mbreterore. Rini urte aty Ku jeni dhe futini ndonje grosh se vetem pordhe keni.

      1. U
       Undefined

       O buzkuqi...Janulles..me 500 miliard borxh nuk je as 30-40 ore perpara e jo 30-40 vjet....hahahahaha...keni 200 vjet ne...asistenc sociale.....akoma ju paguajn gjermanet faturat e ujit e te dritave...hahahahaha o kokrra e...zhabziut.....prandaj leri keto pune se nuk jane per kokrra....si puna jote...na u hiq qafe o kelysh jevgu...

      2. J
       Jashte Klubit te pederasteve .

       o po c'ju duhet xhanem ,me pederastet e ksaj bote . le te qihen ! te bojn Orgji si e kan bo gjithmone . greket pranej i pranun ne Klub me ja morr ne goje Europianeve dhe ja kalltit te tan mrena . uahahahaha dhe si e futn mrena Klubit thu tina ? - me pashaporte fallso ! - si the ? Perse ? - haaaaaaahahahahahaha sepse dihet mer yahoo . Ne Protokollin e Kombeve qe ruhet ne Bruksel , Greqia eshte nji FakeKomb inekzistent - pra Ellas FALLSO SHTET shkruhet ne Protokollin e Klubit BE . nashi ,,si mundet te rrinin pa Gojoret e grekeve Pleqte e Brukselit ? - Thirrini menjes e i kuptoni gjonat si duhet .jo si pellasin Gamort e Janullatos haaahahahahahahhaa Ne sto dhjavul do shkoni . Hec aty Erdogan shqyeja rronavillen micitaqis

       1. l
        labi

        Edhe keta me te derguar te posacem,keta qe jan deri ne gryk ne borxh te Gjermania.Nuk duhet te shikojme nga e kaluara thone evgjitet e Athines,por kur u rane breket ne fund te kembeve i kerkonin Gjermanise reparacionet e luftes,keta te shikojne mbrapa ne jo.Mundohen te shkretet te komandojne ballkanin po aha e kane humbur,sa te kene Shqiptaret armiq kurr nuk mund te marrin frenat e ballkanit ne dore.Si mund te pretendoje nje shtet serioz nje gje te tille kur sa i vjen rasti sulmon dhe denigron nje vend qe eshte mik dhe aleat i Amerikes,perfundimi nuk ka gje me Shqiperine po me Ameriken,i bie deres te degjoje dritarja.

        Lini një Përgjigje