Rama reagon për tensionet në Kosovë dhe këshillon Albin Kurtin: Mos ec më tej në këtë shteg jo vetëm të rrezikshëm, po edhe krejt të panevojshëm

26 Maj 2023, 18:36Rajoni TEMA

Rama reagon për tensionet në Kosovë dhe këshillon Albin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për tensionet në Veri të Kosovës.

Ai shkruan se këto tensione nuk ndihmojnë në normalizimin e marrëdhënieve dhe as në njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë.

Rama këshillon që të mos ecet më tej në këtë shteg të rrezikshëm.

“A e ndihmon kjo që po ndodh në Kosovë procesin ku janë angazhuar të tërë miqtë e mëdhenj të Kosovës e të shqiptarëve, për normalizim dhe njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë?!

Me siguri jo përderisa vetë miqtë tanë më të mëdhenj shprehen thellësisht të shqetësuar!

Unë bashkohem me ta në apelin për të mos ecur më tej në këtë shteg jo vetëm të rrezikshëm, po edhe krejt të panevojshëm sot, kur bota demokratike e ka vendosur në qendër të vëmendjes dialogun, normalizimin, njohjen e ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë”, shkruan Rama.

Edhe ambasadori amerikan në Prishtinë Jeffrey Hovenier ka dënuar aksionin e policisë kosovare për të hyrë në ndërtesat komunale dhe bën apel që të ndërpriten menjëherë masat e dhunshme të marra ditën e sotme.

"Shtetet e Bashkuara dënojnë veprimet e vazhdueshme të autoriteteve kosovare për të hyrë në ndërtesat komunale në veri të Kosovës. Masat e sotme të dhunshme duhet të ndërpriten menjëherë", ka thënë ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier.

46 Komente

 1. Y
  Yyyyyypppppp Xhixhi

  Ta kishe keshilluar me pare o shkerdhate kombetare dhe jo tani qe ka plasur muti sheshit. Keni 30 vjet ju politikane shkerdhata qe i keni katandisur shqiptaret kudo jane te terhiqen qe me presionin e pare dhe te leshojne pe. Bota na e ka mesuar stilin tani dhe e dine qe ne zbythemi dhe prandaj presionin e drejtojne vetem ndaj shqiptareve se e dine qe do zbythen shpejt a vone, dhe kjo pikerisht nga shkerdhata politike te tipit Sali, spiun Metaj dhe ty o poture ngjyrosur. Lere Kosoven ti zgjidh vet hallet e saj dhe ne hale te homareve te vene po s’kane mendje, ti mendo per shtepine tende qafir. Ca do besh me Belerin, do e hash presionin e Greqise? Do e leshosh kurven e Mavi-t. Sikur the qe do pergjigjeshe grekeve si e meritonin pasi tu mbaronin zgjedhjet se nuk doje te nderhyje ne punet e tyre, po ata le te bejne c’te duan ne punet tona? Ti e dhe urdherin qe grekeve tu paraqiteshin provat e prokurorise kunder kurves Beleri? O shkerdhate a njeh norma dhe ligje se si operon shteti dhe institucionet e tij apo te duket se je ne pronat e tyteti dhe ben cte duash e si te duash me protokollet shteterore. Ptu shkerdhata kombetare qe operoni si ne ciflig familjar ne krye te shtetit qe nga kryeshkerdhata e Sheqeres, tek kryepushti i Monikes dhe deri tek ty zhgarravites. Mblidhni mendjen shqiptare, gomarin e nxjerr i zoti nga balta. Keta letyra e kane shitur shpirtin e tyre prej kohesh, thjesht po na shesin dhe neve per cdo vit. Coc te pandehem dhe ty corapekuq. Saliu ishte mut, Iliri purth dhe ti po del kake.

  1. X
   X

   Lum si ti! Sa te shkon emri "Yyyyypppppp Xhixhi".

