VIDEO/ Pacolli elozhe Ramës në Kosovë: Ky është kryeministri më i miri në botë

19 Qershor 2022, 20:07Rajoni TEMA

VIDEO/ Pacolli elozhe Ramës në Kosovë: Ky është

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qëndruar sot në Kosovë ku ka vizituar korporatën ‘’Devolli’’.

Tek fabrika e prodhimit të dyshekëve ‘’Comodita’’, në pritje të tij qëndronin stafi i kësaj kompanie, teksa aty prezent ishte edhe kryetari i AKR-së, biznesmeni, Behgjet Pacolli.

E me të arritur Edi Rama në këtë hapësirë, Behgjet Pacolli dëgjohet duke e prezantuar atë para të pranishmëve si: ‘’Kryeministri më i mirë në botë’’.

Për më shumë, ndiqni videon më poshtë:

48 Komente

 1. A
  Ali Baba me 40 Hajdutë!

  Lëpihu o Pacoll, lëpihu. Ti ju lëpive Jelcinin për ca punë dhe jo më Edit... që të dha gjithë atë aeroport me minimum lekësh... Mqs je aq I zoti ik bej nje aeroport në Zvicër ose merre dhe me konçension atje.... Ti o Behgjet e ke nga halli. Po lëpihesh për kockën që të kanë hedhur. Por nqs Edi është kryeministri më i mirë këtë do t'a tregojë vetëm koha. Kur të tjerët që do të vijnë pas ti hapin (NQS) letrat.

  1. t
   tahip

   E sakte! 80% e komenteve me poshte Jane bere nga e njejta IP.

   1. M
    Mjerimi

    O Pacoll oligarku antishqiptar! Ne se Rama qenka kryeministri me i mire ne bote per ty,eja bej nje shetitje ne lagjen nr.14 ne Tirane ku perfshin Asstirin dhe Yzberishin me mbi 150 mije banore,te gjithe ne pallate 10 kate,por qe jetojne si ne GETOT e Kalkutes,sepse pervec shtepise,furres se bukes dhe kafeneve pa fund mijra femije dhe te rinj NUK KANE ASGJE KU TE KALOJNE KOHEN E LIRE! Edhe ato pak hapesira mes pallateve i kane dhene me qera kafeneve!' Edhe trotuaret i kane dhene me qera kafeneve aq sa nuk kembehen dot karrocat me bebet! Eja shiko se ketu nuk ka asnje cerdhe,kopesht,lulishte,fushe sporti ,biblioteke,parqe,qender kulturore,stiola dhe tavolina pushimi,bile nuk ka as kosha mbeturinash,stacione urbanesh,i gjithe mjedisi mbushur me plehra dhe qen rrugace megjithe per pastrimin paguajne banoret cdo muaj taksa! Edhe te burgosurit e kane nje hapesire ku te shetisin dhe luajne mne top ne kohen e caktuar,por 50 mije BANORET E YZBERISHTIT NUK KANE ASGJE! Por me sharlatane si ty,o Pacoll nuk behet Shqiperia se ti ke ne gjak parate e jo shpirtin e njeriut human! Sic ke fytyren ke edhe shpirtin!

   2. T
    Timi

    Në botë ska kuptim por në trojet shqiptare më i miri deri tani.

    1. D
     Drita

     Padyshim eshte kryeministri me i mire i shqiperise, pasi ka punuar per kete vend dhe ka sjelle lehtesira tek qytetaret

     1. O
      Ori

      Rama cilesohet si kryeministri me i mire ne bote pasi ka punuar vertete shume per te permiresuar dhe per te zhvilluar kete vend, pasi qeveria e meparshme e kishte shkaterruar plotesisht

      1. A
       Ana

       Shume e vertete fjala qe ka thene.Vendet e tjera na kane zili sepse kemi nje kryeminister qe ka ne vemendje te tij punen serioze dhe ne te mire te qytetareve.

       1. T
        Taulant

        Po si te mos e lavderoj. I dha koncesion ne plazhin e Divjakes per nje resort madheshtor, gjithashtu edhe ndertimin e aeroportit te Vlores. Pa gare, thjeshte sepse Bexheti e "meriton". Ky nuk punon ne te mire te qytetareve, por ne te mire te pasanikeve moj moter!

