VIDEO/ Ushtroi presion psikologjik ndaj 5-vjeçares me autizëm, familjarët e vogëlushes rrahin mjekun shqiptar

27 Nëntor 2022, 16:32Rajoni TEMA

VIDEO/ Ushtroi presion psikologjik ndaj 5-vjeçares me autizëm,

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet nga momenti kur një mjek logoped që dyshohet se i ka bërë presion psikologjik një vajze 5 vjeç, dhunohet nga familjarët e vogëlushes.

Logopedi Iljasa Fazliu është arrestuar dje nën dyshimin se ka abuzuar psiqikisht me vajzën e vogël e cila është e diagnostikuar me autizëm.

Pasi kanë marrë vesh se çfarë ka ndodhur, dy nga familjarët e fëmijës e kanë sulmuar fizikisht mjekun. Në pamjet e marra nga kamerat e sigurisë duket se përplasja ka ndodhur në një kafene.

Në pranga të policisë përveç Fazliut, kanë rënë edhe dy familjarë të 5-vjeçares. Kështu është bërë e ditur nga Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas marrjes në pyetje janë dërguar në mbajtje. Gazeta Insajderi ka siguruar pamje filmike gjatë së cilave Fazliu dëgjohet duke e urdhëruar pacienten që të ndalojë së qari disa here me radhë.

”Plaç atje…Ik atje budallicë, ta q*ft bota nanen…ik aty… jepja bre topin q*ja nanen qaty… nalu ta q*ft dreqi nanen…çka po don çka, çka?… na e lodhe b*hen”, këto janë fjalët që dëgjohen në videon e publikuar.

3 Komente

 1. P
  Poshtë maskarenjtë

  Nëse janë të vërteta fjalët ia qiftë bota robt atij mut doktori . Pak e kanë rrahë me atë që ka meritu.

  1. D
   Durrsaku

   Basdard doktori.I duhet ti hiqet doktoratura ketij basdardi.

   1. K
    Korrektori

    Po pse thoni shqiptare o kokrra e gomarit, o gazetar. Ai eshte mjek kosovar. Dhe ju te kazanit po nuk i ngjitet gjithe te keqija shqiptareve, jo kosovareve, nuk shkruani dot artikul. Perpara disa javeve njeri nga ju kazanxhinjte shkruante: u kap ne Spanje nje grup i organizuar qe sillte lende narkotike nga Ekuadori. Grupi kishte ne krye nje shqiptare…. dhe 12 te tjere shumica spanjolle. Shqiptari doli se na ishte kosovar. Kudo ne bote dallohet shqiptare ose kosovare ose shqipetare i Kosove. Thellohuni dhe lexojini cfare shkruani.

    Lini një Përgjigje