Ky është budalla, apo bën sikur nuk kupton?

1 Qershor 2023, 19:36Rajoni TEMA

Ky është budalla, apo bën sikur nuk kupton?

Edhe pse nga Uashingtoni zyrtar po i vinë përditë ultimatum dhe ndëshkime, Albin Kurti ka habitur, teksa ka thënë se marrëdhëniet mes Kosovës dhe SHBA-së janë të shkëlqyera.

Kjo, në një kohë kur këto marrëdhënie janë në pikën e tyre më të ulët, për shkak të papërgjegjshmërisë së Kurtit, që ka vendosur të mos dëgjojë këshillat e Amerikës, çka ka bërë që kjo e fundit të paralajmërojë publikisht për sanksione ndaj Kosovës.

“Raportet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuar të Amerikës janë raporte të shkëlqyera bilaterlae dhe kudo në arenën ndërkombëtare.

Ne jemi jashtëzakonisht falënderues dhe mirënjohës për mbështetjen dhe ndihmën e ShBA-së për çlirimin dhe pavarësinë, për mbrojtjen dhe sigurinë, për zhvillimin dhe demokracinë.

Natyrisht ka raste kur na dallojnë nga pak qasjet mirëpo këto nuk janë gjërat të cilat janë thelbësore dhe kurrsesi vendimtare. Sot ne ndodhemi në një situatë të vështirë për shkak të grupeve të armatosura të cilat shtiren si protestues e në fakt janë banda kriminale në veriun e Kosovës prej të cilëve duhet të çlirohet edhe republika jonë demokratike, por njëkohësisht edhe komuniteti serb. Për këtë po ashtu e kemi edhe mbështetjen e Shteteve të Bashkuar të Amerikës”, tha ai.

44 Komente

 1. E
  ELENA

  RAMA PUTHET CDO MUAJ ME VUCICIN KJO REFUZON TE TAKOHETTURP

  1. Q
   Qim Peku

   Te qofte Rama o kurve!

   1. V
    Vlesht

    ELENA mos u xhelozo! Rama nje dite do te push edhe ty! Eshte deposit dashurie!

   2. ÇEKIÇI

    Kurtoviç është më shumë mashtrues se budalla

    1. S
     Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

     Si nje sunit shqipfoles, qafiri nuk mund te jet gje tjeter vecse....rrot c@ri!!

     1. Z
      Zani

      Duduku paska folur sërish...!! Hesht o plagprishës...

      1. F
       Fshatari nag Livadhjaja

       Ta paskan shtrenguar rripin, duhet te postosh te pakten nje here ne dite qe te japin lemoshen, 80 evro. Nuk e di ne ç'fshat banon ne Gerqiu, te vija nje here per vizite, apo jeton akoma me dhite ne Livadhja.

       1. j
        janulles me rock kokes

        Ruaj gruasn ore njeri me bisht , se po ta qi papuli ....i jane mpire nofullat gruas tende nga perpjekja tja ngreje roken papulit ....te fala klebonjarit Janulla o krimb halesh

       2. I
        Iso

        Ky nuk eshte budalla por eshte antishqiptare qe duhet qire ropte… edhe suedezen.

        1. k
         kirurg

         Vetëm budalla që nuk është Kurti! Kjo që thoni ju është kur ia kthen kopilin në derë dikujt e ka bërë.

         1. J
          Jari

          Ky është Rr/K, idjot i lindur, këlysh i vocël.

          1. J
           Jugu

           O te mbaruaret e Temes po kush e shkruar kete pacavurre? Vini nje emer te dijme kush eshte lepiresi i radhes i Rames. U degjeneruat komplet me kete qendrim qe keni mbajtur kunder Kosoves dhe pro Serbise.