   1. M
    Momqirsi grekofoneve

    Kur lexoj shume nga komentet ketu, me duhet perkthyes. Akoma nuk dini te shkruani shqip dhe akuzoni shqiptaret per vellazeri me serbet!!! O turkoshake te varfer nga Kosova, harruat qe jeni juve qe keni jetuar, punuar, arsimuar, lindur dhe vdekur ne nje komunitet se bashku me serbet? Kush ja u ka fajin se jeni kaq koketrashe sa te kuptoni se Albin Idiot Kurti dhe Vjosa Turqeli Osmani, nuk kane asnje vizion politik dhe komandojne me keq se diletantet? Burrat qe ju dhane lirine i cuat ne Hage duke ju ngritur kurthe dhe tani mund te beheni juve trima? Kur ju tha USA MOS nxisni tensione, juve bete te kunderten!! Pse mor turkoshake serbofile kosovare, nuk e bete kete edhe atehere kur serbi ju kish vene perpara si bageti dhe ju therte si derra? Ju erdhi mire qe USA shkaterroi serbet? Qe atehere nuk duhet tju degjonte amerika juve, por tju kishte lene te luftonit vete serbin. U bete trima juve copat e mishit? Shani kryeministrin shqiptar?! Jeni sumqira dhe mbroni Sali Berishen sepse ai eshte spiun i serbeve. Ja u nxorri CIA dje dokument qe Sali Berisha loboi kunder Kosoves. Kaq mjerane jeni. Merruni me shtetin dhe politikanet tuaj sepse do ja u marrin pavaresine prape e nuk do vije Amerika tju shpetoje perseri. Lerini politikat e Shqiperise se i bejne llogarite vete shqiptaret. Nuk kane nevojen tuaj. Shqiptaret e kane Shqiperine. Juve kujdesuni per Kosoven se do ju skllaverojne prape.

    1. R
     Raimond vlonjati

     Te te keshilloje Rama qe eshte nje sherbetori i betuar i Serbise. duhet te besh te kunderten qe thote ky bastard i qelbur qe eshte byth e breke me Vucicn . Albin absoltuisht duhet te besh te kunderten qe thote bajga e Vucicit, Rama hajduti . Rama eshte nje sherbetori i Vucicit , Krijese langaraqe , eshte tamam si Esat Pashe Toptani , ndaj keshillat e spiunit Rama nuk kane asnje lloj vlere

    2. f
     femijt bastard te BABES

     Fatkeqesi historike e vertete,qe kryet e shtetit kosovar i ka kapur,nje maskara budalla dhe nje injorante e lig dhe e trashe,qe as nuk di,se ne cfare vendi eshte ulur dhe cfare behet per rreth. I gjori popull kosovar cfare e ka gjetur,qe mund te shkoje viktime per keto funderrina.

     1. e
      e pa durueshme !