        1. s
         sapa

         Mos i thuaj moj moter o Taulant,eshte vetem NJE MILITANT i paguar me nike :Ana,Timi, Drita ,Ori, Ana,Tina,Ana,Bledi Egli,Vera,Sokol,Haki,Gerti,Luan,Endri,Ani,Aurel,Mentor,Rrespekt Boss Pacolli ke then te Verteten,Leo,Titi,Tosi,Shaban,Toni,Hansi,Fation,Egi,Miri,Ganiu ,,,,,,,..

        2. T
         Tina

         Jemi krenare qe kemi nje kryeminister si Rama.

         1. V
          Vera

          Me ato fjal qe tha sot per mallrat pa dogana e ka provuar qe esht

          1. G
           GjAlpini

           O Vera, po ja heqim Serbisë o Vera, Maqedonisë, Malit te zi. Po hapemi po shqyhemi fare në Ballkanin e shqyer. Kosovës do ti lejmë dogana... Po bëhemi njelloj si në kohën e xhaxhit... Kur i thonim kinezëve vëllezër dhe kosovarêve Miq...

          2. B
           Bledi

           Rama ka treguar qe me reformat e ndermarra esht kryeministri i gjithe shqiptareve

           1. E
            Endri

            Rama gjithmone ka qene ideali per vendin toen

            1. E
             Egli

             Gjithmone ka punuar shume per vendin

             1. s
              sokol

              normal plako se kryeministri rama esht e me te vertete nje kryeminister i mire per arsye sepse punon organizon dhe jep ide ne te miren e vendit

              1. h
               haki

               egzistojne dhe ata njerez te cilet i japin nje vleresim pozitiv kryeministrt sepse me te vertet ai po perpiqet jo vetem per te miren e shqiperise por dhe per kosoven

               1. G
                Gerti

                Normal qe eshte sepse eshte shqiptare dhe eshte kryeministei me i mire qe kemi pasur ndonjehere

                1. L
                 Luan

                 Sa mbeshtetje ju ka dhene rama ju askush nuk jua ka dhene me perpara

                 1. A
                  Ani

                  Zoti rama nje kryeminidter i cili po muneohet shume per te gjithe ne qe cendi jone dhe kosova te ecim perpara te dy se bashku

                  1. A
                   Aurel

                   Dhe me te vertete eshte kryeministri me i mire

                   1. M
                    Mentor

                    Ke fol shume sakte

                    1. R
                     Rrespekt Boss Pacolli ke then te Verteten

                     Ka thene ate qe duhet te thote cdo Shqiptare i vertete . Pacolli eshte realiste eshte pjes e karakterit te te Sukseshemit . Rrofsh Bexhet Pacolli

                     1. L
                      Leo

                      Zoti rama eshte me te vertet nje kryeminister i madh i cili e ka zhvilluar shume vendim tome dhe po muhohet qe ta coja ate akoma me me perpara

                      1. t
                       titi

                       shume e vertet dhe ne jemi dakord me pacollin

                       1. t
                        tosi

                        bravo i qoft ai po nderton shume lidhje me shtetet kufitare

                        1. S
                         Shaban

                         Eshte me te vertet kryeministri me i mire ne bote.Vendi yne po njihet akoma dhe me shume nga vendet e tjera fal bashkpunimeve qe z.rama po ben,jemi krenar qe e kemi

                         1. T
                          Toni

                          Kryeministri qe ne duam eshte Rama❤️Me te ecim perpara

                          1. H
                           Hansi

                           Fat per ne qe ju jeni ne krye te vendit.Me vjen mire qe po e ndihmoni kosoven????

                           1. F
                            Fation

                            Normal mir e thot dhe ne jemi me fat qe e kemi ne krye te vendit tone Ramen

                            1. E
                             Egi

                             Ju jeni kryeministi me i mir ne bot z Rama ju vetem keni ber per kete vend je zgjedhja me e mir qe kan ber ndonjeher shqiptaret

                             1. M
                              Miri

                              Kete e di e gjith bota tani qe ju jeni kryeministri me i mir ne bote me punen tuaj te palodhur e keni vertetuar kete gje

                              1. g
                               ganiu

                               Ne bote jo per ne historine e deri tanisheme te shqiptarise do te ishte shum e sakte, eshte i zgjuar, llafollog, trim, qytetar, modern,artist etj. etj....

                               1. H
                                Hasan

                                Nuk kemi dyshime qe ne shqiperi je kryeministri me i mire qe ka qen ndonjher, keni punuar me te vertet vetem per popullin dhe asgje tjeter.