           1. T
            Tropojan kunder Saliut

            Pse shani kot ju jo Tropoja, jo malokët, jo Kukesi e terrci e verrci. Ja ku e keni, nga Jugu, kokrra e trapit, leshko me brirë, qe kujton se po të shash Saliun ke share Shqipërinë, dhe po të shash Albin Kurtin ke share Kosovën. Po qysh mer pallë barazon Albin Kurtin me Kosovën? Edhe Azem Galica me Sylë Vokshin dhe Isa Boletinin nuk kane thene "ne jemi Kosova". Ke pastaj fytyre ti të shash tropojanët si malokë.

            1. M
             Mondi

             Kur behen trima lypsit dhe injorantet si ty.Shume shpejt kurtovici,agjenti udb,do nenshkruaje akoma me teper leshime per serbet,dhe bythqiret si ty nuk do kuptojne gje sepse do jene duke masturbuar per "trimerite" e legenit kurti.Ashtu si keni bere deri tani.

             1. C
              Cika.

              O ti, qe gjasme je nga jugu, por qe je nga vucidoli, usa na e dha pavaresine, usa me uck. Ndersa ti me bibilush kurtin, dhe saliqen serbin benit lepirje millishevocit me nafte. Palaco, i paguar.

              1. k
               komentues falas

               Pyll pa derra tani ka se derrat moren bulevardet dhe nga jugu, po eshte i tille se

              2. A
               AI

               Rama nuk e takoi ne Bratislave sepse Kurti tashme eshte Kulak...sa kemi mesuar nga komunizmi...e shkon takon Vucic..

               1. M
                Martin

                Edi Rama eshte diplomat i nivelit boteror, Albin Kurti nuk ben as per kryeplak te nje fshati malor.

               2. D
                Durimi

                Muli, i Salihut një cjap bisht përjetë dhe kokë boshë e komenton deklaratat e “trimit” Albin sepse paska thënë se: “Amerika nuk mendon thellë. Nuk frikësohem nga sanksionet e Amerikës. Politika amerikane është e papërvojë dhe e padrejtë. Sekretari amerikan i SHBA është naiv. Blinken më ka lënduar" etj etj. Kurti është arrogant dhe i dobët por manipulues që ndërron qëndrimet brenda disa minutave bije në kundërshtim me vetëvetvehte dhe deklaron “...raportet ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së, janë të shkëlqyeshme!!!”. Kësi fjalori "diplomatik" si të Kurtit nuk janë dëgjuar as nga diktatoret S. Hysein, Homeini, Gadafi etj.që kanë pas fuqi me qindra herë më shumë se ne në Kosovë. Kurti me bashkëmendimtar analfabetët fuksional ka humbur në mjegullën e politikes kundër shtetit dhe kombit që kurrë nuk deshi dhe kurrë se njohu Kosovën veçse për 15 vite e dogji e shkatërrojë dhe tash do ta fus në IZOLIM të plot sepse iu ka shpallë luftë Shqipërisë, SHBA, BE, NATO-s etj. Nuk mbrohet shteti duke fyer miqtë - çlirimtarët UÇK DHE NATO-n. Ai i ka tejkaluar edhe kokëboshin senil S. Berishës, prandaj Muli thotë: "Albinin është aleat historik të Doktorit - Salih Berishës!". Me VV nga rrugaçëria erdhi në pushtet na prishi me miqtë dhe po bën skena e fshihet pas KFOR-it duke i shkaktuar dëme të pa riparueshme shtetit dhe kombit. Me mendjemadhësi e sharlatanizëm i kundërvihet të gjithë botes demokratike dhe që s’ka as fuqi të përballët as me një lagje. Mjerë Kosova ka në pushtet.

                1. B
                 Besniku

                 Ky eshte idiot qe ja sheh sherrin gjithkush!

                 1. T
                  Titi

                  Tema ne linje me Vuqicin dhe mediat serbe dhe kunder Kosoves.

                  1. N
                   Nure

                   Ky sa te kete ne krah Sali qen Berishen nuk pyet per Blinken se te dy do i shpallin lufte Amerikes . Duhet populli i Kosoves ta nxjerre nga politika skurse populli shqiptar Sali qenin qe leh dite nate per dinjitet te shkelur .

