Erdogan "kopjon" Bajram Begajn: Shpall zgjedhjet në një ditë me Shqipërinë!

22 Janar 2023, 21:50Rajoni TEMA

 

Erdogan "kopjon" Bajram Begajn: Shpall zgjedhjet në një

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka njoftuar se zgjedhjet në Turqi do të mbahen më 14 maj të këtij viti.

Njoftimin Erdogan e bëri përmes deklaratave të tij nga Bursa dhe siç edhe pritej, qendrat e votimit do të hapen më herët se sa ishte planifikuar, më 14 maj.

Teksa ishte duke zhvilluar një takim me të rinjtë, presidenti turk deklaroi se “gjithçka do të përfundojë” më 14 maj, duke lënë të kuptohet dhe konfirmuar se kjo do të jetë data e zgjedhjeve.

“I jam mirënjohës Allahut që do të marshojmë së bashku në zgjedhjet që do të mbahen më 14 maj”, theksoi ai teksa iu drejtua të pranishmëve.

Vihet re se Erdogani deri pak orë më parë i shmangej saktësimit të datës së zgjedhjeve presidenciale në Turqi, por partneri i tij qeveritar, Devlet Bakhceli, është kujdesur të konfirmojë të premten se zgjedhjet do të mbahen në 14 maj.

5 Komente

 1. O
  Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

  Bega Bayrom: i jam mirenjohes allahit dhe Erdogan per ket dite te shenuar zgjedhjesh m'Albanistan dhe m'turkye.... allah uakbar.

  1. D
   Detari

   e kuptuat o skiptar se jeni turk dhe KM i vertet eshte erdoqeni?

   1. T
    Tropoja

    Po vllazen jane turqeli bashke me vuqiqin ani pse ai falet para kryqit

    1. P
     Pu pu çfare na bëre

     Ha paskan ra në hall, Turqit shqip foles... Ku ta kene vemendjen? Tek Baba Erdogan, dhe Turqija, a po tek klyshet e ti në Tirane, si puna e Rame Hajduti, Sali Gerdeci dhe ilir spiun?

     1. i
      iliria

      Nuk kemi ra në hall,jemi të kthjellët,mendjen e kemi te pidhi i motrës sate!

     Lini një Përgjigje