Paralajmëron deputeti i PE: Nëse Serbia prek Kosovën do të digjet, Vuçiçi po luan me zjarrin

2 Gusht 2022, 10:13Rajoni TEMA

Paralajmëron deputeti i PE: Nëse Serbia prek Kosovën do të

Deputeti i Parlamentit Evropian, Angel Chavdarov Dzhambazki ka paralajmëruar Serbinë se do të digjet nëse luan me zjarrin.

Përmes një postimi në Twitter, deputeti shkruan: “Serbia po luan me zjarrin. Nëse Vuçiç nuk kontrollohet, ata do të digjen. Ne qëndrojmë me Kosovën.”

Reagimi i tij vjen 1 ditë pas tensioneve në veri të Kosovës, të shkaktuara nga marrëveshja për reciprocitetin e targave.

2 Komente

 1. v
  vang

  dejti dhe 2 dite atje k/m i Spanjes,i dha dhe mbeshtetjen dhe mori fuqi Aleksandri.

  1. c
   cigani

   Ky jevgu Xhanbazi (ndoshta me lidhje me jevgjit e tjere Xhanbazi ne Shqiperi eshte nen kryetari i partise nacionaliste ( fashiste) ne Bullgari . Ky i "nderuari" ka bere nderimin fashist ne parlamentin Bullgar . Mehro zgjidhi lajmet dhe mos na promovo jevgj fashista si miq !!!!

   Lini një Përgjigje