      Xhixhi ta hypt Cekja! Edi Rama eshte nga te paktet politikane ne bote qe ka folur hapet ne Beograd per Kosoven, ka folur në OKB, ka folur ne Bruksel dhe kudo qe eshte gjendur perballe gjithkujt me te fuqimshemeve ne Bote sot. Ti Xhixhi marrke dhe veshe nga drejtimi shtetit por je aq burre sa dhe pseudonimin e ke si mut qeni se s'ta mban te dalesh me emer e jo te japesh dhe keshilla. Edi Rama i ka dola borçe shqiptareve kudo ne bote dhe politikat e tij te jashteme jane nga me te fuqishme ne historine e shtetit shqiptar. Po Albin Kurti? Albini eshte vegel e Sali Berishes dhe ka lozur dhe los me zjarrin ne kurriz te popullit idiot qe i shkon mbrapa. Albini shkeli dhe kushtetuten shqiptare duke shkuar deri ne Gjirokaster qe te votonin kunder Edi Rames, njesoj si po ben Sali Kerme Dobiç Berisha me Belerin; ate ben dhe Albini sot me Kosoven. Kur ish ne burg ne Beograd, shqiptaret kosovare i rrihnin policet serbe, ndersa Albini jepte intervista ne ...99 dhe televizionet e Beogradit dhe nje video kriminale qe pashe e degjova para disa ditesh qe ulurinte se udheheqesit e UCK-se jane kriminele, eshte katastrofe shqiptare ky njeri. Por s'qenka vetem, se i tille je dhe ti dhe unifikon e barazon Sali Berishen etj me Ramen! Dhe e ben se te vjen keq per shqiptaret!!!! Pika ne bythe se ngelen sot shqiptaret qe ti mesosh ti dhe Sali Kerme Dobiç Berisha apo kushdo tjeter. Une kam pakenaqesite e mia per shume probleme me qeverisjen e Edi Rames, por nuk e di se si do vente halli Shqiperise sikur vetem me pandemine dhe termentin te ishte dikush tjeter kryeminister Edhe ne kohen e diktatures, shtepi falas vetem Baçallekut dhe Librazhdit i dhane, kurse ky ndertoi qytete moderne duke u falur shtepise ne kushtet e nje pandemia boterore qe nuk i dihet fundi. Jeni te paskrupullt, jeni armiq te vetes dhe familjareve tuaj, jeni te pa shpirt qe nuk vleresoni asgje. Ju kerkoni te triumfoje vdekja mbi jeten e shqiptareve te pa fajshem per te ndertuar lumturine tuaj makabre, kriminela te shpirtit dhe shoqerise paster, jo qelbesirave.

     2. S
      Ska rendesi !

      Ti je më i zi se shkavella Vucic ,more ta qifte derri nonen.Deformim gjenetik dhe tjetersim i races shqiptarit.Yyyyyttt he race qenefi!

      1. A
       Altini

       Shume kar qënke o loqe !

      2. T
       Tepelena

       Ik ore PLEHER Sa i kujdesshëm e i ndjeshëm per serbet!!!! Nderkohe që Serbia provokon,e tallet,e shantazhon Kosoven vazhdimisht. Kosova esht shtet i Pa Arie dhe duhet te ushtroj sovranitet te plot 100% mbi gjithe territorin. Ça gjëje te rrezikshme ka bër Kosova këtu?!!!!

       1. s
        spata

        Bie era lecke e djegur .Kete duhet te kuptojne shqiptaret por dhe Aleatet tane .Kam shume rezerva, te deklaroje ,se nje plane B, i pergatitur nga Kremlini, kerkon zgjerimin e konfliktit brenda Evropes . Pika me e nxehte sot per sot mbas Ukraines eshteKosova . Fakti qe Putini e ka krahesuar pushtimin e tij, ne disa zona kufitare te Ukraines me Rusine , me nderhyrjen e NATOs ne ish Jugosllavine,per clirimin e Kosoves,kerkon qe kjo prktike te realizohet ne te gjitha vendet me probleme etnike . Kshillat e sygjerimet per Kurtin dhe Milloshevicin nuk vlenjne me . Shqiptaret dhe Aleatet tane duhet ta ndajne mendjen, se me keto praktika te ndjekura ,deri me sot ,nuk e lodhin e as e joshin Serbine te nderyshoje kursin e saj .Serbija ka marr mikrobin ruse e mbeshtetjen kinerze ,qe s'ka force,te nderroje kursin e saj politke pro Perendimor . Edhe sikut te largohet Putini nga Ukraina me turp e Rusija te shikoje prespektivat e saje ,Serbise i duhet kohe te shkeputet nga mendesite sllave . Forconi Kosoven ekonomikishte dhe ushtarakishte ,te bjeri mit i Serbise ne Ballkanin perendimor . Do kuptoni se sa thjeshte do mbizoteroje qetsija dhe stabiliteti i Rajonit .

        1. D
         Dakord

         Dhe ke të drejtë Spata. Na marrin nëpër këmbë se rrimë urtë para "perëndimorëve" bëjmë çna thonë. Eh mor gjel jemi të vegjël ne!