                                1. F
                                 Fatmira

                                 Z. Rama eshte me i miri perher ka menduar si ta zhvilloi vendin qe te ecim perpara. Nuk ka menduar vetem per vendin tone por dhe per kosoven dhe vllezerit tan atje. Gjithmon na deshmon qe eshte me i miri

                                 1. I
                                  Ish emigrant

                                  Vetem ka perzene shqiptaret dhe ka shtu haremin e menistreshave edhe ky ne hale te historise si saliu e likja

                                  1. R
                                   Rezi vlore

                                   Te gjitha kto profilet ktu te endri fuges jan?

                                   1. R
                                    Rezi vlore

                                    Te gjitha kto profilet ktu te endri fuges jan?

                                    1. I
                                     Ish emigrant

                                     O gani edhe kelysh I cifuterise qe per 10 vjetet e ardhshme do ngelin vetem pleqt dhe bangladeshasit

                                     1. G
                                      Gazheli doganes i bi eldit te doganes

                                      Dolen patronazhistat duke fole mire per Ramen dhe duke lene grate vetem ne shtepi. Shkoni neper shtepija o derdimene se do ju futet erisha ne shtrat apo ate doni ju.

                                      1. N
                                       N.VJOSA

                                       Zoti Pacolli ka te drejtë...Per çdo shqiptar qe nuk niset nga verberia dhe lufta e piste politike, Rama eshte Kryeministri me i mire per shqiptaret...! Dikush ketu nga komentuesit nga keta salizinjt qe vjellin vrer, thote se Pacolli niset nga investimet qe do kryeje ne Shqiperi... Po pse te mos investoje Pacolli? Me sukseshmi investitor dhe aq me shume qe eshte shqiptar i Kosoves. Çdo shqiptar qe ka mundesit le te investoje ne Atdheun e vet! Keshtu ndodh kudo ne bote! Edhe investitoret e tjere ne bote investojne me pare ne shtepine e tyre!... Patriot sot eshte kush hap vende pune per Atdheun e vet!.. RAMEN E BEN MADHESHTOR P U N A...! EDHE PACOLLIN PO...!

                                       1. E
                                        Eni

                                        Nje kryeminister I mire nuk con per skrap nje rafineri por e rinovon...kur si duhet e konservon e kur I duhet hedh nafte e benzine ne treg e zbut krizen....nga kriza e naftes do e pesoje rende gjithe ekonomia.....ti therrasin mendjes sa nuk eshte vone...me naften we kemi zbutet 30% cmimi....

                                        1. q
                                         qesh e ngjesh

                                         Eja jeto ne Shqiperi mor Bexheti i shkrete, qe ta njohesh mire Ramen e vertete / Eja ne Shqiperi 1 muaj te jetosh, t'ja fusesh vrapit shpejt do te kerkosh /

                                         1. E
                                          Edlira

                                          Bobo...jepini nje lepirese te vertete prej sheqeri Pacollit,se "u la" me jargë duke lëpire Ramen...na e shpifi! Burra qe i lèpihen njeri-tjetrit..tmerr! Keta jane palo-burrat e sotem shqiptare,qe i gjen ne fushen e politikes.

                                          1. E
                                           EdiRamaTallaVa (ERTV)

                                           Edi Rama kryeministri me i mire ne bote ...se eshte i vetmi kryeminister ne bote qe nuk ka shtuar as 5 leke rroga e pensione per shqiptaret ne kete vale krize cmimesh ku tere qeverite e globit kane zgjidhur qesen per shtetasit e tyre. Te na rroje Rama e na lente pas keshtu si jemi, ne varferi e shprese per Rilindje si dikur per Socializmin.

                                           1. g
                                            gjini

                                            Epo te behesh edhe ky miliarderi llapist ne kete moshe, sme shkonte kurre ne mendje.. mesa duket etja per para te dteyron...jan qindra milion ero qe do fitoj me aeroportin e vlores...po ku do i cosh mo gjithe keto..ne varr do i marresh..po ruaj pak dinjitetin o bac...

                                            1. R
                                             RAIFI

                                             Ka arsye Pacolli të lavderon Edi Ramën së pari që të dy janë agjent serb së dyti Pacolli ka marr punë në aeroportin e Vlorës e mund të merr përsëri.

                                             Lini një Përgjigje