Gazetari i BBC “vë bast” me 10 euro: Nuk do të ketë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

18 Mars 2023, 12:24Rajoni TEMA

Gazetari i BBC “vë bast”  me 10 euro: Nuk do të ketë

Gazetari i BBC-së, Guy De Launey që po qëndron në Ohër ka bërë një koment lidhur me opozitën në Kosovë dhe atë në Serbi.

“Escobari po flet për fundin e vitit si kohën për ta përmbyllur marrëveshjen. Prandaj, ka shumë hapa nga tani deri në atë kohë. Por, opozita edhe në Kosovë e edhe në Serbi ka qenë goxha e butë deri tani.

Të lodhur, apo po e ruajnë barutin?”, ka shkruar De Launey në profilin e tij në Twitter.

Në një postim tjetër, gazetari ka ironizuar duke vënë bast 10 euro se nuk do të kishte marrëveshje sot.

“Po vë bast se takimi i shumëpritur i sotëm mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë nuk do të rezultojë në marrëveshje”,  ka shkruar ai derisa shihet në fotografi teksa mban një kartmonedhë 10-euroshe.

1 Komente

  1. D
    Dardan

    Askush nuk ka pohuar se do te kete marreveshje, hahaha gazetari anglez me 10 euro!

    Lini një Përgjigje