        2. T
         Tepelena

         Ti po shantazhon Kosoven ne fakt o degjenerat ne vend qe ta mbeshtesesh sepse e detyrim. Nuk ka patur asnje kerkese te paarsyeshme Kosova. Ka kerkuar gjithmone vetem reciprocitet. Ndersa ti jo vetem se ke mbështetur,por i ke dal hapur tanimë kunder.

         1. b
          biba

          1) Kjo e sotmja nga Albini sna duhej nfakt... Edhe pik 2) Rama skishte pse tja thoshte me patjetër në publik...

          1. t
           tetovari2

           ..... atëherë pra ta dorëzojmë Kosovën Sërbisë,si thua a?

          2. J
           Jeta

           Ky ndoshta po flet nga Beogradi qe ka shkuar me perkrah vllaun e tij Vuçkon. Kosova është shtet i pavarur nuk ka nevojë për këshillat e tuaja prej një narkodileri që së bashku me vuçkon e bënë ballkanin e hapur që ka synim vetëm shkëmbimi e canabisit e jo te mallrave, si shikoni ju vajin e ullirit që nuk e shisni dot jashte shqiperise pastaj domatet e shume artikuj tjere. Çka nevojitet ballkani i hapur vetem per Canabis. Tung

           1. J
            Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

            Shih Israelin! Shteti behet me vendosmeri. Me kembengulje. Me gjak. Shpesh kunder deshires, urdherave, ultimatumeve apo keshillave te te gjitheve. Ne kushtet kur dy ish kryeministra dhe ishpresidente jane bere moterqire te Agimit te Arte dhe Vorioepirit dhe kur kryeministri aktual i con Greqise listen e operacionales qe arrestoi nje cope muti qe ka duart me gjak, askush ne Shqiperi nuk mund ti jape mend Kosoves, pervec Enver Hoxhes. Ai eshte i vetmi qe i frymezon edhe i vdekur, si burrshtetas dhe patriot. Albin Kurti nuk duket se ndan te njejten deshire si kryeministrat hajdute te Shqiperise per te qene me cdo kusht vrimbythat bashkepenmbajtese te Amerikes, BEse, Serbise, Greqise dhe ne fund te ciklit vrimbythat qe mbajne lapsat e pushtetit te Fredi Bejlerit si moterqiri i Vicidolit

            1. M
             Millosh Gjergj Staka

             Njëher ishte Ahmet Zogolli që bashkëpunoi me "shkijet" për ta mbajtur pushtetin në kurriz të kosovarëve, pastaj Enver Hoxha vazhdoi me politikat e njëjta, erdhi Sali Pis Brava në pushtet me ndihmën e grekut dhe shkjaut dhe tani në fund Edvin Kristaq Rama bënë pazare politi dhe t'i këke me kriminel lufte në kurriz të shqiptarëve. Si ndodhë kjo në një pushtet pa shtet? Nuk i drejtohet mikut të tijë me precedencë kriminale duke i kërkuar ndaljen e retorikës luftarake, por merret me Albinin dhe policinë kosovare që bënë punën ligjore.

             1. J
              Jugu

              Ti o Rame nuk je Shqipetar. Ti je tradhetor. Ty nuk te plas fare per Kosoven dhe Kosovaret. Ti nuk te plas per popullin fare, ti vetem i merr votat popullit dhe pastaj pasuron oligarket, ministrat dhe deputetet me rroga marramendese, kurse pensionistet dhe punetoret dhe fshataret sa ju merr votat dhe pastaj "hodha lumin e ju dhjefsha kalin". Ti si shok i Vucicit, je bere i rrezikshem per ceshtjen kombetare dhe dikush duhet te zgjohet dhe te te ndaloj me cdo lloj mjeti.

