Sulmi në veri të Kosovës, Sveçla: Brenda makinave të terroristëve serbë u gjetën harta e plane që tregojnë për një sulm të mirëorganizuar

25 Shtator 2023, 15:10Rajoni TEMA

Sulmi në veri të Kosovës, Sveçla: Brenda makinave të

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla në një deklaratë për mediat tha se brenda makinës së sulmuesve serbë janë gjetur harta e plane që tregojnë organizimin e mirëmenduar të terroristëve.

"Në vetura janë gjetur harta e plane që tregojnë për organizmin e gjatë dhe të mirëmenduara. Kemi të bëjmë me organizmin terrorist të urdhëruar direkt nga Beogradi. Ai është nënkryetar i listës serbë.

Harta e këtij plani është më e qartë se kurrë. Edhe disa nga pjesëtarët e këtij grupi terrorist që janë identifikuar.

I gjithë ky armatim i sekuestruar ka qenë pjesë e operacionit të djeshëm. Ka pasur një plan të përfshirjes së qindra personave të përfshirë në plan", - tha Sveçla.

Lini një Përgjigje