                   1. A
                    Albini = Shprese edhe per Shqiperine

                    Sa ju paguan Rama dhe zyra e tij e PR per te paraqitur gjoja si nje te cmendur te pavlere nje personalitet karizmatik, politikan klasi dhe nje atdhetar te vertete si Albini. Pra ju nuk Doni ta paraqisni si nje politikan psh te keq apo qe po gabon, por kerkoni ta paraqitni si nje te cmendur, budalla qe i ngeli roli i KM kot ne dore. Arsyeja tjeter e dyte qe shoh sulme ndaj Albinit sipas perceptimit Tim lidhen shume me faktin qe eshte nje figure e pelqyer mjaft edhe ne Shqiperi. Madje shikohet si shembull shprese si dhe nje inat personal I Rames pasi eshte i vetmi i cili jo vetem e sfidon intelektualisht po dhe ia kalon. Rama dhe Zyra e mardhenieve me publikun e Rames nuk e keni aq kollaj kete radhe. Ju punoni fort me fasadat dhe se sa fallco duhet luajtur roli POR Albinin e ndihmon vertetesia e tij, inteligjenca, integriteti, karizma dhe origjinaliteti. Rama me duket nganjehere sikur lexon keto librat e motivational speakers per te marre sjellje shabllon. Ah dhe dicka tjeter Rama e ka shume te lexueshme neverine qe ndjen per popullin e tij, ndryshe nga Albini qe i lexohet fort dashuria per popullin.

                    1. E
                     ELEKTORATI GRI

                     Vucici tani do te nxjerre dokumentin qe sic ka thene e shkruar Partia Demokratike ne gazeten e saj R D ne vitin 1991 -1992 diktatori e ka shitur Kosoven per te mbajtur pushtetin ne Shqiperi .

                     1. M
                      Mondi Vlore

                      E mora vesh qe "haleatet tane strategjike " i kane vene kufurin te thana se po qe se u preken interesat ata nuk shohin kerkend ne sy! Por asnje nuk po na thote se çfare i ka kerkuar serbis per te qetesuar situaten! "Haleatet" tane nuk kane ad miqe as aleat, kane vetem intetesa te medha apo interesa te momentit!

                      1. k
                       kurti i cmendur

                       Ky eshte antiamerikan me nga keto qe thuhen nga te dy palet.Pa USA Kosova nuk reziston dot as 24 ore.

                       1. U
                        USA

                        Al Bin Kurti eshte nje rrot kari ,asgje me shume

                        1. B
                         Bjeri Mero, boje gazep “antiamerikanin”!

                         Mero, u merove o derman, nga 10 artikuj 11 i ke per Albinin! Ta them une nje zgjidhje qe te shfrysh dufin tamam e t’biesh n’qetesi mo gas, se do na pesosh ndonje krize mor aman, hipja autobuzit drejt e ne Prishtine, zeri pusi ene sa te dale nga shpia bjeri m’grusht bam bam, e kur ti biesh thuaj: “per ty Shaniko”, dhite mire n’dru, more vesh?! Po mos hyr n’Kosove nga Shqiperia por bjeri nga Maqedonia-Serbia- n’Merdare dhe prape andej, qe mos lesh gjurme n’TIMS! S’para lejojne me hy ne Kosove nga Serbia, por po te ndaluan ne Merdare thuaj: jam ai, i atij, qe njef ate tuajin! He te keqen se mezi te kemi!

                         1. M
                          Mohamed

                          Te pakten mos i ndrysho emrin,e ka albin kurtovic. Apo se di ti qe eshte i UDB?! Ja permendi nje here ramush haradinaj ne parlament,pas dy ditesh e priti ne zyre dhe pas kesaj firma prane ramushit moren koxha tendera. Se dhjes fare meron se e njoh me mire se kishdo. USA e zbythi nje here kte klyshin e UDB per 40 nga kryeminister,tani qe ben deme jo te vogla per sigurine ne ballkan dhe jo vetem ben sehire. Prandaj jam anti amerikan se nderhyjne kur vete uji tek hullia tyre

                          1. K
                           Komenti i sakte

                           Hallall komenti! E di si me duken gazetaret e tipit te Meros dhe gazetes se tij. Fiks si vrasesat me pagese, njerez pa moral, pa norma pa dinjitet te cilet e kane shit shpirtin me kohe per ato te qelbura leke. Edhe Meroja i tille ia mbushi. Barkun me leke dje i thone sulmo Albinin tani se nuk na e do Rama. Mundohu te prishesh imazhin tek njerezit. Llumi i shqiperise jeni!