              1. T
               Tir Vasili

               Per nje Kosovar dhe nje Gomar ka filluar lufta e pare Boterore, rruga dhe menyra eshte e drejte , por nuk eshte koha e duhur , kur nuk ke vete bythe duhet te ndigjosh edhe te tjeret nga nje here

               1. T
                Toni

                Albin Kurti vetem leadership skills nuk ke , zero niveli yt . Si nuk ke turp kur ben veprime qe cenojne pavsresine e Kosoves. Ngrihuni o popull kosovar kunder ketij njeriu te lig , arrogant dhe mosmirenjohes. Po rrezikohet seriozisht njohja e Kosoves . Merrni fatet tuaja ne dore dhe ngrihuni te gjithe ne kembe ta largoni Albin felliqesiren, kete koke gdhe , kete budalla te pashoq. Ngrihuni sa nuk eshte vone.

                1. P
                 Pjeter Mustakuqi

                 Edi Rama nuk ka nderhyre asnjehere ne vendimet qe merr Kosova, por kete rradhe po e paralajmeron Albin Kurtin, qe po e fusin Serbet ne kurth. Serbet do e perdorin perplasjen e Veriut te Kosoves, per qellimet e tyre djallezore. Albini duhet te tregohet me i zgjuar, te kuptoje se ky veprim pa rendesi, mund te bejne te deshtojne hapat per Pamvaresine e Kosoves.

                 1. k
                  kritiku

                  Shteti duhet te tregoj se ekziston. Perndryshe cfare duhet te beje qeveria e Kosoves

                  1. V
                   Velo partizani

                   Qeveria duhet te shtrije kembet sa ka jorganin. Kete duhet te beje. Se shtet eshte dhe Serbia. Dhe nqs dhe ajo tregon qe eksiston, duket keq puna. Apo shpreson akoma qe Nato do bombardoje prap Serbine? Kohet kane ndryshuar. Me Serbine duhet tani vetem " 7 hile , 1 trimëri " Vej Bast qe te gjithe keta trimat e internetit qe komentojne , jetojne jashte Shqiperise ose Kosoves.

                  2. p
                   pinoku

                   Ndryshe sipas ambasadorit Veriu i Kosovës i takoka Serbisë! Rama flet për njohje të Kosovës nga Serbia?! Kë do të gënjejë ky maskara?! Serbia nuk do ta njohë kurrë Kosovën. A ju kujtohet sesi serbët e vranë Gjingjiçin?! Dhe Fuqitë e Mëdha, përfshi edhe Amerikën, kanë hallin e Serbisë. Që ajo të mos afrohet edhe më shumë me Rusinë, por me Perëndimin. Nê këto kushte Kosova le të heqë dorë nga 4 komunat serbe në veri të Kosovës dhe të ruajë vetëm Trepçën dhe Ujmanin. Dhe të mos pranojë asesi të nënshkruajë asosacionin. Kurti një ditë do ta paguajë me kokën e tij karshillikun ndaj Perëndimit. Ata nuk të falin po iu preke interesat.

                   1. A
                    Alfred

                    Eshte e lehte te japesh keshilla. Kjo situate eshte hall personal I Vucic-it. Ngaqe po I rreshqet situata ne Beograd, per te forcuar sa re mundet pushtetin e vet, nxjerr ne treg protesta si Milloshevic dikur! Kosova ka shtet, qeveri qe do ushtroje autoritetin qe I takon ne cdo pjese te territorit! Apo duhet te beje sehir?!...

