VIDEO: Zv.kryeministri i Kosovës qëllohet me tortë dhe lëng frutash

21 Mars 2023, 20:10Rajoni TEMA

VIDEO: Zv.kryeministri i Kosovës qëllohet me tortë dhe lëng

Disa prej anëtarëve të Partisë SocialDemokrate në Kosovë kanë qëlluar pasditen e kësaj të marte me një tortë me çokollatë dhe me një vazo me lëngfrutash zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, teksa ky i fundit ka qenë duke u futur në një ndërtesë.

Ky aksion, sipas PSD-së ka të bëjë me kundërshtimin e “Zajednicës”, që sipas tyre tashmë është pranuar nga kryeministri Albin Kurti në takimin e 18 marsit në Ohër.

Pamjet janë publikuar nga vetë kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj përmes një postimi në rrjetet sociale, ku krahas videos shkruan: 

“Tortë e milkshake për ‘Zajednicën’. E gëzofshin këta që e pranuan! Kurse ne, qytetarët e Kosovës, do ta kundërshtojmë atë e të kërkojmë masivisht dorëheqjen e tyre. Prandaj, protestojmë të shtunën, me 25 mars, në orën 14:00”.

PSD-ja ka thirrur protestë më 25 mars kundër arritjes së pajtimit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç për Aneksin e zbatimit të Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhnieve midis dy vendeve.11 Komente

 1. F
  Fatosi-kosove

  Eshte gjynah te flliqet torta o te nderuar, eshte dashur ta gjuani me bajge osé me ate mallin e qenefit dhe jo vetem kete magar bysllimin por edhe mender presednike osmanken dhe kurrcin.

  1. O
   Ola

   Perkthehe ne shqip tani, ju lutem.

   1. t
    turkofagos pedetrastis janullaqis

    Ola , e di si eshte puna : Kush do te kuptoje Shqipen e Kupton ne te gjitha Dialektet .Zakonishte ju qe beni Te Huajin per Shqipen jeni filogreke ose pse jo filoserb ,peandaj Komentet tuaja ne cdo teme perdoren thjeshte per Zhurme -kunder Shqiptareve . S'do ishte keq ,te kerkoni me bo gojhore diku tjeter jo medieve shqiptare

  2. d
   dreni

   Shume mire ja kane bere se ky PISLIMI eshte nje qelbesire vegel qorre e krricit Kurti.

   1. a
    amerikani

    Rrugaçi zevendës kryminister Albin Zajednica kryminister i zajednices Rrugaqet po e udhëhqin Kosoven

    1. H
     Hugo

     Liria ka emer

     1. E
      Eni

      Kosova eshte shtet Demokratie ku njerezit protestojne e ku zgjedhjet jane zgjedhje...ndryshe nga Shqiperia

      1. L
       Latif Dreqi

       Ke "shume te drejte Eni". Kete qe kerkon vetem lexhenda, baca Sali e "siguron"

       1. L
        Latif Dreqi

        mos perdor emrin tim, o hajvan me dy kembe !!

        1. F
         FCB

         Pse zihesh me veten mor zoti Latif Dreqi?

      2. t
       tetovari2

       Euh bre sa GANI LIKA paska pasur në Kosovë (Dardani)e Shqipëri! P.S.Kush nuk e dinë se kush është Gani Lika, lexojeni romanin historik të publicistit IBRAHIM KADRIU, "MISIONI RUS".

       Lini një Përgjigje