                          2. Ymeri nga Nroqi

                           Kurti eshte jo trap se trapi e bo nji pune. Eshte i semure mendor po rende ama. Kete semundje qe ka ai e ka edhe nje tjeter ne trojet shqiptare, Sali skizofreno psikopat Berisha. Qe te dy jane komplet rro..ka… mjer kujt i bien ne hise. Shyqyr qe ky yni eshte ne moshe per boten e pertejme po vallai Albinit do ja shihni sherin deri sa ta therese Saliu ne boten tjeter

                           1. D
                            Dardani i Ri

                            Kurti është një vegël qorre e Sali Berishëls dhe, të dy janë antishqiptarët më të rrezikshë. Të dy klrkojnë luftë me Serbinë. Vetëm kështu mendojnë se mund të shpëtojnë nga krimet e tyre ndaj kombit.

                            1. B
                             Blanco

                             Sa te vegjel jeni si gazete. Keni pese gjashte vjet qe merreni me Kurtin, sikur ai mes gjithe shqiptareve u ka ngrene buken. Ndersa per ata qe e vjedhin Shqiperine ketej e matane kufirit, rrini urte, u puthni doren qe ju ushqen. Lajmi i mire eshte qe tashme te gjithe e dine sherbetori i kujt padroni jeni.

                             1. Aqifi nga Himara

                              Kurti po tregon se eshte i vetmi politikan me vizion kombetar. Ne shqiptaret jemi budallenj dhe jo kurti. ShBA fatkeqsisht ka nderruar rruge dhe i ben leshime Serbiae sepse serbet e luajme bukur karten nacionaliste.As zgjedhjet nuk duhet to pranoje se duket sikur nderkombetaret duan qe ne ato 4 komuna te drejtojne serbet. Vertet ne jemi miq me Ameriken e partnere etj etj po amerika valle na llogarit ne??!!!Kurti po thyen tabune e miqesise me sy mbyllur me ameriken.Reciprocitet dhe jo perulje deri ne kufijte e perbuzjes.Bravo Albin Kurti je njish

                              1. B
                               Bujo

                               Cthua mo Aqif? Reciprocitet me dike qe po te garanton pavaresine dhe sigurine? Ky nuk quhet reciprocitet. Me kete status je komplet i varur. Miqesia me Ameriken nuk eshte nga keto miqesite e facebook mor djale. Nuk eshte as ai lloj miqsh qe thjesht shkon per kafe. Ndaj mblidheni mendjen, ti edhe Albini bashke: Njihni njehere Kosoven si shtet e pastaj hidhni vickla.

                               1. Aqifi nga Himara

                                Kurti o zoteri kerkin reciprocitet me serbine kish te tha per ameriken po edhe cdo gje qe thone nuk duhet pranuar qorrazi Sepse kjo lloj politike peruljeje dhe zbythje historikishy ka demtuat vetem shqiptaret .Dhe pikerisht kokfortesia futi bullgarine ne BE gjiyhashtu investime milionash ne rumani ndersa ne vetem po na copetojne per te kenaqur lobin serb e grek.keshtu mik mendohu mire para se te komentosh

                                1. Aqifi nga Himara

                                 Kurti o zoteri kerkin reciprocitet me serbine kish te tha per ameriken po edhe cdo gje qe thone nuk duhet pranuar qorrazi Sepse kjo lloj politike peruljeje dhe zbythje historikishy ka demtuat vetem shqiptaret .Dhe pikerisht kokfortesia futi bullgarine ne BE gjiyhashtu investime milionash ne rumani ndersa ne vetem po na copetojne per te kenaqur lobin serb e grek.keshtu mik mendohu mire para se te komentosh

                               2. Z
                                Zeqine sallaksja me GOP

                                Kurti po e demton Kosoven me qendrimet qe po mban? Ska pse te hyet ne konflikt per ato 3 komuna kur dihet qe jane me shumice serbe? Po siç duket budalla eshte?