                    1. G
                     Gjirokastriti

                     zoti Km. Rama, per cfare njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë flisni ju, kur ka muaj e vite qe dite per dite ministrat e kryeministrat e qeverise Serbe betohen para popullit te tyre duke deklaruar qe sa te jene gjalle jo qe nuk do e njohin Kosoven, por do te bejne c'eshte e mundur per ta kthyer ne krahine te Serbise e, ju nderkohe i keni degjuar fare mire keto deklarata duke e mbajtur gojen mbyllur. TURP! Para pak kohesh u bene zgjedhjet komunale ne Kosove dhe gjithe faktori nderkombetar i quajti te vlefshme edhe pse partite serbe te udhehequra nga Beogradi nuk moren pjese, pra nese u konsideruan te vlefshme perse kundershtohet sot po nga nderkombetaret marrja e detyres nga fituesit e zgjadhjeve? Si ta kuptojme sjelljen jokoherente te nderkombetareve dhe ate tuaj, si tallje bythe me Albin Kurtin, tallje bythe me kuvendin e kosoves, tallje bythe me popullin kosovar apo paaftesi nga ana tuaj? Duhet perkrahur zbatimi i ligjeve demokratike ne Kosove apo duhet perkrahur bordelloja e gatuar ne Beograd dhe e zbatuar nga partite serve te kosoves? Duhet te funksionoje shteti demokratik i Kosoves apo duhet t'u dorezohet peng maskave te zeza te partive serbe qe kerkojne shkaterrimin e rendit kostitucional ne Kosoves? Te gjithe po e shohin qe perendimi dhe Amerika muajt e fundit po krijon nje rremuje shume te rrezikshme per shtetin e ri te Kosoves duke favorizuar dhe perkedhelur trashegimtaret e Miloshevicit e te perkedhelurit e Rusise. Tragjedia e Kosoves, vrasjet masive te qytetareve e fshatareve te saj te pafajshem qenka harruar shume shpejt, po Ukraina nuk jua ka hapur syte akoma? Dijeni pra qe historia do ju denoje!

                     1. A
                      Atdhetari

                      Ky Kurti dhe Osmani bejn lojen e Serbise ,the se gjithmone kjo dyshe cdo veprim qe ben eshte kundra Europes e Amerikes per cdo perkeqesim te situates e ha populli se keta hypin avionit e sigurojne jeten e tyre dhe te familjes prandaj populli i Kosoves duhet te kerkoje largimin e kesaj dyshe ,jo me vone se dy a tre dite ,

                      1. A
                       Atdhetari

                       Ky Kurti dhe Osmani bejn lojen e Serbise ,the se gjithmone kjo dyshe cdo veprim qe ben eshte kundra Europes e Amerikes per cdo perkeqesim te situates e ha populli se keta hypin avionit e sigurojne jeten e tyre dhe te familjes prandaj populli i Kosoves duhet te kerkoje largimin e kesaj dyshe ,jo me vone se dy a tre dite ,

                       1. B
                        Bobi

                        Jam dakorte me keto qe thoni, kosova eshte ne te drejten e saje ne teritorin e saje. Po duhet pare dhe ana tjeter po spate mbeshtetjen e Amerikes dhe te Anglise si i behet. Po sikur kfori te terhiqet si mendoni ja del dot ushtria e kosoves te ndalojne ushtrin serbe ne kete momente.

                        1. P
                         Ptuuuuuu llum

                         Ti je ok o pallosh, mbajbelisen dhe tomin dhe je ok. Xhepisti gjate mik i shkive.

                         1. a
                          anti anarkisti

                          Përfundojë edhe një episod i skenarit Kurti, Osmani, Shwarc - Vuçiq, Daçiq ,Vulin dhe Berisha , Meta, NNON GRATA të hartuar nga GUR -rus dhe BIA serbe. Kush nuk e beson le ta kujton se par tre ditësh ishin përfaqsuesit e SHBA dhe morën garanci për paqe dhe i dhanë përkrahje të pa kontestueshme popullit të Kosovës. Kurrë më poshtë nuk ka qenë Kosova në arenën ndërkombëtare prandaj kemi 12 çnjohje e asnjë njohje prej se erdhi kjo qeveri në pushtet. Kjo e sotmja ishte për ti dhënë edhe një grusht mikut më të madh të shqiptareve me një episod komike, që mund të shpërthej në tragjedi. Do të shohin në episodin tjetër çfarë do të ndodh kur të ikin miqtë. Rama largpamësi moti e kuptuar politikën 18 vjeçare armiqësore të kreut të këtushëm kundër SHBA-s, Shqipërisë dhe shumicës së vendeve të BE prandaj ka qëndrim të matur sepse ka punë me njerëz të pa besë dhe mashtrues.

                          1. L
                           Lajqi

                           Rama eshte e keqja me e madhe qe i ka ndodhe Shqipetarve. Ne damaret e tij ka urrejtje patologjike ndaj Shqipetarve,Esad Pasta nuk është asnje 0gje Kundruall këtij beteri.Ky ka bashkemendimtare në opozitën në Kosovë.Me ndihmën e Amerikanëve e shkatërroj Opozitën Nacionaliste në Shqipëri,e tash e ka radhën Kosova.Nuk e kuptoj pse Në Shqipëtarët e kemi kompleks Ameriken.Edhe Amerika do të mendonte ndryshe nëse shqipëtarët do të reagonin sëbashku.Per shembull protesta në të njëjtën kohë në Tiranë,Prishtinë,Tetovë,Ulqin,Nju jork,Bruksel,Londër,Berlin,Paris... Derisa Shqipëtarët nuk e problemizoje situatën BE-(kopshti zoologjik )dhe Amerika do të tallet me Ne.Diaspora ka vdekje kur vdiqën Baballarët.Gjeneratat sodit e kane harrua Shqipërinë.

                           1. 3
                            3D

                            Si edhe dy gjoja akcionet e mëparme kthehen pallavragjitë Kurti-Osmani me bishtë ndër kambë dhe do të jetë prap fituese Kosova

                            1. 3
                             3D

                             Si edhe dy gjoja akcionet e mëparme kthehen pallavragjitë Kurti-Osmani me bishtë ndër kambë dhe do të jetë prap fituese Kosova

                             1. 3
                              3D

                              Si edhe dy gjoja akcionet e mëparme kthehen pallavragjitë Kurti-Osmani me bishtë ndër kambë dhe do të jetë prap fituese Kosova

                              1. s
                               sali

                               KOSOVARET JANE SHUME INJORANTA E VAZHDOJNE TE VEJNE AKOMA PAS NJE DELIRANTI KRYEMINISTER E NJE TE PA AFTE PRESIDENTE,Nuk e di kujt i sherben po Kosoves jo.Degjoni cju thone amerikanet e Rama se ata mendojne per ju me shume se keta lloj drejtuesish per ju

                               1. D
                                DËSHTIMI I RADHËS

                                Me kan gjithëkushi që mbanë shpi Kola i jem i kish mbajtë tri ka thanë Malsorja ata që morën akcione dhe shumë të rrezikshme kundra Serbisë dhe pastaj në veri të Kosovës dhe që të gjitha të sukseshme ishin burra tjerë taravola mashkuj

                                1. P
                                 PS PL PD JAN HALJA E KOMBIT

                                 RAM KLYSH KURVE JEP UDHZIME SI TE SHKOI SITUATA NE DOR TE SERBIT RAM KURVA LEJOI FRED RRAHMUTIN TE KANDIDONTE NE HIMAR TAMA NJE KLYSH KURVE QE NE VEND TI THOT KOSOVES DHE KUTITI PERPARA O BAC SE NA KE MBRAPA THOT MBRAPA SE SKEMI TAKAT KY ESHT SHTETI SHQIPTAR I RAMUT MJELLOSHIT SALI GERRDECIT LIKE LLOMARINES QE PER VJEDHJET FAMILJARE JAN GATI TI BEHEN KURVA TE KUJT TE JET E MUNDUR VETEM TE MBAJN PLACKEN E VJEDHUR BIRA KURVASH TE 3RE

                                 1. d
                                  damian

                                  po kur u bene politikane gjithe keta nokat e palokat ...