                                1. M
                                 Mohamed

                                 I bej thirrje vlora hysenit te beje publike pseudonimin e albin kurtovic ne UDB. Do ishte ne nderin e saji si grua qe vjosa osmani te deklaroje lidhjen nen rrogoz me albin kurtovic. Se kto dy personazhe pro serbe ne kosove duhet ta dine qe ky popull nuk ha bar. Dihet mire cfar"burgu" ka bere albin kurtovic. Me vjen cudi me USA qe heren e pare e lane vetem 40 dit kryeminister,tani qe po ju hap telash me shume se heren e pare nuk ndjehen????. Mos valle ju intereson kjo gje qe ti thote Europes qe ja nderhyra une dhe cdo gje ok?! E kam thene, shqiptaret nuk rrijne dot pa pak sigurim shteti e UDB ????

                                 1. G
                                  Grand

                                  Or Al! Ne Bratislav qje ftue Presidentja, Vjollce qe rri gjithe nuk di pse tu sha ER. Dhe ska faj! Rama puth Italianen plote egance e stil. Mendo po ta bente kyt per prisedenten e Kosovs. Ta theme une tye: Rrezik Kosova dergonte forca policise ne Tirane. Se e quan Koritje. Se fundi, zonja ne fjale u be Presidente duke lene ne balte, partin e Rugovs. Keta lloj personash nuk vleresohen dhe jane pabythsa ne Shqiperi. Sepse po tradhetove nje here , e bane vazhde e se ke per gje. Rama eshte zotni qe kurre ne jete nuk ka tradhtue njeri. Kjo eshte e verteta!

                                  1. D
                                   Drini

                                   Kurticka eshte komunist i thekur.

                                   1. U
                                    Ushtari.

                                    Ky kujton se po luan cic mic me dy porta e kujton se bota nyk e kupton lojen e tije.Por sic duket nuk ka shkuar deri tek ajo faqe e librit."ne lufte o me mua o kundra meje.".Ai eshte bere si struci qe fut koken ne rere e thot mua nuk me shohin

                                    1. F
                                     Flamur Struga

                                     Kryeministri Albin Kurti,eshte nje figure shum e dashur i sinqert,besnik dhe zbatues para Kushtetutes te Republikes se Kosoves.Ai e mbron sovranitetin ,mbron me mencurine me te madhe paqen per te shpetuar jetera njerezish ne te dy anet.Barbaret rusosllav grupet e cmendura ekstremiste armiq te perbetuar kunder popullit shqiptar,provokojne ne te gjitha menyrat e mundeshme ,per te kenqur synimet grabitqare te armikut shekullor.Kryeministri,ne kete rast paraqitet shum largpares por te shiturit njerezit si Kryeminstri i etiketojne me ato veti te cilat i kane edhe vet.Eshte per tu shqetesuar por Kryeminstri ,Presidentja Vjosa Osmani e thone te verteten kudo ku shkojne dhe nuk e perdorin Kalin me Flete te Gjergj Elez Alise,te dy si nje trup i vetem qendrojne perballe keti rreziku me skenar te rusoserbeve .Kjo veti e ketyre dy gigurave te cmuara eshte mencuri !guxim dhe trimeri.

                                     1. R
                                      Ricardo

                                      Ju rrit mendja Albinit dhe erdhi te fitoje zgjedhjet ne Shqiperi ,gjoja udheheqes i madh por deshtoi totalisht me turp ! Dhe po ben me turp gjithe Kosoven ! Vetem doreheqja e shpeton nga diskreditimi i metejshem !

                                      Lini një Përgjigje