                                  1. L
                                   Llesh

                                   Ju tè gjithe komentues injorante qe beni patriotin jeni me plehrat. Perderisa USA thote eshte gabim ju degenerata thoni koqevaret Kane te drejte,,,, kalova lumin te dhjevsha kalin por lumi seshte kaluar akoma dhe shikojeni ju bajga kush ben lojen e rusit Albini apo Rama

                                   1. L
                                    Landi

                                    Shume i jeni leshuar Edit,po ku eshte gabimi Edit nga ana Politike.Mos u beni te gjithe trima,Serbia eshte gati per lufte,ka mbrapa Kinen dhe Rusine.Amerika nuk ka nga e luan bythen me,nuk i intereson nje lufte ne Ballkan se nuk di si ta zgjidhe me.Albin Kurti ka bere dhe vazhdon ben Gabime Trashanike:NQS Amerika te thote mos e bej ,dhe ti e ben,atehere pyetja e ju Trimave te mesiperm eshte:A ka Bythe Kosova te hape lufte me Serbine,se Amerika edhe munt te terhiqet,cfare do behet pastaj.A ka bythe Shqipnia te hyje ne lufte me Serbine per te mbrojtur Kosoven?Shqipria 200 Ushtare ka,Edi Rama nuk eshte Budalla,e di Forcen e Ushtrise sone dhe te Kosoves.Behuni te zgjuar,Amerika do e leje Kosoven ne dore te Europes,dhe e ka bere deri tani,ne dore te Europes Shqiptaret jane te Shkerdhyer.Merruni me Albinin dhe me Viose or Trima,jane gabimet e tyre,nuk ishte Nevoja per te vene 3 Kryetare Komunash,ku atje 90 per qind jane Serbe,dhe Serbet nuk dolen fare ne Votime.Me kete qe po ndodh tani,Veriu do shpalle Panvaresine,dhe kto Komunat e tjera me shumice Serbe do bejne Panvaresine.Cfare fitoi Albini,dhe si do e zgjidhi tani?

                                    1. B
                                     Bashkimi

                                     si nuk te vjen turp. mban dhe mjekren per tu duk si ismail qemali.

                                     1. d
                                      demo

                                      RAMA TRADHETAR DHE DISFATIST. Kosova beri zgjedhje. Nqs serbet nuk moren pjese,aq me keq per ta. Po sikur Rama t`i ishte nenshtruar Pucit Konstitucional qe organizoi Ilir Meta me ANULLIMIN E ZGJEDHJEVE LOKALE TE 2019? Cfare do te ndodhte? A do te fitonte PS zgjedhjet? Apo sot do te kishim serish ne pushtet bandat Berisha Meta dhe ndoshta nje 97 te dyte? Albin Kurti,bej shtetin e Kosoves me cfaredo kosto!Dy duar per nje koke,,

                                      1. d
                                       demo

                                       RAMA TRADHETAR DHE DISFATIST. Kosova beri zgjedhje. Nqs serbet nuk moren pjese,aq me keq per ta. Po sikur Rama t`i ishte nenshtruar Pucit Konstitucional qe organizoi Ilir Meta me ANULLIMIN E ZGJEDHJEVE LOKALE TE 2019? Cfare do te ndodhte? A do te fitonte PS zgjedhjet? Apo sot do te kishim serish ne pushtet bandat Berisha Meta dhe ndoshta nje 97 te dyte? Albin Kurti,bej shtetin e Kosoves me cfaredo kosto!Dy duar per nje koke,,

                                       1. P
                                        Pellazgu

                                        Ju eshte futur veza ne sume korrakeve me serbine. Hiqeni trima me pleqte e himares. Rama dallkauti dhe gjithe turko alvanoset bertasin si bushtra tani.

                                        1. I
                                         Igor

                                         Sot veriu i Kosoves neser Himara ne jug te Shqiperise ,mbasneser Shkodra ,sa i qete dote jet Rama kur dote ndodhe kjo na ka ardhur fundi i ekzistences si komb,as nuk kemi te drejte te mbrohemi nga nderkombetaret dhe kete e quajne demokraci.FASHISTET

                                         Lini një Përgjigje